Справа № 566/1225/23
провадження № 2/566/329/23
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
10 листопада 2023 року смт. Млинів Рівненської області
Суддя Млинівського районного суду Рівненської області Хомицька А. А., розглянувши матеріали справи за позовною заявою ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про поділ спільного сумісного майна подружжя, -
ВСТАНОВИВ:
До Млинівського районного суду Рівненської області надійшла позовна заява ОСОБА_1 , підписана її представником - адвокатом Кузьменюк-Волошиною Наталією Михайлівною, до ОСОБА_2 про поділ спільного сумісного майна подружжя, у якій просить суд визнати житловий будинок з господарськими будівлями, що розташований за адресою: АДРЕСА_1 , реєстраційний номер об`єкта нерухомого майна 1393645956238, спільною сумісною власністю ОСОБА_2 та ОСОБА_1 , а також просить визнати за позивачем право власності на 1/2 зазначеного житлового будинку та 1/2 земельної ділянки площею 0.1875 га, кадастровий номер: 5623887100:01:001:0103, реєстраційний номер об`єкта нерухомого майна 48556156238.
Дослідивши матеріали позовної заяви, суд дійшов висновку про необхідність залишення заяви без руху, оскільки вона не відповідає вимогам ст.ст. 175-177 ЦПК України, з таких підстав.
Згідно ч.ч. 1-2, п.п. 2-3 ч. 3 ст. 175 ЦПК України у позовній заяві позивач викладає свої вимоги щодо предмета спору та їх обґрунтування. Позовна заява подається до суду в письмовій формі і підписується позивачем або його представником, або іншою особою, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи. Позовна заява повинна містити: повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові) (для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості позивачу відомі), відомі номери засобів зв`язку та адреси електронної пошти, відомості пронаявність абовідсутність електронногокабінету; зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці; обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються.
Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 176 ЦПК України ціна позову визначається у позовах про визнання права власності на майно або його витребування - вартістю майна.
Згідно ч. 4 ст. 177 ЦПК України, до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Відповідно до положень ст. 4 Закону України «Про судовий збір» за подання до суду позовної заяви майнового характеру, яка подана фізичною особою або фізичною особою - підприємцем справляється судовий збір в розмірі 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Зі змісту позовних вимог вбачається, що позивачем заявлено одну позовну вимогу немайнового характеру та дві позовні вимоги майнового характеру. До матеріалів позовної заяви позивачем долучено квитанцію про сплату судового збору в розмірі 1073,60 грн.
Отже, позивачу необхідно зазначити цінупозову за вимоги про визнання права власності на 1/2 зазначеного житлового будинку та 1/2 земельної ділянки та додатково сплатитисудовий збір за дві позовні вимоги майнового характеру, виходячи із зазначеної ціни позову.
Крім того, позовну заяву підписано і подано адвокатом Кузьменюк-Волошиною Наталією Михайлівною, проте в заяві не зазначено відомості про наявність або відсутність електронного кабінету, як це передбачено відповідними нормами ЦПК України, а також не вказано ідентифікаційний код адвоката.
Згідно ч. 1ст.187ЦПКУкраїни суд відкриває провадження у справі за позовною заявою за відсутності підстав для залишення її без руху, повернення чи відмови у відкритті провадження.
Ураховуючи вищевикладене, відповідно до ст. 185 ЦПК України позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про поділ спільного сумісного майна подружжя слід залишити без руху та надати позивачеві строк для усунення виявлених недоліків, який не може перевищувати 10 днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Згідно ч. 3 ст. 185 ЦПК України, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачеві.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 14, 175-177, 185, 187 ЦПК України, -
ПОСТАНОВИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про поділ спільного сумісного майна подружжя залишити без руху.
Надати позивачу ОСОБА_1 строк для усунення недоліків 10(десять)днів із дня вручення копії ухвали.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Хомицька А. А.
Суд | Млинівський районний суд Рівненської області |
Дата ухвалення рішення | 10.11.2023 |
Оприлюднено | 13.11.2023 |
Номер документу | 114813413 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них |
Цивільне
Млинівський районний суд Рівненської області
Хомицька А. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні