ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01054, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
м. Київ
02.11.2023Справа № 910/16652/23
Суддя Усатенко І.В., розглянувши
позовну заяву Інституту загальної та неорганічної хімії ім. В.І.Вернадського Національної академії наук України
до Товариства з обмеженою відповідальністю "Малахіт-К"
про стягнення 19 679,30 грн.
ВСТАНОВИВ:
До Господарського суду міста Києва надійшла позовна заява Інституту загальної та неорганічної хімії і. В.І. Вернадського Національної академії наук України до Товариства з обмеженою відповідальністю "Малахіт-К" про стягнення 19679,30 грн, згідно договору оренди майна, що належить до майнового комплексу НАН України № 40/18 від 02.05.2018 та договору про відшкодування витрат балансоутримувача на утримання орендованого нерухомого майна та надання комунальних послуг орендарю від 02.05.2018.
Позовна заява не може бути прийнята до розгляду та підлягає залишенню без руху з огляду на наступне.
Відповідно до п. 3 ч. 3 ст. 162 Господарського процесуального кодексу України позовна заява має містити зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці; обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються.
Позивачем до позовної заяви подано розрахунок заборгованості, з якого вбачається, що позивачем в рядку "дата з якої починається заборгованість" по сплаті відшкодування витрат балансоутримувача вказано останню дату місяця понесення цих витрат, тоді як за умовами п. 2.2.3 договору про відшкодування витрат балансоутримувача оплата має вноситись не пізніше 15 числа наступного за звітним місяцем; не вказано періоди нарахування інфляційних втрат та 3% річних ("з" - "по").
Відповідно до п.п. 2, 5, 8 ч. 3 ст. 162 Господарського процесуального кодексу України позовна заява має містити:
- повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта (для фізичних осіб - громадян України), якщо такі відомості відомі позивачу, вказівку на статус фізичної особи - підприємця (для фізичних осіб - підприємців), відомі номери засобів зв`язку та адресу електронної пошти, відомості про наявність або відсутність електронного кабінету;
- виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; правові підстави позову;
- перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви.
Позивач у позовній заяві зазначає, що за умовами п. 2.2.3 договору про відшкодування витрат балансоутримувача орендар зобов`язаний не пізніше 15 числа наступного за звітним місяцем отримати рахунки та в повному обсязі внести плату, проте до позовної заяви позивачем не подано відповідні рахунки за спірний період.
Позивачем не зазначено відомості про наявність чи відсутність електронного кабінету у відповідача та не зазначено про наявність у позивача чи іншої особи оригіналів письмових доказів, які були долучені до позовних матеріалів.
Згідно з приписами п. 1 ч. 1 ст. 164 Господарського процесуального кодексу України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують направлення іншим учасникам справи копій позовної заяви і доданих до неї документів з урахуванням положень статті 42 цього Кодексу.
Відповідно до ч. 1 ст. 172 Господарського процесуального кодексу України Позивач, особа, яка звертається з позовом в інтересах іншої особи, зобов`язані до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копію та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення. Таке надсилання може здійснюватися в електронній формі через електронний кабінет з урахуванням положень статті 42 цього Кодексу.
Згідно Правил надання послуг поштового зв`язку, затверджених постановою Кабінету Міністрів України № 270 від 05.03.2009, розрахунковий документ - (касовий чек, розрахункова квитанція тощо) видається відправникові з додержанням вимог Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" і підтверджує факт надання послуги відділенням зв`язку.
Згідно з п.п. 59, 61 Правил надання послуг поштового зв`язку, затверджених постановою Кабінету Міністрів України № 270 від 05.03.2009, внутрішні поштові відправлення з оголошеною цінністю з описом вкладення подаються для пересилання відкритими для перевірки їх вкладення. У разі приймання внутрішніх поштових відправлень з оголошеною цінністю з описом вкладення бланк опису заповнюється відправником у двох примірниках. Працівник поштового зв`язку повинен перевірити відповідність вкладення опису, розписатися на обох його примірниках і проставити відбиток календарного штемпеля. Один примірник опису вкладається до поштового відправлення, другий видається відправникові. На примірнику опису, що видається відправникові, працівник поштового зв`язку повинен зазначити номер поштового відправлення.
Отже, саме опис вкладення кореспонденції у цінний лист підтверджує зміст поштового відправлення.
Позивачем до позовної заяви додано накладну Укрпошти № 0314213133947 від 23.10.2023 та фіскальний чек від 23.10.2023, з яких не вбачається зміст відправлення. Більш того, відповідачем за поданим позовом є юридична особа - ТОВ "Малахіт-К", тоді як у накладній зазначено одержувачем фізичну особу - ОСОБА_1.
Незважаючи на згадку серед додатків до позовної заяви про те, що до позовної заяви додаються "15. Копії чеку про відправлення копії позовної заяви та доданих до неї документів відповідачу з описом вкладення", фактично їх не подано.
Таким чином, позивачем не надано належних доказів надсилання копії позовної заяви і доданих до неї документів відповідачу у відповідності із ст.ст. 164, 172 Господарського процесуального кодексу України.
Відповідно до ч. 1 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Згідно з ч. 2 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Оскільки позовна заява не відповідає вимогам господарського процесуального законодавства, суд вважає необхідним залишити позовну заяву без руху, надавши позивачу строк для усунення зазначених недоліків.
Керуючись ст.ст. 164, 172, 174 Господарського процесуального кодексу України, Господарський суд міста Києва -
У Х В А Л И В:
1. Позовну заяву залишити без руху.
2. Встановити позивачу семиденний строк з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху для усунення недоліків позовної заяви шляхом подання:
- обгрунтованого розрахунку суми інфляційних втрат та 3% річних із зазначенням періодів їх нарахування ("з" - "по"), надавши докази його надіслання відповідачу;
- рахунків на оплату відшкодування витрат балансоутримувача за спірний період;
- інформації щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до позовної заяви у письмовому вигляді;
- інформації щодо наявність або відсутність електронного кабінету у відповідача;
- доказів надіслання відповідачу копії позовної заяви і доданих до неї документів із зазначенням назви документа, його номеру та дати.
3. Попередити позивача, що відповідно до частини четвертої статті 174 ГПК України у разі якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.
Ухвала набирає чинності з моменту її підписання суддею та оскарженню не підлягає.
Суддя І.В. Усатенко
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 02.11.2023 |
Оприлюднено | 07.11.2023 |
Номер документу | 114677621 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань оренди |
Господарське
Господарський суд міста Києва
Усатенко І.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні