Ухвала
від 06.11.2023 по справі 296/11214/23
КОРОЛЬОВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М. ЖИТОМИРА

Справа № 296/11214/23

1-кс/296/4115/23

УХВАЛА

Іменем України

06 листопада 2023 року м.Житомир

Слідчий суддя Корольовського районного суду м. Житомира ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , слідчого ОСОБА_3 , розглянувши у закритому судовому засіданні клопотання старшого слідчого в ОВС СУ ГУНП в Житомирській області майора поліції ОСОБА_4 , погоджене прокурором Житомирської спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Центрального регіону ОСОБА_5 про надання дозволу на обшук житла, що в межах кримінального провадження № 12023060000000260 від 17.05.2023, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 191 КК України,-

ВСТАНОВИВ:

06.11.2023 до слідчого судді Корольовського районного суду м.Житомира надійшло клопотання старшого слідчого в ОВС СУ ГУНП в Житомирській області майора поліції ОСОБА_4 , погоджене прокурором Житомирської спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Центрального регіону ОСОБА_5 про надання дозволу на обшук житла ОСОБА_6 ІНФОРМАЦІЯ_1 , за адресою: АДРЕСА_1 , з метою відшукання та вилучення:

запчастин (деталей) до військової техніки та техніки подвійного призначення, мобільних телефонів, комп`ютерної техніки, на яких можуть міститися фото-, відеоматеріали, зошитів, блокнотів із записами (номерами запчастин, помітками, кому вони належать (номери телефонів, контакті дані, насамперед, працівників ДП «ЖБТЗ»), готівкових коштів, здобутих внаслідок вчинення кримінального правопорушення, документів на запчастини, технічної документації, бирок, (шильдиків) з номерами деталей, знарядь вчинення кримінального правопорушення (станків, приспособ, приладів), що в межах кримінального провадження № 12023060000000260 від 17.05.2023, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 191 КК України .

Клопотання обгрунтовано тим, що СУ ГУНП в Житомирській області здійснюється досудове розслідування у Кримінальному провадженні № 12023060000000260 від 17.05.2023 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 191 КК України, за фактом, що група осіб діючи за попередньою змовою, в умовах воєнного стану привласнюють матеріальні цінності ДП «Житомирський бронетанковий завод», чим спричиняють матеріальної шкоди у розмірі, який встановлюється.

Досудовим слідством встановлено, що громадяни України ОСОБА_7 та ОСОБА_8 у невстановлений досудовим розслідуванням час, діючи з корисливих мотивів, маючи на меті незаконне збагачення, організували злочину групу, противоправною метою діяльності якої є вчинення корисливих умисних злочинів, спрямованих на привласнення та заволодіння майном ДП «ЖБТЗ» і Міністерства оборони України.

Злочинний умисел організаторів полягає у заволодінні майном (деталі для бронетехніки), що знаходиться у власності Державного підприємства «Житомирський бронетанковий завод» (надалі - ДП «ЖБТЗ») і Міністерства оборони України (надалі - МО України), а також іншими комплектуючими військового призначення невстановленого походження, їх подальшому ремонті, зміні серійних номерів з метою продажу під виглядом нових або другої категорії від комерційної структури на ДП «ЖБТЗ», тим самим отримання особистого збагачення.

Так, ОСОБА_7 та ОСОБА_8 , керуючись прагненням до наживи, володіючи організаторськими здібностями, знаючи психологію людей та усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, з метою незаконного збагачення та отримання матеріальних благ, шляхом вчинення корисливих умисних злочинів, домовилися про розподіл функцій для реалізації протиправної схеми.

Таким чином, ОСОБА_7 взяв на себе функцію загального керівництва злочинною групою, з метою координації злочинної діяльності особисто підібрав та залучив до участі у ній в якості співучасників - виконавців довірених осіб зі свого найближчого оточення, діючих та колишніх працівників ДП «ЖБТЗ», їх зв`язків, а також спеціалістів з ремонту бронетехніки. Залучивши вказаних осіб до вчинення злочинів у складі злочинної групи, ОСОБА_7 розробив злочинний план, розподіливши ролі та напрямки діяльності із заволодіння, ремонту, зміни серійних номерів, а також зберігання, перевезення, оформлення документів, при цьому доручивши ОСОБА_9 та ОСОБА_10 , самостійно планувати та контролювати процес надходження ТМЦ.

Таким чином, ОСОБА_7 взяв на себе функцію загального керівництва злочинною групою, з метою координації злочинної діяльності особисто підібрав та залучив до участі у ній в якості співучасників - виконавців довірених осіб зі свого найближчого оточення, діючих та колишніх працівників ДП «ЖБТЗ», їх зв`язків, а також спеціалістів з ремонту бронетехніки. Залучивши вказаних осіб до вчинення злочинів у складі злочинної групи, ОСОБА_7 розробив злочинний план, розподіливши ролі та напрямки діяльності із заволодіння, ремонту, зміни серійних номерів, а також зберігання, перевезення, оформлення документів, при цьому доручивши ОСОБА_9 та ОСОБА_10 , самостійно планувати та контролювати процес надходження ТМЦ.

Водночас, ОСОБА_8 , відповідно до розробленого загального плану, залучив до протиправного механізму ряд фізичних осіб - підприємців, серед котрих і його дружина ОСОБА_11 , реквізити яких використовуються для проведення безтоварних операцій по закупівлі комплектуючих для бронетехніки. Тим самим кошти, отримані від вказаних операцій, конвертуються ОСОБА_8 у готівку, шляхом зняття їх у банкоматах та подальшого обміну в іноземну валюту, яка розподіляється між учасниками злочинної групи.

Зорганізувавшись у стійке об`єднання, метою діяльності якого є незаконне збагачення та отримання матеріальних благ шляхом заволодіння державним майном, ОСОБА_7 залучив за матеріальну винагороду працівників державного підприємства, а саме: ОСОБА_12 , ОСОБА_13 та ОСОБА_14 , які в процесі професійної діяльності мають доступ до дефіцитних деталей, необхідних для ремонту бронетехніки. Вказані особи відповідно до своїх функціональних обов`язків проводять огляд, дефектування, ремонт, випробування вказаних деталей та вживають заходи з їх незаконного заволодіння, з метою подальшого продажу ОСОБА_7 ОСОБА_10 та ОСОБА_15 . При цьому ОСОБА_7 доведено до кожного учасника злочинної групи цінові діапазони за кожну номенклатуру деталей, з урахуванням їх технічного стану, зношеності деталей, необхідного об`єму ремонтних робіт та відсутності/наявності комплектуючих.

В ході проведення досудового розслідування зафіксовано, що

ОСОБА_12 та ОСОБА_13 згідно з розподілом ролей, здійснюють формальний вхідний контроль ТМЦ, поставлених ОСОБА_8 , що у подальшому призводить до реалізації загального злочинного умислу.

До проведення ремонтних робіт обладнання ОСОБА_9 залучив ОСОБА_16 , який в минулому працював на керівних посадах в ДП «ЖБТЗ» та має необхідний досвід та коло знайомств, щоб здійснювати кваліфікований ремонт ТМЦ державного підприємства. Для реалізації механізму заволодіння комплектуючих ОСОБА_16 домовився з працівником заводу ОСОБА_17 про постачання дефіцитних деталей, що перебувають у його безпосередньому доступі як слюсаря-електрика з ремонту оптичного обладнання цеху №6 та подальший спільний ремонт за місцем проживання ОСОБА_16 у спеціально обладнаному гаражі.

Згідно з визначеними функціями, до реалізації протиправного механізму із заволодіння державним майном членами злочинної групи залучено офіцера філії НОМЕР_1 військового представництва Міністерства оборони України (з місцем дислокації на ДП «ЖБТЗ») ОСОБА_6 , відповідального за результати поглибленого дефектування та списання дефіцитних комплектуючих під виглядом бракованих, ввірених ОСОБА_12 , та до яких мають доступ ОСОБА_13 , ОСОБА_14 і ОСОБА_17 .

ОСОБА_6 , діючи з корисливих мотивів, маючи на меті незаконне збагачення, також особисто здійснює діяльність із заволодіння ТМЦ, що перебувають на ДП «ЖБТЗ», з метою їх подальшої реалізації на ДП «ЖБТЗ» через невстановлені комерційні структури.

Також встановлено, що організатором злочинної групи ОСОБА_7 та співучасником ОСОБА_10 здійснюється закупівля ТМЦ, які належать ДП «ЖБТЗ», у ОСОБА_18 (сина колишнього водія автотранспортного господарства заводу ОСОБА_19 ) та ОСОБА_20 (колишнього начальника складу ДП «ЖБТЗ») які виступають посередниками між невстановленими працівниками підприємства та учасниками вчинення кримінального правопорушення.

В ході досудового розслідування встановлено місця зберігання ТМЦ незаконного походження, а саме: ОСОБА_7 використовує гаражне приміщення № НОМЕР_2 у гаражному кооперативі «Кам`янка», де проводить зустрічі та передає ОСОБА_8 підготовлені деталі для продажу на завод. Також до вказаного приміщення ОСОБА_8 привозить деталі, які не пройшли вхідний контроль на підприємстві. Разом з цим ОСОБА_7 спільно з ОСОБА_10 використовують як склади для зберігання незаконно отриманих ТМЦ 4 гаражні приміщення в гаражному кооперативі «Надія».

Необхідність проведення обшуку слідчий ОСОБА_21 обґрунтовує тим, що в Гаражі № НОМЕР_3 у гаражному кооперативі «Надія» (Житомирський район, селище Новогуйвинське, вул. Приозерна, 14, ЄДРПОУ 25924308), яким користується ОСОБА_9 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , можуть зберігатися речові докази, які можуть свідчити про причетність групи осіб до скоєння кримінального правопорушення, його приховування, а також знаряддя та засоби вчинення кримінального правопорушення.

Слідчий ОСОБА_21 в судовому засіданні подане клопотання про проведення обшуку підтримав в повному обсязі з підстав, викладених у клопотанні.

Заслухавши думку слідчого в обґрунтування доводів і вимог клопотання, вивчивши клопотання та долучені до нього документи, слідчий суддя дійшов наступних висновків.

Згідно ст. 30 Конституції України кожному гарантується недоторканість житла. Не допускається проникнення до житла чи до іншого володіння особи, проведення в них огляду чи обшуку інакше, як за вмотивованим рішенням суду.

Стаття 8 Європейської конвенції з прав людини гарантує право на повагу до житла, так, органи державної влади не можуть втручатись у здійснення цього права інакше ніж згідно із законом і коли необхідно в демократичному суспільстві і в інтересах національної і громадської безпеки або економічного добробуту країни, з метою запобігання заворушенням і злочинам, для захисту здоров`я чи моралі або з метою захисту прав і свобод інших осіб.

У відповідності до ч.1 ст.233 КПК України під житлом особи розуміється будь-яке приміщення, яке знаходиться у постійному чи тимчасовому володінні особи, незалежно від його призначення і правового статусу, та пристосоване для постійного або тимчасового проживання в ньому фізичних осіб, а також всі складові частини такого приміщення. Не є житлом приміщення, спеціально призначені для утримання осіб, права яких обмежені за законом. Під іншим володінням особи розуміються транспортний засіб, земельна ділянка, гараж, інші будівлі чи приміщення побутового, службового, господарського, виробничого та іншого призначення тощо, які знаходяться у володінні особи.

Відповідно до ч. 1 ст. 234 КПК України, обшук проводиться з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання знаряддя кримінального правопорушення або майна, яке було здобуте у результаті його вчинення, а також встановлення місцезнаходження розшукуваних осіб.

Згідно з ч. 2 ст. 234 КПК України, обшук проводиться на підставі ухвали слідчого судді місцевого загального суду, в межах територіальної юрисдикції якого знаходиться орган досудового розслідування.

Разом з цим ч.2 ст.234 КПК України передбачено, що слідчий суддя відмовляє у задоволенні клопотання про обшук, якщо прокурор, слідчий не доведе наявність достатніх підстав вважати, що:1) було вчинено кримінальне правопорушення;2) відшукувані речі і документи мають значення для досудового розслідування;3) відомості, які містяться у відшукуваних речах і документах, можуть бути доказами під час судового розгляду;4) відшукувані речі, документи або особи знаходяться у зазначеному в клопотанні житлі чи іншому володінні особи;5) за встановлених обставин обшук є найбільш доцільним та ефективним способом відшукання та вилучення речей і документів, які мають значення для досудового розслідування, а також встановлення місцезнаходження розшукуваних осіб, а також заходом, пропорційним втручанню в особисте і сімейне життя особи.

Як вбачається з копії витягу з кримінального провадження, СУ ГУ НП в Житомирській області здійснюється досудове розслідування в кримінальому провадженні № 12023060000000260 від 17.05.2023 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 191 КК України, за фактом, що група осіб діючи за попередньою змовою, в умовах воєнного стану привласнюють матеріальні цінності ДП «Житомирський бронетанковий завод», чим спричиняють матеріальної шкоди у розмірі, який встановлюється.

Факт вчинення даного кримінального правопорушення підтверджується доданими до клопотання матеріалами кримінального провадження, а саме:- інформацією УСБУ в Житомирській області від 26.10.2023 №57/11116 зібраній на виконання постанови слідчого Р.Лутая №6129/24-2023 від 19.05.2023 в кримінальному провадженні № 12023060000000260 ; - протоколом про результати проведення НСРД візуальне спостереження за особою ОСОБА_9 у публічно доступних місцях від 17.10.2023 яким зафіксовано, що він дійсно користується гаражем в кооперативі "Надія"; -протоколом НСРД від 17.08.2023 та 18.09.2023 про зняття інформації з електронних комунікаційних мереж ОСОБА_9 ;- протоколом про результати проведення НСРД візуальне спостереження за особою ОСОБА_7 у публічно доступних місцях від 04.08.2023 зафіксовано зустріч з ОСОБА_9 та перегрузку речей; - висновком аналітичного дослідження від 21.06.2023;

Відповідно до Інформації з державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань гаражний кооператив "Надія" код 25924308 знаходиться за адресою:: Житомирська область, Житомирський район, смт. Новогуйвинське.

В кооперативі "Надія" гаражом № НОМЕР_3 користується ОСОБА_9 про що свідчить обліковий запис в журналі кооперативу

Враховуючи викладене слідчий суддя вважає, що наразі, в матеріалах досудового слідства міститься достатньо достатніх даних, які б давали підстави вважати, що ОСОБА_9 ІНФОРМАЦІЯ_2 може бути причетним до вказаного кримінального правопорушення та в гаражі № НОМЕР_3 , що в кооперативі "Надія" за адресою: Житомирська область, Житомирський район, смт. Новогуйвинське, яким користується ОСОБА_9 можуть знаходитись відшукувані речі та документи зазначені в клопотанні та, за встановлених обставин, обшук є найбільш доцільним та ефективним способом відшукання та вилучення речей, які мають значення для досудового розслідування вказаного кримінального провадження.

Керуючись ст 234 КПК України слідчий суддя,-

ПОСТАНОВИВ:

Клопотання старшого слідчого в ОВС СУ ГУНП в Житомирській області майора поліції ОСОБА_4 , погоджене прокурором Житомирської спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Центрального регіону ОСОБА_5 про надання дозволу на обшук приміщення, що в межах кримінального провадження № 12023060000000260 від 17.05.2023, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 191 КК України -задовільнити .

Надати дозвіл на проведення обшуку в гаражі № НОМЕР_3 у гаражному кооперативі «Надія» (Житомирський район, селище Новогуйвинське, вул. Приозерна, 14, ЄДРПОУ 25924308), з метою відшукання та вилучення, :

- запчастин (деталей) до військової техніки та техніки подвійного призначення, мобільних телефонів, комп`ютерної техніки, на яких можуть міститися фото-, відеоматеріали, зошитів, блокнотів із записами (номерами запчастин, помітками, кому вони належать (номери телефонів, контакті дані, насамперед, працівників ДП «ЖБТЗ»), готівкових коштів, здобутих внаслідок вчинення кримінального правопорушення, документів на запчастини, технічної документації, бирок, (шильдиків) з номерами деталей, знарядь вчинення кримінального правопорушення (станків, приспособ, приладів).

Строк дії ухвали до 06.12.2023

Ухвала надає дозвіл на проникнення до вказаного приміщення дише 1 раз

Ухвала оскарженню не підляга.

Повний текст ухвали оголошено 08.11.2023 о 9-45 годині

Слідчий суддя ОСОБА_1

СудКорольовський районний суд м. Житомира
Дата ухвалення рішення06.11.2023
Оприлюднено11.11.2024
Номер документу114752605
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про проведення обшуку житла чи іншого володіння особи

Судовий реєстр по справі —296/11214/23

Ухвала від 08.11.2023

Кримінальне

Корольовський районний суд м. Житомира

Шкиря В. М.

Ухвала від 06.11.2023

Кримінальне

Корольовський районний суд м. Житомира

Шкиря В. М.

Ухвала від 06.11.2023

Кримінальне

Корольовський районний суд м. Житомира

Шкиря В. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні