Ухвала
від 09.11.2023 по справі 596/1739/21
ГУСЯТИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ

У Х В А Л А

"09" листопада 2023 р. Справа № 596/1739/21

Провадження № 2/596/23/2023

Гусятинський районний суд Тернопільської області

в складі: головуючого судді Лисюк І.О.,

за участю: секретаря судового засідання Туткалюк В.Р.,

представника позивача ОСОБА_1 адвоката Гаврищука В.В.,

представника відповідача ОСОБА_2 адвоката Поляк М.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в селищі Гусятин в режимі відеоконференції з використанням власних технічних засобів заяву представника позивача про поновлення пропущеного процесуального строку для подання клопотання про призначення судової оціночно-будівельної (економічної) експертизи в цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , треті особи: приватний нотаріус Київського міського нотаріального округу Кучеренко Наталія Петрівна, Монастириська міська рада Чортківського району Тернопільської області про визнання договорів недійсними, припинення речових прав, відшкодування моральної шкоди, -

ВСТАНОВИВ:

Позивач ОСОБА_1 звернулася з позовною заявою до ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , третя особи: приватний нотаріус Київського міського нотаріального округу Кучеренко Наталії Петрівни, Монастириської міської ради про визнання договорів недійним та припинення речових прав, відшкодування моральної шкоди.

Ухвалою суду від 18 липня 2023 року, закрито підготовче провадження та призначено справу до судового розгляду по суті у залі судових засідань Гусятинського районного суду Тернопільської області (смт.Гусятин, пр.Героїв Майдану, буд.7), на 31 липня 2023 року 0 9 годині. Додатково визначено дату наступного судового засідання в справі на 14 серпня 2022 року на 9 год.

09 жовтня 2023 року від представника позивача ОСОБА_1 адвоката Гаврищука В.В. надійшло клопотання про призначення судової оціночно-будівельної (економічної) експертизи.

В обгрунтування клопотання сторона позивача посилається на те, що однією із підстав позову, є порушення вимог ч. 1 ст. 233 ЦК України, правочин, який вчинено особою під впливом тяжкої для неї обставини і на вкрай невигідних умовах, може бути визнаний судом недійсним незалежно від того, хто був ініціатором такого правочину.

Тобто, має бути доведено дві підстави, тяжка обставина та вкрай не вигідні умови.

З метою доведення наявності вкрай не вигідних обставин, прошу призначити у даній справі судово-економічну експертизу, щодо визначання дійсної ринкової вартості майна, що передано в іпотеку, за іпотечними договорами, що наявні у нашій справі, оскільки визнання їх недійсними є однією із позовних вимог..

В судовому засіданні представник відповідача ОСОБА_1 адвокат Гаврищук В.В. підтримав клопотання, з підстав, наведених у ньому.

Представник відповідача ОСОБА_2 адвокат Поляк М.В. заперечувала, щодо задоволення клопотання, посилаючись на те, що сторона позивача зловживає своїми процесуальними правами і не вчиняє відповідні процесуальні дії в строки згідно вимог ЦПК України.

Суд, заслухавши думку учасників справи з зазначеного питання, перевіривши матеріали справи, приходить до наступного.

Відповідно до положень ст. 126 ЦПК України, право на вчинення процесуальної дії втрачається із закінченням строку, встановленого законом або судом. Документи, подані після закінчення процесуальних строків, залишаються без розгляду, крім випадків, передбачених цим Кодексом.

При цьому, за змістом ст. 127 ЦПК України, встановлений судом процесуальний строк може бути продовжений судом за заявою учасника справи, поданою до закінчення цього строку, чи з ініціативи суду. Якщо інше не встановлено законом, заява про поновлення процесуального строку, встановленого законом, розглядається судом, у якому належить вчинити процесуальну дію, стосовно якої пропущено строк, а заява про продовження процесуального строку, встановленого судом, - судом, який встановив строк, без повідомлення учасників справи. Про поновлення або продовження процесуального строку суд постановляє ухвалу.

У випадку пропуску строку, підставами для його поновлення є лише наявність поважних причин.

Поважними причинами пропуску процесуального строку визнаються лише ті обставини, які були об`єктивно непереборними, тобто не залежать від волевиявлення особи, пов`язані з дійсно істотними обставинами, перешкодами чи труднощами, що унеможливили своєчасне звернення до суду. Такі обставини мають бути підтверджені відповідними та належними доказами.

Як встановлено, заява не містить належного обгрунтування причин пропуску строку для подачі клопотання про призначення експертизи.

Ураховуючи викладене, суд уважає, що наведені стороною позивача причини неподачі клопотання у встановлений законом строк з 15.06.2023 не є поважними, а тому у задоволенні заяви адвоката Гаврищука В.В. про поновлення строку слід відмовити.

Враховуючи викладене, суд приходить до висновку про наявність підстав для залишення без розгляду клопотання про призначення судової оціночно-будівельної (економічної) експертизи в цивільній справі №596/1739/21, подане представником позивача ОСОБА_1 адвокатом Гаврищуком В.В., у зв`язку з пропуском процесуального строку та відсутності підстав для задоволення заяви про поновлення строків.

Керуючись ст.ст. 10,12, 103, 126,127, 222, 260, 353 ЦПК України, суд,-

ПОСТАНОВИВ:

В задоволенні заяви представника позивача ОСОБА_1 адвоката Гаврищука В.В. про поновлення строку для подання до суду клопотання про призначення судової ціночно-будівельної (економічної) експертизи в цивільній справі 596/1739/21, відмовити

Клопотання про призначення судової ціночно-будівельної (економічної) експертизи в цивільній справі №596/1739/21, подане представником позивача ОСОБА_1 адвокатом Гаврищуком В.В. - залишити без розгляду.

Відповідно до положень ч.1 та ч.2 ст.354 ЦПК України, апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення.

Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження на ухвалу суду якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.

Повний текст ухвали складено 13.11.23.

Суддя Гусятинського районного суду Ірина ЛИСЮК

СудГусятинський районний суд Тернопільської області
Дата ухвалення рішення09.11.2023
Оприлюднено15.11.2023
Номер документу114857777
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них

Судовий реєстр по справі —596/1739/21

Ухвала від 30.11.2023

Цивільне

Гусятинський районний суд Тернопільської області

Лисюк І. О.

Ухвала від 30.11.2023

Цивільне

Гусятинський районний суд Тернопільської області

Лисюк І. О.

Ухвала від 27.11.2023

Цивільне

Гусятинський районний суд Тернопільської області

Лисюк І. О.

Ухвала від 09.11.2023

Цивільне

Гусятинський районний суд Тернопільської області

Лисюк І. О.

Ухвала від 09.11.2023

Цивільне

Гусятинський районний суд Тернопільської області

Лисюк І. О.

Ухвала від 13.11.2023

Цивільне

Гусятинський районний суд Тернопільської області

Лисюк І. О.

Ухвала від 13.11.2023

Цивільне

Гусятинський районний суд Тернопільської області

Лисюк І. О.

Ухвала від 09.11.2023

Цивільне

Гусятинський районний суд Тернопільської області

Лисюк І. О.

Ухвала від 09.11.2023

Цивільне

Гусятинський районний суд Тернопільської області

Лисюк І. О.

Ухвала від 21.09.2023

Цивільне

Гусятинський районний суд Тернопільської області

Лисюк І. О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні