ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01054, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
м. Київ
06.11.2023Справа № 910/16955/23Суддя Господарського суду міста Києва Павленко Є.В., розглянувши матеріали за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Петрос Транс" до Товариства з обмеженою відповідальністю "Карго Брок Сервіс ЛТД" про стягнення 223 689,35 грн,
ВСТАНОВИВ:
У жовтні 2023 року Товариство з обмеженою відповідальністю "Петрос Транс" звернулося до Господарського суду міста Києва з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "Карго Брок Сервіс ЛТД" про стягнення 223 689,35 грн заборгованості за договором транспортного перевезення від 8 серпня 2023 року № 17.
Пунктом 2 частини 3 статті 162 Господарського процесуального кодексу України (далі - ГПК України) передбачено, що позовна заява має містити, зокрема, відомості про наявність або відсутність електронного кабінету сторін та інших учасників справи.
Проте, такі відомості у позовній заяві не зазначені.
Відповідно до пункту 9 частини 3 статті 162 ГПК України позовна заява має містити попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв`язку із розглядом справи.
Подана до суду позовна заява не містить такого розрахунку. Зокрема, позивач вказав, що поніс і очікує понести витрати зі сплати судового збору та витрати на правову допомогу адвоката, без зазначення попередньої (орієнтовної) суми таких витрат.
Відповідно до пункту 1 частини 1 статті 164 ГПК України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів з урахуванням положень статті 42 цього Кодексу;
Частиною 1 статті 172 ГПК України передбачено, що позивач, особа, яка звертається з позовом в інтересах іншої особи, зобов`язані до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копію та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення. Таке надсилання може здійснюватися в електронній формі через електронний кабінет з урахуванням положень статті 42 цього Кодексу.
Згідно з пунктом 61 Правил надання послуг поштового зв`язку, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 5 березня 2009 року № 270, у разі приймання внутрішніх поштових відправлень з оголошеною цінністю з описом вкладення, бланк опису заповнюється відправником у двох примірниках. Працівник поштового зв`язку повинен перевірити відповідність вкладення опису, розписатися на обох його примірниках і проставити відбиток календарного штемпеля. Один примірник опису вкладається до поштового відправлення, другий видається відправникові. На примірнику опису, що видається відправникові, працівник поштового зв`язку повинен зазначити номер поштового відправлення.
На виконання вищезазначених норм позивач надав опис вкладення в цінний лист на ім`я відповідача з відміткою відділення поштового зв`язку від 28 жовтня 2023 року, а також поштову накладну від вказаної дати № 3301312732549 з фіскальним чеком від цієї ж дати та за вказаним номером поштового відправлення. Проте, у наданому позивачем описі вкладення в цінний лист не зазначено номеру поштового відправлення, тобто вказана поштова накладна не підтверджує направлення на адресу відповідача саме тих документів, що зазначені в описі вкладення.
За змістом частин 1, 2 статті 174 ГПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Оскільки дана позовна заява не відповідає вищезазначеним вимогам ГПК України, вона підлягає залишенню без руху.
Керуючись статтями 174, 234 ГПК України,
УХВАЛИВ:
Позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "Петрос Транс" залишити без руху.
Товариству з обмеженою відповідальністю "Петрос Транс" подати до Господарського суду міста Києва протягом 5 днів з дня вручення даної ухвали виправлену позовну заяву, у якій вказати: відомості про наявність або відсутність електронного кабінету сторін; попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв`язку із розглядом справи; а також надати належні докази, які підтверджують направлення копій позовної заяви з доданими до неї документами відповідачу листом з описом вкладення з поіменним переліком.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та може бути оскаржена в порядку, передбаченому статтями 254-257 ГПК України.
Дата підписання: 6 листопада 2023 року.
Суддя Є.В. Павленко
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 06.11.2023 |
Оприлюднено | 08.11.2023 |
Номер документу | 114720407 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань перевезення, транспортного експедирування |
Господарське
Господарський суд міста Києва
Павленко Є.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні