ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Держпром, 8-й під`їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,
тел. приймальня (057) 705-14-14, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41
УХВАЛА
"02" листопада 2023 р.м. ХарківСправа № 922/116/22
Господарський суд Харківської області у складі:
судді: Яризька В.О.
при секретарі судового засідання : Трофименко С.В.
розглянувши клопотання ліквідатора арбітражного керуючого Жулінського В.Б. (вх. 29909 від 02.11.2023) у справі
за заявоюТовариства з обмеженою відповідальністю "МЕЗОНІН" доТовариства з обмеженою відповідальністю "Запоріжнафтопродукт Плюс" про визнання банкрутом за участю :
учасники справи : не з`явились
ВСТАНОВИВ:
Постановою суду від 08.06.2023товариство з обмеженою відповідальністю "Запоріжнафтопродукт Плюс" визнано банкрутом та відкрито ліквідаційну процедуру, ліквідатором призначено арбітражного керуючого Жулінського Володимира Борисовича, якого зобов`язано в строк до 08.06.2024 виконати ліквідаційну процедуру та після завершення всіх розрахунків з кредиторами подати до господарського суду звіт та ліквідаційний баланс.
Ухвалою суду від 28.09.2023, яка занесена до протоколу судового засідання, розгляд звіту ліквідатора відкладено на 02.11.2023.
Ліквідатор в судове засідання не з`явився, проте до суду надійшло клопотання, в якому він просить суд у тому числі зобов`язати Салтівський ВДВС у місті Харкові Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції зупинити виконавче провадження №70770041 та зняти арешт з усього майна боржника.
Розглянувши подане клопотання та матеріали справи, суд встановив наступне.
В ході проведення ліквідаційної процедури ліквідатором було встановлено наявність арешту на майно боржника (постанова Салтівського ВДВС у місті Харкові Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції про арешт майна боржника №70770041 від 08.05.2023)
Ліквідатором було направлено листа до Салтівського ВДВС місті Харкові Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції про зняття арешту з майна боржника, закінчення виконавчого провадження №70770041 від 08.05.2023 про стягнення судового збору та інші стягнення на користь державного бюджету з Товариства з обмеженою відповідальністю "Запоріжнафтопродукт Плюс".
У відповідь ліквідатором було отримано лист Салтівського ВДВС місті Харкові Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції від 25.09.2023 №128714, в якому виконавчий орган зазначає про відсутність підстав для винесення постанови про зняття арешту та закінчення виконавчого провадження.
Відповідно до пункту 5 розділу І Інструкції з організації примусового виконання рішень, затвердженої наказом Міністерства юстиції України від 02.04.2012 року №512/5 (у редакції наказу Міністерства юстиції України від 29.09.2016 року №2832/5), основною інформаційною базою при здійсненні виконавчого провадження є автоматизована системи виконавчого провадження.
Згідно із даними автоматизованої системи виконавчого провадження, відносно боржника - ТОВ "Запоріжнафтопродукт Плюс" 06.02.2023 відкрито у тому числі виконавче провадження № 70770041, на даний час стан виконавчого провадження : відкрито.
Суд зазначає, що відповідно п.4. ч.1 ст.34 Закону України "Про виконавче провадження" виконавець зупиняє вчинення виконавчих дій у разі відкриття господарським судом провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність) боржника, якщо відповідно до закону на вимогу стягувача поширюється дія мораторію, запровадженого господарським судом. Виконавець не зупиняє вчинення виконавчих дій у разі перебування виконавчого провадження на стадії розподілу стягнутих з боржника грошових сум (у тому числі одержаних від реалізації майна боржника).
Приймаючи до уваги, що ухвалоюгосподарськогосудуХарківськоїобласті від 14.02.2022 відкрито провадження у справі про банкрутство ТОВ "Запоріжнафтопродукт Плюс", введено мораторій на задоволення вимог кредиторів, суд вважає, що наявні підстави для зупинення виконавчого провадження №70770041 відносно боржника.
Щодо вимоги ліквідатора про зняття арешту з майна ТОВ "Запоріжнафтопродукт Плюс", суд зазначає наступне.
Відповідно до ч. 1 ст. 2 Кодексу України з процедур банкрутства, провадження у справах про банкрутство регулюється цим Кодексом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законами України. Застосування положень Господарського процесуального кодексу України та інших законодавчих актів України здійснюється з урахуванням особливостей, передбачених цим Кодексом.
За змістом ст. 1 Кодексу України з процедур банкрутства, ліквідатор - арбітражний керуючий, призначений господарським судом для здійснення ліквідаційної процедури.
Частиною 1 ст. 59 Кодексу України з процедур банкрутства визначено, що з дня ухвали господарським судом постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури: скасовуються арешт, накладений на майно боржника, визнаного банкрутом, та інші обмеження щодо розпорядження майном такого боржника. Накладення нових арештів або інших обмежень щодо розпорядження майном банкрута не допускається.
Оскільки в процедурі ліквідації задоволення вимог кредиторів відбувається за рахунок коштів, отриманих від здійсненої у встановленому порядку реалізації майна банкрута, майно банкрута повинно бути вільним від будь-яких обтяжень.
Тобто, з моменту відкриття відносно боржника ліквідаційної процедури всі без винятку обтяження чи інші обмеження щодо розпорядження його майном підлягають скасуванню.
Існування не скасованих заборон на відчуження активів банкрута перешкоджає ліквідатору у виконанні покладених на нього Законом обов`язків.
Зняття заборон та арештів із майна боржника є безумовним, стосується будь-яких органів і посадових осіб та не потребує сплати коштів.
Аналогічна правова позиція викладена в постанові Верховного Суду у складі колегії суддів Касаційного господарського суду від 14.03.2018 року у справі № Б-5022/1359/2011.
Крім того, у п. 36 п. 38 постанови Верховного Суду у складі колегії суддів Касаційного господарського суду від 20.09.2023 року у справі № 918/454/18 роз`яснено: "Слід зауважити, що подібна правова позиція висвітлена і в постанові Великої Палати Верховного суду від 16.11.2022 у справі № 910/6355/20. Зокрема Велика Палата Верховного Суду дійшла наступного висновку: "Згідно із частиною першою статті 59 КУзПБ (частиною першою статті 38 Закону про банкрутство в редакції Закону № 4212-VI) з дня ухвалення господарським судом постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури, зокрема, скасовуються арешт, накладений на майно боржника, визнаного банкрутом, та інші обмеження щодо розпорядження його майном. Накладення нових арештів або інших обмежень щодо розпорядження майном банкрута не допускається". Аналізуючи викладені вище положення закону та правові позиції Верховного Суду щодо застосування статті 59 КУзПБ, колегія суддів дійшла висновку, що накладене обтяження на майно банкрута є перешкодою (обмеженням) у здійсненні ліквідатором ліквідаційних заходів щодо банкрута, а саме, виявлення майна банкрута, включення такого майна до ліквідаційної маси, його оцінки та реалізації, одержання та накопичення коштів на ліквідаційному рахунку та послідуючим проведенням задоволення вимог кредиторів у порядку, визначеному КУзПБ. Відтак, під час здійснення ліквідатором покладених на нього обов`язків щодо задоволення вимог, включених до реєстру вимог кредиторів, майнові активи боржника, визнаного банкрутом, мають бути вільними від будь-яких обмежень щодо розпорядження ними, оскільки одним із завдань ліквідаційної процедури є продаж майна боржника, у тому чисті і заставного, з метою задоволення визнаних вимог кредиторів."
Крім того, суд звертає увагу на те, що в пункті 4 резолютивної частини постанови суду від 08.06.2023 зазначено, що з дня прийняття господарським судом постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури скасовуються арешти, що накладені на майно боржника, і інші обмеження щодо розпорядження майном боржника, в тому числі податкова застава. Накладення нових арештів або інших обмежень щодо розпорядження майном банкрута не допускається.
Постанова суду набрала законної сили.
Стаття 124 Конституції України передбачає, що судові рішення ухвалюються судами іменем України і є обов`язковими до виконання на всій території України.
Відповідно до ст. 326 Господарського процесуального кодексу України судові рішення, що набрали законної сили, є обов`язковими на всій території України, а у випадках, встановлених міжнародними договорами, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України, - і за її межами.
Стаття 13 Закону України "Про судоустрій і статус суддів" встановлює, що судові рішення, що набрали законної сили, є обов`язковими до виконання всіма органами державної влади, органами місцевого самоврядування, їх посадовими та службовими особами, фізичними і юридичними особами та їх об`єднаннями на всій території України. Обов`язковість урахування (преюдиційність) судових рішень для інших судів визначається законом.
Враховуючи вищевикладене, з метою завершення ліквідаційної процедури, суд дійшов висновку про обґрунтованість вимог ліквідатора в частині скасування арешту на майно боржника.
Керуючись статтями 1-2, 59-61 Кодексу України з процедур банкрутства, ст.34 Закону України "Про виконавче провадження", статтями 233-235 ГПК України, суд
УХВАЛИВ:
Клопотання ліквідатора арбітражного керуючого Жулінського В.Б. (вх. 29909 від 02.11.2023) задовольнити.
Зобов`язати Салтівський ВДВС у місті Харкові Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції зупинити виконавче провадження №70770041 та скасувати арешти з майна боржника - Товариства з обмеженою відповідальністю "Запоріжнафтопродукт Плюс"
Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення.
Ухвала може бути оскаржена до Східного апеляційного господарського суду протягом десяти днів з дати складення повного тексту ухвали
Ухвалу складено та підписано 07.11.2023
Суддя Яризько В.О.
Суд | Господарський суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 02.11.2023 |
Оприлюднено | 13.11.2023 |
Номер документу | 114793467 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи про банкрутство, з них: банкрутство юридичної особи |
Господарське
Господарський суд Харківської області
Яризько В.О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні