Справа № 635/916/14-ц
Провадження № 2-п/635/15/2024
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
07 жовтня 2024 року смт Покотилівка Харківського району Харківської області
Харківський районний суд Харківської області у складі:
головуючого судді Даниленко Т.П.,
за участі секретаря судового засідання Загайко Г.Я.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду заяву ОСОБА_1 в особі представника адвоката Єршова Руслана Володимировича про перегляд заочного рішення Харківського районного суду Харківської області від 12.08.2014 у цивільній справі за позовом Публічного акціонерного товариства ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ БАНК РОЗВИТКУ до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за кредитним договором,
В С Т А Н О В И В:
Заочним рішенням Харківського районного суду Харківської області від 12.08.2014 позов Публічного акціонерноготовариства ВСЕУКРАЇНСЬКИЙБАНК РОЗВИТКУдо ОСОБА_1 про стягненнязаборгованості закредитним договоромзадоволено повністю.Стягнуто з ОСОБА_1 на користь Публічного Акціонерного Товариства ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ БАНК РОЗВИТКУ заборгованість за кредитним договором № ICKGMCU.17841.003 від 22.12.2011 в загальному розмірі 9 361, 21 грн та судовий збір у розмірі 243,60 грн.
28.02.2024 представник відповідача ОСОБА_1 адвокат Єршов Р.В. звернувся до суду із заявою про перегляд вказаного судового рішення, в якій просить поновити строк на подання цієї заяви, скасувати заочнерішення Харківськогорайонного судуХарківської областівід 12.08.2024у справі№ 635/916/14і призначитисправу дорозгляду за правилами загального позовного провадження.
В обґрунтування заяви посилається на те, що 16.02.2024 представник відповідача - ОСОБА_2 , отримала копію заочного рішення Харківського районного суду Харківської області від 12.08.2014 у справі № 635/916/14-ц із зазначенням, що: « Відповідач у судове засідання не з`явився, про час та місце розгляду справи був повідомленим належним чином». Відповідач непогоджуючись зізмістом рішення,вказав,що він не отримувавсудові повісткиу справі№ 635/916/14-цу порядку,визначеному цивільнимпроцесуальним законодавствомУкраїни іне знавпро датупроведення судовогозасідання увказаній справі,що порушилойого правона наданнявласних запереченьі доказівна підтвердженнявласної правовоїпозиції. Відповідач непогоджується ізсумою боргу,оскільки маєдокументи напідтвердження відсутності у нього зазначених грошових зобов`язань. Крім того, не погоджується з сумою заборгованості, оскільки позивач не обґрунтував, виходячи з якої формули основна сума боргу за кредитом (2142,82 грн) стала основною для нарахування відсотків в сумі 3006,88 грн, а також не обґрунтував з якої формули стало можливим нарахування пені в сумі 4057,08 грн і як це співвідноситься із практикою Верховного суду, а отже висновки суду про стягнення з відповідача на користь позивача пені у розмірі, що більше ніж удвічі перевищує суму простроченого зобов`язання, не можна вважати таким, який би відповідав завданню цивільного судочинства. Відповідач наполягає на відсутності у нього фізичної можливості тривалого користування банківською карткою, оскільки термін дії цієї картки визначений банком листопад 2012, після чого її використання є технічно неможливим.
Ухвалою Харківського районного суду Харківської області від 04.03.2024 заяву про перегляд заочного рішення прийнято до провадження судді Харківського районного суду Харківської області Даниленко Т.П. та призначено до розгляду в судовому засіданні.
В судове засідання представник відповідача та відповідач не з`явилися, про час та місце розгляду справи повідомлені належним чином, причин неявки суду не повідомили.
Представник позивача ПАТ ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ БАНК РОЗВИТКУ у судове засідання не з`явився, про час та місце розгляду справи повідомлений належним чином.
Відповідно до вимог ч. 1 ст. 287 ЦПК України, неявка осіб, належним чином повідомлених про дату, час і місце засідання, не перешкоджає розгляду справи.
Враховуючи, що в судове засідання не з`явились всі учасники справи, відповідно до ч. 2 ст. 247 ЦПК України, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалось.
Дослідивши заяву про перегляд заочного рішення суду та матеріали цивільної справи № 635/916/14, суд зазначає про таке.
Відповідно до вимог ч. 1 ст. 288 ЦПК України, заочне рішення підлягає скасуванню, якщо судом буде встановлено, що відповідач не з`явився в судове засідання та (або) не повідомив про причини неявки, а також не подав відзив на позовну заяву з поважних причин, і докази, на які він посилається, мають істотне значення для правильного вирішення справи.
Тобто, зі змісту зазначеної норми випливає, що скасування заочного рішення судом, що його ухвалив, можливо у випадку встановлення судом двох обставин:
-відповідач не з`явився в судове засідання та (або) не повідомив про причини неявки, а також не подав відзив на позовну заяву з поважних причин;
-докази, на які посилається відповідач, мають істотне значення для правильного вирішення справи.
Під час судового розгляду судом вищезазначені обставини не встановлені.
Так,згідно інформації, отриманої судом в порядку ч.6 ст.187 ЦПК України з адресно-довідкового підрозділу ГУДМС України в Харківській області,відповідач ОСОБА_1 зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 . Жодних інших даних, в тому числі про фактичне місце проживання відповідача за іншою адресою, матеріали справи не містять.
Як вбачається з матеріалів цивільної справи, судові повістки про виклик відповідача ОСОБА_1 у судові засідання, призначені на 17.02.2014, 26.02.2014, 16.03.2014, 16.04.2014, 19.05.2014, 03.07.2014, 12.08.2014, були направлені останньому за вказаною адресою своєчасно та у встановленому законом порядку, а отже, відповідач був повідомлений про час та місце розгляду справи у встановленому законом порядку, проте у судові засідання жодного разу не з`явився, причини неявки суду не повідомив, відзив на позовну заяву не надав.
Судова кореспонденція, що направлялась за зареєстрованим місцем проживання відповідача, а саме АДРЕСА_1 ., поверталась до суду не врученою, у зв`язку із закінченням терміну зберігання.
Щодо невірності зазначеної судом адреси, заявником не надано суду належного підтвердження.
Направлення листа рекомендованою кореспонденцією на дійсну адресу є достатнім для того, щоб вважати повідомлення належним, оскільки отримання зазначеного листа адресатом перебуває поза межами контролю відправника.
Відповідно до вимог ч. 3 ст. 12, ч. 1 ст. 81 ЦПК України, кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
В заяві про перегляд заочного рішення відсутні посилання відповідача на будь-які докази, що мають істотне значення для справи та не були досліджені судом при винесенні заочного рішення, оскільки обґрунтування заяви про перегляд заочного рішення є фактично незгодою з винесеним рішенням по суті.
Таким чином, оскільки підставами скасування заочного рішення є поважність неявки в судове засідання відповідача та наявність істотних доказів у справі в обґрунтування заперечень проти вимог позивача, за відсутності зазначених обставин у сукупності, суд не вбачає підстав для скасування заочного рішення, отже, у задоволенні заяви про перегляд заочного рішення відповідача слід відмовити.
Враховуючи викладене, суд дійшов висновку, що обставини, викладені заявником в заяві про перегляд заочного рішення не можуть бути підставою для скасування заочного рішення.
Відповідно до п. 1 ч. 3 ст.287 ЦПК України в результаті розгляду заяви про перегляд заочного рішення суд може своєю ухвалою залишити заяву без задоволення.
Керуючись ст.ст. 247, 287- 288 ЦПК України, суд -
ПОСТАНОВИВ:
Заяву ОСОБА_1 в особі представника адвоката Єршова Руслана Володимировича про перегляд заочного рішення Харківського районного суду Харківської області від 12.08.2014 у цивільній справі за позовом Публічного акціонерного товариства ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ БАНК РОЗВИТКУ до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за кредитним договором залишити без задоволення.
Ухвала набирає законної сили з моменту її оголошення.
Ухвала окремому оскарженню в апеляційному порядку не підлягає.
Заочне рішення Харківського районного суду Харківської області від 12.08.2014 у цивільній справі за позовом Публічного акціонерного товариства ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ БАНК РОЗВИТКУ до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за кредитним договором, може бути оскаржене відповідачем в загальному порядку шляхом подачі апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дати постановлення ухвали про залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення.
Суддя Т.П.Даниленко
Суд | Харківський районний суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 07.10.2024 |
Оприлюднено | 11.10.2024 |
Номер документу | 122180079 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них страхування, з них споживчого кредиту |
Цивільне
Харківський районний суд Харківської області
Даниленко Т. П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні