Ухвала
від 06.11.2023 по справі 910/17040/23
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МІСТА КИЄВА

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01054, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua

УХВАЛА

м. Київ

06.11.2023Справа № 910/17040/23

Господарський суд міста Києва у складі судді Кирилюк Т.Ю., розглянувши

позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «Фенікс Контакт»

до Товариства з обмеженою відповідальністю «АС Відар»

про стягнення 712 769,02 грн

ВСТАНОВИВ:

Товариство з обмеженою відповідальністю «Фенікс Контакт» до Господарського суду міста Києва з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «АС Відар» про стягнення 712 769,02 грн.

В обґрунтування позовних вимог позивач вказував на порушення відповідачем умов договору поставки від 12.03.2020 № 008/20, відповідно до умов якого позивач зобов`язався поставити, а відповідач - прийняти та оплатити товар. Відповідач своєчасно та у повному обсязі вартість поставленого товару не сплатив, у зв`язку з чим за ним утворилась заборгованість та виникли підстави для нарахування штрафних санкцій та компенсаційних виплат.

Вимоги щодо змісту та форми позовних заяв визначені статтями 162, 164, 172 Господарського процесуального України.

При цьому, згідно з частиною 1 статті 174 Господарського процесуального кодексу України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172, цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

У даному випадку, подана позовна заява не відповідає окремим вимогам статей 162, 164 Господарського процесуального кодексу України, у зв`язку з чим підлягає залишенню без руху з посиланням на положення статті 174 Господарського процесуального кодексу України, враховуючи наступне.

Крім того, згідно з пунктом 4 частини 3 статті 162 Господарського процесуального кодексу України позовна заява повинна містити зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні; якщо позов подано до кількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з них.

Як вбачається з прохальної частини позовної заяви, позивач просить суд стягнути з відповідача 712 769,02 грн. з урахуванням основного боргу, пені, інфляційних втрат та 3 % річних.

Проте нараховані у позовній заяві до стягнення з відповідача основний борг, пеня, інфляційні втрати та 3% річних у відповідних сумах не знайшли свого відображення у прохальній частині позову.

Суд зауважує, що вимоги про стягнення основної заборгованості та нараховані на існуючу заборгованість пеня, інфляційні втрати, відсотки річних є окремими позовними вимогами, кожна з яких підлягає розгляду судом при вирішенні спору і повинні викладатися у прохальній частині позову із зазначенням сум, що загалом відповідають заявленій ціні позову.

Таким чином, суд зазначає, що предмет позову повинен бути чітко визначений позивачем у прохальній частині позовної заяви, оскільки резолютивна частина рішення суду відображає позовні вимоги, викладені у прохальній частині позовної заяви, та повинна викладатися чітко й безумовно, а тому позивачу слід привести у відповідність зміст позовних вимог, наведеним у позові обставинам, зокрема, виклавши у прохальній частині позовної заяви кожну суму окремо, яка підлягає до стягнення (основний борг, пеня,інфляційні втрати, 3% річних).

Також, пунктом 1 частини 1 статті 164 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що до позовної заяви додаються документи, які підтверджують направлення іншим учасникам справи копій позовної заяви і доданих до неї документів з урахуванням положень статті 42 цього Кодексу.

Частиною 1 статті 172 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що позивач, особа, яка звертається з позовом в інтересах іншої особи, зобов`язані до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копію та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення. Таке надсилання може здійснюватися в електронній формі через електронний кабінет з урахуванням положень статті 42 цього Кодексу.

Згідно з постановою Кабінету Міністрів України "Про затвердження Правил надання послуг поштового зв`язку" від 05.03.2009 № 270 розрахунковим документом, що підтверджує факт надання послуг поштового зв`язку є документ встановленої відповідно до Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" форми і змісту (касовий чек, розрахункова квитанція тощо).

Таким чином, належним доказом відправлення відповідачу копії позовної заяви та доданих до неї документів засобами поштового зв`язку є опис вкладення у поштовий конверт та документ, що підтверджує надання поштових послуг (касовий чек, розрахункова квитанція тощо).

Дослідивши додатки до позовної заяви, суд встановив, що до позовної заяви Товариством з обмеженою відповідальністю «Фенікс Контакт» долучено тільки опис вкладення у цінний лист, тоді як документу, що підтверджує надання поштових послуг (касовий чек, розрахункова квитанція тощо) не надано.

Враховуючи те, що подана Товариством з обмеженою відповідальністю «Фенікс Контакт» позовна заява не відповідає окремим вимогам статей 162, 164 Господарського процесуального кодексу України, суд дійшов висновку про залишення такої заяви без руху.

Відповідно до частини 2 статті 174 Господарського процесуального кодексу України в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Суд звертає увагу позивача на те, що відповідно до частини 4 статті 174 Господарського процесуального кодексу України якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.

На підставі викладеного та керуючись статтями 162, 164, 174, 234, 235, Господарського процесуального кодексу України, Господарський суд міста Києва,-

УХВАЛИВ:

1. Позовну заяву залишити без руху.

2. Встановити строк для усунення недоліків позовної заяви протягом п`яти днів з дня вручення даної ухвали.

3. Встановити позивачу спосіб усунення недоліків позовної заяви шляхом:

- подання заяви з викладенням позовних вимог шляхом зазначення окремо кожної суми, що підлягає до стягнення (основний борг, інфляційні втрати та 3% річних);

- подання до суду документу, що підтверджує надання поштових послуг (касовий чек, розрахункова квитанція тощо) при відправленні копії позовної заяви з додатками відповідачу.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не підлягає оскарженню.

Суддя Т.Ю. Кирилюк

СудГосподарський суд міста Києва
Дата ухвалення рішення06.11.2023
Оприлюднено09.11.2023
Номер документу114722287
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань купівлі-продажу поставки товарів, робіт, послуг

Судовий реєстр по справі —910/17040/23

Ухвала від 04.03.2024

Господарське

Господарський суд міста Києва

Кирилюк Т.Ю.

Ухвала від 20.02.2024

Господарське

Господарський суд міста Києва

Кирилюк Т.Ю.

Рішення від 17.01.2024

Господарське

Господарський суд міста Києва

Кирилюк Т.Ю.

Ухвала від 13.11.2023

Господарське

Господарський суд міста Києва

Кирилюк Т.Ю.

Ухвала від 06.11.2023

Господарське

Господарський суд міста Києва

Кирилюк Т.Ю.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні