Справа №523/17182/23
Провадження №1-кс/523/3150/23
УХВАЛА
ІМЕНЕМУКРАЇНИ
11.10.2023 року
Слідчий суддяСуворовського районногосуду м.Одеси ОСОБА_1 ,за участюсекретаря ОСОБА_2 ,прокурора Суворовськоїокружної прокуратурим.Одеси ОСОБА_3 клопотання про арешт майна, в матеріалах кримінального провадження за №12023163490000650, відомості про яке внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань 21.09.2023, за ознаками кримінального правопорушення передбаченогоч. 2 ст. 190 КК України, -
ВСТАНОВИВ:
Слідчим відділенням Відділення поліції №2 Одеського районного управління поліції №1 Головного управління Національної поліції в Одеській області проводиться досудове розслідування по матеріалам кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № №12023163490000650, відомості про яке внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань 21.09.2023, за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ч.2 ст.190 КК України, а саме: заволодіння грошовими коштами шляхом обману за попередньою змовою групою осіб.
Досудовим розслідуванням встановлено, що 20.09.2023 до чергової частини Відділення поліції №2 Одеського районного управління поліції №1 ГУНП в Одеській області надійшла заява від ОСОБА_4 в якій остання просить вжити заходів до ряду невстановлених осіб, які шляхом обману, під приводом продажу алкогольної продукції, незаконно заволоділи грошовими коштами останньої на суму 2000 гривень
Згідно показів гр. ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_1 встановлено, щоприблизно 15-16 вересня 2023 остання зателефонувала за номером телефону, чоловік котрий підняв слухавку підтвердив інформацію, що він дійсно торгує алкоголем, та запевнив, що все законно, що його трудова діяльність повністю ліцензована, він сплачує податки і взагалі працює з великими клієнтами такі як ресторани та магазини після запропонував зустрітися в районі Миколаївської дороги, оскільки там в нього перебувають склади з алкоголем, на що потерпіла погодилась.
18 вересня 2023, ОСОБА_4 зустрілася з раніше вказаним нею чоловіком, він представився при зустрічі ОСОБА_5 . Підійшовши до одного зі складів, чоловік надав до огляду потерпілій різні види та марки алкоголю починаючи від найдешевшої горілки закінчуючи елітним алкоголем запевняючи, що вся продукція якісна та ліцензована, що на весь алкоголь є всі необхідні документи які він при потребі може надати для ознайомлення. В подальшому ОСОБА_4 придбала 6 пляшок горілки «Пшенична» ціною 80 гривень за пляшку об`ємом 0,5 літрів. А на іншому складу 5 паків вина «Ізабелла» ціною 70 гривень за пак об`ємом 1 літр.
Надалі при більш детальному огляді придбаної продукції, ОСОБА_4 , виявила, що жодний пак вина не має акцизного маркування, пляшки з горілкою нібито мали акцизне маркування, однак, воно не збігало з партією та назвою продукції, деякі етикетки наліплені криво. В повернені грошей за неякісну продукцію потерпілій відмовили.
Згідно показів потерпілої ОСОБА_4 перший склад розташований за адерсою: АДРЕСА_1 , другий склад розташований за адерсою:
АДРЕСА_2 ході оглядунаданих потерпілою ОСОБА_4 в порядку ст. 56 КПК України предметів, а саме скляної пляшкиз назвою «Пшенична класична горілка» встановлено: виробник ТОВ «Заг» ДСТУ 4256:2003, 05 місткість. Адреса виробника та потужностей виробництва:35301, Україна, Рівненська обл, Рівненський р-н с. Шпаніввул, Заводська, 1. Тел.: (0362) 277-631. Ліцензія N-601, код ЄДРПОУ 38067234.»Під час огляду етикетки марки акцизного податку були встановлено наступні відомості: Штрихкод AAZK315105 05\2226,662 грн. Під час перевірки зазначених відомостей, згідно офіційного сайту https://cabinet.tax.gov.ua/registers/mark, пошук марки акцизного податку за даним відомостями не знайдено. Крім того, на етикетці марки акцизного податку наявний QRкод згідно якого позначення виду марки акцизного збору AAZK926645 25,392 грн 11/20 суб`єкт який отримав марку акцизного податку ТОВ «Науково-виробниче підприємство «Гетьман». В ході огляду огляду є тетра паку об`ємом 1 літр з лицьової сторони якого наявний напис «Ізабелла вироблено в Україні О`Віто, вино ординарне столове напівсолодке рожеве вміст спирту 9-13,0% ДСТУ 4806:2007» Під час огляду предмету відомості про марки акцизного збору не виявлено.
Також, в рамках досудового розслідування був допитаний в якості свідка ОСОБА_6 ІНФОРМАЦІЯ_2 , який надав свідчення, що намагався працевлаштуватися на посаду вантажника, і був запрошений на співбесіду на територію складів за адерсою: АДРЕСА_2 , де бачив алкогольну продукцію.
06.10.2023 в період часу з 10годин 11хвилин по 19годин 32 хвилини ст. слідчим ВП№2 ОРУП № 1 ГУНП в Одеській області ОСОБА_7 на підставі ухвали слідчого судді Суворовського райного суду м. Одеси ОСОБА_1 проведено обшук складського приміщення розташованого за адресою: м, Одеса вул. Миколаївська дорога 219, під час якого виявлено та належним чином вилучено:
- скланапляшкаобємом 0,5 літрів з етикеткою «Пленична» в закритомувигляді з речовиноюневідомогопоходженняпрозорогокольору в кількості 3001 шт,
- скланапляшкаобємом 0,2 літрів з етикеткою «Забава Мисливська» в закритомувигляді з речовиноюневідомогопоходженняпрозорогокольору в кількості 1801 шт,
- скланапляшкаобємом 0,2 літрів з етикеткою «Забава Рибацька» в закритомувигляді з речовиноюневідомогопоходженняпрозорогокольору в кількості 451
- скланапляшкаобємом 0,7 літрів з етикеткою «Забава Мисливська» в закритомувигляді з речовиноюневідомогопоходженняпрозорогокольору в кількості 2
Загальнакількістьвилученої продукції:5255 штук містить невідповідні відомості щодо марки акцизного податку.
Прокурор подав до суду заяву, у якій просив розглянути клопотання без його участі та просив його задовольнити.
Відповідно до ч. 1 ст. 170 КПК України арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Арешт майна скасовується у встановленому цим Кодексом порядку.
Відповідно до ч. 2 ст. 170 КПК України, арешт майна допускається з метою забезпечення: 1) збереження речових доказів; 2) спеціальної конфіскації; 3) конфіскації майна як виду покарання або заходу кримінально-правового характеру щодо юридичної особи; 4) відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення (цивільний позов), чи стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди.
Відповідно до ч. 3 ст. 170 КПК України, у випадку, передбаченому п. 1 ч. 2 цієї статті, арешт накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним у ст. 98 КПК України.
Відповідно до ч. 4 ст. 170 КПК України у випадку, передбаченому п. 2 ч. 2 цієї статті, арешт накладається на майно підозрюваного, обвинуваченого, засудженого або третьої особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно підлягатиме спеціальній конфіскації у випадках, передбачених КК України.
Відповідно до ч. 1 ст. 167 КПК України, тимчасовим вилученням майна є фактичне позбавлення підозрюваного або осіб, у володінні яких перебуває зазначене у ч. 2 другій цієї статті майно, можливості володіти, користуватися та розпоряджатися певним майном до вирішення питання про арешт майна або його повернення.
На підставі ч. 2 вищевказаної норми, тимчасово вилученим може бути майно у вигляді речей, документів, грошей тощо, щодо яких є достатні підстави вважати, що вони:
1)підшукані, виготовлені, пристосовані чи використані як засоби чи знаряддя вчинення кримінального правопорушення та (або) зберегли на собі його сліди;
2)призначалися (використовувалися) для схиляння особи до вчинення кримінального правопорушення, фінансування та/або матеріального забезпечення кримінального правопорушення або винагороди за його вчинення;
3)є предметом кримінального правопорушення, у тому числі пов`язаного з їх незаконним обігом;
4)одержані внаслідок вчинення кримінального правопорушення та/або є доходами від них, а також майно, в яке їх було повністю або частково перетворено.
Статтею 98 КПК України передбачено, що речовими доказами є матеріальні об`єкти, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об`єктом кримінально протиправних дій, гроші, цінності та інші речі, набуті кримінально протиправним шляхом або отримані юридичною особою внаслідок вчинення кримінального правопорушення. Документи є речовими доказами, якщо вони містять ознаки, зазначені в частині першій статті 98 КПК України.
Підставою для арешту вказаного майна є сукупність підстав та розумних підозр вважати, що виявлене під час вищевказаних оглядів майно є доказом вчинення злочину та зберегло на собі сліди вчинення злочину.
Метою арештувказаного майна є збереженняречовихдоказів у кримінальномупровадженні.
Враховуючи вищивикладене, суд прийшов до висновку, що клопотання прокурора про арешт майна підлягає задоволенню.
Керуючись ст.ст. 32, 98, 110, 131, 132, 167, 170-175, 369-372 КПК України, -
ПОСТАНОВИВ:
Клопотання прокурора Суворовськоїокружної прокуратурим.Одеси ОСОБА_3 клопотання про арешт майна, в матеріалах кримінального провадження за №12023163490000650, відомості про яке внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань 21.09.2023, за ознаками кримінального правопорушення передбаченогоч. 2 ст. 190 КК України, - задовольнити.
Накласти арешт з забороною відчуження, розпорядження та користування на майно вилучене під час обшуку складського приміщення розташованого за адресою: м, Одеса вул. Миколаївська дорога 219, під час якого виявлено та належним чином вилучено:
- скланапляшкаобємом 0,5 літрів з етикеткою «Пленична» в закритомувигляді з речовиноюневідомогопоходженняпрозорогокольору в кількості 3001 шт,
- скланапляшкаобємом 0,2 літрів з етикеткою «Забава Мисливська» в закритомувигляді з речовиноюневідомогопоходженняпрозорогокольору в кількості 1801 шт,
- скланапляшкаобємом 0,2 літрів з етикеткою «Забава Рибацька» в закритомувигляді з речовиноюневідомогопоходженняпрозорогокольору в кількості 451
- скланапляшкаобємом 0,7 літрів з етикеткою «Забава Мисливська» в закритомувигляді з речовиноюневідомогопоходженняпрозорогокольору в кількості 2
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку протягом п`яти днів з моменту її оголошення.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Суворовський районний суд м.Одеси |
Дата ухвалення рішення | 11.10.2023 |
Оприлюднено | 29.04.2024 |
Номер документу | 114841455 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про арешт майна |
Кримінальне
Суворовський районний суд м.Одеси
Шкорупеєв Д. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні