Ухвала
від 02.11.2023 по справі 903/863/23
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

пр. Волі, 54а, м. Луцьк, 43010, тел./факс 72-41-10

E-mail: inbox@vl.arbitr.gov.ua Код ЄДРПОУ 03499885

УХВАЛА

02 листопада 2023 року Справа № 903/863/23 Господарський суд Волинської області у складі судді Якушевої І.О., за участю секретаря судового засідання Ведмедюка М. П.,

за участю представників:

від заявника: н/з,

від кредиторів: н/з.

арбітражний керуючий: н/з.

розглянувши заяву кредитора Головного управління Державної податкової служби у Волинській області

про визнання грошових вимог до боржника

у справі №903/863/23

за заявою Товариства з обмеженою відповідальністю ВЛК-ЕКСПОРТ, м. Луцьк

про відкриття провадження у справі про банкрутство,

встановив:

ухвалою суду від 31.08.2023 було відкрито провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю ВЛК-ЕКСПОРТ; введено мораторій на задоволення вимог кредиторів боржника; введено процедуру розпорядження майном боржника; розпорядником майна Товариства з обмеженою відповідальністю ВЛК-ЕКСПОРТ призначено арбітражного керуючого Темчишина Володимира Петровича.

У відповідності до положень Кодексу України з процедур банкрутства 05.09.2023 за №71305 на офіційному веб-порталі судової влади України було здійснено оприлюднення оголошення (повідомлення) про відкриття Господарським судом Волинської області провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю ВЛК-ЕКСПОРТ.

22.09.2023 від Головного управління ДПС у Волинській області надійшла заява про визнання грошових вимог до боржника на суму 252328,82 грн.

Ухвалою суду від 27.09.2023 було залишено заяву ГУ ДПС у Волинській області без руху; постановлено Головному управління ДПС у Волинській області впродовж 5 днів з дня вручення ухвали про залишення заяви без руху усунути допущені при поданні заяви та визначені в мотивувальній частині цієї ухвали суду недоліки, а саме: надати суду докази права філії (відокремленого підрозділу) Головного управління Державної податкової служби у Волинській області самостійно звертатися до господарського суду із заявою про визнання грошових вимог до боржника.

09.10.2023 через систему Електронний суд від ГУ ДПС у Волинській області надійшов лист з документами (положення про Головне управління ДПС у Волинській області), які підтверджують право Головного управління Державної податкової служби у Волинській області, яке не має статусу юридичної особи, як контролюючого органу державної влади, самостійно звертатися до господарського суду із заявами про відкриття провадження у справах про банкрутство.

Ухвалою суду від 13.10.2023 заяву кредитора Головного управління ДПС у Волинській області про визнання грошових вимог до боржника прийняти до розгляду. Розгляд заяви в судовому засіданні призначено на 02.11.2023 на 15:00 год.

05.10.2023 арбітражний керуючий через відділ документального забезпечення та контролю подав повідомлення про результати розгляду вимог Головного управління ДПС у Волинській області № 177 від 02.10.2023, в якому грошову вимогу визнає повністю в розмірі 252 328,82 грн. (єдиний соціальний внесок) та зазначає, що вимога в розмірі 252 328,82 грн. підлягає включенню до реєстру вимог кредиторів до другої черги задоволення вимог кредиторів; сплачений судовий збір у розмірі 5368 грн. - до першої черги.

Представники кредиторів та боржника, розпорядник майна в судове засідання 02.11.2023 не з`явилися.

Дослідивши в судовому засіданні матеріали справи, розглянувши заяву Головного управління ДПС у Волинській області про визнання грошових вимог до боржника, суд дійшов висновку про наявність підстав для визнання грошових вимог, виходячи з наступного.

Відповідно до статті 1 Кодексу України з процедур банкрутства кредитор - юридична або фізична особа, а також контролюючий орган, уповноважений відповідно до Податкового кодексу України здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу та недоїмки зі сплати єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування у межах своїх повноважень, та інші державні органи, які мають вимоги щодо грошових зобов`язань до боржника, а також адміністратор за випуском облігацій, який відповідно до Закону України "Про ринки капіталу та організовані товарні ринки" діє в інтересах власників облігацій, які мають підтверджені у встановленому порядку документами вимоги щодо грошових зобов`язань до боржника; забезпечені кредитори - кредитори, вимоги яких до боржника або іншої особи забезпечені заставою майна боржника; конкурсні кредитори - кредитори за вимогами до боржника, що виникли до відкриття провадження у справі про банкрутство і виконання яких не забезпечено заставою майна боржника; поточні кредитори - кредитори за вимогами до боржника, що виникли після відкриття провадження у справі про банкрутство.

Частиною ч. 14 ст. 39 Кодексу України з процедур банкрутства передбачено, що з моменту відкриття провадження у справі про банкрутство пред`явлення конкурсними та забезпеченими кредиторами вимог до боржника та їх задоволення можуть здійснюватися лише у порядку, передбаченому цим Кодексом, та в межах провадження у справі.

Відповідно до ст. 45 Кодексу України з процедур банкрутства конкурсні кредитори за вимогами, що виникли до дня відкриття провадження у справі про банкрутство, зобов`язані подати до господарського суду письмові заяви з вимогами до боржника, а також документи, що їх підтверджують, протягом 30 днів з дня офіційного оприлюднення оголошення про відкриття провадження у справі про банкрутство. Відлік строку на заявлення грошових вимог кредиторів до боржника починається з дня офіційного оприлюднення оголошення про відкриття провадження у справі про банкрутство.

Заяви з вимогами конкурсних кредиторів або забезпечених кредиторів, подані в межах строку, визначеного частиною першою цієї статті, розглядаються господарським судом у попередньому засіданні суду.

За результатами розгляду зазначених заяв господарський суд постановляє ухвалу про визнання чи відхилення (повністю або частково) вимог таких кредиторів.

Ухвала господарського суду є підставою для внесення відомостей про таких кредиторів до реєстру вимог кредиторів.

Відповідно до ст. 47 Кодексу України з процедур банкрутства, попереднє засідання господарського суду проводиться не пізніше 70 календарних днів, а в разі великої кількості кредиторів - не пізніше трьох місяців з дня проведення підготовчого засідання суду. Про попереднє засідання суду повідомляються сторони, а також інші учасники провадження у справі про банкрутство, визнані такими відповідно до цього Кодексу.

У попередньому засіданні господарський суд розглядає всі вимоги кредиторів, що надійшли протягом строку, передбаченого частиною першою статті 45 цього Кодексу, у тому числі щодо яких були заперечення боржника або розпорядника майна.

За результатами розгляду вимог окремого кредитора господарський суд постановляє ухвалу про їх визнання чи відхилення (повністю або частково), що не може бути оскаржена окремо від ухвали господарського суду, постановленої за результатами попереднього засідання.

За результатами попереднього засідання господарський суд постановляє ухвалу, в якій зазначаються: розмір та перелік усіх визнаних судом вимог кредиторів, що вносяться розпорядником майна до реєстру вимог кредиторів; розмір та перелік не визнаних судом вимог кредиторів; дата проведення зборів кредиторів та комітету кредиторів; дата підсумкового засідання суду, на якому буде постановлено ухвалу про санацію боржника чи постанову про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури, чи ухвалу про закриття провадження у справі про банкрутство, чи ухвалу про продовження строку процедури розпорядження майном та відкладення підсумкового засідання суду, яке має відбутися у строки, встановлені частиною другою статті 44 цього Кодексу.

Розглянувши заяву Головного управління ДПС у Волинській області про визнання грошових вимог на загальну суму 252 328,82 грн, господарський суд вважає за можливе грошові вимоги останнього визнати повністю із такою черговістю їх задоволення:

- 5368,00 грн встановити, що витрати пов`язані з провадженням у справі про неплатоспроможність (витрати на оплату судового збору) відшкодовуються у повному обсязі до задоволення вимог кредиторів;

- 252 328,82 грн. - вимоги другої черги (єдиний соціальний внесок).

Кредитор - ГУ ДПС у Волинській області зазначає, що за ТОВ ВЛК-ЕКСПОРТ рахується податковий борг з платежів до бюджету на загальну суму 252 328,82 грн.

Згідно з довідкою про наявність заборгованості з єдиного соціального внеску ТОВ ВЛК-ЕКСПОРТ та розрахунку заборгованість становить 252 328,82 грн.

Статтею 2 Кодексу України з процедур банкрутства передбачено, що провадження у справах про банкрутство регулюється цим Кодексом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законами України.

Підпунктом 16.1.4 пункту 16.1 статті 16 Податкового кодексу України (далі - ПК України), передбачений обов`язок платників податків сплачувати податки та збори у строки та в розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.

Відповідно до пункту 36.1. статті 36 ГІК України, податковим обов`язком визнається обов`язок платника податку обчислити, задекларувати та/або сплатити суму податку та збору в порядку і строки, визначені Податковим. Кодексом, законами з питань митної справи.

Згідно і підпунктом 38.1. статті 38 ПК України виконанням податкового обов`язку визнається сплата в повному обсязі платником відповідних сум податкових зобов`язань у встановлений податковим законодавством строк.

Згідно підпункту 14.1.39 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України грошове зобов`язання платника податків - сума коштів, яку платник податків повинен сплатити до відповідного бюджету як податкове зобов`язання та/або штрафну (фінансову) санкцію, що справляється з платника податків у зв`язку з порушенням ним вимог податкового законодавства та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, а також санкції за порушення законодавства у сфері зовнішньоекономічної діяльності.

Відповідно до підпункту 14.1.156 пункту 14.1 статті 14 Кодексу податкове зобов`язання - це сума коштів, яку платник податків, у тому числі податковий агент повинен сплатити до відповідного бюджету як податок або збір, на підставі, в порядку та строки, визначені податковим законодавством.

Згідно підпункту 14.1.175 пункту 14.1 статті 14 ПК України, сума грошового зобов`язання, самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов`язання, визнається сумою податкового боргу платника податків.

Згідно статті 266 Податкового кодексу України платниками податку є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які є власниками об`єктів житлової та/або нежитлової нерухомості.

Платники податку - юридичні особи самостійно обчислюють суму податку станом на 1 січня звітного року і не пізніше 20 лютого цього ж року подають контролюючому органу за місцезнаходженням об`єкта/об`єктів оподаткування декларацію за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 цього Кодексу, з розбивкою річної суми рівними частками поквартально.

Відповідно до підпункту 14.1.175 пункту 14.1 статті 14 ПК України, сума грошового зобов`язання, самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов`язання, визнається сумою податкового боргу платника податків.

Відповідно до пункту 57.1. статті 57 Податкового Кодексу України платник податків зобов`язаний самостійно сплатити суму податкового зобов`язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Відповідно до пункту 56.11 статті 56 Податкового Кодексу України не підлягає оскарженню грошове зобов`язання самостійно визначене платником податків.

З урахуванням викладеного, несплачені у встановлені законодавством строки суми податкового зобов`язання ТОВ ВЛК-ЕКСПОРТ набули статусу податкового боргу.

Таким чином, за боржником - ТОВ ВЛК-ЕКСПОРТ рахується податковий борг на загальну суму 252 328,82 грн., підтверджується довідкою про наявність заборгованості з єдиного соціального внеску ТОВ ВЛК-ЕКСПОРТ, розрахунком заборгованості.

З огляду на викладене, враховуючи встановлені судом обставини, заява ГУ ДПС у Волинській області про визнання кредиторських вимог підлягає до задоволення у повному обсязі.

Кредиторські вимоги ГУ ДПС у Волинській області були розглянуті арбітражним керуючим Темчишином В. П. та визнані останнім повністю, що підтверджується повідомленням № 177 від 02.10.2023.

Відповідно до ст. 47 Кодексу України з процедур банкрутства розпорядник майна за результатами попереднього засідання вносить до реєстру вимог кредиторів відомості про кожного кредитора, розмір його вимог за грошовими зобов`язаннями, наявність права вирішального голосу в представницьких органах кредиторів, черговість задоволення кожної вимоги.

Неустойка (штраф, пеня) враховується в реєстрі вимог кредиторів окремо від основних зобов`язань у шосту чергу.

Погашення неустойки (штрафу, пені) у справі про банкрутство можливе лише в ліквідаційній процедурі.

Ухвала попереднього засідання є підставою для визначення кількості голосів, які належать кожному конкурсному кредитору під час прийняття рішення на зборах (комітеті) кредиторів. Для визначення кількості голосів для участі у представницьких органах кредиторів зі складу вимог конкурсних кредиторів виключається неустойка (штраф, пеня).

Ухвала господарського суду, постановлена за результатами попереднього засідання, може бути оскаржена стороною у справі про банкрутство лише в частині конкретних вимог кредиторів.

Відтак, обов`язок внесення до реєстру вимог кредиторів черговість задоволення кожної вимоги покладено на розпорядника майна.

Судом встановлено, що кредитори, вимоги яких забезпечені заставою до суду не звернулися, розпорядником майна не виявлені, вимоги кредиторів щодо виплати заборгованості із заробітної плати, авторської винагороди, аліментів, а також вимоги щодо відшкодування шкоди, заподіяної життю та здоров`ю громадян відсутні.

Кредиторські вимоги визнаються судом у розмірі 252 328,82 грн. заборгованості, яка виникла у зв`язку з невиконанням боржником своїх зобов`язань вимоги другої черги.

За подання заяви з вимогами до боржника ГУ ДПС у Волинській області сплачено 5368,00 грн. судового збору, які підлягають включенню до 1 (першої) черги вимог кредиторів.

Керуючись положеннями ст. 47 КУзПБ, суд дійшов висновку, що грошові вимоги кредитора ГУ ДПС у Волинській області підлягають визнанню та включенню до реєстру вимог кредиторів у наступній черговості:

- 5368 грн. - вимоги першої черги;

- 252 328,82 грн. - вимоги другої черги (єдиний соціальний внесок).

Керуючись ст.ст. 1, 39, 45, 47, 48, 49 Кодексу України з процедур банкрутства, ст.ст. 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд

ухвалив:

1. Заяву Головного управління Державної податкової служби у Волинській області про визнання грошових вимог до боржника задовольнити.

2. Визнати у встановленому порядку доведені грошові вимоги Головного управління Державної податкової служби у Волинській області (43010, Волинська область, м. Луцьк, Київський майдан 4, код ЄДРПОУ 44106679) до Товариства з обмеженою відповідальністю ВЛК-ЕКСПОРТ (43021, Волинська область, м. Луцьк, вул. Стрілецька, буд. 4, код ЄДРПОУ 35494880) на загальну суму 257726,82 грн. та зобов`язати керуючу реструктуризацією Темчишина Володимира Петровича включити вимоги до реєстру вимог кредиторів у наступній черговості:

- 5 368,00 грн. - витрати пов`язані з провадженням у справі про неплатоспроможність (витрати на оплату судового збору) відшкодовуються у повному обсязі до задоволення вимог кредиторів;

- 252 328,82 грн. - вимоги другої черги.

3. Зобов`язати розпорядника майна Темчишина Володимира Петровича відповідно до ст. 47 Кодексу України з процедур банкрутства внести до реєстру вимог кредиторів відомості про кредитора, розмір його вимог за грошовими зобов`язаннями, наявність права вирішального голосу в представницьких органах кредиторів, черговість задоволення кожної вимоги.

У відповідності до ч. 4 ст. 9 Кодексу України з процедур банкрутства ухвали прийняті господарським судом у справі про банкрутство, набирають законної сили з моменту їх прийняття, якщо інше не передбачено цим Кодексом.

Ухвала може бути оскаржена до Північно-західного апеляційного господарського суду в порядку і строки встановлені ст. 256 Господарського процесуального кодексу України.

Повний текст ухвали складено та ухвалу підписано 07.11.2023

Суддя І. О. Якушева

СудГосподарський суд Волинської області
Дата ухвалення рішення02.11.2023
Оприлюднено09.11.2023
Номер документу114719653
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи позовного провадження Справи про банкрутство, з них: банкрутство юридичної особи

Судовий реєстр по справі —903/863/23

Ухвала від 30.05.2024

Господарське

Господарський суд Волинської області

Якушева Інна Олександрівна

Ухвала від 21.05.2024

Господарське

Господарський суд Волинської області

Якушева Інна Олександрівна

Ухвала від 14.12.2023

Господарське

Господарський суд Волинської області

Якушева Інна Олександрівна

Постанова від 14.12.2023

Господарське

Господарський суд Волинської області

Якушева Інна Олександрівна

Ухвала від 02.11.2023

Господарське

Господарський суд Волинської області

Якушева Інна Олександрівна

Ухвала від 02.11.2023

Господарське

Господарський суд Волинської області

Якушева Інна Олександрівна

Ухвала від 02.11.2023

Господарське

Господарський суд Волинської області

Якушева Інна Олександрівна

Ухвала від 13.10.2023

Господарське

Господарський суд Волинської області

Якушева Інна Олександрівна

Ухвала від 06.10.2023

Господарське

Господарський суд Волинської області

Якушева Інна Олександрівна

Ухвала від 05.10.2023

Господарське

Господарський суд Волинської області

Якушева Інна Олександрівна

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні