Вирок
від 07.11.2023 по справі 552/6085/23
КИЇВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М. ПОЛТАВИ

КИЇВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД м. ПОЛТАВИ

Справа №552/6085/23

Провадження № 1-кп/552/1445/23

В И Р О К

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

07.11.2023 року Київський районний суд м. Полтави в складі:

головуючого - ОСОБА_1 ,

за участю прокурора - ОСОБА_2 ,

захисника - ОСОБА_3 ,

обвинуваченого - ОСОБА_4 ,

при секретарі - ОСОБА_5 ,

розглянувши у підготовчому відкритому судовому засіданні в м. Полтаві кримінальне провадження, внесене в Єдиний реєстр досудових розслідувань за № 12023000000001784 від 25.09.2023 року по обвинуваченню:

ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Києва, громадянина України, освіта вища, не працюючого, в силу ст. 89 КК України раніше не судимого, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 ,

у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 4 ст. 28 ч. 3 ст. 206-2, ч. 2 ст. 255, ч. 1 ст. 263 КК України, суд, -

В С Т А Н О В И В:

ОСОБА 1 (досудове розслідування щодо якої здійснюється в іншому кримінальному провадженні) та ОСОБА 2 (досудове розслідування щодо якої здійснюється в іншому кримінальному провадженні), ігноруючи вимоги статті 68 Конституції України щодо зобов`язання кожного громадянина неухильно додержуватися Конституції України та законів України, діючи умисно, з корисних мотивів, за не встановлених досудовим розслідуванням обставин (таких як: час, місце, спосіб тощо), однак не пізніше 09.06.2022, створили злочинну організацію з метою протиправного заволодіння частками у статутному капіталі товариства з обмеженою відповідальністю «Хорольський завод дитячих продуктів харчування» (далі - ТОВ «Хорольський завод дитячих продуктів харчування») та здійснювали керівництво нею під час вчинення кримінальних правопорушень, а ОСОБА 3 (досудове розслідування щодо якої здійснюється в іншому кримінальному провадженні), ОСОБА_4 , ОСОБА 4 (досудове розслідування щодо якої здійснюється в іншому кримінальному провадженні), ОСОБА 5 (досудове розслідування щодо якої здійснюється в іншому кримінальному провадженні), ОСОБА 6 (досудове розслідування щодо якої здійснюється в іншому кримінальному провадженні), ОСОБА 7 (досудове розслідування щодо якої здійснюється в іншому кримінальному провадженні), ОСОБА 8 (досудове розслідування щодо якої здійснюється в іншому кримінальному провадженні), ОСОБА 9 (досудове розслідування щодо якої здійснюється в іншому кримінальному провадженні) та інші невстановлені особи взяли участь у діяльності цієї злочинної організації.

Так, власниками ТОВ «Хорольський завод дитячих продуктів харчування» є: акціонерне товариство «Закритий недиверсифікований венчурний корпоративний інвестиційний фонд «Гіперіон інвест» (далі - АТ «ЗНВКІФ «Гіперіон інвест») з часткою 77,25 % та акціонерне товариство «Закритий недиверсифікований венчурний корпоративний інвестиційний фонд «Генезис капітал» (далі - АТ «ЗНВКІФ «Генезис капітал») з часткою 22,75 %, засновниками та кінцевими бенефіціарними власниками яких є ОСОБА_6 та ОСОБА_7 .

Поряд з цим, не пізніше травня 2022 року, більш точних даних органом досудового розслідування не встановлено (таких як: час, місце, спосіб тощо), ОСОБА 1 та ОСОБА 2, діючи умисно, з корисливих мотивів, вирішили протиправно заволодіти частками у статутному капіталі ТОВ «Хорольський завод дитячих продуктів харчування» та розробили план злочинних дій, який полягав у наступному.

Зокрема, ОСОБА 1 та ОСОБА 2 усвідомлюючи, що самостійно реалізувати злочинний умисел, спрямований на протиправне заволодіння частками у статутному капіталі ТОВ «Хорольський завод дитячих продуктів харчування», вони не в змозі, вирішили створити стійке ієрархічне об`єднання - злочинну організацію.

Метою створення злочинної організації стало вчинення тяжкого злочину - протиправного заволодіння частками у статутному капіталі ТОВ «Хорольський завод дитячих продуктів харчування», що потребує ретельної довготривалої підготовки за участі інших осіб із розподілом ролей кожного учасника, спрямованих на досягнення плану злочинних дій, відомого членам злочинної організації, з подальшим чітким його виконанням, при суворому підпорядкуванні керівникам як лідерам злочинної організації і дотриманні встановленої ними дисципліни.

Відповідно до плану створення та діяльності злочинної організації ОСОБА 1 та ОСОБА 2 розподілили ролі та функції між майбутніми співучасниками вчинення кримінальних правопорушень, а також розробили механізм та ієрархічну структуру підпорядкування учасників злочинної організації.

Найвищу (першу) ланку у злочинній організації ОСОБА 1 та

ОСОБА 2 відвели собі, згідно чого їм, як організаторам злочинної організації та її вищим керівникам, мали підпорядковуватися всі інші учасники злочинної організації, які повинні були безумовно, чітко і своєчасно виконувати всі їх вказівки, настанови та вимоги. При цьому саме ОСОБА 2 та ОСОБА 1 мали визначати напрями злочинної діяльності, розробляти проєкти планів учинення окремих кримінальних правопорушень і доводити їх до виконавців, координувати їх злочинну діяльність згідно з ієрархічною побудовою організації, приймати рішення про включення до складу злочинної організації нових членів, здійснювати контроль за їх діяльністю через підпорядкованих безпосередньо їм довірених (наближених) осіб, отримувати основний дохід (вигоду) від вчинення злочинної діяльності.

Другу ланку в злочинній організації ОСОБА 1 та ОСОБА 2 відвели своїм найбільш довіреним особам, які безпосередньо підпорядковувалися тільки їм, підшуковували і залучали до злочинної діяльності нових осіб, доводили до відома інших учасників злочинної організації плани вчинення кримінальних правопорушень, контролювали їх виконання, здійснювали керівництво співучасниками злочину та особами, яких використовували для вчинення кримінальних правопорушень і які не були учасниками злочинної організації, здійснювали координацію та контроль вчинення кримінальних правопорушень злочинної організації, забезпечували зовнішню безпеку існування та діяльності злочинної організації шляхом недопущення викриття діяльності злочинної організації, поширення будь-якої інформації про діяльність злочинної організації тощо. Так, до другої ланки злочинної організації увійшли ОСОБА_4 , ОСОБА 3 та ОСОБА 4.

Третьою ланкою в ієрархії злочинної організації ОСОБА 1 та ОСОБА 2 визначили осіб, які б поділяли їх погляди щодо можливості вчинення кримінальних правопорушень з метою протиправного заволодіння частками у статутному капіталі ТОВ «Хорольський завод дитячих продуктів харчування» та які, будучи членами злочинної організації, мали підпорядковуватися ОСОБІ 1, ОСОБІ 2 та довіреним їм особам, безпосередньо вчиняти кримінальні правопорушення відповідно до відведеної їм ролі та розробленого плану злочинних дій, зокрема: підставні особи (так звані фунти), на яких буде здійснюватись оформлення часток у статутному капіталі ТОВ «Хорольський завод дитячих продуктів харчування»; особи, які будуть виготовляти завідомо підроблені документи; особи, які будуть здійснювати юридичну консультацію учасників злочинної організації під час готування та вчинення кримінальних правопорушень та інші. Зокрема, до третьої ланки увійшли ОСОБА 5, ОСОБА 6, ОСОБА 7, ОСОБА 8, ОСОБА 9 та інші невстановлені особи.

Для забезпечення стабільності та безпеки функціонування вказаної злочинної організації, під час вербування згаданих осіб ураховувались: їх особисті якості; навички; вміння діяти в групі; тривалі особистісні довірливі відносини; вміння зберігати таємниці; сфера діяльності;визнання авторитету її лідерів (керівників) та безумовне їм підпорядкування тощо.

Таким чином, за не встановлених досудовим розслідуванням обставин (таких як: час, місце, спосіб тощо), однак не пізніше 09.06.2022, до вказаної злочинної організації увійшли такі особи: ОСОБА 3, ОСОБА 4, ОСОБА 5, ОСОБА 6, ОСОБА 7, ОСОБА 8, ОСОБА 9, ОСОБА_4 та інші невстановлені особи, яким було доведено про: можливість швидкого незаконного збагачення шляхом вчинення кримінальних правопорушень, спрямованих на протиправне заволодіння частками у статутному капіталі ТОВ «Хорольський завод дитячих продуктів харчування»; ефективну конспірацію злочинної діяльності у разі функціонування злочинної організації; структуру злочинної організації; ієрархічну підпорядкованість її членів; розроблений план та механізм учинення кримінальних правопорушень; визначення їх ролей та функцій, на що останні надали добровільну згоду на участь у злочинній організації та її діяльності, тим самим було створено стійке ієрархічне об`єднання - злочинну організацію.

У вказаній злочинній організації ОСОБА 1 та ОСОБА 2 визначили чітку ієрархію та закріпили за собою функції керівників.

Зокрема, ОСОБА 1 як керівник злочинної організації, виконував наступні функції:

- з метою вчинення кримінальних правопорушень, спрямованих на протиправне заволодіння часток у статутному капіталі спільно з ОСОБОЮ 2 створив та очолив злочинну організацію,

- спільно зі співорганізатором ОСОБОЮ 2 здійснював загальне керівництво та координацію діями всіх учасників злочинної організації, в тому числі й через довірених (так званих наближених) осіб;

- спільно зі співорганізатором ОСОБОЮ 2 розробляв плани вчинення кримінальних правопорушень, координував дії учасників злочинної організації під час готування та вчинення кримінальних правопорушень, в тому числі й через довірених (так званих наближених) осіб;

- спільно зі співорганізатором ОСОБОЮ 2 розподіляв ролі між усіма учасниками злочинної організації;

- спільно зі співорганізатором ОСОБОЮ 2 встановлював загальновизнані правила поведінки та конспірації в організації та забезпечував дотримання їх учасниками;

- безпосередньо залучив до злочинної організації довірену (так звану наближену) особу - ОСОБА_4 , а також його знайомого ОСОБУ 6.

ОСОБА 2 як керівник злочинної організації, виконував наступні функції:

- з метою вчинення кримінальних правопорушень спрямованих на протиправне заволодіння часток у статутному капіталі, спільно з ОСОБОЮ 1 створив та очолив злочинну організацію;

- спільно зі співорганізатором ОСОБОЮ 1 здійснював загальне керівництво та координацію діями всіх учасників злочинної організації, в тому числі й через довірених (так званих наближених) осіб;

- спільно зі співорганізатором ОСОБОЮ 1 розробляв плани вчинення кримінальних правопорушень, координував дії учасників злочинної організації під час готування та вчинення кримінальних правопорушень, у тому числі й через довірених (так званих наближених) осіб;

- спільно зі співорганізатором ОСОБОЮ 1 розподіляв ролі між усіма учасниками злочинної організації;

- спільно зі співорганізатором ОСОБОЮ 1 встановлював загальновизнані правила поведінки та конспірації в організації та забезпечував дотримання їх учасниками;

- безпосередньо залучив до злочинної організації довірену (так звану наближену) особу - ОСОБУ 3.

Залежно від особистих якостей учасників злочинної організації, сфери їх діяльності між ними були розподілені функції, відповідно до яких:

ОСОБА 3 як учасник створеної ОСОБОЮ 1 та ОСОБОЮ 2 злочинної організації виконував наступні функції:

- добровільно вступив до складу злочинної організації, з метою вчинення кримінальних правопорушень, спрямованих на протиправне заволодіння частками у статутному капіталі ТОВ «Хорольський завод дитячих продуктів харчування»;

- діючи як довірена (так звана наближена) особа керівника злочинної організації ОСОБИ 2, безпосередньо залучив до складу злочинної організації ОСОБУ 5;

- виконував вказівки та розпорядження керівників злочинної організації ОСОБИ 2 та ОСОБИ 1 під час готування та вчинення кримінальних правопорушень;

- за вказівками керівників злочинної організації ОСОБИ 2 та ОСОБИ 1 виділяв кошти для ефективної діяльності злочинної організації під час вчинення кримінальних правопорушень направлених на протиправне заволодіння часток у статутному капіталі ТОВ «Хорольський завод дитячих продуктів харчування», зокрема для: організації виготовлення підроблених документів; залучення підставних осіб (так званих фунтів), які не були учасниками злочинної організації; залучення силової підтримки (осіб, які представилися охоронцями під час спроби учасників злочинної організації протиправного проникнення на територію ТОВ «Хорольський завод дитячих продуктів харчування»); забезпечення матеріальних благ учасників злочинної організації під час готування та вчинення кримінальних правопорушень (витрати на поїздки до м. Полтави, проживання тощо);

- діючи як довірена (так звана «наближена») особа керівника злочинної організації ОСОБИ 2, з відома та за вказівкою останнього безпосередньо керував діями інших учасників злочинної організації під час готування та вчинення злочинів.

ОСОБА_4 як учасник створеної ОСОБОЮ 1 та ОСОБОЮ 2 злочинної організації виконував такі функції:

- добровільно вступив до складу злочинної організації, з метою вчинення кримінальних правопорушень, спрямованих на протиправне заволодіння частками у статутному капіталі ТОВ «Хорольський завод дитячих продуктів харчування»;

- діючи як довірена (так звана «наближена») особа керівника злочинної організації ОСОБИ 1, безпосередньо залучив до складу злочинної організації свого знайомого ОСОБУ 6;

- виконував вказівки та розпорядження керівників злочинної організації ОСОБИ 2 та ОСОБИ 1 під час готування та вчинення кримінальних правопорушень;

- діючи як довірена (так звана «наближена») особа керівника злочинної організації ОСОБИ 1 підшукав підставних осіб, так званих фунтів, а саме ОСОБУ 10 (досудове розслідцування щодо якої здійснюється в іншому кримінальному провадженні) і ОСОБУ 11 (обвинувальний акт щодо якої скеровано до суду в іншому кримінальному провадженні), які не були учасниками злочинної організації;

- діючи як довірена (так звана «наближена») особа керівника злочинної організації ОСОБИ 1, з відома та за вказівкою останнього безпосередньо керував діями інших учасників злочинної організації під час готування та вчинення кримінальних правопорушень.

ОСОБА 4 як учасник створеної ОСОБОЮ 1 та ОСОБОЮ 2 злочинної організації виконував такі функції:

- добровільно вступив до складу злочинної організації, з метою вчинення кримінальних правопорушень, спрямованих на протиправне заволодіння частками у статутному капіталі ТОВ «Хорольський завод дитячих продуктів харчування»;

- діючи як довірена (так звана «наближена») особа керівника злочинної організації ОСОБИ 1, безпосередньо залучив до складу злочинної організації ОСОБУ 9, який відповідав за виготовлення підроблених офіційних документів та юридичне супроводження вчинення злочинів;

- виконував вказівки та розпорядження керівників злочинної організації ОСОБИ 2 та ОСОБИ 1 під час готування та вчинення кримінальних правопорушень;

- діючи як довірена (так звана «наближена») особа керівника злочинної організації ОСОБИ 1, з відома та за вказівкою останнього безпосередньо керував діями інших учасників злочинної організації під час готування та вчинення злочинів.

ОСОБА 5 як учасник створеної ОСОБИ 1 та ОСОБИ 2 злочинної організації виконував такі функції:

- добровільно вступив до складу злочинної організації, з метою вчинення кримінальних правопорушень, спрямованих на протиправне заволодіння частками у статутному капіталі ТОВ «Хорольський завод дитячих продуктів харчування»;

- будучи учасником злочинної організації, створив ТОВ «Нутрітек дитяче харчування», яке в подальшому було використано для заволодіння частками у статутному капіталі ТОВ «Хорольський завод дитячих продуктів харчування»;

- залучив до злочинної організації ОСОБУ 7, якого призначив директором створеного ним ТОВ «Нутрітек дитяче харчування» та уповноважив на придбання часток у статутному капіталі ТОВ «Хорольський завод дитячих продуктів харчування»;

- став кінцевим бенефіціарним власником ТОВ «Хорольський завод дитячих продуктів харчування» після протиправного заволодіння частками у статутному капіталі;

- виконував вказівки та розпорядження керівників злочинної організації ОСОБИ 2 та ОСОБИ 1 під час готування та вчинення кримінальних правопорушень, у тому числі й через довірених (так званих наближених) осіб.

ОСОБА_22. як учасник створеної ОСОБОЮ 1 та ОСОБОЮ 2 злочинної організації виконував такі функції:

- добровільно вступив до складу злочинної організації з метою вчинення кримінальних правопорушень, спрямованих на протиправне заволодіння частками у статутному капіталі ТОВ «Хорольський завод дитячих продуктів харчування»;

- залучив до вчинення кримінальних правопорушень ОСОБУ 11, який не будучи учасником злочинної організації та обізнаним в її злочинній діяльності, використав підроблений паспорт громадянина України на ім`я ОСОБА_8 (директора ТОВ «Хорольський завод дитячих продуктів харчування») та підробив довіреність від імені ОСОБА_8 на учасника злочинної організації ОСОБУ 8 про надання повноважень щодо представництва ТОВ «Хорольський завод дитячих продуктів харчування»;

- підписав договори купівлі-продажу часток статутного капіталу ТОВ «Хорольський завод дитячих продуктів харчування», акт приймання-передачі часток у статутному капіталі ТОВ «Хорольський завод дитячих продуктів харчування», призначив себе директором цього товариства та кінцевим бенефіціарним власником;

- виконував вказівки та розпорядження керівників злочинної організації ОСОБИ 2 та ОСОБИ 1 під час готування та вчинення кримінальних правопорушень, у тому числі й через довірених (так званих наближених) осіб.

ОСОБА 7 як учасник створеної ОСОБИ 1 та ОСОБИ 2 злочинної організації виконував такі функції:

- добровільно вступив до складу злочинної організації, з метою вчинення кримінальних правопорушень, спрямованих на протиправне заволодіння частками у статутному капіталі ТОВ «Хорольський завод дитячих продуктів харчування»;

- на пропозицію ОСОБИ 7 погодився стати директором створеного ним ТОВ «Нутрітек дитяче харчування» та був наділений уповноваженнями на придбання часток у статутному капіталі ТОВ «Хорольський завод дитячих продуктів харчування»;

- підписав договори купівлі-продажу часток статутного капіталу ТОВ «Хорольський завод дитячих продуктів харчування», акт приймання-передачі часток у статутному капіталі ТОВ «Хорольський завод дитячих продуктів харчування», призначив ОСОБА_9 директором цього товариства, а ОСОБУ 5 - кінцевим бенефіціарним власником;

- виконував вказівки та розпорядження керівників злочинної організації ОСОБИ 2 та ОСОБИ 1 під час готування та вчинення злочинів, у тому числі й через довірених (так званих наближених) осіб.

ОСОБА 8, як учасник створеної ОСОБОЮ 1 та ОСОБОЮ 2 злочинної організації виконував такі функції:

- добровільно вступив до складу злочинної організації, з метою вчинення кримінальних правопорушень, спрямованих на протиправне заволодіння частками у статутному капіталі ТОВ «Хорольський завод дитячих продуктів харчування»;

- будучи адвокатом та маючи юридичний досвід, надавав юридичну допомогу іншим учасникам злочинної організації під час вчинення кримінальних правопорушень направлених на протиправне заволодіння частками у статутному капіталі ТОВ «Хорольський завод дитячих продуктів харчування»;

- спільно з приватним нотаріусом Полтавського міського нотаріального округу ОСОБОЮ 12 (досудове розслідування щодо якоїздійснюється в іншому кримінальному провадженні) визначав, погоджував перелік документів (у тому числі й завідомо підроблених), які необхідні для здійснення протиправного продажу часток у статутному капіталі ТОВ «Хорольський завод дитячих продуктів харчування»;

- під час вчинення злочину надав ОСОБІ 11, який не був учасником злочинної організації, підроблений паспорт громадянина України на ім`я ОСОБА_8 (директора ТОВ «Хорольський завод дитячих продуктів харчування»), а останній використав його під час вчинення злочину - протиправного заволодіння частками у статутному капіталі ТОВ «Хорольський завод дитячих продуктів харчування»;

- під час вчинення злочину надав вказівку ОСОБІ 11, який не був учасником злочинної організації, виконати підпис від імені ОСОБА_8 на довіреності про надання повноважень щодо представництва ТОВ «Хорольський завод дитячих продуктів харчування»;

- виконував вказівки та розпорядження керівників злочинної організації ОСОБИ 2 та ОСОБИ 1 під час готування та вчинення кримінальних правопорушень, у тому числі й через довірених (так званих наближених) осіб.

ОСОБА 9, як учасник створеної ОСОБОЮ 1 та ОСОБОЮ 2 злочинної організації виконував такі функції:

- добровільно вступив до складу злочинної організації, з метою вчинення кримінальних правопорушень, спрямованих на протиправне заволодіння частками у статутному капіталі ТОВ «Хорольський завод дитячих продуктів харчування»;

- безпосередньо приймав участь у обговорені злочинного плану щодо протиправного заволодіння частками у статутному капіталі ТОВ «Хорольський завод дитячих продуктів харчування»;

- будучи адвокатом та маючи юридичний досвід, надавав юридичну допомогу іншим учасникам злочинної організації під час вчинення кримінальних правопорушень направлених на протиправне заволодіння частками у статутному капіталі ТОВ «Хорольський завод дитячих продуктів харчування»;

- особисто звертався до юридичної компанії «Асторія» з метою підготовки та оформлення документів для протиправного переоформлення часток у статутному капіталі ТОВ «Хорольський завод дитячих продуктів харчування»;

- безпосередньо перед вчиненням злочину, знаходячись в одному із кафе, розташованого в м. Києві поряд із метро «Арсенальна», надав іншим учасникам злочинної організації підготовлені ним документи необхідні для протиправного переоформлення часток у статутному капіталі ТОВ «Хорольський завод дитячих продуктів харчування»;

- виконував вказівки та розпорядження керівників злочинної організації ОСОБИ 2 та ОСОБИ 1 під час готування та вчинення кримінальних правопорушень, у тому числі й через довірених (так званих наближених) осіб.

Інші невстановлені учасники створеної ОСОБОЮ 1 та ОСОБОЮ 2 злочинної організації виконували такі функції:

- добровільно вступили до складу злочинної організації, з метою вчинення кримінальних правопорушень, спрямованих на протиправне заволодіння частками у статутному капіталі ТОВ «Хорольський завод дитячих продуктів харчування»;

- виконували вказівки та розпорядження керівників злочинної організації ОСОБИ 2 та ОСОБИ 1 під час готування та вчинення кримінальних правопорушень, у тому числі й через довірених (так званих наближених) осіб;

- підробляли документи, необхідні для протиправного заволодіння частками у статутному капіталі ТОВ «Хорольський завод дитячих продуктів харчування»;

-брали безпосередню участь у готуванні та вчиненні кримінальних правопорушень, спрямованих на протиправне заволодіння частками у статутному капіталі ТОВ «Хорольський завод дитячих продуктів харчування».

Створена ОСОБОЮ 1 та ОСОБОЮ 2 злочинна організація характеризувалася:

- стійкістю,стабільністю і згуртованістю свого складу;

- розробкою та узгодженням планів і методів вчинення кримінальних правопорушень, спрямованих на протиправне заволодіння частками у статутному капіталі ТОВ «Хорольський завод дитячих продуктів харчування»;

- наявністю загально визначених правил поведінки, що проявлялося в організованості, тісному зв`язку всіх її членів у їх злочинній діяльності, як під час готування до вчинення кримінальних правопорушень, так і безпосередньо в момент їх вчинення, а також після таких;

- суворою підпорядкованістю рядових її членів керівникам злочинної організації як напряму, так і через довірених (так званих наближених осіб);

- домовленістю та готовністю до вчинення кримінальних правопорушень всіма членами злочинної організації у будь-який час;

- чіткою ієрархією.

Стійкість створеної ОСОБОЮ 1 та ОСОБОЮ 2 злочинної організації забезпечувалась постійним складом її учасників, стабільністю та безпекою її функціонування, міцними внутрішніми зв`язками між учасниками організації, тривалістю діяльності злочинної організації, чітким визначенням ролі кожного з учасників злочинної організації, високим рівнем узгодженості дій учасників, єдиним планом злочинної діяльності, розробленим організаторами.

Ієрархічність злочинної організації забезпечувалась наявністю відповідної системно-структурної побудови об`єднання, яка включає в себе наявність загального керівництва (лідерів ОСОБИ 1 та ОСОБИ 2), чітко визначену підпорядкованість рядових членів об`єднання його керівникам, у тому через довірених (так званих «наближених») осіб, вертикальними зв`язками між вищими та нижчими ланками злочинної організації, загальновизнаними правилами поведінки і забезпеченням дотримання їх учасниками злочинної організації.

Усередині злочинної організації існувала сувора конспірація, що виражалася в тому, що не всі учасники вказаної організації знали повний її склад як керівний, так і інших учасників.

Крім внутрішньої стійкості, створена ОСОБОЮ 1 та ОСОБОЮ 2 злочинна організація характеризувалася і зовнішньою стійкістю, що виражалася у наявності корумпованих зв`язків зі службовими особами в органах державної влади (правоохоронних органах, органах державної виконавчої служби та інших).

Для швидкого та оперативного зв`язку, обміну інформацією та координації дій між учасниками злочинної організації використовувався мобільний зв`язок.

Для мобільності під час готування та вчинення злочинів, учасниками злочинної організації використовувалися різні типи і марки автомобілів, як з числа належних їм, так й інших автомобілів.

За період свого функціонування створена ОСОБОЮ 1 та ОСОБОЮ 2 злочинна організація вчинила низку кримінальних правопорушень, спрямованих на протиправне заволодіння частками у статутному капіталі ТОВ «Хорольський завод дитячих продуктів харчування», зокрема:

- з метою протиправного заволодіння частками у статутному капіталі ТОВ «Хорольський завод дитячих продуктів харчування» учасники злочинної організації в різний період часу підробили офіційні документи, серед яких: протокол наглядової ради АТ «ЗНВКІФ «Гіперіон інвест», протокол наглядової ради АТ «ЗНВКІФ «Генезис капітал», акт приймання-передачі часток у статутному капіталі ТОВ «Хорольський завод дитячих продуктів харчування» від 28.07.2022, акт приймання-передачі часток у статутному капіталі ТОВ «Хорольський завод дитячих продуктів харчування» від 29.07.2022, статут ТОВ «Хорольський завод дитячих продуктів харчування» від 28.07.2022, статут ТОВ «Хорольський завод дитячих продуктів харчування» від 29.07.2022, договір купівлі-продажу частки у статутному капіталі ТОВ «Хорольський завод дитячих продуктів харчування» між АТ «ЗНВКІФ «Гіперіон інвест» та ОСОБОЮ 6, договір купівлі-продажу частки у статутному капіталіТОВ «Хорольський завод дитячих продуктів харчування» між АТ «ЗНВКІФ «Генезис капітал» та ОСОБОЮ 6, паспорт громадянина України на ім`я ОСОБА_8 , паспорт громадянина України на ім`я ОСОБА_10 , рішення єдиного учасника ТОВ «Хорольський завод дитячих продуктів харчування» від 28.07.2022, рішення єдиного учасника ТОВ «Хорольський завод дитячих продуктів харчування» від 29.07.2022;

- з метою протиправного заволодіння частками у статутному капіталі ТОВ «Хорольський завод дитячих продуктів харчування» учасники злочинної організації в різний період часу використали завідомо підроблені документи, серед яких: довіреність від 21.07.2022 НСА 937840, протокол загальних зборів учасників ТОВ «Хорольський завод дитячих продуктів харчування» від 28.07.2022 НСА 937866, акт приймання-передачі часток у статутному капіталі даного товариства від 28.07.2022 НСА 937874, протокол наглядової ради АТ «ЗНВКІФ «Генезис капітал» від 22.07.2022, протокол наглядової ради АТ «ЗНВКІФ «Гіперіон інвест» від 22.07.2022, рішення єдиного учасника від 28.07.2022 НСА 937871, статут ТОВ «Хорольський завод дитячих продуктів харчування`від 28.07.2022, акт приймання-передачі часток у статутному капіталі даного товариства від 29.07.2022 НСА 937888, рішення єдиного учасника від 29.07.2022 НСА 937889, статут ТОВ «Хорольський завод дитячих продуктів харчування» від 29.07.2022;

28.07.2022 учасники злочинної організації, використовуючи вищевказані підроблені офіційні документи, протиправно заволоділи частками у статутному капіталі ТОВ «Хорольський завод дитячих продуктів харчування», а 29.07.2022 з метою маскування своїх злочинних дій під законні та отримання права бути «добросовісним набувачем» здійснили переоформлення часток у статутному капіталі ТОВ «Хорольський завод дитячих продуктів харчування» на ТОВ «Нутрітек дитяче харчування», яке було створене учасниками злочинної організації та підконтрольне їм.

Крім того, досудовим розслідуванням встановлено, що власниками ТОВ «Хорольський завод дитячих продуктів харчування» (адреса: вул. Молодіжна, буд. 17, м. Хорол, Лубенський район, Полтавська область) є: АТ «ЗНВКІФ «Гіперіон інвест» з часткою 77,25 % та АТ «ЗНВКІФ «Генезис капітал» з часткою 22,75 %, засновниками та кінцевими бенефіціарними власниками яких є ОСОБА_6 та ОСОБА_7

28.02.2018 на підставі протоколу загальних зборів ТОВ «Хорольський завод дитячих продуктів харчування» від 23.12.2018 № 230218 директором цього товариства призначено ОСОБА_8 .

Договором № 06/11-2019 про управління активами АТ «ЗНВКІФ «Генезис капітал» від 06.11.2019 визначено, що управління активами цього товариства здійснює ПрАТ «КУА АПФ «БРОКБІЗНЕСІНВЕСТ» в особі директора ОСОБА_10 .

Відповідно до протоколу № 6 позачергових загальних зборів учасників та протоколу № 1 засідання наглядової ради АТ «ЗНВКІФ «Генезис капітал» від 30.06.2021 прийняті рішення, зокрема:

- припинити дію договору, що був укладений з ОСОБА_11 як з членом наглядової ради;

- обрати наглядову раду товариства в складі: ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 ;

- обрати головою наглядової ради ОСОБА_12 .

Поряд із цим, договором № 22/12-21 про управління активами АТ «ЗНВКІФ «Гіперіон інвест» від 22.12.2021 визначено, що управління активами даного товариства здійснює ПрАТ «КУА АПФ «БРОКБІЗНЕСІНВЕСТ» в особі директора ОСОБА_10 .

Відповідно до протоколу № 1 загальних зборів учасників та протоколу № 1 засідання наглядової ради АТ «ЗНВКІФ «Гіперіон інвест» від 22.12.2021 прийняті рішення, зокрема:

- обрати наглядову раду товариства в складі: ОСОБА_15 , ОСОБА_16 , ОСОБА_8 ;

- обрати головою наглядової ради ОСОБА_8 ;

- внести зміни про товариство як юридичну особу, які містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань (далі - ЄДР), щодо місцезнаходження товариства з м. Київ, Кудрявський узвіз, 5-Б, на м. Київ, вул. Велика Васильківська, 98, пов. 14.

Так, не пізніше травня 2022 року, більш точних даних органом досудового розслідування не встановлено (таких як: час, місце, спосіб тощо), ОСОБА 1 та ОСОБА 2, діючи умисно, з корисливих мотивів, вирішили протиправно заволодіти частками у статутному капіталі ТОВ «Хорольський завод дитячих продуктів харчування» та розробили план злочинних дій.

При цьому, ОСОБА 1 та ОСОБА 2, усвідомлюючи, що для досягнення злочинної мети, спрямованої на протиправне заволодіння частками у статутному капіталі ТОВ «Хорольський завод дитячих продуктів харчування» необхідна ретельна довготривала підготовка за участі інших осіб, з чітким розподілом ролей, вирішили створити злочинну організацію, до якої у різний період часу залучили учасників із числа осіб, яким вони довіряють та які поділяють чи підтримують їх злочинні наміри, зокрема: ОСОБУ 3, ОСОБА_4 , ОСОБУ 4, ОСОБУ 5, ОСОБУ 6, ОСОБУ 7, ОСОБУ 8, ОСОБУ 9 та інших невстановлених осіб.

Указаний розроблений ОСОБОЮ 1 та ОСОБОЮ 2 план вчинення злочину полягав у наступному.

Протиправне заволодіння частками у статутному капіталі ТОВ «Хорольський завод дитячих продуктів харчування» повинно було здійснюватися шляхом укладення фіктивних договорів купівлі-продажу цих часток з використанням завідомо підроблених документів та підставних осіб (так званих «фунтів»), після чого здійснення реєстраційних дій в ЄДР щодо зміни власників товариства та установчих документів.

При цьому переоформлення часток у статутному капіталі ТОВ «Хорольський завод дитячих продуктів харчування» повинно було відбуватися у два етапи, а саме:

Перший етап полягав у тому, що підставні особи (так звані «фунти»), які використовуючи завідомо підроблені документи, повинні видати себе за осіб, уповноважених на представлення інтересів ТОВ «Хорольський завод дитячих продуктів харчування», АТ «ЗНВКІФ «Гіперіон інвест», АТ «ЗНВКІФ «Генезис капітал» та спільно з визначеним ОСОБОЮ 1 та ОСОБОЮ 2 учасником злочинної організації прибути до приватного нотаріуса, де підписати договори купівлі-продажу часток у статутному капіталі ТОВ «Хорольський завод дитячих продуктів харчування», відповідно до яких власником цих часток мав стати вказаний учасник злочинної організації.

Після цього, на підставі поданих підроблених документів приватний нотаріус повинен був здійснити відповідні реєстраційні дії в ЄДР щодо зміни відомостей про ТОВ «Хорольський завод дитячих продуктів харчування», зокрема зміни власників та учасників товариства, установчих документів тощо.

Другий етап полягав у тому, що учасник злочинної організації, який став власником часток у статутному капіталі ТОВ «Хорольський завод дитячих продуктів харчування», повинен був продати ці частки у статутному капіталі юридичній особі, підконтрольній іншому учаснику злочинної організації, тим самим останній видаючи свої дії за законні, зміг би в подальшому скористатися правом добросовісного набувача в разі оскарження зазначених реєстраційних дій законними власниками часток у статутному капіталі.

Таким чином, кінцевим власником часток у статутному капіталі ТОВ «Хорольський завод дитячих продуктів харчування» повинна була стати юридична особа, підконтрольна учаснику створеної ОСОБОЮ 1 та ОСОБОЮ 2 злочинної організації, а останні мали б змогу здійснювати фактичне керівництво згаданим товариством.

Так, з метою реалізації вказаного злочинного плану ОСОБА_4 будучи довіреною (так званою «наближеною») особою керівника злочинної організації ОСОБИ 1, діючи з відома та за вказівкою останнього, підшукав підставних осіб ОСОБУ 10 та ОСОБУ 11, які не були учасниками злочинної організації та повинні були використати завідомо підроблені паспорти громадян України ОСОБА_8 (директора ТОВ «Хорольський завод дитячих продуктів харчування») та ОСОБА_10 (представника з управління активами АТ «ЗНВКІФ «Гіперіон інвест» та АТ «ЗНВКІФ «Генезис капітал») під час здійснення реєстраційних дій у приватного нотаріуса щодо протиправного заволодіння частками у статному капіталі ТОВ «Хорольський завод дитячих продуктів харчування».

Поряд з цим, ОСОБОЮ 1 до складу створеної ним та ОСОБОЮ 2 злочинної організації залучено ОСОБУ 4, який відповідав за підшукання осіб, що будуть здійснювати юридичний супровід щодо організації та оформлення документів необхідних для протиправного заволодіння частками у статутному капіталі ТОВ «Хорольський завод дитячих продуктів харчування», в тому числі підроблених офіційний документів.

В свою чергу, ОСОБА 4 будучи довіреною (так званою «наближеною») особою керівника злочинної організації ОСОБИ 1 підшукав свого знайомого адвоката ОСОБУ 9, який повинен був здійснювати юридичний супровід щодо підготовки та оформлення для протиправного заволодіння часток у статутному капіталі ТОВ «Хорольський завод дитячих продуктів харчування», в тому числі і підроблених офіційний документів.

В подальшому ОСОБА 9 будучи учасником створеної ОСОБОЮ 1 та ОСОБОЮ 2 злочинної організації, з метою виготовлення проєктів документів щодо протиправного заволодіння частками у статутному капіталі ТОВ «Хорольський завод дитячих продуктів харчування» та здійснення відповідних реєстраційних дій у ЄДР звернувся до директора ЮК «Асторія» ОСОБА_17 , якій не було відомо про його злочинні наміри.

В свою чергу ОСОБА_17 будучи не обізнана про злочинні наміри ОСОБИ 9 та інших учасників злочинної організації щодо протиправного заволодіння частками у статутному капіталі ТОВ «Хорольський завод дитячих продуктів харчування», надала йому контакт знайомого адвоката ОСОБИ 8 для здійснення юридичного супроводу безпосередньо в м. Полтава.

Також ОСОБА 1 та ОСОБА 2, розуміючи, що для протиправного переоформлення часток у статутному капіталі ТОВ «Хорольський завод дитячих продуктів харчування» необхідно здійснити значну кількість реєстраційних дій у ЄДР, у тому числі й з використанням підроблених документів та за участі підставних осіб (так званих фунтів), вирішили залучити до вчинення злочину приватного нотаріуса, який буде підконтрольний їм.

Усвідомлюючи, що реєстраційні дії щодо змін власників та установчих документів ТОВ «Хорольський завод дитячих продуктів харчування» будуть проводитись за місцем реєстрації юридичної особи, тобто в Полтавській області, ОСОБА 1 та ОСОБА 2 залучили до вчинення злочину адвоката в м. Полтаві ОСОБИ 8 як учасника створеної ними злочинної організації, який відповідно до відведеної йому ролі злочинних дій повинен був налагодити зв`язок з нотаріусом, у разі необхідності надати їй неправомірну вигоду для вчинення необхідних реєстраційних дій, здійснювати супровід інших учасників злочинної організації під час вчинення реєстраційних дій, надавати їм юридичну консультацію тощо.

У свою чергу, ОСОБА 8, будучи учасником створеної ОСОБОЮ 1 та ОСОБОЮ 2 злочинної організації, діючи відповідно до відведеної йому ролі, здійснив пошукові заходи щодо встановлення нотаріуса, який може здійснити протиправні реєстраційні дії щодо переоформлення часток у статутному капіталі ТОВ «Хорольський завод дитячих продуктів харчування», у тому числі з використанням підставних осіб (так званих фунтів) та підроблених документів. Після цього, 09.06.2022 ОСОБА 8 проаналізувавши отриману інформацію, вирішив залучити до вчинення цього злочину приватного нотаріуса Полтавського міського нотаріального округу Полтавської області ОСОБУ 12, яка повинна була за неправомірну вигоду здійснювати протиправні реєстраційні дії щодо продажу часток у статутному капіталі ТОВ «Хорольський завод дитячих продуктів харчування».

З 09.06.2022 по 21.07.2022 учасник злочинної організації ОСОБА 8 спільно із приватним нотаріусом ОСОБОЮ 12, з метою приховання злочинних дій та видання протиправних реєстраційних дій щодо відчуження часток у статутному капіталі ТОВ «Хорольський завод дитячих продуктів харчування», визначили перелік необхідних документів для їх проведення. У зазначений період часу проєкти вказаних документів, що попередньо підшукані чи виготовлені ОСОБОЮ 9, ОСОБА 8 направляв на електронну пошту приватного нотаріуса ОСОБИ 12 «ІНФОРМАЦІЯ_2» для погодження та в разі необхідності корегування.

Поряд із цим, у ході реалізації вищевказаного плану злочинних дій ОСОБОЮ 1 та ОСОБОЮ 2 був визначений учасник злочинної організації ОСОБА 6, як особа, яка придбає частки у статутному капіталі ТОВ «Хорольський завод дитячих продуктів харчування» у підставних осіб (так званих фунтів) якими було визначено ОСОБУ 11 та ОСОБУ 10, які використовуючи підроблені документи мали видати себе за осіб, уповноважених на представлення інтересів цього товариства.

У свою чергу, 11.07.2022 ОСОБА 5, будучи учасником створеної ОСОБОЮ 1 та ОСОБОЮ 2 злочинної організації, діючи з відома та за вказівками останніх, з метою реєстрації часток у статутному капіталі ТОВ «Хорольський завод дитячих продуктів харчування» на юридичну особу заснував ТОВ «Нутрітек дитяче харчування» (код ЄДРПОУ 44775303) та призначив його директором іншого учасника злочинної організації - ОСОБИ 7.

Далі рішенням єдиного учасника ТОВ «Нутрітек дитяче харчування» від 15.07.2022 № 15/07/2022, ОСОБА 5 погодив купівлю часток у статутному капіталі ТОВ «Хорольський завод дитячих продуктів харчування» в розмірі 100% та уповноважив ОСОБУ 7 на підписання договору купівлі-продажу та акта приймання-передачі.

Крім цього, невстановлені учасники злочинної організації не пізніше 21.07.2022 (більш точних даних, таких як: час, місце, спосіб тощо, не встановлено), з метою протиправного переоформлення часток у статутному капіталі ТОВ «Хорольський завод дитячих продуктів харчування», відповідно до відведеної їм ролі злочинних дій, підробили паспорт громадянина України на ім`я ОСОБА_8 шляхом виготовлення книжечки (бланка) та вклеювання фотокартки підставної особи, роль якої в даному випадку було призначено ОСОБІ 11.

Так, 20.07.2022 учасник злочинної організації ОСОБА 6 на автомобілі «Mitsubishi Lancer», н.з. НОМЕР_1 , під керуванням ОСОБИ 11, приїхав до приватного нотаріуса Полтавського міського нотаріального округу Полтавської області ОСОБИ 12 за адресою: АДРЕСА_2 для вчинення реєстраційних дій щодо протиправного переоформлення часток у статутному капіталі ТОВ «Хорольський завод дитячих продуктів харчування». З цією метою СОБА 6 зустрівся за вказаною адресою з іншим учасником злочинної організації - ОСОБОЮ 8 та іншими невстановленими особами, разом з якими зайшов до приміщення приватного нотаріуса ОСОБИ 12.

У цей час, ОСОБА 12, перевіривши надані вказаними особами документи щодо здійснення протиправного продажу часток у статутному капіталі ТОВ «Хорольський завод дитячих продуктів харчування», повідомила, що для імітування цього правочину під законний необхідно нотаріально завірені протоколи засідань наглядових рад АТ «ЗНВКІФ «Гіперіон інвест» та АТ «ЗНВКІФ «Генезис капітал» про погодження продажу часток у статутному капіталі, у зв`язку із чим реєстраційні дії щодо змін власників та установчих документів того дня не відбулися.

21.07.2022 приблизно о 13.00 год ОСОБА 6 і ОСОБА 11 на автомобілі «Mitsubishi Lancer», н.з. НОМЕР_1 , під керуванням останнього, приїхали до приміщення приватного нотаріуса ОСОБИ 12, де на них чекав ОСОБА8, який у подальшому сів у салон цього автомобіля та передав ОСОБІ 11 підроблений паспорт громадянина України на ім`я ОСОБА_8 , в який була вклеєна фотокартка ОСОБИ 11 та разом із ОСОБОЮ 6 вийшов з автомобіля та попрямував до приміщення нотаріальної контори приватного нотаріуса ОСОБИ 12.

Приблизно через годину ОСОБА 11, діючи за вказівкою ОСОБИ 8, зайшов до приміщення нотаріальної контори приватного нотаріуса ОСОБИ 12, де в присутності ОСОБИ 8 надав їй підроблений паспорт громадянина України на ім`я ОСОБА_8 та вийшов у приймальню. Приблизно через 30 хвилин до приймальні з кабінету приватного нотаріуса вийшов ОСОБА 8 і дав ОСОБІ 11 довіреність на нотаріальному бланку серії НСА № 937840 від імені ОСОБА_8 , відповідно до якої ОСОБУ 8 уповноважено представляти інтереси ТОВ «Хорольський завод дитячих продуктів харчування» в установах, підприємствах, організаціях незалежно від форм власності та підпорядкування, перед фізичними особами, перед державними та приватними нотаріусами, у державного реєстратора, органах статистики з питань, пов`язаних із внесенням змін до відомостей товариства, що містяться в Єдиному ЄДР, а також поданням відомостей про бенефіціарів товариства.

Далі ОСОБА 8 перебуваючи в приймальні нотаріальної контори приватного нотаріуса ОСОБИ 12, у присутності помічника нотаріуса та ОСОБИ 6 указав ОСОБІ 11 місце на довіреності, де необхідно поставити свій підпис від імені ОСОБА_8 , при цьому зазначив, щоб той сам вигадав підпис.

Таким чином, ОСОБА 11, видаючи себе за ОСОБА_8 , підписав зазначену довіреність, а приватний нотаріус ОСОБА 12 зареєструвала її в реєстрі за № 1184.

Продовжуючи свої злочинні дії, спрямовані на протиправне заволодіння частками у статутному капіталі ТОВ «Хорольський завод дитячих продуктів харчування», невстановлені учасники злочинної організації в період часу з 21.07.2022 по 28.07.2022 підробили протоколи № 22/07/22 засідання наглядових рад АТ «ЗНВКІФ «Гіперіон інвест» та «ЗНВКІФ «Генезис капітал» датовані 22.07.2022, а саме:

- у протоколі наглядової ради АТ «ЗНВКІФ «Гіперіон інвест» підробили підписи голови наглядової ради ОСОБА_8 та члена наглядової ради ОСОБА_16 , внесли завідомо неправдиві відомості про погодження продажу частки у статутному капіталі ТОВ «Хорольський завод дитячих продуктів харчування» та уповноваження ОСОБА_10 на підписання акту приймання-передачі частки та договору купівлі-продажу, внесли завідомо неправдиві відомості щодо завірення цього протоколу приватним нотаріусом Київського міського нотаріального округу ОСОБА_18 ;

- у протоколі наглядової ради АТ «ЗНВКІФ «Генезис капітал» підробили підписи: голови наглядової ради ОСОБА_12 , членів наглядової ради ОСОБА_14 , ОСОБА_11 , внесли завідомо неправдиві відомості про погодження продажу частки у статутному капіталі ТОВ «Хорольський завод дитячих продуктів харчування» та уповноваження ОСОБА_10 на підписання акта приймання-передачі частки та договору купівлі-продажу, внесли завідомо неправдиві відомості щодо завірення цього протоколу приватним нотаріусом Київського міського нотаріального округу ОСОБА_18 .

При цьому під час підроблення протоколу засідання наглядової ради АТ ЗНВКІФ «Генезис капітал» учасники злочинної організації, маючи застарілі дані про членів наглядової ради цього товариства, вписали в нього

ОСОБА_11 , яка припинила свої повноваження члена 30.06.2021.

Крім цього, невстановлені учасники злочинної організації не пізніше 28.07.2022 (більш точних даних, таких як: час, місце, спосіб тощо, не встановлено) з метою протиправного переоформлення часток у статутному капіталі ТОВ «Хорольський завод дитячих продуктів харчування» відповідно до відведеної їм ролі злочинних дій, підробили паспорт громадянина України на ім`я ОСОБА_10 шляхом виготовлення книжечки (бланка) та вклеювання в нього фотокартки підставної особи (так званого фунта), роль якого в даному випадку була призначена ОСОБІ 10.

Так, 28.07.2022 приблизно об 11 год. 20 хв. учасники злочинної організації ОСОБА 6 та ОСОБА 8, а також ОСОБА 10, який, видаючи себе за ОСОБА_10 та маючи при собі підроблений паспорт громадянина України на ім`я ОСОБА_10 , з метою здійснення протиправних реєстраційних дій щодо переоформлення часток у статутному капіталі ТОВ «Хорольський завод дитячих продуктів харчування» прибули до приватного нотаріуса Полтавського міського нотаріального округу Полтавської області ОСОБИ 12 за адресою: АДРЕСА_2.

Проте, у зв`язку з тим, що в ЄДР зазначені застарілі відомості про місцезнаходження АТ «ЗНВКІФ «Гіперіон інвест», для проведення вищевказаних реєстраційних дій необхідно було змінити дані про нове місцезнаходження вказаного акціонерного товариства.

З цією метою приватний нотаріус ОСОБА 12, будучи залучена учасниками злочинної організації до вчинення злочину, виготовила на нотаріальному бланку серії НСА № 937866 протокол загальних зборів учасників № 28/07/2022-1 ТОВ «Хорольський завод дитячих продуктів харчування» та зареєструвала його в реєстрі за № 1221, 1222, а ОСОБА 10, який представився ОСОБА_10 , достовірно знаючи та усвідомлюючи те, що він не має повноважень на підписання документів від імені ОСОБА_10 , видаючи себе за представника з управління активами АТ «ЗНВКІФ «Гіперіон інвест» та АТ «ЗНВКІФ «Генезис капітал», підписаав цей протокол загальних зборів.

Згідно з указаним протоколом загальних зборів прийнято рішення про зміну місцезнаходження АТ «ЗНВКІФ «Гіперіон інвест» з м. Київ, Кудрявський узвіз, 5-Б, на м. Київ, вул. Велика Васильківська, 98, поверх 14.

Після чого, цього ж дня (тобто 28.07.2022) учасник злочинної організації ОСОБА 8 діючи на підставі підробленого доручення, виданого нібито від імені директора ТОВ «Хорольський завод дитячих продуктів харчування» ОСОБА_8 , подав приватному нотаріусу ОСОБІ 12 заяву про проведення в ЄДР реєстраційної дії щодо зміни місцезнаходження АТ «ЗНВКІФ «Гіперіон інвест», до якої, крім інших документів, також долучив завідомо підроблені документи, а саме: довіреність від імені ОСОБА_8 та протокол загальних зборів учасників № 28/07/2022-1 ТОВ «Хорольський завод дитячих продуктів харчування».

При цьому приватному нотаріусу ОСОБІ 12 для проведення вказаної реєстраційної дії не було надано документів, що засвідчують повноваження представника засновників (учасника) АТ «ЗНВКІФ «Гіперіон інвест» та АТ «ЗНВКІФ «Генезис капітал» на участь 28.07.2022 у прийнятті рішення загальними зборами учасників ТОВ «Хорольський завод дитячих продуктів харчування».

Незважаючи на це, приватний нотаріус ОСОБА 12, зловживаючи своїми повноваженнями з метою одержання неправомірної вигоди, діючи всупереч вимогам ст.ст. 5, 7, 44, 46, 49, 54 Закону України «Про нотаріат» та п. 3 ч. 2 ст. 6, ч. 25 ст. 17, п. 4 ч. 1 ст. 28 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань», здійснила реєстраційну дію в ЄДР щодо зміни місцезнаходження АТ «ЗНВКІФ «Гіперіон інвест» з м. Київ, Кудрявський узвіз, 5-Б, на м. Київ, вул. Велика Васильківська, 98, поверх 14.

Далі учасник злочинної організації ОСОБА 6 спільно з ОСОБОЮ 10, який видав себе за ОСОБА_10 , підписали завідомо підроблені документи, а саме:

- договір купівлі-продажу ТОВ «Хорольський завод дитячих продуктів харчування», підписаний ОСОБОЮ 6 як покупцем та ОСОБОЮ 10, який видав себе за ОСОБА_19 , використовуючи при цьому завідомо підроблений паспорт громадянина України на ім`я ОСОБА_19 , відповідно до якого ОСОБА 6 придбав за 22 250 гривень частку у статутному капіталі, яка належала АТ «ЗНВКІФ «Генезис капітал» у розмірі 22,25 %, що становила 2 225 000 гривень;

- договір купівлі-продажу ТОВ «Хорольський завод дитячих продуктів харчування», підписаний ОСОБОЮ 6 як покупцем та ОСОБОЮ 10, який видав себе за ОСОБА_19 , використовуючи при цьому завідомо підроблений паспорт громадянина України на ім`я ОСОБА_19 , відповідно до якого ОСОБА 6 придбав за 77 750 гривень частку у статутному капіталі ТОВ «Хорольський завод дитячих продуктів харчування», яка належала АТ «ЗНВКІФ «Гіперіон інвест», в розмірі 77,75 %, що становила 7 775 000 гривень.

Після цього, відповідно до розробленого плану злочинних дій, приватний нотаріус ОСОБА 12 виготовила на нотаріальному бланку серії НСА № 937874 акт приймання-передачі часток у статутному капіталі ТОВ «Хорольський завод дитячих продуктів харчування» та зареєструвала його в реєстрі за № 1223, 1224, 1225, а ОСОБА 6 та ОСОБА 10, який представився ОСОБА_10 , підписали цей акт приймання-передачі.

Відповідно до вказаного акта приймання-передачі АТ «ЗНВКІФ «Гіперіон інвест» з часткою 77,25 % та АТ «ЗНВКІФ «Генезис капітал» з часткою 22,75 % передають ОСОБІ 6, а останній приймає частки ТОВ «Хорольський завод дитячих продуктів харчування» у розмірі 10 000 000 гривень, що дорівнює 100 % статутного капіталу, право власності щодо часток у статутному капіталі в розмірі 100 %, з усіма правами та обов`язками учасника переходять до ОСОБИ 6.

Після того, цього ж дня (тобто 28.07.2022) учасник злочинної організації ОСОБА 6, діючи відповідно до розробленого ОСОБОЮ 1 та ОСОБОЮ 2 плану злочинних дій, подав приватному нотаріусу ОСОБІ 12 заяву про проведення в ЄДР реєстраційної дії щодо зміни складу засновників (учасників) ТОВ «Хорольський завод дитячих продуктів харчування», до якої, крім інших документів, також долучив завідомо підроблені документи, а саме:

- протоколи № 22/07/22 засідань наглядових рад АТ «ЗНВКІФ «Гіперіон інвест» та АТ «ЗНВКІФ «Генезис капітал»;

- акт приймання-передачі часток у статутному капіталі ТОВ «Хорольський завод дитячих продуктів харчування».

Незважаючи на те, що відповідно до Закону України «Про акціонерні товариства» прийняття рішень про відчуження часток акціонерних товариств відноситься виключно до компетенції загальних зборів, а не наглядової ради, а також те, що у приписах статуту АТ «ЗНВКІФ «Гіперіон інвест» (в редакції, чинній на 28.07.2022), відображених у ЄДР, наглядова рада не наділена повноваженнями на прийняття рішень, спрямованих на відчуження корпоративних прав, приватний нотаріус ОСОБА 12, зловживаючи своїми повноваженнями з метою одержання неправомірної вигоди, здійснила реєстраційну дію в ЄДР щодо зміни складу засновників (учасників) ТОВ «Хорольський завод дитячих продуктів харчування».

Унаслідок указаної реєстраційної дії було змінено власників у статутному капіталі ТОВ «Хорольський завод дитячих продуктів харчування» в розмірі 100 % з АТ «ЗНВКІФ «Гіперіон інвест» та АТ «ЗНВКІФ «Генезис капітал» на ОСОБУ 6, чим спричинено тяжкі наслідки, а саме завдано збитків на суму 250 601 000 (двісті п`ятдесят мільйонів шістсот одна тисяча) гривень.

Таким чином, учасники створеної ОСОБОЮ 1 та ОСОБОЮ 2 злочинної організації протиправно заволоділи частками в розмірі 100 % статутного капіталу ТОВ «Хорольський завод дитячих продуктів харчування».

Далі того ж дня (28.07.2022) відповідно до розробленого плану злочинних дій приватний нотаріус ОСОБА 12 виготовила на нотаріальному бланку серії НСА № 937871 рішення єдиного учасника № 28/07/2022 ТОВ «Хорольський завод дитячих продуктів харчування» та зареєструвала його в реєстрі за № 1231, згідно з яким затверджено статут ТОВ «Хорольський завод дитячих продуктів харчування» в новій редакції, звільнено ОСОБА_8 з посади директора, призначено на посаду директора ОСОБУ 6, визначено ОСОБУ 6 як кінцевого бенефіціарного власника.

У свою чергу, учасник злочинної організації ОСОБА 6, виконуючи відведену йому роль у вчиненні злочину, достовірно знаючи, що він не являється добросовісним набувачем часток у статутному капіталі ТОВ «Хорольський завод дитячих продуктів харчування», підписав дане рішення та статут зазначеного товариства, тим самим надав формальної законності даним документам, тобто підробив їх.

Після того, цього ж дня (28.07.2022), учасник злочинної організації ОСОБА 8, діючи на підставі підробленого доручення, виданого від імені ОСОБА_8 , подав приватному нотаріусу ОСОБІ 12 заяву про проведення в ЄДР реєстраційної дії щодо зміни керівника юридичної особи, зміни кінцевого бенефіціарного власника, зміни до установчих документів ТОВ «Хорольський завод дитячих продуктів харчування», до якої, крім інших документів, також долучив завідомо підроблені документи, а саме: довіреність від імені ОСОБА_8 , статут ТОВ «Хорольський завод дитячих продуктів харчування» підписаний ОСОБОЮ 6, рішення єдиного учасника № 28/07/2022.

У свою чергу, приватний нотаріус ОСОБА 12, зловживаючи своїми повноваженнями з метою одержання неправомірної вигоди, здійснила вказану реєстраційну дію в ЄДР щодо зміни керівника юридичної особи, зміни кінцевого бенефіціарного власника, зміни до установчих документів ТОВ «Хорольський завод дитячих продуктів харчування».

Після виконання вищенаведених реєстраційних дій учасники створеної ОСОБОЮ 1 та ОСОБОЮ 2 злочинної організації приступили до виконання другого етапу розробленого плану злочинних дій, спрямованих на протиправне заволодіння частками у статутному капіталі ТОВ «Хорольський завод дитячих продуктів харчування».

Так, ОСОБА 1 та ОСОБА 2, розуміючи, що законні власники часток у статутному капіталі ТОВ «Хорольський завод дитячих продуктів харчування» можуть оскаржувати вищевказані реєстраційні дії в органах державної влади (Міністерстві юстиції, судах, правоохоронних органах тощо), з метою приховування своїх злочинних дій та отримання права добросовісного набувача вирішили здійснити продаж часток у статутному капіталі даного товариства ТОВ «Нутрітек дитяче харчування», власником та директором якого є інші учасники створеної ними злочинної організації - ОСОБА 5 та ОСОБА 7.

З цією метою 29.07.2022 учасники злочинної організації ОСОБА 6, ОСОБА 8 та ОСОБА 7, діючи відповідно до розробленого плану злочинних дій, прибули до приватного нотаріуса Полтавського міського нотаріального округу Полтавської області ОСОБИ 12 за адресою: АДРЕСА_2.

Далі відповідно до розробленого плану злочинних дій, приватний нотаріус ОСОБА 12 виготовила на нотаріальному бланку серії НСА № 937888 акт приймання-передачі часток у статутному капіталі ТОВ «Хорольський завод дитячих продуктів харчування» та зареєструвала його в реєстрі за № 1244, 1245, а ОСОБА 6 та ОСОБА 7 як директор ТОВ «Нутрітек дитяче харчування» підписали цей акт приймання-передачі.

Відповідно до вказаного акта приймання-передачі ОСОБА 6 передає ТОВ «Нутрітек дитяче харчування», а останнє приймає частки ТОВ «Хорольський завод дитячих продуктів харчування» у розмірі 10 000 000 гривень, що дорівнює 100 % статутного капіталу, право власності щодо часток у статутному капіталі в розмірі 100 %, з усіма правами та обов`язками учасника переходять до ТОВ «Нутрітек дитяче харчування».

Після того, цього ж дня (тобто 29.07.2022) учасник злочинної організації ОСОБА 7, діючи відповідно до розробленого ОСОБОЮ 1 та ОСОБОЮ 2 плану злочинних дій, подав приватному нотаріусу ОСОБІ 12 заяву про проведення в ЄДР реєстраційної дії щодо зміни складу засновників (учасників) ТОВ «Хорольський завод дитячих продуктів харчування», до якої, крім інших документів, також долучив завідомо підроблений акт приймання-передачі часток у статутному капіталі згаданого товариства.

У свою чергу, приватний нотаріус ОСОБА 12, знаючи що ОСОБА 6 протиправно оформив частки у статутному капіталі ТОВ «Хорольський завод дитячих продуктів харчування», зловживаючи своїми повноваженнями з метою отримання неправомірної вигоди, здійснила реєстраційну дію в ЄДР щодо зміни складу засновників (учасників).

Унаслідок указаної реєстраційної дії було змінено власників у статутному капіталі ТОВ «Хорольський завод дитячих продуктів харчування» в розмірі 100 % з ОСОБИ 6 на ТОВ «Нутрітек дитяче харчування».

Таким чином, ТОВ «Нутрітек дитяче харчування» під виглядом законного придбання часток у статутному капіталі ТОВ «Хорольський завод дитячих продуктів харчування» (оскільки придбало ці частки у реальної особи зі справжніми даними) повинно було в подальшому скористатися правом добросовісного набувача, а ОСОБА 1 та ОСОБА 2 - отримати фактичне керівництво товариством.

Надалі того ж дня (29.07.2022) відповідно до розробленого плану злочинних дій приватний нотаріус ОСОБА 12 виготовила на нотаріальному бланку серії НСА № 937889 рішення єдиного учасника № 29/07/2022 ТОВ «Хорольський завод дитячих продуктів харчування» та зареєструвала його в реєстрі за № 1254, згідно з яким затверджено статут ТОВ «Хорольський завод дитячих продуктів харчування» в новій редакції, звільнено з посади директора ОСОБУ 6, призначено на посаду директора ОСОБА_9 , визначено ОСОБУ 5 як кінцевого бенефіціарного власника.

У свою чергу, учасник злочинної організації ОСОБА 7, виконуючи відведену йому роль у вчиненні злочину як директор ТОВ «Нутрітек дитяче харчування» підписав ці рішення і статут, тим самим надав формальної законності вказаним документам, тобто підробив їх.

Після того, цього ж дня (29.07.2022), учасник злочинної організації ОСОБА 8, діючи на підставі підробленого доручення виданого від імені ОСОБА_8 , подав приватному нотаріусу ОСОБІ 12 заяву про проведення в ЄДР реєстраційної дії щодо зміни керівника юридичної особи, зміни кінцевого бенефіціарного власника, зміни до установчих документів ТОВ «Хорольський завод дитячих продуктів харчування», до якої, крім інших документів, також долучив завідомо підроблені документи, а саме: довіреність від імені ОСОБА_8 , статут ТОВ «Хорольський завод дитячих продуктів харчування» підписаний ОСОБОЮ 7, рішення єдиного учасника № 29/07/2022.

У свою чергу, приватний нотаріус ОСОБА 12, зловживаючи своїми повноваженнями з метою одержання неправомірної вигоди, здійснила вказану реєстраційну дію в ЄДР щодо зміни керівника юридичної особи, зміни кінцевого бенефіціарного власника, зміни до установчих документів ТОВ «Хорольський завод дитячих продуктів харчування».

Крім того, досудовим розслідуванням встановлено, що постановою Верховної Ради України від 17.06.1992 року № 2471-XII «Про право власності на окремі види майна» затверджено Перелік видів майна, що не може перебувати у власності громадян, громадських об`єднань, міжнародних організацій та юридичних осіб інших держав на території України.

Відповідно до пункту 1 цього Переліку - зброя, боєприпаси (крім мисливської і пневматичної зброї, зазначеної в додатку № 2, і боєприпасів до неї, а також спортивної зброї і боєприпасів до неї, що придбаваються громадськими об`єднаннями з дозволу органів внутрішніх справ), бойова і спеціальна військова техніка, ракетно-космічні комплекси, не можуть перебувати у власності громадян.

Водночас, на виконання вищевказаної Постанови Верховної Ради України та інших Законів України наказом Міністерства внутрішніх справ України № 622 від 21.08.1998, затверджено інструкцію «Про порядок виготовлення, придбання, зберігання, обліку, перевезення та використання вогнепальної, пневматичної і холодної зброї, пристроїв вітчизняного виробництва для відстрілу патронів, споряджених гумовими чи аналогічними за своїми властивостями метальними снарядами несмертельної дії, та зазначених патронів, а також боєприпасів до зброї та вибухових матеріалів», якої визначено порядок отримання дозволу на окремі види зброї та боєприпасів.

Досудовим розслідуванням встановлено, що ОСОБА_4 , не маючи передбаченого законом дозволу на придбання, носіння, зберігання вогнепальної зброї та бойових припасів, діючи всупереч вищевказаних Постанови Верховної Ради України та наказу МВС України, придбав, переніс та зберігав вогнепальну зброю, бойові припаси без передбаченого законом дозволу, за наступних обставинах.

Так, на початку липня 2023 року, ОСОБА_4 знаходячись в лісовій місцевості біля дачного будинку, що розташований в с. Сухоліси Білоцерківського району Київської області, що розташований на земельній ділянці з кадастровим номером 3223755100:11:068:0044 та належить його цивільній дружині ОСОБА_20 , на землі знайшов мішок, в середині якого знаходилось:

- автомат системи «Калашникова», моделі «АКС-74», № НОМЕР_2 , калібру 5,45х39 мм, який належить до бойової нарізної вогнепальної зброї, з трьома магазинами до нього;

- 149 бойових проміжних патронів калібру 5,45х39, які є боєприпасами;

- 20 бойових проміжних патронів калібру 7,62х39, які є боєприпасами;

- 41 пістолетний патрон калібру 7,62х25, які є боєприпасами;

- 10 пістолетних патронів калібру 9 мм, які належать до боєприпасів до вогнепальної зброї;

- пістолет виготовлений шляхом переробки саморобним способом макету масо-габаритного пістолету ТТ, № НОМЕР_3 , калібру 7,62х25 мм, який належить до короткоствольної нарізної вогнепальної зброї.

Після чого, ОСОБА_4 , діючи умисно, всупереч передбаченому законом порядку, привласнив знайдені вище автомат, пістолет та патрони, тим самим набув права власності на них, тобто здійснив придбання вогнепальної зброї та бойових припасів без передбаченого законом дозволу.

Далі, ОСОБА_4 діючи умисно, без передбаченого законом дозволу на носіння та зберігання вогнепальної зброї та бойових припасів, переніс знайдені пістолет, автомат та частину бойових припас, а саме: 149 патронів калібру 5,45х39, 20 патронів калібру 7,62х39, 41 патрон калібру 7,62х25, до дачного будинку, що розташований в с. Сухоліси Білоцерківського району Київської області на земельній ділянці з кадастровим номером 3223755100:11:068:0044 та належить його цивільній дружині ОСОБА_20 , де зберігав їх без передбаченого законом дозволу по 18.05.2023.

Так, 18.05.2023 в період часу з 07.41 год. по 09.18 год., працівниками поліції на підставі ухвали Печерського районного суду м. Києва проведено обшук дачного будинку, що розташований в с. Сухоліси Білоцерківського району Київської області на земельній ділянці з кадастровим номером 3223755100:11:068:0044 та належить цивільній дружині ОСОБА_4 - ОСОБА_20 , під час якого виявлено та вилучено:

- автомат системи «Калашникова», моделі «АКС-74», № НОМЕР_2 , калібру 5,45х39 мм, який належить до бойової нарізної вогнепальної зброї, з трьома магазинами до нього;

- 149 бойових проміжних патронів калібру 5,45х39, які є боєприпасами;

- 20 бойових проміжних патронів калібру 7,62х39, які є боєприпасами;

- 41 пістолетний патрон калібру 7,62х25, які є боєприпасами;

- пістолет виготовлений шляхом переробки саморобним способом макету масо-габаритного пістолету ТТ, № НОМЕР_3 , калібру 7,62х25 мм, який належить до короткоствольної нарізної вогнепальної зброї.

Поряд з цим, частину знайдених бойових припасів, а саме 10 пістолетних патронів калібру 9 мм, які належать до боєприпасів до вогнепальної зброї, ОСОБА_4 переніс до квартири за місцем свого проживання, за адресою: АДРЕСА_1 , де зберігав їх без передбаченого законом дозволу по 18.05.2023 року.

Так, 18.05.2023 в період часу з 06.10 год. по 10.24 год., працівниками поліції на підставі ухвали Печерського районного суду м. Києва проведено обшук за місцем проживання ОСОБА_4 , за адресою: АДРЕСА_1 , під час якого виявлено та вилучено, 10 пістолетних патронів калібру 9 мм, які належать до боєприпасів до вогнепальної зброї.

Дії ОСОБА_4 вірно кваліфіковано за ч. 2 ст. 255 КК України, як участь у злочинній організації; за ч. 4 ст. 28 ч. 3 ст. 206-2 КК України, як протиправне заволодіння майном підприємства у тому числі частками їх засновників, акціонерів, членів, шляхом вчинення правочинів з використанням підроблених документів підприємства, що заподіяло велику шкоду, вчинене злочинною організацією; за ч. 1 ст, 263 КК України як, носіння, зберігання, придбання вогнепальної зброї (крім гладкоствольної мисливської), бойових припасів без передбаченого законом дозволу.

Обставин, які відповідно до ст.66 КК України пом`якшують покарання ОСОБА_4 щире каяття та активне сприяння розкриттю кримінального правопорушення.

Обставин, які відповідно до ст.67 КК України обтяжують покарання ОСОБА_4 не встановлено.

06 жовтня 2023 року прокурор другого відділу процесуального керівництва досудовим розслідуванням та підтримання публічного обвинувачення управління нагляду за додержанням законів у сфері протидії організованій злочинності Департаменту нагляду за додержанням законів Національною поліцією України та органами, які ведуть боротьбу з організованою злочинністю, Офісу Генерального прокурора ОСОБА_2 , якому на підставі ст. ст. 36, 37 КПК України та постанови заступника Генерального прокурора надані повноваження прокурора у кримінальному провадженні № 12023000000001784 від 25.09.2023 з одного боку, та підозрюваний у цьому провадженні ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 з іншого боку, у присутності захисника підозрюваного - адвоката ОСОБА_21 , на підставі статей 468, 469, 470, 472 КПК України, у приміщенні службового кабінету Головного слідчого управління Національної поліції України, за адресою: м. Київ, проспект Валерія Лобановського, 51, уклали угоду про визнання винуватості.

Згідно з угодою підозрюваний ОСОБА_4 беззастережно визнав свою вину у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 4 ст. 28 ч. 3 ст. 206-2, ч. 2 ст. 255, ч. 1 ст. 263 КК України щиро розкаявся у скоєному, критично оцінює свою злочинну поведінку, в тому числі шляхом повного визнання вини і готовності нести кримінальну відповідальність, активно сприяв розкриттю вчинених злочинів; добровільно своїми активними діями надавав та в подальшому зобов`язується надавати визнавальні та викривальні показання органу досудового розслідування та суду в з`ясуванні обставин причетності інших осіб до вчинення розслідуваних злочинів, що має істотне значення для повного їх викриття.

Ураховуючи вищевикладене, сторони дійшли згоди щодо можливості із застосуванням ст. 69 КК України визначити покарання нижче від найнижчої межі, яка встановлена в санкції Особливої частиниКК України.

Оскільки відповідно до ст. 77 КК України при звільненні від відбуття покарання з випробуванням не може бути застосована додаткова міра покарання у вигляді конфіскації майна, сторони вважають за необхідне не призначати ОСОБА_4 додаткове покарання у вигляді конфіскації майна.

Таким чином, сторони угоди дійшли згоди на призначення ОСОБА_4 покарання:

- за ч. 2 ст. 255 КК України КК України із застосуванням ст. 69 КК України - у вигляді позбавлення волі на строк 5 (п`ять) років без конфіскації майна;

- за ч. 4 ст. 28 ч. 3 ст. 206-2 КК України із застосуванням ст. 69 КК України - у вигляді позбавлення волі на строк 4 (чотири) роки 10 (десять) місяців, з позбавленням права обіймати посади, пов`язані з адміністративно-господарськими та організаційно-розпорядчими повноваженнями строком на 3 (три) роки, без конфіскації майна;

- за ч. 1 ст. 263 КК України - у вигляді позбавлення волі на строк 4 (чотири) роки 6 (шість) місяців;

На підставі ч. 5 ст. 65, ст. 70, 77 КК України, шляхом поглинання менш суворого покарання більш суворим, сторони узгодили остаточне покарання за сукупністю злочинів у вигляді 5 (п`яти) років позбавлення волі, з позбавленням права обіймати посади, пов`язані з адміністративно-господарськими та організаційно-розпорядчими повноваженнями строком на 3 (три) роки. Сторони узгодили не призначати додаткового покарання у вигляді конфіскації майна.

Враховуючи, відомості про особу підозрюваного сторони вважають, за можливе виправлення останнього без відбування покарання та у відповідності до ст. 75 КК України узгодили звільнити ОСОБА_4 від відбування основного покарання у вигляді позбавлення волі з випробуванням. Таке покарання буде достатнім для його виправлення та попередження вчиненню нових злочинів.

Відповідно до ч. 2 ст. 75 КК України суд приймає рішення про звільнення від відбування покарання з випробуванням у випадку затвердження угоди про примирення або про визнання вини, якщо сторонами угоди узгоджено покарання у виді виправних робіт, службового обмеження для військовослужбовців, обмеження волі, позбавлення волі на строк не більше п`яти років, а також узгоджено звільнення від відбування покарання з випробуванням.

Розглядаючи питання про затвердження угоди суд виходить з наступного.

Відповідно до ст. 468 КПК України у кримінальному провадженні може бути укладена угода між прокурором та підозрюваним чи обвинуваченим про визнання винуватості.

Згідно з ч. 4 ст. 469 КПК України угода про визнання винуватості між прокурором та підозрюваним чи обвинуваченим може бути укладена у провадженні щодо кримінальних проступків, злочинів, внаслідок яких шкода завдана лише державним чи суспільним інтересам.

Судом встановлено, що ОСОБА_4 цілком розуміє положення ч.ч.4, 5 ст. 474 КПК України.

Судом встановлено, що укладення угоди сторонами є добровільним, тобто не є наслідком застосування насильства, примусу, погроз або наслідком обіцянок чи дії будь-яких інших обставин, ніж ті, що передбачені в угоді.

Судом встановлено, що умови угоди не суперечать вимогами Кримінального процесуального Кодексу та Кримінального Кодексу України, інтересам суспільства, а кримінальне провадження свідчить про наявність фактичних підстав для визнання винуватості.

Виходячи з викладеного суд дійшов висновку про наявність підстав для затвердження угоди про визнання винуватості між прокурором та підозрюваним ОСОБА_4 .

Керуючись ст.ст. 373, 374, 475, 615 КПК України суд, -

У Х В А Л И В :

Угоду від 06 жовтня 2023 року по кримінальному провадженню №12023000000001784 від 25.09.2023 року про визнання винуватості укладену між прокурором другого відділу процесуального керівництва досудовим розслідуванням та підтримання публічного обвинувачення управління нагляду за додержанням законів у сфері протидії організованій злочинності Департаменту нагляду за додержанням законів Національною поліцією України та органами, які ведуть боротьбу з організованою злочинністю, Офісу Генерального прокурора ОСОБА_2 та підозрюваним ОСОБА_4 , у присутності захисника ОСОБА_3 - затвердити.

ОСОБА_4 визнати винним у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 4 ст. 28 ч. 3 ст. 206-2, ч. 2 ст. 255, ч. 1 ст. 263 КК України та призначити узгоджене сторонами угоди покарання:

- за ч. 4 ст. 28 ч. 3 ст. 206-2, ст. 69 КК України - 4 роки 10 місяців позбавлення волі, з позбавленням права обіймати посади, пов`язані з адміністративно-господарськими та організаційно-розпорядчими повноваженнями строком на 3 роки, без конфіскації майна;

- за ч. 2 ст. 255, ст. 69 КК України - 5 років позбавлення волі без конфіскації майна;

- за ч. 1 ст. 263 КК України - 4 роки 6 місяців позбавлення волі.

На підставі ч. 1 ст. 70 КК України за сукупністю кримінальних правопорушень, шляхом поглинання менш суворого покарання більш суворим, остаточно призначити покарання у виді 5 років позбавлення волі, з позбавленням права обіймати посади, пов`язані з адміністративно-господарськими та організаційно-розпорядчими повноваженнями строком на 3 роки, без конфіскації майна.

На підставі ст. 75 КК України звільнити ОСОБА_4 від вiдбування призначеного основного покарання, якщо він протягом 3 років не вчинить нового кримінального правопорушення та виконає покладені на нього вироком суду зобов`язання.

Відповідно до ст.76 КК України зобов`язати обвинуваченого:

- періодично з`являтися для реєстрації до уповноваженого органу з питань пробації;

- повідомляти уповноважений орган з питань пробації про зміну місця проживання, роботи або навчання.

Судові витрати за залучення експертів стягнути із ОСОБА_4 на користь держави в сумі 34 221 грн. 33 коп.

Роз`яснити ОСОБА_4 що умисне невиконання угоди є підставою для притягнення до відповідальності, встановленої законом.

Вирок може бути оскаржений, з підстав, передбачених статтею 394 КПК України до Полтавського апеляційного суду через Київський районний суд м. Полтави протягом 30 днів з дня його проголошення.

Учасники судового провадження мають право отримати в суді копію вироку суду. Копія вироку негайно після його проголошення вручити обвинуваченому та прокурору.

Головуючий ОСОБА_1

СудКиївський районний суд м. Полтави
Дата ухвалення рішення07.11.2023
Оприлюднено14.11.2023
Номер документу114794549
СудочинствоКримінальне
КатегоріяЗлочини проти громадської безпеки Створення злочинної організації

Судовий реєстр по справі —552/6085/23

Постанова від 30.07.2024

Кримінальне

Касаційний кримінальний суд Верховного Суду

Марчук Наталія Олегівна

Ухвала від 05.03.2024

Кримінальне

Касаційний кримінальний суд Верховного Суду

Марчук Наталія Олегівна

Ухвала від 29.01.2024

Кримінальне

Касаційний кримінальний суд Верховного Суду

Марчук Наталія Олегівна

Ухвала від 29.01.2024

Кримінальне

Касаційний кримінальний суд Верховного Суду

Марчук Наталія Олегівна

Ухвала від 20.12.2023

Кримінальне

Полтавський апеляційний суд

Нізельковська Л. В.

Ухвала від 11.12.2023

Кримінальне

Київський районний суд м. Полтави

Логвінова О. В.

Вирок від 07.11.2023

Кримінальне

Київський районний суд м. Полтави

Логвінова О. В.

Ухвала від 13.10.2023

Кримінальне

Київський районний суд м. Полтави

Логвінова О. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні