Ухвала
від 08.11.2023 по справі 610/1481/23
БАЛАКЛІЙСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

У Х В А Л А

Іменем України

№ 610/1481/23 № 1-кс/610/441/2023м. Балаклія08 листопада 2023 року

Слідчий суддя Балаклійського районного суду Харківської області ОСОБА_1 , за участю: секретаря ОСОБА_2 ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду клопотання слідчого СВ ВП №1 Ізюмського РУП ГУНП в Харківській області ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до речей і документів,

в с т а н о в и в:

Клопотання обґрунтовано тим, що досудовим розслідуванням встановлено, що між замовником комунальним підприємством Донецької селищної ради « ІНФОРМАЦІЯ_1 » та підрядником ТОВАРИСТВОМ З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (скорочена назва - ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 ») 19.07.2021 укладений договір про закупівлю роботи. Вказане підприємство необхідне для виконання роботи обладнання придбало у ТОВАРИСТВА З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » (скорочена назва - ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 »), яке вказане обладнання придбало у ТОВАРИСТВА З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ ІНФОРМАЦІЯ_5 (скорочена назва - ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 »), хоча останнє протягом 2020-2021 років таке обладнання не закуповувало, можливостей для його виготовлення та найманих працівників не мало. Вважають наявними підстави вважати, що було вчинено кримінальне правопорушення, передбачене ч.3 ст.191 КК України.

Просять надати тимчасовий доступ до речей і документів, які перебувають у володінніТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 »,а саме: 1) договорів закупівлі, договорів поставок, договорів оренди, договорів відповідального зберігання, додаткових угод до них, специфікацій щодо біореакторів типу « ІНФОРМАЦІЯ_6 » модифікації «І-200» продуктивністю 150-200 м. куб/добу, 2) видаткових та прибуткових накладних, товарно-транспортних накладних, актів приймання-передачі товарно-матеріальних цінностей, актів виконаних робіт (наданих послуг), подорожніх листів вантажних автомобілів, платіжних доручень на перерахування грошових коштів, виписок банків, прибуткових (видаткових) касових ордерів, актів заліку зустрічних вимог та інших документів які підтверджують проведення розрахунків між суб`єктами господарювання, актів звірок взаєморозрахунків щодо біореакторів типу « ІНФОРМАЦІЯ_6 » модифікації «І-200» продуктивністю 150-200 м. куб/добу, 3) договорів матеріальної відповідальності, прибуткових ордерів, інвентаризаційні описи товарно-матеріальних цінностей, матеріальних звітів, 4) даних синтетичного та аналітичного обліків бухгалтерського обліку в яких відображені взаємовідносини (обігово-сальдові відомості, аналізи рахунків та інші дані), даних бухгалтерського обліку які підтверджують включення до складу доходів від реалізації товарів (продукції, робіт, послуг), інших доходів, собівартості, адміністративних витрат, витрат на збут, інших витрат, вартості операцій з вищевказаними суб`єктами господарської діяльності товарів (продукції, робіт, послуг).

Слідча просила розглянути клопотання за їхньої відсутності. ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » судовий виклик направлявся за місцезнаходженням юридичною особи, але ними отриманий не був,хоча правоїм булозабезпечено,для розглядуклопотання представник не прибув.

Відповідно до ч. 4 ст. 163 КПК України їх неприбуття не перешкоджає розгляду клопотання з урахуванням визначеного законом скороченого строку розгляду клопотання, наслідків не розгляду клопотання для кримінального провадження і публічного інтересу, який переважає над приватним.

Як убачається з клопотання і доданих на його обґрунтування матеріалів, слідчим відділенням ВП №1 Ізюмського РУП ГУНП в Харківській області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні №42022222090000001.

Відомості про вчинене кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань (ЄРДР) були внесені 04.01.2022 із кваліфікацією за ч.3 ст.191 КК України.

На виконання вимог ч. 7 ст. 132 КПК України до клопотання доданий вказаний витяг з ЄРДР.

Виходячи з цього, за правилом ч. 1, 2 ст. 219 КПК України строк досудового розслідування обчислюється з моменту внесення відомостей про кримінальне правопорушення до ЄРДР і до дня повідомлення особі про підозру становить вісімнадцять місяців, тобто закінчився 05.07.2023.

Частина 8 ст. 615 КПК України в такій редакції: «У кримінальних провадженнях, в яких з моменту внесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань та на дату введення воєнного стану жодній особі не повідомлено про підозру, строк від дати введення воєнного стану до дати його припинення чи скасування не включається до загальних строків, передбаченихчастиною другоюстатті 219цього Кодексу»була викладенана підставіЗакону України«Про внесеннязмін доКримінального процесуальногокодексу Українищодо особливостейобчислення строківдосудового розслідуванняв умовахвоєнного стану»від 23.08.2023 № 3341-IX, який чинності набрав 24.08.2023, тобто вже після 05.07.2023.

Статтею 3 КПК України визначено терміни, які вжито в цьому Кодексі.

Так, відповідно до пункту 10 частини 1 статті 3 КПК України кримінальним провадженням визнається досудове розслідування та судове провадження.

Згідно пункту 5 частини 1 статті 3 КПК України досудовим розслідуванням є стадія кримінального провадження, яка починається з моменту внесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань і закінчується, окрім іншого, направленням до суду обвинувального акту.

Положення пункту 24 частини 1 статті 3 КПК України визначають, що судовим провадженням визнається кримінальне провадження у суді першої інстанції, яке включає підготовче судове провадження, судовий розгляд і ухвалення та проголошення судового рішення, провадження з перегляду судових рішень в апеляційному, касаційному порядку, а також за нововиявленими або виключними обставинами.

Відповідно до ч. 1 ст. 5 КПК України процесуальна дія проводиться, а процесуальне рішення приймається згідно з положеннями цього Кодексу, чинними на момент початку виконання такої дії або прийняття такого рішення.

Отже, з аналізу вказаних положень КПК України можна дійти висновку про впорядкованість кримінального провадження, його стадійність, що в свою чергу, обумовлює встановлений порядок вчинення процесуальних дій на кожній стадії.

Зокрема, нормами глави 26 КПК України «Оскарження рішень, дій чи бездіяльності під час досудового розслідування» визначено як перелік рішень, дій чи бездіяльності слідчого та прокурора, що можуть бути оскарженні «під час досудового розслідування» (стаття 303 КПК України), так і перелік ухвал слідчого судді, які можуть бути оскаржені «під час досудового розслідування» (стаття 309 КПК України).

Використання в цій главі КПК України словосполучення «під час досудового розслідування» дає підстави стверджувати про те, що вказані дії, в тому числі апеляційне оскарження ухвал слідчого судді, може здійснюватися виключно на стадії досудового розслідування, тобто до направлення обвинувального акту до суду.

Передбачені процесуальними нормами обмежені строки досудового розслідування обумовлюють необхідність термінового вирішення питань під час досудового розслідування, у зв`язку з чим КПК України встановлює скорочені строки розгляду заяв та скарг на даній стадії, в тому числі апеляційних скарг на ухвали слідчого судді. Зазначене зумовлене необхідністю оперативного здійснення судового контролю за дотриманням прав, свобод та інтересів осіб у кримінальному провадженні саме на стадії досудового розслідування, виходячи з засад цієї стадії провадження. Закінчення ж цієї стадії завершує здійснення функції судового контролю за дотриманням прав, свобод та інтересів осіб у кримінальному провадженні, яка реалізується слідчими суддями та судами апеляційної інстанції в порядку оскарження ухвал слідчих суддів, з чим відповідно відпадає необхідність в оперативності такого судового контролю.

Відповідно до абз. 2 ч. 5 ст. 294 КПК України строк досудового розслідування, що закінчився, поновленню не підлягає.

За таких обставин судовий контроль, що здійснюється на стадії досудового розслідування слідчим суддею, припинився.

Відтак, слідчий суддя не має процесуальної можливості розглядати та вирішувати по суті клопотання після закінчення строку досудового розслідування у кримінальному провадженні.

На підставі викладеного, керуючись ст. 131-132, 159-166, 115-117, 219, 294 КПК України,

п о с т а н о в и в:

Відмовити у задоволенні клопотання.

Ухвала оскарженню не підлягає, набирає законної сили з моменту її оголошення.

Слідчий суддя ОСОБА_1

СудБалаклійський районний суд Харківської області
Дата ухвалення рішення08.11.2023
Оприлюднено29.04.2024
Номер документу114755859
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів

Судовий реєстр по справі —610/1481/23

Ухвала від 01.12.2023

Кримінальне

Балаклійський районний суд Харківської області

Стригуненко В. М.

Ухвала від 01.12.2023

Кримінальне

Балаклійський районний суд Харківської області

Стригуненко В. М.

Ухвала від 01.12.2023

Кримінальне

Балаклійський районний суд Харківської області

Стригуненко В. М.

Ухвала від 08.11.2023

Кримінальне

Балаклійський районний суд Харківської області

Стригуненко В. М.

Ухвала від 08.11.2023

Кримінальне

Балаклійський районний суд Харківської області

Стригуненко В. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні