Справа № 438/1430/23
Провадження 2/438/314/2023
Р І Ш Е Н Н Я
іменем України
26 жовтня 2023 року Бориславський міський суд Львівської області
у складі: головуючого-судді Слиша А.Т.,
за участю секретаря судового засідання Стасишин Н.Т.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі Бориславського міського суду в порядку загального позовного провадження цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Бориславської міської ради Львівської області, треті особи: приватний нотаріус Дрогобицького районного нотаріального округу Львівської області Василевич Оксана Романівна, Бориславська державна нотаріальна контора Львівської області, Міська громадська організація «Гаражне товариство «Сигнал-2» про визнання права власності на майно в порядку спадкування за законом,
в с т а н о в и в :
позивач ОСОБА_1 05 вересня 2023 року звернулася до суду з позовом до Бориславської міської ради Львівської області, треті особи: приватний нотаріус Дрогобицького районного нотаріального округу Львівської області Василевич Оксана Романівна, Бориславська державна нотаріальна контора Львівської області, Міська громадська організація «Гаражне товариство «Сигнал-2», у якому просить визнати за нею право власності на гараж, загальною площею 41,8 кв.м., який розташований на АДРЕСА_1 у міській громадській організації «Гаражне товариство «Сигнал-2» під № НОМЕР_1 в блоці «В», у порядку спадкування за законом після смерті батька ОСОБА_2 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 .
В обґрунтування позову посилається на те, вона є рідною донькою ОСОБА_2 та ОСОБА_3 , що підтверджується свідоцтвом про народження серії НОМЕР_2 від 14.05.1986 року. Її батько ОСОБА_2 був членом гаражного товариства «Сигнал-2» в м.Бориславі Львівської області. У 1988 році він з отриманням встановленого на той час порядку побудував гараж загальною площею 41,8 кв.м., у гаражному товаристві «Сигнал-2» (тепер - Міська громадська організація «Гаражне товариство «Сигнал-2», гараж під № НОМЕР_1 у блоці В), що на вул. Коваліва у м.Бориславі Львівської області, однак, правовстановлюючий документ щодо належності йому зазначеного гаража він за життя не отримав.
ІНФОРМАЦІЯ_1 в місті Бориславі Львівської області помер батько позивача ОСОБА_1 ОСОБА_2 , що підтверджується свідоцтвом про смерть серії НОМЕР_3 від 23.03.2016 року, виданого відділом державної реєстрації актів цивільного стану Бориславського міського управління юстиції у Львівській області, актовий запис №140.
Внаслідок смерті ОСОБА_2 відкрилася спадщина, до складу якої входить гараж № НОМЕР_1 у блоці «В», який розташований за адресою: АДРЕСА_1 , міська громадська організація «Гаражне товариство «Сигнал-2» та щодо якої спадкодавцем заповіту не складено.
Мати позивача ОСОБА_3 прийняла спадщину померлого чоловіка ОСОБА_2 , до складу якої входить спадкове майно - частина в праві власності на гараж, розташованому в ГО «Гаражне товариство «Сигнал-2» по вул.Коваліва в м.Бориславі Львівської області, оскільки постійно проживала разом зі спадкодавцем у квартирі АДРЕСА_2 , але не оформила своїх спадкових прав та правовстановлюючий документ щодо належності їй частини зазначеного гаража вона за життя не отримала.
Позивач ОСОБА_1 , подала нотаріусу в межах встановленого законом строку для прийняття спадщини відповідну заяву, проте державним нотаріусом Бориславської державної нотаріальної контори Львівської області 22.08.2023 року винесено постанову про відмову у вчиненні нотаріальної дії, відповідно до якої відмовлено ОСОБА_1 у видачі свідоцтва про право на спадщину на гараж в АДРЕСА_3 , оскільки спадкоємцем не було подано доказів належності спадкодавцю гаража.
ІНФОРМАЦІЯ_2 в місті Бориславі Львівської області померла мати позивача ОСОБА_1 ОСОБА_3 , що підтверджується свідоцтвом про смерть серії НОМЕР_4 від 20.02.2019 року, виданого Бориславським міським відділом державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Львівській області, актовий запис №83.
Інших спадкоємців першої черги за законом, які б претендували на спадщину після смерті матері позивача, ОСОБА_3 - немає.
Позивач ОСОБА_1 подала нотаріусу в межах встановленого законом строку для прийняття спадщини після смерті матері ОСОБА_3 відповідну заяву, проте згідно повідомлення приватного нотаріуса Дрогобицького районного нотаріального округу Львівської області Василевич О.Р. №84/02-14 від 10.08.2023 року позивачу ОСОБА_1 відмовлено у видачі свідоцтва про право на спадщину за законом після смерті матері - ОСОБА_3 на спадкове майно, а саме частку в праві власності на гараж № НОМЕР_1 в блоці «В» який розташований в ГО «Гаражне товариство «Сигнал 2» за адресою: Львівська область Дрогобицький район, м.Борислав, вул.Коваліва, оскільки позивачем не було подано правовстановлюючих документів на вищевказане майно за їхньої відсутності.
Ухвалою судді від 11 вересня 2023 року позовну заяву прийнято до розгляду, відкрито провадження в справі та визначено, що справа буде розглядатися за правилами загального позовного провадження, призначен проведення підготовчого засідання.
05 жовтня 2023 року ухвалою суддів підготовче провадження було закрито, справу призначено до судового розгляду по суті у відкритому судовому засіданні на 26 жовтня 2023 року.
У судове засідання позивач не прибула. Від представника позивача ОСОБА_1 - адвоката Наминанік О.С., до суду надійшла заява про проведення судового засідання без її участі та участі позивача. Позовні вимоги підтримують повністю.
Представник відповідача Бориславської міської ради Львівської області в судове засідання не прибув. У матеріалах справи міститься лист за підписом міського голови м.Борислава Яворського І., у якому Бориславська міська рада повідомляє, що з приводу позову ОСОБА_1 покладаються на думку суду, просить справу розглядати без участі представника міської ради.
Третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, міська громадська організація «Гаражне товариство «Сигнал-2», не направила в судове засідання свого представника, була належним чином повідомлена про час та місце розгляду справи, що стверджується зворотнім поштовим повідомленням про отримання судової повістки.
Третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору: приватний нотаріус Дрогобицького районного нотаріального округу Львівської області Василевич О.Р. в судове засідання не прибула, подала лист, в якому просить розглянути справу без її участі.
Третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору: Бориславська державна нотаріальна контора Львівської області свого представника в судове засідання не направила, подала лист, в якому просить розглянути справу без участі їхнього представника, покладаються на думку суду.
Відповідно до ч. 2ст. 247 ЦПК Українифіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалось у зв`язку з неявкою в судове засідання всіх учасників справи.
Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає до задоволення з таких підстав.
Згідно з ч.1, ч.2ст.16 ЦК України, кожна особа має право звернутися до суду за захистом свого особистого немайнового або майнового права та інтересу; способами захисту цивільних прав та інтересів можуть бути: визнання права.
Згідно зст.1218 ЦК України, до складу спадщини входять усі права та обов`язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті.
Спадкуванням є перехід прав та обов`язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла до інших осіб (спадкоємців) (стаття 1216 ЦК України).
Відповідно достатті 1217 ЦК Україниспадкування здійснюється за заповітом або за законом.
До складу спадщини входять усі права та обов`язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті (стаття 1218 ЦК України).
За загальними положеннями про спадкування право на спадщину виникає у день відкриття спадщини, спадщина відкривається внаслідок смерті особи або оголошення її померлою, для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини (статті1220,1222,1270 ЦК України).
Положеннями ст. 1218 ЦК України передбачено, що до складу спадщини входять усі права та обов`язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті.
Відповідно до ст.1261 ЦК України у першу чергу право на спадкування за законом мають діти спадкодавця, у тому числі зачаті за життя спадкодавця та народжені після його смерті, той з подружжя, який його пережив, та батьки.
Відповідно до положень ч. 1 ст. 1268 ЦК України спадкоємець за заповітом чи за законом має право прийняти спадщину або не прийняти її.
Відповідно до ч. 3 ст. 1268 ЦК України спадкоємець, який постійно проживав разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини, вважається таким, що прийняв спадщину, якщо протягом строку, встановленого ст. 1270 цього кодексу, він не заявив про відмову від неї.
Згідно з вимогами ч. 1 ст. 1297 ЦК України спадкоємець, який прийняв спадщину, у складі якої є нерухоме майно, зобов`язаний звернутись до нотаріуса за видачею йому свідоцтва про право на спадщину на нерухоме майно.
Батько позивача ОСОБА_2 був членом гаражного товариства «Сигнал-2» в м. Бориславі Львівської області. У 1988 році він з отриманням встановленого на той час порядку побудував гараж загальною площею 41,8 кв.м., у гаражному товаристві «Сигнал-2» (тепер - Міська громадська організація «Гаражне товариство «Сигнал-2», гараж під № НОМЕР_1 у блоці В), що на вул. Коваліва у м. Бориславі Львівської області, однак, правовстановлюючий документ щодо належності йому зазначеного гаража він за життя не отримав.
ІНФОРМАЦІЯ_1 в місті Бориславі Львівської області помер батько позивача ОСОБА_1 ОСОБА_2 , що підтверджується свідоцтвом про смерть серії НОМЕР_3 від 23.03.2016 року, виданого відділом державної реєстрації актів цивільного стану Бориславського міського управління юстиції у Львівській області, актовий запис №140.
Внаслідок смерті ОСОБА_2 відкрилася спадщина, до складу якої входить гараж № НОМЕР_1 у блоці «В», який розташований за адресою: АДРЕСА_1 , міська громадська організація «Гаражне товариство «Сигнал-2» та щодо якої спадкодавцем заповіту не складено.
У відповідності до ст.1261 ЦК України спадкоємцем першої черги за законом після смерті ОСОБА_2 померлого ІНФОРМАЦІЯ_1 була його дружина- мати позивача ОСОБА_3 та позивач ОСОБА_1 .
Мати позивача ОСОБА_3 прийняла спадщину померлого чоловіка ОСОБА_2 , до складу якої входить спадкове майно - частина в праві власності на гараж, розташованому в ГО «Гаражне товариство «Сигнал-2» по вул.Коваліва в м. Бориславі Львівської області, оскільки постійно проживала разом зі спадкодавцем у квартирі АДРЕСА_2 , але не оформила своїх спадкових прав та правовстановлюючий документ щодо належності їй частини зазначеного гаража вона за життя не отримала.
Інша спадкоємиця першої черги за законом після смерті ОСОБА_2 його донька позивач ОСОБА_1 , подала нотаріусу в межах встановленого законом строку для прийняття спадщини відповідну заяву, проте державним нотаріусом Бориславської державної нотаріальної контори Львівської області 22.08.2023 року, проте винесено постанову про відмову у вчиненні нотаріальної дії, відповідно до якої відмовлено ОСОБА_1 у видачі свідоцтва про право на спадщину на гараж в АДРЕСА_3 , оскільки спадкоємцем не було подано доказів належності спадкодавцю гаража.
ІНФОРМАЦІЯ_2 в місті Бориславі Львівської області померла мати позивача ОСОБА_1 ОСОБА_3 , що підтверджується свідоцтвом про смерть серії НОМЕР_4 від 20.02.2019 року, виданого Бориславським міським відділом державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Львівській області, актовий запис №83. Інших спадкоємців першої черги за законом, які б претендували на спадщину після смерті матері позивача, ОСОБА_3 - немає.
Позивач ОСОБА_1 подала нотаріусу в межах встановленого законом строку для прийняття спадщини після смерті матері ОСОБА_3 відповідну заяву, проте згідно повідомлення приватного нотаріуса Дрогобицького районного нотаріального округу Львівської області Василевич О.Р. №84/02-14 від 10.08.2023 року позивачу ОСОБА_1 відмовлено у видачі свідоцтва про право на спадщину за законом після смерті матері - ОСОБА_3 на спадкове майно, а саме частку в праві власності на гараж № НОМЕР_1 в блоці «В» який розташований в ГО «Гаражне товариство «Сигнал 2» за адресою: Львівська область Дрогобицький район, м.Борислав, вул. Коваліва, оскільки позивачем не було подано правовстановлюючих документів на вищевказане майно за їхньої відсутності. Ще за життя батькові позивача ОСОБА_1 ОСОБА_2 було надано дозвіл на будівництво гаража розміром 4х6, площею 18 кв.м. згідно рішення виконавчого комітету Бориславської міської Ради народних депутатів №127 від 16.04.1987 року «Про затвердження рішення зборів правління гаражних кооперативів «Сигнал» по вул. Коваліва від 03.03.1987 р., «Двигун-2» по вул. Нафтовій від 26.02.1987 р. та про дозвіл на будівництво гаражу по АДРЕСА_1 ».
Згідно довідки ГО «Гаражне товариство «Сигнал-2» вбачається, що ОСОБА_1 має гараж на території ГО «Гаражне товариство «Сигнал-2» в блоці «В» під №23. У володіння та користування спадковим майном, вказаним гаражем, після смерті батька ОСОБА_2 та після смерті матері ОСОБА_3 позивач ОСОБА_1 вступила так як має ключі від даного гаражу та користується ним з часу смерті батьків.
З наведеного вище вбачається, що в спадкодавців існували правові підстави для оформлення права власності на спірне майно. Проте, ОСОБА_2 у встановленому законом порядку не зареєстрував право власності на гараж АДРЕСА_1 , та не отримав правовстановлюючий документ щодо належності йому зазначеного гаража. Також і не оформила своїх спадкових прав ОСОБА_3 після смерті свого чоловіка ОСОБА_2 - на частку в праві власності на гараж АДРЕСА_1 , та не отримала такого правовстановлюючого документу за життя спадкодавець ОСОБА_3 .
В зв`язку з цим позивач ОСОБА_1 , як спадкоємець першої черги за законом після смерті свого батька ОСОБА_2 не може в нотаріальній конторі оформити свідоцтво на право власності на спадкове майно за законом.
Станом на 11.08.2023 року було виготовлено технічний паспорт на гараж АДРЕСА_1 , назва кооперативу «Сигнал-2», відповідно до якого гараж літ.Г-1, загальною площею 41,8 кв.м. розташований по АДРЕСА_1 , назва кооперативу «Сигнал-2».
Згідно довідки комунального підприємства Львівської обласної ради «Дрогобицьке міжміське бюро технічної інвентаризації та експертної оцінки» №3628 від 21.08.2023 року вбачається, що згідно даних технічного архіву КП ЛОР «ДКМБТІ та ЕО» станом на 11.08.2023 року за адресою АДРЕСА_3 проведено інвентаризацію гаражу. Загальна площа 41,8 кв.м. Право власності на вищевказаний об`єкт нерухомого майна станом на 31.12.2012р. не зареєстровано.
Постановою державного нотаріуса Бориславської державної нотаріальної контори Львівської області Р.Панкевича від 22.08.2023 року відмовлено позивачу ОСОБА_1 у видачі свідоцтва про право на спадщину після смерті батька ОСОБА_2 на гараж в АДРЕСА_3 , оскільки спадкоємцем не було подано доказів належності спадкодавцю гаража.
Згідно повідомлення приватного нотаріуса Дрогобицького районного нотаріального округу Львівської області Василевич О.Р. №84/02-14 від 10.08.2023 року ОСОБА_1 відмовлено у видачі свідоцтва про право на спадщину за законом після матері ОСОБА_3 на спадкове майно частку в праві власності на гараж, який розташований в гаражному кооперативі «Сигнал-2» по вул. Коваліва в м.Бориславі Дрогобицького району Львівської області, яка належала ОСОБА_2 , - чоловіку померлої ОСОБА_3 , спадкоємцем якого була його дружина ОСОБА_3 , яка прийняла спадщину, але не оформила своїх спадкових прав, оскільки позивачем не було подано правовстановлюючих документів на вищевказане майно за їхньої відсутності.
Відповідно до змісту ст. 2 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» державна реєстрація речових прав на нерухоме майно та їх обмежень це офіційне визнання і підтвердження державою фактів набуття, зміни або припинення речових прав на нерухоме майно, обтяжень таких прав шляхом унесення відповідних відомостей до державного реєстру речових прав на нерухоме майно.
Згідно з ч. 4 ст. З зазначеного Закону речові права на нерухоме майно та їх обтяження, що виникли до 01.01.2013 року, визнаються дійсними за наявності однієї з таких умов: 1) реєстрація таких прав була проведена відповідно до законодавства, що діяло на момент їх виникнення; 2) на момент виникнення таких прав діяло законодавство, що не передбачало їх обов`язкової реєстрації.
Тобто право власності та інші речові права на нерухоме майно, набуті згідно з чинними нормативно-правовими актами до набрання чинності цим законом, визнаються державою.
Отже, право власності на збудоване до набрання чинності Законом України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» (03.08.2004 року) нерухоме майно набувається в порядку, який існував на час його будівництва, а не виникає у зв`язку зі здійсненням державної реєстрації права власності на нього в порядку, передбаченому цим законом, як офіційного визнання державою такого права, а не підставою його виникнення.
Відповідно до ч.1 ст.58 Конституції України закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом`якшують або скасовують відповідальність особи.
Крім того, згідно з частинами 1 та 2 ст.5 ЦК України акти цивільного законодавства регулюють відносини, які виникли з дня набрання ними чинності.
З огляду на зазначене, правовий режим нерухомості визначається датою завершення будівництва, яка у даному випадку є 1988 роком, що підтверджується Ордером №90 від 21.03.1988 року на право власності гаража в гаражному товаристві «Сигнал-2» по АДРЕСА_1 , побудованого на підставі рішення Бориславського виконкому міської Ради народних депутатів від 16.04. 1987 року за №127.
Порядок державної реєстрації права власності на нерухоме майно на час завершення будівництва спадкового нерухомого майна (гаражу) регулювався Інструкцією про порядок державної реєстрації права власності на об`єкти нерухомого майна, що перебувають у власності юридичних та фізичних осіб, затвердженою наказом Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України N 121 від 09.06.1998 року, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 26.06.1998 року 3aN 399/2839 (наказ втратив чинність на підставі Наказу Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово- комунального господарства N 327 від 02.07.2012 року).
Вищезазначений нормативно-правовий акт передбачав державну реєстрацію будівель, споруд, державну реєстрацію права власності на нерухоме майно, хоча виникнення права власності на нерухомість не залежало від державної реєстрації до часу набрання чинності ЦК України та Законом України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» від 01.07.2004 року.
Висновок про те, що право власності на зведену до 03.08.2004 року нерухомість набувається в порядку, який існував на час її будівництва, а не виникає у зв`язку з державною реєстрацією, зробив також ВС у постанові № 557/1209/16-ц від 10.10.2018 року
Відповідно до пункту 2.7 названої Інструкції поточна реєстрація права власності на об`єкти нерухомого майна, як і первинна реєстрація, провадиться на підставі правовстановлювальних документів, передбачених додатком 1 до цієї Інструкції.
Пунктом 6 Переліку правовстановлювальних документів, на підставі яких провадиться державна реєстрація права власності на об`єкти нерухомого майна (додаток N 1 до Інструкції про порядок державної реєстрації права власності на об`єкти нерухомого майна, що перебувають у власності юридичних та фізичних осіб) передбачено, що реєстрація права власності на об`єкти нерухомого майна провадиться на підставі свідоцтв про право власності на об`єкти нерухомого майна, виданих органами місцевої виконавчої влади чи місцевого самоврядування.
Згідно з пунктом 4. 1 названої Інструкції оформлення права власності на об`єкт нерухомого майна провадиться з видачею свідоцтва про право власності за зразка наведеним в додатку 11, місцевими органами державної виконавчої влади, місцево самоврядування членам житлового, житлово-будівельного, дачного, гаражного чи іншого кооперативу, товариства або об`єднання, які повністю внесли свої пайові внески.
Отже, за вищезазначеною Інструкцією підставою виникнення права власності гараж у члена гаражного товариства був сам факт збудування нерухомого майна та повного внесення пайових внесків.
Дозвіл на будівництво гаражу на АДРЕСА_1 спадкодавцю ОСОБА_2 надано рішенням виконавчого комітету Бориславської міської Ради народних депутатів №127 від 16.04.1987 року ««Про затвердження рішення зборів правління гаражних кооперативів «Сигнал» по АДРЕСА_4 від 26.02.1987 р. та про дозвіл на будівництво гаражу по АДРЕСА_1 ».
Факт побудови ОСОБА_2 гаража № НОМЕР_1 в блоці «В» у Бориславській міській громадській організації «Гаражне товариство «Сигнал-2» на вул. Коваліва у місті Бориславі Львівської області та відсутності у нього будь-яких майнових зобов`язань перед гаражним товариство підтверджується технічним паспортом на гараж (машино-місце), виготовленим 11.08.2023 року КП ЛОР «Дрогобицьке міжміське бюро технічної інвентаризації та експертної оцінки» та довідкою голови правління ГО «Гаражне товариство «Сигнал-2» М.М.Колечків.
Відтак, з наведеного вбачається, що у спадкодавця ОСОБА_2 існували усі правові підстави для оформлення права власності на гараж № НОМЕР_1 в блоці «В» у ГО «Гаражне товариство «Сигнал-2» на вул. Коваліва у місті Бориславі Львівської області.
Однак, належний правовстановлюючий документ, що був необхідним на час виникнення права власності на будівлю, а саме - свідоцтво про право власності на об`єкт нерухомого майна, на підставі якого провадиться державна реєстрація права власності на об`єкти нерухомого майна, ОСОБА_2 за життя не отримав.
Відсутність свідоцтва про право на спадщину не позбавляє спадкоємця права на спадщину (частина третя статті 1296 ЦК України).
Таким чином, спадкові права є майновим об`єктом цивільного права, оскільки вони надають спадкоємцям можливість успадкувати майно (прийняти спадщину), але прав розпорядження нею виникає після оформлення успадкованого права власності встановленому законом порядку.
Статтею 328 ЦК України передбачено, що право власності набувається на підставах, які не заборонені законом.
Згідно із роз`ясненнями, викладеними у пункті 8 постанові Пленуму Верховного Суду України від 30 травня 2008 року за № 7 «Про судову практику у справах про спадкування», у разі смерті члена житлово-будівельного, дачно-будівельного, гаражно-будівельного кооперативу, члена садівницького товариства, яким до дня смерті не були внесені повністю пайові внески, до складу спадщини входять частина внесеного паю та інші суми, які підлягають поверненню, а не квартира, дача, гараж, садовий будинок. Частка пайового внеску, що належала померлому, входить до складу спадщини на загальних підставах. Якщо спадкодавець повністю вніс пайовий внесок, то до складу спадщини включається відповідно квартира, дача, гараж, садовий будинок, інші будівлі та споруди.
Разом із тим, з долученої до матеріалів позову довідки КП ЛОР «Дрогобицьке міжміське бюро технічної інвентаризації та експертної оцінки» від 21.08.2023 року № 3628 вбачається, що станом на 31.12.2012 року право власності на гараж № НОМЕР_1 в блоці «В» у ГО «Гаражне товариство «Сигнал-2» на вул. Коваліва у місті Бориславі Львівської області не зареєстроване.
Враховуючи наведене, оцінивши у сукупності представлені суду докази, суд дійшов висновку, що позов ОСОБА_1 про визнання права власності в порядку спадкування підлягає до задоволення.
При зверненні до суду з позовом позивачкою було сплачено судовий збір у розмірі 1073,60 гривень. Враховуючи відповідне клопотання позивачки суд не вирішує питання щодо стягнення в її користь сплаченого при зверненні до суду судового збору.
На підставі наведеного та керуючись ст.ст.12,13,81,89,141,259,263-265,268 ЦПК України, суд
в и р і ш и в :
позов задовольнити.
Визнати за ОСОБА_1 . ІНФОРМАЦІЯ_3 право власності на гараж, загальною площею 41.8 кв.м.. який розташований на АДРЕСА_1 у міській громадській організації «Гаражне товариство «Сигнал-2» під № НОМЕР_1 в блоці «В», у порядку спадкування за законом після смерті батька ОСОБА_2 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Судові витрати залишити за позивачем.
Позивач: ОСОБА_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_5 , адреса місця проживання: АДРЕСА_2 .
Відповідач: Бориславська міська рада Львівської області, місцезнаходження: Львівська область, м.Борислав, вул. Шевченка, 42, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України: 26181298.
Третя особа: приватний нотаріус Дрогобицького районного нотаріального округу Львівської області Василевич Оксана Романівна, місцезнаходження: вул. Д. Галицького, 6/1, м.Борислав, Дрогобицький район, Львівська область, 82300.
Третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору, Бориславська державна нотаріальна контора - місцезнаходження: м.Борислав, вул. Дрогобицька, 5, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України: 02899281.
Третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору, Бориславська міська громадська організація «Гаражне товариство «Сигнал-2» - місцезнаходження: м.Борислав, вул. Коваліва, 43/58, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України: 38472875.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення до Львівського апеляційного суду. Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження на рішення суду, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Повний текст складено 06 листопада 2023 року.
Головуючий суддя Андрій СЛИШ
Суд | Бориславський міський суд Львівської області |
Дата ухвалення рішення | 26.10.2023 |
Оприлюднено | 08.11.2023 |
Номер документу | 114706153 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них за законом. |
Цивільне
Бориславський міський суд Львівської області
Слиш А. Т.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні