У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
13 листопада 2023 року
м. Полтава
Полтавський районний суд Полтавської області:
суддя Харабадзе К. Ш.,
Справа № 635/916/14-ц
Номер провадження№ 6/545/104/23
заявник Товариство з обмеженою відповідальністю «Фінансова компанія «Довіра та Гарантія»
заінтересована особа Публічне акціонерне товариство «ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ БАНК РОЗВИТКУ»
заінтересована особа ОСОБА_1
розглянувши заяву про заміну сторони виконавчого провадження
у с т а н о в и в :
ТОВ «Фінансова компанія «Довіра та Гарантія» звернувся до Харківського районного суду Харківської області 17.12.2020 з заявою про заміну сторони виконавчого провадження по цивільній справі за позовом Публічного акціонерного товариства ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ БАНК РОЗВИТКУ до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за кредитним договором.
На виконання розпорядження голови Верховного суду від 08.03.2022 року № 2/0/9-22 «Про зміну територіальної підсудності справ в умовах воєнного стану» вказана справа була направлена за підсудністю до Полтавського районного суду Полтавської області.
Згідно протоколу повторного автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 07.09.2023 суддю Харабадзе К.Ш. визначено головуючим по справі.
До суду надійшло клопотання представника заінтересованої особи ОСОБА_1 адвоката Єршова Р.В. про передачу справи за підсудністю до Харківського районного суду, посилаючись на те, що відновлено роботу Харківського районного суду Харківської області.
Розглянувши клопотання та долучені до нього матеріали, суддя приходить до такого висновку.
Положеннями частини першоїстатті 4 ЦПК Українивизначено, що кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.
Відповідно до розпорядження Голови Верховного Суду № 65 від 17.11.2022 року, із 23.11.2022 року відновлено територіальну підсудність судових справ районних судів м. Харкова, зокрема і Харківського районного суду Харківської області.
Конституцією Українизакріплено право кожного на судовий захист. Забезпечення кожному права на справедливий суд та реалізація права особи на судовий захист мають здійснюватися з урахуванням нормКонвенції про захист прав людини і основоположних свобод(РИМ, 4.XI.1950), а також практики Європейського суду з прав людини, які, відповідно достатті 17 Закону України «Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини» від 23 лютого 2006 року, застосовуються судами при розгляді справ як джерело права.
Відповідно до прецедентної практики Європейського суду з прав людини кожна державаучасниця Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, реалізуючи пункт 1 статті 6 цієї Конвенції щодо доступності правосуддя та справедливого судового розгляду, вправі встановлювати правила судової процедури, в тому числі й процесуальні заборони і обмеження, зміст яких не допустити судовий процес у безладний рух.
Разом з тим Європейський суд зазначає, що не повинно бути занадто формального ставлення до передбачених законом вимог, так як доступ до правосуддя повинен бути не лише фактичним, але й реальним (рішення Суду у справі Жоффр де ля Прадель проти Франції від 16 грудня 1992 року).
Суд привирішенні клопотаннявраховує туобставину,що заявникзвертався ззаявою самедо Харківськогорайонного судуХарківської областіі мавправомірні сподіванняна розглядсправи судом,визначеним закономта замісцем знаходженнясторін усправі.Заявник такожпросить передати справу за підсудністю до Харківського районного суду, посилаючись на відновлення здійснення правосуддя з 23.11.2022 та об`єктивну можливість і наявність необхідних умов для забезпечення здійснення правосуддя Харківським районним судом Харківської області в умовах воєнного стану.
Суддя приоцінці цихобставин зазначає, що зміна підсудності даної справи була викликана виключними обставинами, які наразі відпали, розпорядженням Голови Верховного Суду від 17 листопада 2022 року №65 відновлено територіальну підсудність судових справ Харківського районного суду Харківської області з 23.11.2022 року. На цей час дана справа не підсудна Полтавському районному суду м. Полтави. Харківський районний суд Харківської області, як належний суд наділений повноваженнями та достатніми процесуальними можливостями для розгляду справи в установлений законодавством строк та дотримання прав учасників судового розгляду, оскільки сторони знаходяться в межах територіальної юрисдикції Харківського районного суду Харківської області та в умовах воєнного стану будуть мати можливість з`являтися до суду, реалізувати свої процесуальні права та обов`язки, що буде сприяти забезпеченню права сторін на доступ до суду, а тому суд дійшов висновку про наявність підстав для задоволення клопотання про передачу вказаної справи за підсудністю до належного суду, яким є Харківський районний суд Харківської області.
Відповідно до ч. 1ст.8 Закону України «Про судоустрій та статус суддів»ніхто не може бути позбавлений права на розгляд його справи в суді, до юрисдикції якого вона віднесена процесуальним законом.
Враховуючи, що Розпорядженням Голови Верховного Суду від 17 листопада 2022 року №65 відновлено територіальну підсудність судових справ Харківського районного суду Харківської області з 23.11.2022 року, тому на даний час Харківський районний суд Харківської області наділений повноваженнями та достатніми процесуальними можливостями для розгляду справи.
Згідно з п.1 ч.1 ст.31 ЦПК України,суд передає справу на розгляд іншому суду, якщо справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
Судовий розгляд заяви Харківським районним судом Харківської області цілком забезпечить ефективність, оперативність, розумність строків розгляду справи судом, та дотримання прав учасників справи, а саме, можливість брати участь у судових засіданнях та реалізовувати свої процесуальні права та обов`язки, визначеністаттею 43 ЦПК України, що буде сприяти забезпеченню права сторін на доступ до суду.
Відповідно до ч.ч. 1, 2статті 32 ЦПК Україниспори між судами про підсудність не допускаються. Справа, передана з одного суду до іншого в порядку, встановленомустаттею 31 цього Кодексу, повинна бути прийнята до провадження судом, якому вона надіслана.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 28, 31, 32, 187, 259, 260 ЦПК України, суддя,
у х в а л и в:
Клопотання про передачу справи за підсудністю -задовольнити.
Цивільну справуза заявоюТовариства зобмеженою відповідальністю«Фінансова компанія«Довіра таГарантія» прозаміну сторонивиконавчого провадженняпо цивільнійсправі запозовом Публічногоакціонерного товаристваВСЕУКРАЇНСЬКИЙ БАНКРОЗВИТКУ до ОСОБА_1 простягнення заборгованостіза кредитнимдоговором передатина розглядза підсудністюдо Харківськогорайонного судуХарківської області.
Апеляційна скаргана ухвалусуду подаєтьсядо Полтавськогоапеляційного судушляхом подачіапеляційної скаргибезпосередньо досуду апеляційноїінстанції протягомп`ятнадцяти днівз дняїї проголошення.Якщо всудовому засіданнібуло оголошенолише вступнута резолютивнучастини судовогорішення абоу разірозгляду справи(вирішенняпитання)без повідомлення(виклику)учасників справи,зазначений строкобчислюється здня складенняповного судовогорішення.Учасник справи,якому повнаухвала судуне булавручена удень їїпроголошення абоскладення,має правона поновленняпропущеного строкуна апеляційнеоскарження:на ухвалисуду -якщо апеляційнаскарга поданапротягом п`ятнадцятиднів здня врученняйому відповідноїухвали суду. Строк на апеляційне оскарження може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин, крім випадків, зазначених участині другійстатті 358 цього Кодексу.
Суддя Карина ХАРАБАДЗЕ
Суд | Полтавський районний суд Полтавської області |
Дата ухвалення рішення | 13.11.2023 |
Оприлюднено | 15.11.2023 |
Номер документу | 114851696 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Заява про заміну сторони виконавчого провадження |
Цивільне
Полтавський районний суд Полтавської області
Харабадзе К. Ш.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні