Ухвала
від 03.11.2023 по справі 183/12022/23
НОВОМОСКОВСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 183/12022/23

№ 2/183/4731/23

У Х В А Л А

про залишення позовної заяви без руху

03 листопада 2023 року м. Новомосковськ

Суддя Новомосковського міськрайонного суду Дніпропетровської області Парфьонов Д. О., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення спричиненої матеріальної шкоди, неустойки за невиконання зобов`язань та моральної шкоди, -

В С Т А Н О В И В:

26 жовтня 2023 року до суду надійшла вказана позовна заява, отримана головуючим суддею 27 жовтня 2023 року, в якій позивач просить: стягнути з відповідача на її користь 80269,73 (чотириста вісімдесят тисяч двісті шістдесят дев`ять гривень 73 копійки) спричиненої матеріальної шкоди та 10 000 (десять тисяч) гривень неустойки за невиконання зобов`язань та 5 000 (п`ять тисяч) моральної шкоди, а усього 495 269,73 (чотириста дев`яносто п`ять тисяч двісті шістдесят дев`ять грн. 73 коп.).

02 листопада 2023 року судом отримано інформацію про зареєстроване місце проживання відповідача.

Розглянувши подані матеріали, вважаю за необхідне залишити подану заяву без руху, виходячи з наступного.

Відповідно до ч. 1, 3 ст. 42 ЦПК України у справах позовного провадження учасниками справи є сторони, треті особи. У справах окремого провадження учасниками справи є заявники, інші заінтересовані особи.

За ч. 1 ст. 48 ЦПК України сторонами в цивільному процесі є позивач і відповідач.

Згідно з ч. 3 ст. 175 ЦПК України позовна заява, окрім іншого, повинна містити:

2) повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові) (для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості позивачу відомі), відомі номери засобів зв`язку та адреси електронної пошти, відомості про наявність або відсутність електронного кабінету;

4) зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні; якщо позов подано до кількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з них;

5) зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини;

7) відомості про вжиття заходів забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви, якщо такі здійснювалися;

8) перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви;

Так, у порушення:

-п. 2 ч. 3 ст. 175 ЦПК України подана позивачем позовна заява не містить відомостей про наявність або відсутність електронного кабінету, як у позивача, так і у відповідача;

-п. 4 ч. 3 ст. 175 ЦПК України подана позивачем позовна заява містить відмінності щодо змісту позовних вимог, а саме в частині суми спричиненої матеріальної шкоди сума, яку просить стягнути позивач в числовому виразі не співпадає з сумою прописом;

-п. 5 ч. 3 ст. 175 ЦПК України подана позивачем позовна заява не містить зазначення доказів, якими позивач обґрунтовує завдану моральну шкоду розлади в здоров`ї, підвищення кров`яного тиску початок негативних реакцій в організмі, загострення хронічних захворювань;

-пунктів 7 - 8 ч. 3 ст. 175 ЦПК України позовна заява не містить: відомостей про вжиття заходів забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви, якщо такі здійснювалися; зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви; крім того до позовної заяви долучено докази у виді світлокопій: договору добровільного страхування наземного транспорту, полісу № 206869968, типової форми № КО-1 ЧП ОСОБА_3 , які не вказані в переліку доданих доказів.

Більш того, за ч. 4 ст. 177 ЦПК України до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

За п. 1, 10 ч. 1 ст. 176 ЦПК України у позовах про стягнення грошових коштів ціна позову визначається сумою, яка стягується. У позовах, що складаються з кількох самостійних вимог ціна позову визначається загальною сумою всіх вимог.

Загальна сума позовних вимог, заявлена позивачем до стягнення становить 495269,73 грн, така ж сума вказана позивачем у якості ціни позову.

Відповідно до пп. 3 п. 1 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» за подання до суду заяви про розірвання шлюбу, ставка судового збору становить 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Згідно з Законом України «Про державний бюджет України на 2023 рік» прожитковий мінімум для працездатних осіб в Україні з 01 січня 2023 року становить 2684,00 грн.

Таким чином, розмір судового збору за подання до суду позову про розірвання шлюбу становить 1 073,60 грн.

Водночас, згідно з пп.1 п. 1 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» за подання до суду позовної заяви майнового характеру, яка подана фізичною особою або фізичною особою підприємцем ставка судового збору становить 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Згідно з Законом України «Про державний бюджет України на 2023 рік» прожитковий мінімум для працездатних осіб в Україні з 01 січня 2023 року становить 2684,00 грн. Таким чином, розмір судового збору за арифметичними правилами округлення 1 % ціни позову у даній справі становить 4 952,70 грн, що є більшим за 0,4 та меншим за 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Позивачем до позову долучено квитанцію, згідно з якою сплачено судовий збір у розмірі 4 803,00 грн. За таких обставин, несплаченою залишається сума в розмірі 149,70 гривень.

Більш того, за ч. 5 ст. 177 ЦПК України позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).

За ч. 1 ст. 177 ЦПК України позивач повинен додати до позовної заяви її копії та копії всіх документів, що додаються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб.

Відповідно до ч.ч. 1, 2 ст. 83 ЦПК України сторони та інші учасники справи подають докази у справі безпосередньо до суду. Позивач, особи, яким законом надано право звертатися до суду в інтересах інших осіб, повинні подати докази разом з поданням позовної заяви.

Згідно з ч.ч. 1, 2, 4, 5 ст. 95 ЦПК України письмовими доказами є документи (крім електронних документів), які містять дані про обставини, що мають значення для правильного вирішення спору. Письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього. Копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством. Учасник справи, який подає письмові докази в копіях (електронних копіях), повинен зазначити про наявність у нього або іншої особи оригіналу письмового доказу. Учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який заходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.

Суд звертає увагу на те, що відповідно до Порядку засвідчення копій документів, визначеного пунктом 5.26 Національного стандарту України Державної уніфікованої системи документації, «Уніфікована система організаційно - розпорядчої документації. Вимоги до оформлювання документів» (ДСТУ4163-2020, прийнято наказом Державного підприємства «Український науководослідний і навчальний центр проблем стандартизації, сертифікації та якості» (ДП«УкрНДНЦ») від 01 липня 2020 року № 144, набрав чинності з 01 вересня 2021 року), відмітка про засвідчення копії документа складається з таких слів: «Згідно з оригіналом», найменування посади, особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її власного імені та прізвища, дати засвідчення копії. У випадках, визначених законодавством, копії документів засвідчують відбитком печатки юридичної особи, структурного підрозділу (служби діловодства, служби кадрів, бухгалтерії тощо) юридичної особи або печатки «Для копій». Зазначеним вище способом повинна засвідчуватись кожна сторінка документа. Разом з тим, якщо копія документа охоплює декілька сторінок, позивач має право прошити та пронумерувати його копію та засвідчити належним чином лише останню його сторінку, аналогічна правова позиція викладена у постанові Верховного Суду у складі колегії суддів Першої судової палати Касаційного цивільного суду у справі №761/5894/17.

У порушення зазначених вимог, копії доказів, доданих позивачем до позову, який отримано судом, та копії позову для відповідача, окрім висновків № 9378 (які подані в оригіналах в не прошитому та не пронумерованому виді), не містять дати їх засвідчення.

З урахуванням зазначеного, відповідно до ч. 1 ст. 185 ЦПК України, позовна заява підлягає залишенню без руху з повідомленням про це позивача і наданням їй строку для усунення зазначених недоліків 3 дні з дня отримання копії даної ухвали, - шляхом подання уточненої позовної заяви з усунутими недоліками з її копією для відповідача, поданням належним чином засвідчених копій доказів для суду та для відповідача, доплати судового збору у розмірі 149,70 грн з поданням документа про його сплату, або документів, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону для долучення до матеріалів справи.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 175, 176, 177, 185, 260 ЦПК України, суддя, -

У Х В А Л И В:

позовну заяву ОСОБА_1 - залишити без руху.

Надати триденний строк з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху, для усунення недоліків позовної заяви шляхом:

1) надання позовної заяви у новій редакції, оформленої відповідно до вимог чинного законодавства, з копією для відповідача, із зазначенням у ній відомостей щодо:

-наявності або відсутності електронного кабінету, як у позивача, так і у відповідача;

-змісту позовних вимог у частині стягнення суми спричиненої матеріальної шкоди;

-зазначення доказів, якими позивач обґрунтовує завдану моральну шкоду;

-вжиття заходів забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви, якщо такі здійснювалися;

-зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви; доказів у виді договору добровільного страхування наземного транспорту, полісу № 206869968, типової форми № КО-1 ЧП ОСОБА_3

2) доплати судового збору у розмірі 149 (сто сорок дев`ять) гривень 70 копійок, з поданням суду документів про його сплату, або документа, що підтверджує підстави звільнення від його сплати відповідно до закону для долучення до матеріалів справи;

3) надання суду копій письмових доказів, які долучаються позивачем до позовної заяви, засвідчених у порядку, встановленому чинним законодавством, із зазначенням про відповідність копії письмового доказу оригіналу, дати такого засвідчення, прізвища, власного імені та підпису особи, яка завіряє копії, для долучення до матеріалів справи та для направлення відповідачу.

Роз`яснити позивачу, що у разі невиконання цієї ухвали, у зазначені вище строки, позовна заява буде вважатися неподаною та повернута позивачу.

Копію ухвали направити позивачу.

Учасники справи можуть отримати інформацію щодо справи за веб-адресою: https://court.gov.ua/fair/sud0427/.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та окремому оскарженню не підлягає.

Ухвала суду складена і підписана 03 листопада 2023 року.

Суддя Д. О. Парфьонов

СудНовомосковський міськрайонний суд Дніпропетровської області
Дата ухвалення рішення03.11.2023
Оприлюднено10.11.2023
Номер документу114780987
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи у спорах про недоговірні зобов’язання, з них про відшкодування шкоди, з них

Судовий реєстр по справі —183/12022/23

Ухвала від 18.12.2024

Цивільне

Новомосковський міськрайонний суд Дніпропетровської області

Парфьонов Д. О.

Ухвала від 14.11.2024

Цивільне

Новомосковський міськрайонний суд Дніпропетровської області

Парфьонов Д. О.

Ухвала від 14.11.2024

Цивільне

Новомосковський міськрайонний суд Дніпропетровської області

Парфьонов Д. О.

Ухвала від 14.11.2024

Цивільне

Новомосковський міськрайонний суд Дніпропетровської області

Парфьонов Д. О.

Ухвала від 25.04.2024

Цивільне

Новомосковський міськрайонний суд Дніпропетровської області

Парфьонов Д. О.

Ухвала від 20.11.2023

Цивільне

Новомосковський міськрайонний суд Дніпропетровської області

Парфьонов Д. О.

Ухвала від 03.11.2023

Цивільне

Новомосковський міськрайонний суд Дніпропетровської області

Парфьонов Д. О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні