Справа № 548/998/23
Провадження №1-кс/548/576/23
У Х В А Л А
І МЕ НЕ М У КР АЇ НИ
03.11.2023 року м. Хорол
Слідчий суддя Хорольського районного суду Полтавської області ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши клопотання начальника СД ВП № 2 Лубенського РВП ГУНП в Полтавській області ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до речей та документів, які містять охоронювану законом таємницю у кримінальному провадженні № 12023175590000091 від 03.05.2023 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 272 КК України,
В С Т А Н О В И В:
Начальник СД ВП № 2 Лубенського РВП ГУНП в Полтавській області ОСОБА_3 (далі дізнавач)звернувся в суд з клопотанням про тимчасовий доступ до документів, які містять охоронювану законом таємницю.
В клопотанні вказував наступне.
В провадженні сектору дізнання відділення поліції № 2 Лубенського РВП ГУНП в Полтавській області перебуває кримінальне провадження, внесене 03.05.2023 до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12023175590000091 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 272 КК України. В ході досудового розслідування у даному кримінальному провадженні встановлені факти порушення окремими суб`єктами господарювання правил безпеки під час виконання робіт з підвищеною небезпекою на автозаправних комплексах на території Лубенського району Полтавської області.
Так, 08.09.2023 в ході проведеного огляду на підставі ухвали слідчого судді Хорольського районного суду Полтавської області від 28.08.2023 за адресою: Полтавська область Лубенський район Мгарська сільська рада, автодорога Київ-Харків/Довжанський 203км-205м, в межах земельної ділянки за кадастровим номером 5322884600:10:001:0002, ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , було запропоновано надати для огляду його мобільний телефон, що останній категорично відмовився зробити.
В ході досудового розслідування встановити IMEI та марку мобільного телефону, яким користується ОСОБА_4 не вдалося, було встановлено, що ОСОБА_4 користується мобільним телефоном, в якому знаходиться сім-картка оператора « ІНФОРМАЦІЯ_2 » НОМЕР_1 і є підстави вважати, що вказаний мобільний телефон перебуває у володінні ОСОБА_4 .
Інформація, що міститься в мобільному телефоні, належному ОСОБА_4 , має значення для встановлення обставин у кримінальному провадженні, а саме встановлення обставин походження вилученої 08.09.2023 у ОСОБА_4 рідини, схожої на дизельне паливо, обставин, при яких здійснюється торгівля вказаною рідиною, а також інших обставин вчинення кримінального правопорушення. Крім того, така інформація в подальшому може бути використана як доказ у кримінальному провадженні, має суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні.
Таким чином, оскільки під час досудового розслідування виникла необхідність в проведенні тимчасового доступу до речей і документів, а саме до мобільного терміналу систем зв`язку - мобільного телефону, в якому знаходиться сім карта оператора « ІНФОРМАЦІЯ_2 » з мобільним номером телефону НОМЕР_1 , належного ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ,мешканцю АДРЕСА_1 шляхом зняття копії інформації, що міститься в мобільному телефоні без його вилучення, дізнавач звернувся до слідчого судді із клопотанням про надання тимчасового доступу до речі та інформації.
В судове засідання дізнавач ОСОБА_5 не з`явився, про причини неявки не повідомив, заяв та клопотань не надав.
Власник майна - ОСОБА_4 в судове засідання не викликався, оскільки про розгляд клопотання без повідомлення останнього з метою недопущення розголошення інформації щодо цієї слідчої дії у самому клопотанні прохав дізнавач.
Відповідно до ч. 4ст. 107 КПК України, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді під час судового провадження є обов`язковим. У разі неприбуття в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, чи в разі, якщо відповідно до положень цьогокодексусудове провадження здійснюється судом за відсутності осіб, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснюється.
Вивчивши клопотання та докази, якими обґрунтовується клопотання, слідчий суддя приходить до таких висновків.
У відповідності до ч.1 ст.131 КПК України заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження. Згідно п.5 ч.2 ст.131 КПК України, одним із заходів забезпечення кримінального провадження є тимчасовий доступ до речей і документів. Частиною 3 ст.132 КПК України встановлено перелік обставин, які повинен довести слідчий, прокурор з метою необхідності застосування заходів забезпечення кримінального провадження. Відповідно до ч.5 цієї статті, сторони кримінального провадження повинні подати слідчому судді або суду докази обставин, на вони посилаються під час розгляду питання про застосування заходів кримінального провадження.
Згідно частин 1, 2 ст.159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, вилучити їх (здійснити їх виїмку). Тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді.
Згідно Закону України «Про захист персональних даних» та враховуючи зміст ст. 159, 162 КПК України, підставою для отримання правоохоронними органами копій документів є ухвала слідчого судді, суду про тимчасовий доступ до речей та документів.
Тимчасовий доступ до електронних інформаційних систем, комп`ютерних систем або їх частин, мобільних терміналів систем зв`язку здійснюється шляхом зняття копії інформації, що міститься в таких електронних інформаційних системах, комп`ютерних системах або їх частинах, мобільних терміналах систем зв`язку, без їх вилучення.
Слідчим суддеювстановлено,що в провадженні сектору дізнання відділення поліції № 2 Лубенського РВП ГУНП в Полтавській області перебуває кримінальне провадження, внесене 03.05.2023 до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12023175590000091 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 272 КК України.
Під час досудового розслідування в межах вказаного кримінального провадження на підставі ухвали слідчого судді Хорольського районного суду Полтавської області від 28.08.2023 проведено огляд приміщень за адресою: Полтавська область Лубенський район Мгарська сільська рада, автодорога Київ-Харків/Довжанський 203км-205м, в межах земельної ділянки за кадастровим номером 5322884600:10:001:0002, за результатами якого складено протокол огляду від 08.09.2023.
Дізнавач у своєму клопотанні вказує на те, що в ході проведення цієї слідчої дії громадянину ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , який, як вбачається із вищевказаного протоколу, був присутній на місці її проведення, було запропоновано надати для огляду належний йому мобільний телефон, що зробити він категорично відмовився. Дізнавач вважає, що інформація, яка міститься у даному мобільному телефону з номером НОМЕР_1 оператора « ІНФОРМАЦІЯ_2 » та перебуває у володінні ОСОБА_4 , має значення для встановлення обставин у кримінальному провадженні, а саме встановлення обставин походження вилученої 08.09.2023 у ОСОБА_4 рідини, схожої на дизельне паливо, обставин, при яких здійснюється торгівля вказаною рідиною, а також інших обставин вчинення кримінального правопорушення. У зв`язку із цим дізнавач прохає слідчого суддю надати тимчасовий доступ до мобільного терміналу систем зв`язку- мобільного телефону, в якому знаходиться сім карта оператора « ІНФОРМАЦІЯ_2 » з мобільним номером телефону НОМЕР_1 , належного ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ,мешканцю АДРЕСА_1 ,шляхом зняття копії інформації, що міститься в мобільному телефоні (щодо обставин походження вилученої в ході огляду 08.09.2023 у ОСОБА_4 рідини, схожої на дизельне паливо, обставин при яких здійснюється торгівля вказаною рідиною, а також інших обставин вчинення кримінального правопорушення), без його вилучення.
Згідно ч. 5 ст. 163 КПК України слідчий суддя постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з якими подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю. Разом з цим, у відповідності до вимог ч. 6 ст. 163 КПК України, слідчий суддя постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
Слідчий суддя, дослідивши надані дізнавачем докази, приходить до висновку про те, що у задоволенні клопотання про тимчасовий доступ до речей та документів, які містять охоронювану законом таємницю у кримінальному провадженні № 12023175590000091 від 03.05.2023 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 272 КК України слід відмовити з таких підстав.
Так, на переконання слідчого судді, дізнавачем у вказаному клопотанні не наведено доказів того, що громадянин ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , мешканцю АДРЕСА_1 причетний (підозрюється) до вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 272 КК України, за ознаками якого здійснюється досудове розслідування у вищевказаному кримінальному провадженні, зокрема того, що саме у цієї особи було вилучено рідину, схожу на дизельне паливо, продаж якої здійснюється незаконно; крім того, дізнавачем не доведено факту належності ОСОБА_4 сім-картки оператора « ІНФОРМАЦІЯ_2 » з мобільним номером телефону НОМЕР_1 та не обгрунтовано наявності інформації про обставини походження вилученої 08.09.2023 рідини, схожої на дизельне паливо, у вищевказаному мобільному телефоні.
Таким чином дізнавачем на виконання ч. 5 ст. 163 КПК України не наведено наявності достатніх підстав вважати, що речі чи документи, про тимчасовий доступ до яких він клопоче: а) перебувають або можуть перебувати у володінні ОСОБА_4 ; б) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку із чим подано клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні.
За таких обставин у задоволенні клопотання дізнавача про тимчасовий доступ до речей та документів, які містять охоронювану законом таємницю слід відмовити.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.159-164 КПК України,слідчий суддя
П О С Т А Н О В И В:
У задоволенні клопотання начальника СД ВП № 2 Лубенського РВП ГУНП в Полтавській області ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до речей та документів, які містять охоронювану законом таємницю у кримінальному провадженні № 12023175590000091 від 03.05.2023 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 272 КК України відмовити.
Ухвала набирає законної сили з моменту оголошення та оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Хорольський районний суд Полтавської області |
Дата ухвалення рішення | 03.11.2023 |
Оприлюднено | 29.04.2024 |
Номер документу | 114688383 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Хорольський районний суд Полтавської області
Старокожко В. П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні