Ухвала
від 06.11.2023 по справі 183/629/22
НОВОМОСКОВСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

У Х В А Л А

Справа № 183/629/22

№ 2/183/699/23

06 листопада 2023 року м.Новомосковськ

Новомосковський міськрайонний суд Дніпропетровської області у складі:

головуючого судді - Оладенко О.С.

за участю секретаря судового засідання Павлюк А.Г.,

розглянувши у відкритому підготовчому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , Новомосковської районної державної адміністрації, треті особи: Перещепинська міська рада, ОСОБА_3 , Головне управління Держгеокадастру у Дніпропетровській області, про припинення права власності на земельну ділянку та скасування державної реєстрації права власності на земельну ділянку,-

В С Т А Н О В И В:

У провадженні Новомосковського міськрайонного суду Дніпропетровської області перебуває вищезазначена цивільна справа.

Ухвалою суду від 08 лютого 2023 року призначено проведення судової земельно-технічної експертизи. Провадження у справі зупинено на час проведення експертизи.

03 серпня 2023 року з Дніпровського науково-дослідного інституту судових експертиз до суду повернуто матеріали цивільної справи без виконання ухвали суду для розгляду клопотання експерта від 24.03.2023 про надання додаткових матеріалів.

Так, експертом подано суду клопотання, у якому зазначено перелік документів (п.1-4 клопотання), необхідних для проведення експертизи.

Зокрема, у п.2 клопотання експерта зазначено про необхідність надання документації із землеустрою, що стала підставою для видачі державного акта на право приватної власності на землю Серія Дп НВ 001825 громадянці ОСОБА_2 від 22.03.1995, що зареєстрований в Книзі записів державних актів на право приватної власності на землю за №11203, із каталогами координати поворотних точок.

Ухвалою судді від 07.08.2023 провадження у справі відновлено для вирішення клопотання експерта.

Ухвалою суду від 14.09.2023 зобов`язано Головне управління Держгеокадастру у Дніпропетровській області не пізніше п`яти днів з дня отримання ухвали надати суду документацію із землеустрою, що стала підставою для видачі державного акта на право приватної власності на землю Серія Дп НВ 001825 громадянці ОСОБА_2 від 22.03.1995, що зареєстрований в Книзі записів державних актів на право приватної власності на землю за №11203, із каталогами координати поворотних точок.

21.09.2023 на адресу суду на виконання ухвали про витребування доказів надійшла інформація від ГУ Держгеокадастру у Дніпропетровській області про відсутність документації із землеустрою щодо відведення земельної ділянки ОСОБА_2 , на підставі якої видано державний акт Серія Дп НВ 001825 від 22.03.1995.

У підготовчому засіданні на обговорення учасників справи поставлено питання про направлення матеріалів справи до експертної установи та зупинення провадження.

Представник позивача не заперечував проти направлення справи до експертної установи та зупинення провадження у справі.

Представник відповідачки ОСОБА_2 адвокат Мисик О.І. у підготовчому засіданні пояснив, що йому невідомо про наявність або відсутність у ОСОБА_2 документів, на підставі яких 22.03.1995 видано державний акт на земельну ділянку. Вказав, що для з`ясування цієї інформації йому потрібен час.

Представник Новомосковської районної державної адміністрації у підготовчому засіданні покладався на розсуд суду.

Інші учасники справи у судове засідання не з`явилися, про дату та час судового засідання повідомлені належним чином.

Суд, вислухавши думку учасників справи, дослідивши матеріали справи, дійшов такого висновку.

Так, в силу п.2 ч.6 ст.72 ЦПК України експерт має право заявляти клопотання про надання йому додаткових матеріалів і зразків, якщо експертиза призначена судом.

Як зазначено у ч.3 ст.107 ЦПК України, при визначенні матеріалів, що надаються експерту чи експертній установі, суд у необхідних випадках вирішує питання про витребування відповідних матеріалів за правилами, передбаченими цим Кодексом для витребування доказів.

Судом встановлено, що документи, зазначені у п.1,3,4 клопотання експерта (т.2 а.с.3,4), надано позивачем та долучено до матеріалів справи. З метою отримання інформації, зазначеної у п.2 клопотання експерта судом постановлено ухвалу про витребування доказів, на яку надано відповідь.

При цьому, судом не встановлено обставин, які свідчать про те, що станом на 22.03.1995 взагалі існувала документація із землеустрою, яка стала підставою для видачі державного акта на право приватної власності на землю Серія Дп НВ 001825 громадянці ОСОБА_2 від 22.03.1995.

Отже, судом вжито вичерпних заходів, з метою виконання клопотання експерта, а тому справу слід направити до експертної установи для проведення експертизи за наявними матеріалами.

Відповідно до п.5 ч.1 ст. 252 ЦПК України суд може за заявою учасника справи, а також з власної ініціативи зупинити провадження у справі у випадку призначення судом експертизи.

Згідно п.9 ч.1 ст. 253 ЦПК України провадження у справі зупиняється у випадках, встановлених пунктом 5 частини першої статті 252 цього Кодексу, - на час проведення експертизи.

Керуючись ст.ст. 103, 104, 252, 253 ЦПК України, суд -

У Х В А Л И В:

Направити матеріали цивільної справи за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , Новомосковської районної державної адміністрації, треті особи: Перещепинська міська рада, ОСОБА_3 , Головне управління Держгеокадастру у Дніпропетровській області, про припинення права власності на земельну ділянку та скасування державної реєстрації права власності на земельну ділянку до Дніпровського науково-дослідного інституту судових експертиз для проведення судової земельно-технічної експертизи, призначеної ухвалою суду від 08 лютого 2023 року.

Провадження у справі зупинити на час проведення судової земельно-технічної експертизи.

Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення та може бути оскаржена до Дніпровського апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів.

Ухвала суду складена і підписана 06 листопада 2023 року .

Суддя Оладенко О.С.

СудНовомосковський міськрайонний суд Дніпропетровської області
Дата ухвалення рішення06.11.2023
Оприлюднено08.11.2023
Номер документу114680108
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із земельних відносин, з них: спори про припинення права власності на земельну ділянку

Судовий реєстр по справі —183/629/22

Ухвала від 19.12.2024

Цивільне

Новомосковський міськрайонний суд Дніпропетровської області

Оладенко О. С.

Ухвала від 06.11.2023

Цивільне

Новомосковський міськрайонний суд Дніпропетровської області

Оладенко О. С.

Ухвала від 14.09.2023

Цивільне

Новомосковський міськрайонний суд Дніпропетровської області

Оладенко О. С.

Ухвала від 07.08.2023

Цивільне

Новомосковський міськрайонний суд Дніпропетровської області

Оладенко О. С.

Ухвала від 08.02.2023

Цивільне

Новомосковський міськрайонний суд Дніпропетровської області

Оладенко О. С.

Ухвала від 08.02.2023

Цивільне

Новомосковський міськрайонний суд Дніпропетровської області

Оладенко О. С.

Ухвала від 08.02.2023

Цивільне

Новомосковський міськрайонний суд Дніпропетровської області

Оладенко О. С.

Ухвала від 08.02.2023

Цивільне

Новомосковський міськрайонний суд Дніпропетровської області

Оладенко О. С.

Ухвала від 08.11.2022

Цивільне

Новомосковський міськрайонний суд Дніпропетровської області

Оладенко О. С.

Ухвала від 08.11.2022

Цивільне

Новомосковський міськрайонний суд Дніпропетровської області

Оладенко О. С.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні