ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
29000, м. Хмельницький, майдан Незалежності, 1 тел. 71-81-84, факс 71-81-98
УХВАЛА
"06" листопада 2023 р. Справа № 924/1144/23
Господарський суд Хмельницької області у складі судді Димбовського В.В., розглянувши матеріали справи
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Екотера", с.Котюржинці Хмельницької області
до ELEOSEBY TRANS S.R.L., Румунія
про стягнення 445136,04 грн. заборгованості
В С Т А Н О В И В:
Товариство з обмеженою відповідальністю "Екотера" звернулося до суду з позовом до ELEOSEBY TRANS S.R.L., Румунія про стягнення 445136,04 грн. заборгованості, посилаючись в обґрунтування позову на неналежне виконання контракту № 03/2023 від 02.03.2023р.
Згідно протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 30.10.2023р. справу №924/1144/23 передано для розгляду судді Димбовському В.В.
Відповідно до ч. 3 ст. 12 Господарського процесуального кодексу України загальне позовне провадження призначене для розгляду справ, які через складність або інші обставини недоцільно розглядати у спрощеному позовному провадженні.
Враховуючи наведені положення Господарського процесуального кодексу України, з огляду на характер спірних правовідносин та предмет доказування, суд дійшов висновку, що справа підлягає розгляду за правилами загального позовного провадження.
Разом з тим, з матеріалів позовної заяви вбачається, що відповідач ELEOSEBY TRANS S.R.L. (адреса JUD GALATI, MUN GALATI STR DR CONSTANTIN LEVADITTI, NR 11, PARTER, BLBUJOR4, SC 1, AP, ROMANIA) є нерезидентом, який не має свого представництва на території України, тому про розгляд даної справи належить повідомляти в порядку, передбаченому чинними міжнародними договорами, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України.
Статтею 367 Господарського процесуального кодексу України визначено, що у разі якщо в процесі розгляду справи господарському суду необхідно вручити документи, отримати докази, провести окремі процесуальні дії на території іншої держави, господарський суд може звернутися з відповідним судовим дорученням до іноземного суду або іншого компетентного органу іноземної держави (далі - іноземний суд) у порядку, встановленому цим Кодексом або міжнародним договором, згода на обов`язковість якого надана Верховною Радою України. Судове доручення надсилається у порядку, встановленому цим Кодексом або міжнародним договором, згода на обов`язковість якого надана Верховною Радою України, а якщо міжнародний договір не укладено - Міністерству юстиції України, яке надсилає доручення Міністерству закордонних справ України для передачі дипломатичними каналами.
Порядок передачі судових та позасудових документів для вручення за кордоном регулюється Конвенцією про вручення за кордоном судових та позасудових документів у цивільних та комерційних справах, до якої Україна приєдналася згідно з Законом України "Про приєднання України до Конвенції про вручення за кордоном судових та позасудових документів у цивільних та комерційних справах" від 19.10.2000.
Згідно зі статтею 1 Конвенції "Про вручення за кордоном судових та позасудових документів у цивільних або комерційних справах", остання застосовується у цивільних та комерційних справах щодо всіх випадків, коли існує потреба в передачі судових та позасудових документів для вручення за кордоном.
Статтями 2, 3 вказаної Конвенції передбачено, що кожна Договірна Держава призначає Центральний Орган, обов`язком якого є отримання прохань про вручення документів, що виходять від інших Договірних Держав, і здійснення процесуальних дій відповідно до положень статей 3 - 6. Кожна Держава організовує Центральний Орган згідно із своїм правом.
Орган влади чи судовий працівник, компетентний відповідно до права запитуючої Держави, направляють Центральному Органу запитуваної Держави прохання згідно з формуляром, що додається до цієї Конвенції, без потреби легалізації або виконання інших аналогічних формальностей. До прохання додається документ, що підлягає врученню, або його копія. Прохання і документ надаються в двох примірниках.
З урахуванням наведеного, відповідачу у справі для належного повідомлення про розгляд справи необхідно вручати судові документи та матеріали по справі в нотаріально засвідченому перекладі на румунську мову відповідно до вимог Конвенції "Про вручення за кордоном судових та позасудових документів у цивільних або комерційних справах".
За таких обставин, беручи до уваги місцезнаходження відповідача, з метою належного повідомлення ELEOSEBY TRANS S.R.L. про дату, час та місце судового розгляду справи відповідно до положень Господарського процесуального кодексу України, Конвенції "Про вручення за кордоном судових та позасудових документів у цивільних або комерційних справах", суд дійшов висновку про необхідність направлення до Центрального органу Румунії, обов`язком якого є отримання прохань про вручення документів, що виходять від інших Договірних Держав, судового доручення про вручення ELEOSEBY TRANS S.R.L. відповідних процесуальних документів.
Відповідно до пункту 4 частини першої статті 228 Господарського процесуального кодексу України суд може за заявою учасника справи, а також з власної ініціативи зупинити провадження у справі у випадках звернення із судовим дорученням про надання правової допомоги або вручення виклику до суду чи інших документів до іноземного суду або іншого компетентного органу іноземної держави.
Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку про зупинення провадження у справі № 924/1144/23.
Керуючись ст.ст. 12, 176, 228-229, 234, 365-367 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
1. Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі.
2. Здійснювати розгляд справи в порядку загального позовного провадження.
3. Підготовче засідання призначити на 13 червня 2024 року о 14:30 год. Засідання відбудеться в приміщенні Господарського суду Хмельницької області за адресою: м. Хмельницький, майдан Незалежності, 1.
4. Позивачу у термін до 06.12.2023р. надати до суду по три примірники: належним чином (нотаріально) засвідчених перекладів на румунську мову ухвали Господарського суду Хмельницької області від 06.11.2023р. про відкриття провадження у справі № 924/1144/23, позовної заяви з додатками та прохання про вручення за кордоном судових та позасудових документів для належного повідомлення відповідача про час та місце розгляду справи відповідно до вимог Конвенції про вручення за кордоном судових та позасудових документів у цивільних або комерційних справах від 15.11.1965.
5. Після надходження від позивача зазначених в ухвалі документів через Головне територіальне управління юстиції у Хмельницькій області звернутися до компетентного органу запитуваної держави - Румунії з проханням про вручення відповідачу ELEOSEBY TRANS S.R.L. (Tax Indentification Number: RO 38714970; відома адреса: JUD GALATI, MUN GALATI STR DR CONSTANTIN LEVADITTI, NR 11, PARTER, BLBUJOR 4, SC 1, AP, ROMANIA) судових/позасудових документів у справі № 924/1144/23.
6. Запропонувати відповідачу в п`ятнадцятиденний строк з дня отримання ухвали:
- подати до суду відзив на позовну заяву з врахуванням вимог ст. 165 ГПК України, з нормативно обґрунтованими поясненнями по суті заявлених вимог та доданням оригіналів для огляду та належним чином завірених копій підтверджуючих документів, на які міститься посилання у відзиві. Звернути увагу відповідача, що відзив повинен містити мотиви повного або часткового відхилення вимог позивача з посиланням на законодавство;
- надати суду докази направлення відзиву з доданими до нього документами на адресу позивача.
7. Зобов`язати ELEOSEBY TRANS S.R.L. надати суду оформлений відповідно до міжнародних угод документ, що є доказом правосуб`єктності юридичної особи (сертифікат реєстрації, витяг з торгового реєстру тощо).
8. Запропонувати позивачу в строк до п`ятнадцяти днів з дня отримання відзиву подати до суду відповідь на відзив, складену з урахуванням вимог ст. 166 ГПК України, надати суду докази направлення відповіді на відзив з доданими до нього документами на адресу відповідача.
9. Запропонувати відповідачу надати суду попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які він очікує понести у зв`язку із розглядом справи.
10. Звернути увагу сторін на положення ст. 81 Господарського процесуального кодексу України щодо витребування доказів.
11. Попередити позивача, що у разі ненадання господарському суду без поважних причин витребуваних судом документів, у тому числі вказаних вище перекладів, позов відповідно до ст. 226 Господарського процесуального кодексу України може бути залишений без розгляду.
12. Попередити відповідача про те, що у разі ненадання відзиву на позов, справа згідно з ч. 9 ст. 165 Господарського процесуального кодексу України буде розглянута за наявними в ній матеріалами.
13. Повідомити, що сторони, відповідно до ст. 192 Господарського процесуального кодексу України, можуть укласти мирову угоду на будь-якій стадії судового процесу.
14. Довести до відома сторін, що відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 135 Господарського процесуального кодексу України суд має право стягувати в дохід Державного бюджету України з винної особи штраф у сумі від одного до десяти розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб за невиконання процесуальних обов`язків, зокрема ухилення від вчинення дій, покладених судом на учасника судового процесу.
15. Учасникам процесу направити в підготовче засідання своїх представників, повноваження, яких повинні бути оформлені відповідно до вимог ст. 60 Господарського процесуального кодексу України, а також надати належним чином засвідчені копії документів, що підтверджують повноваження представників.
16. Викликати у підготовче засідання представників учасників справи. Документи на підтвердження їх повноважень оформити згідно з вимогами ст. 58 ГПК України, а також надати належним чином засвідчені копії документів, що підтверджують повноваження представників.
17. Роз`яснити учасникам судового процесу під час дії карантину, у порядку статті 197 ГПК України право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів за допомогою програмного забезпечення EasyCon. Для участі у судовому засіданні в режимі відеоконференції учасникам справи необхідно не пізніше ніж за п`ять днів до судового засідання подати до суду клопотання (засобами поштового зв`язку, на електронну пошту суду (підписану, за наявності, електронним підписом) або до скриньки для кореспонденції, встановленої у приміщенні канцелярії суду) про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за допомогою програмного забезпечення EasyCon із зазначенням його облікового запису (логіну).
18. Зупинити провадження у справі № 924/1144/23 у зв`язку зі зверненням з судовим дорученням про надання правової допомоги (вручення документів) до компетентного органу Румунії.
Ухвалу підписано 06.11.2023р., набирає законної сили з моменту її підписання та підлягає оскарженню окремо від рішення суду в частині зупинення провадження у справі.
СуддяВ.В. Димбовський
Віддруковано 4 примірника:
1 - в матеріали,
2 - позивачу (ел. пошта 189836l25@gmail.com; 31060, Хмельницька обл., Хмельницький р-н, с.Котюржинці, вул. Водопровідна, 1/1) - рек.
3 - представнику позивача (lawsl@ukr.net).
Суд | Господарський суд Хмельницької області |
Дата ухвалення рішення | 06.11.2023 |
Оприлюднено | 09.11.2023 |
Номер документу | 114723335 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Хмельницької області
Димбовський В.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні