ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
10.11.2023 Справа № 908/3383/23
м.Запоріжжя
Господарський суд Запорізької області у складі суду: судді Боєвої О.С., розглянувши матеріали за позовом: Товариства з обмеженою відповідальністю «Центр розвитку сучасного будівництва» (69068, м. Запоріжжя, вул. Вороніхіна, буд. 6, кв. 36)
до відповідача:Товариства з обмеженою відповідальністю «ОКТАН» (69068, м.Запоріжжя, вул. Вороніхіна, буд. 6, кв. 36)
про визнання протиправним та скасування рішення,
ВСТАНОВИВ:
До Господарського суду Запорізької області 07.11.2023 надійшла позовна заява Товариства з обмеженою відповідальністю «Центр розвитку сучасного будівництва» (вхід. №3706/08-07/23 від 07.11.2023) до відповідача: Товариства з обмеженою відповідальністю «ОКТАН» з позовними вимогами про визнання протиправним та скасування рішення Державного реєстратора Департаменту реєстраційних послуг Запорізької міської ради Запорізької області Андросенко Анни Олександрівни, індексний номер рішення: 67690412, номер запису про право власності: 50466705, про державну реєстрацію права власності за ТОВ «ОКТАН», код ЄДРПОУ 30077774, нерухомого майна реєстраційний номер: 1509250623101, тип об`єкта: незавершене будівництво, житлового будинку літ. А, розташований за адресою: Запорізька область, м. Запоріжжя, вул. Козача, буд.3.
У позовній заяві вказано третю особу без самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача Державного реєстратора Департаменту реєстраційних послуг Запорізької міської ради Запорізької області Андросенко Анну Олександрівну.
Згідно з протоколом автоматизованого розподілу від 07.11.2023 здійснено автоматизований розподіл судової справи між суддями, присвоєно єдиний унікальний номер судової справи 908/3383/23 та визначено до розгляду судді Боєвій О.С.
Розглянувши зазначену позовну заяву, суд дійшов висновку, що вона підлягає залишенню без руху на наступних підставах.
Відповідно до ч. 1 ст. 174 ГПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Позовні заяви подаються до господарського суду із додержанням вимог, викладених в ст.ст. 162, 164, 172 ГПК України, якими встановлено вимоги щодо форми, змісту позовної заяви та документів, що додаються до неї.
Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обов`язкової реєстрації та використання електронних кабінетів в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами» № 3200-IX від 29.06.2023, який набрав чинності 21.07.2023 та введений в дію 18.10.2023, внесено зміни, зокрема до Господарського процесуального кодексу України.
За змістом ч.ч. 1, 5 статті 6 Господарського процесуального кодексу України у господарських судах функціонує Єдина судова інформаційно-телекомунікаційна система, яка відповідно до закону забезпечує обмін документами (надсилання та отримання документів) в електронній формі між судами, між судом та учасниками судового процесу, між учасниками судового процесу, а також фіксування судового процесу і участь учасників судового процесу у судовому засіданні в режимі відеоконференції.
Електронний кабінет - це персональний кабінет (веб-сервіс чи інший користувацький інтерфейс) у підсистемі (модулі) Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, за допомогою якого особі, яка пройшла електронну ідентифікацію, надається доступ до інформації та сервісів Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи або її окремих підсистем (модулів). Електронна ідентифікація особи здійснюється з використанням кваліфікованого електронного підпису чи інших засобів електронної ідентифікації, які дають змогу однозначно встановити особу.
Згідно з абз. 1 та 2 частини 6 ст. 6 ГПК України адвокати, нотаріуси, державні та приватні виконавці, арбітражні керуючі, судові експерти, органи державної влади та інші державні органи, органи місцевого самоврядування, інші юридичні особи реєструють свої електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в обов`язковому порядку. Інші особи реєструють свої електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в добровільному порядку.
Процесуальні наслідки, передбачені цим Кодексом у разі звернення до суду з документом особи, яка відповідно до цієї частини зобов`язана зареєструвати електронний кабінет, але не зареєструвала його, застосовуються судом також у випадках, якщо інтереси такої особи у справі представляє адвокат.
Відповідно до п. 2 ч.3 ст. 162 ГПК України позовна заява повинна містити, зокрема:повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), відомі номери засобів зв`язку та адресу електронної пошти, відомості про наявність або відсутність електронного кабінету.
В порушення вказаних вимог статті 162 ГПК України у вищезазначеній позовній заяві Товариства з обмеженою відповідальністю «Центр розвитку сучасного будівництва» відомості про наявність або відсутність у сторін та інших учасників справи (юридичних осіб) електронного кабінету не зазначені.
Згідно з абз. 2 ч. 1 ст. 174 ГПК України суд постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху також у разі, якщо позовну заяву подано особою, яка відповідно до частини шостої статті 6 цього Кодексу зобов`язана зареєструвати електронний кабінет, але не зареєструвала його.
Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави, визначеної абзацом другим частини першої цієї статті, суд у такій ухвалі зазначає про обов`язок такої особи зареєструвати електронний кабінет відповідно до статті 6 цього Кодексу (абз. 2 ч. 2 ст 174 ГПК України).
За результатами запиту на отримання інформації про наявність у юридичної особи зареєстрованого електронного кабінету ЄСІТС, судом встановлено, що зареєстрований електронний кабінет в підсистемі Електронного суду Товариства з обмеженою відповідальністю «Центр розвитку сучасного будівництва» (ЄДРПОУ 44584864) відсутній.
Крім того, відповідно до п.п. 4, 5 ч.3 ст. 162 ГПК України позовна заява повинна містити, зокрема: виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні; якщо позов подано до кількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з них.
Суд зазначає, що відповідачем у позовній заяві вказано Товариства з обмеженою відповідальністю «ОКТАН». При цьому, в тексті позовної заяви (сторінка 5 позовної заяви) зазначено: «… Відповідач як службова особа органу міського місцевого самоврядування, до компетенції якого відноситься встановлення юридичних фактів при прийнятті оскаржуваних рішень порушив вимоги Закону, що призвело до порушення прав позивача...».
Отже позовна заява містить невідповідності (розбіжності) щодо особи, до якої пред`явлено позовні вимоги та яка зазначена відповідачем у справі, які також необхідно усунути.
Як зазначалося вище, у позовній заяві вказано третю особу без самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача Державного реєстратора Департаменту реєстраційних послуг Запорізької міської ради Запорізької області Андросенко Анну Олександрівну. У зв`язку із цим, суд зазначає наступне.
Згідно з ч. 1 ст. 51 ГПК України якщо в результаті ухвалення судового рішення сторона може набути право стосовно третьої особи або третя особа може пред`явити вимоги до сторони, така сторона зобов`язана сповістити цю особу про відкриття провадження у справі і подати до суду заяву про залучення її до участі у справі як третю особу, яка не заявляє самостійні вимоги щодо предмета спору. До такої заяви додаються докази направлення її копії особі, про залучення якої як третьої особи подана заява, з урахуванням положень статті 42 цього Кодексу.
З аналізу положень ст. 50 ГПК України слідує, що за заявою учасників справи до участі у справі можуть бути залучені треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору на стороні позивача або відповідача. У заявах про залучення третіх осіб зазначається на яких підставах третіх осіб на стороні позивача або відповідача належить залучити до участі у справі.
Таким чином заява учасника справи про залучення третьої особи повинна бути належним чином оформлена та вмотивована.
Позивачем не подано заяви щодо залучення третьої особи з відповідним обґрунтуванням щодо того, на яких підставах на стороні відповідача необхідно залучити Державного реєстратора Департаменту реєстраційних послуг Запорізької міської ради Запорізької області Андросенко Анну Олександрівну до участі у справі, на які права чи обов`язки вказаної особи та яким чином може вплинути рішення суду у даній справі. В тексті самої позовної заяві відповідної заяви також не викладено.
З огляду на вищевикладене, позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «Центр розвитку сучасного будівництва» слід залишити без руху з наданням строку для усунення вищевказаних недоліків.
Відповідно до ч. 2 ст. 174 ГПК в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Приписами частини 3 та 4 ст. 174 ГПК України встановлено: якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 цього Кодексу. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.
Відповідно до ч. 8 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України повернення позовної заяви не перешкоджає повторному зверненню з нею до господарського суду в загальному порядку після усунення недоліків.
Керуючись ст. 162, ч.ч. 1, 2 ст. 174, ст.ст. 234, 235, 255 Господарського процесуального кодексу України, суд -
УХВАЛИВ:
Позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «Центр розвитку сучасного будівництва» (вхід.№3706/08-07/23 від 07.11.2023) залишити без руху.
Надати позивачу строк для усунення недоліків в термін до 23.11.2023 включно, який встановлено з урахуванням поштового перебігу, шляхом виконання наступних вимог:
- вжити заходів щодо виконання обов`язку юридичної особи Товариства з обмеженою відповідальністю «Центр розвитку сучасного будівництва», ЄДРПОУ 44584864, зареєструвати електронний кабінет відповідно до статті 6 ГПК України та надати суду інформацію на підтвердження реєстрації (створення електронного кабінету) в підсистемі (модулі) Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи;
- зазначити відомості про наявність або відсутність у сторін та інших учасників справи (юридичних осіб) електронного кабінету;
- усунути у тексті позовної заяві невідповідності (розбіжності) щодо особи, до якої пред`явлено позовні вимоги та яка зазначена відповідачем у справі;
- надати належним чином оформлену та вмотивовану заяву про залучення до участі у справі Державного реєстратора Департаменту реєстраційних послуг Запорізької міської ради Запорізької області Андросенко Анни Олександрівни в якості третьої особи без самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача з відповідним обґрунтуванням щодо того, на яких підставах вказану особу необхідно залучити до участі у справі та на які права чи обов`язки вказаної особи і яким чином може вплинути рішення суду у даній справі.
- документи на усунення недоліків направити іншим учасникам справи, докази направлення надати суду.
Суд звертає увагу, що 23.11.2023 є останнім днем строку, коли суд має отримати документи щодо усунення вищевказаних недоліків.
Ухвала підписана 10.11.2023.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.
Суддя О.С. Боєва
Суд | Господарський суд Запорізької області |
Дата ухвалення рішення | 10.11.2023 |
Оприлюднено | 13.11.2023 |
Номер документу | 114833712 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Інші справи |
Господарське
Господарський суд Запорізької області
Боєва О.С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні