Ухвала
від 13.11.2023 по справі 755/1542/21
ДНІПРОВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

Справа №:755/1542/21

Провадження №: 2/755/4748/23

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"13" листопада 2023 р. м. Київ

Дніпровський районний суд міста Києва у складі:

Головуючого - судді Коваленко І.В.,

при секретарі - Назаровій І.В.,

за участі сторін:

представника позивача - ОСОБА_1 ,

відповідача ОСОБА_2 ,

представника відповідача - адвоката Сучкової Т.Є.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні, в залі суду, в приміщенні Дніпровського районного суду міста Києва клопотання експерта Київського науково-дослідного інституту судових експертиз про надання додаткових матеріалів для проведення судової почеркознавчої експертизи у цивільній справі №755/1542/21 за позовом Національного комплексу «Експоцентр України» до ОСОБА_2 про стягнення коштів за договором про надання послуг (робіт),

В С Т А Н О В И В:

В провадженні Дніпровського районного суду міста Києва перебуває цивільна справа за позовом Національного комплексу «Експоцентр України» до ОСОБА_2 про стягнення коштів за договором про надання послуг (робіт).

24 травня 2023 року (вх.№24687) представником відповідача - адвокатом Матвійчуком Д.В. подано клопотання про призначення у цивільній справі судової почеркознавчої експертизи документів - Договору №62-2 від 06.06.2019 року та Кошторису, що є Додатком №1 до Договору №62-2 від 06.06.2019 року.

26 липня 2023 року ухвалою Дніпровського районного суду міста Києва задоволено клопотання представника відповідача ОСОБА_2 - адвоката Матвійчука Дмитра Володимировича.

Призначено у цивільній справі за позовом Національного комплексу «Експоцентр України» до ОСОБА_2 про стягнення коштів за договором про надання послуг (робіт), судову почеркознавчу експертизу, проведення якої доручено експертам Київського науково-дослідного інституту судових експертиз Міністерства юстиції України (код ЄДРПОУ 02883096, адреса місцезнаходження: 03057, м. Київ, вул.Смоленська, 6).

Для проведення почеркознавчої експертизи на розгляд експертів поставлено питання: - Чи виконано підпис у розділі 8: «Юридичні адреси сторін» на сторінці 5 Договору №62-2 від 06.06.2019 року та підпис у Кошторисі, що є Додатком №1 до Договору №62-2 від 06.06.2019 року, ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , чи іншою особою?

Попереджено експертів про кримінальну відповідальність, згідно зі ст.ст. 384, 385 КК України.

Оплату за проведення експертизи покладено на відповідача ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , (адреса місця реєстрації: АДРЕСА_1 , адреса фактичного місця проживання: АДРЕСА_2 ).

В розпорядження експертам надано цивільну справу №755/1542/21 за позовом Національного комплексу «Експоцентр України» до ОСОБА_2 про стягнення коштів за договором про надання послуг (робіт), в якій знаходяться всі необхідні документи.

Матеріали цивільної справи № 755/1542/21 направлено до Київського науково-дослідного інституту судових експертиз, провадження у справі зупинено на час проведення експертизи.

25 жовтня 2023 року (вх.№53779) до суду надійшло клопотання експерта Київського науково-дослідного інституту судових експертиз (КНДІСЕ) Олена Чередніченко про надання додаткових матеріалів з метою проведення судової почеркознавчої експертизи.

У клопотанні про надання додаткових матеріалів експерт просить суд:

- надати оригінали досліджуваних документів - договір № 62-2 від 06.06.2019 та Кошторис, що є Додатком № 1 до договору № 62-2 від 06.06.2019, оскільки відповідно до вимог Науково-методичних рекомендацій з питань підготовки та призначення судових експертиз та експертних досліджень затверджених наказом Мін`юсту України від 08.10.1998 №53/5 (зі змінами та доповненнями): «1.1. Для проведення почеркознавчих досліджень рукописних записів та підписів надаються оригінали документів»;

- надати додатково вільні зразки підпису ОСОБА_2 , у тому числі наближені за часом виконання до досліджуваних документів, які можуть знаходитися в оригіналах різнохарактерних документів з місця роботи чи проживання (заява про видачу паспорта /Форма № 1/, автобіографія, особова справа, нотаріально посвідчені документи (договори, заяви, довіреності), платіжні документи (квитанції про сплату комунальних послуг, чеки, тощо) /не менше, ніж на 15 документах/;

- умовно-вільні зразки підпису ОСОБА_2 ;

- надати перелік документів, у яких містяться зразки підпису ОСОБА_2 , які можна використовувати у якості порівняльного матеріалу при проведенні експертизи, зазначивши назву документа, рядок, графу, де вони містяться, а також том та аркуш матеріалів справи, якщо зразки містяться в матеріалах справи; якщо оригінали досліджуваних документів містяться в матеріалах справи, необхідно зазначити том справи та номер аркуша справи, де вони містяться, оскільки згідно з п. 2.3. Інструкції про призначення та проведення судових експертиз та експертних досліджень, затвердженої наказом Мін`юсту України від 08.10.1998 №53/5 (зі змінами та доповненнями) «...експерту забороняється самостійно збирати матеріали, які підлягають дослідженню, а також вибирати вихідні дані для проведення експертизи...».

26 жовтня 2023 року ухвалою Дніпровського районного суду міста Києва провадження у справі поновлено та призначено судове засідання.

Представник позивача - Пасічник С.О. у судовому засіданні надав для дослідження оригінали наступних документів - договір № 62-2 від 06.06.2019 та Кошторис, що є Додатком № 1 до договору № 62-2 від 06.06.2019.

Відповідач та його представник - адвокат Сучкова Т.Є. у судовому засіданні надали додаткові документи, які містять вільні зразки підпису відповідача ОСОБА_2 , наближені за часом виконання до досліджуваних документів, у загальній кількості не менше, ніж на 15 документах.

Вивчивши клопотання експерта, вислухавши думку учасників процесу, суд приходить до наступного.

Відповідно до ч. 1-3 ст. 107 ЦПК України матеріали, необхідні для проведення експертизи, експерту надає суд, якщо експертиза призначена судом, або учасник справи, якщо експертиза проводиться за його замовленням. При призначенні експертизи суд з урахуванням думки учасників справи визначає, які саме матеріали необхідні для проведення експертизи. Суд може також заслухати призначених судом експертів з цього питання. Копії матеріалів, що надаються експерту, можуть залишатися у матеріалах справи.

Експерт не має права з власної ініціативи збирати матеріали для проведення експертизи, розголошувати відомості, що стали йому відомі у зв`язку з проведенням експертизи, або повідомляти будь-кому, крім суду та учасника справи, на замовлення якого проводилася експертиза, про її результати.

Призначений судом експерт не має права спілкуватися з учасниками судового процесу поза межами судового засідання, крім випадків вчинення інших дій, безпосередньо пов`язаних із проведенням експертизи.

Відповідно до ст. 12 Закону України «Про судову експертизу», незалежно від виду судочинства та підстави проведення експертизи судовий експерт зобов`язаний: 1) провести повне дослідження і дати обґрунтований та об`єктивний письмовий висновок; 2) на вимогу особи або органу, які залучили експерта, судді, суду дати роз`яснення щодо даного ним висновку; 3) заявляти самовідвід за наявності передбачених законодавством підстав, які виключають його участь у справі. Інші обов`язки судового експерта передбачаються процесуальним законодавством.

Разом з цим, зі змісту ст. 13 Закону України «Про судову експертизу», вбачається, що незалежно від виду судочинства судовий експерт має право: 1) подавати клопотання про надання додаткових матеріалів, якщо експертиза призначена судом або органом досудового розслідування або ознайомлюватися з матеріалами справи, що стосуються предмета судової експертизи; 2) вказувати у висновку експерта на виявлені в ході проведення судової експертизи факти, які мають значення для справи і з приводу яких йому не були поставлені питання; 3) з дозволу особи або органу, які призначили судову експертизу, бути присутнім під час проведення слідчих чи судових дій і заявляти клопотання, що стосуються предмета судової експертизи; 4) подавати скарги на дії особи, у провадженні якої перебуває справа, якщо ці дії порушують права судового експерта; 5) одержувати винагороду за проведення судової експертизи, якщо її виконання не є службовим завданням; 6) проводити на договірних засадах експертні дослідження з питань, що становлять інтерес для юридичних і фізичних осіб, з урахуванням обмежень, передбачених законом. Інші права судового експерта передбачаються процесуальним законодавством.

Згідно з п.2.1. Інструкції про призначення та проведення судових експертиз та експертних досліджень, затвердженої наказом Міністерства юстиції України від 08.10.1998 №53/5 (редакція наказу Міністерства юстиції України від 20.01.2021 №243/5, далі - Інструкція) експерт має право відповідно до процесуального законодавства заявляти клопотання про надання додаткових матеріалів і зразків та вчинення інших дій, пов`язаних із проведенням експертизи.

У разі невиконання клопотань експерта щодо надання додаткових матеріалів, несплати вартості експертизи протягом 45 календарних днів з дня направлення клопотання в порядку, передбаченому чинним законодавством, незабезпечення прибуття експерта, безперешкодного доступу до об`єкта дослідження, а також належних умов для його роботи (учинення перешкод з боку сторін, що беруть участь у справі, в обстеженні об`єкта) матеріали справи повертаються органу (особі), який (яка) призначив(ла) експертизу (залучив(ла) експерта), із зазначенням мотивованих причин неможливості її проведення.

Строк проведення експертизи починається з робочого дня, наступного за днем надходження матеріалів до експертної установи, і закінчується у день складання висновку експерта (повідомлення про неможливість надання висновку). Якщо закінчення встановленого строку проведення експертизи припадає на неробочий день, днем закінчення строку вважається наступний за ним робочий день.

У строк проведення експертизи не включається строк виконання клопотань експерта, усунення недоліків, допущених органом (особою), який (яка) призначив(ла) експертизу (залучив(ла) експерта).

При визначенні матеріалів, що надаються експерту чи експертній установі, суд у необхідних випадках вирішує питання про витребування відповідних матеріалів за правилами, передбаченими цим Кодексом для витребування доказів.

Відповідно до п. 5 ч. 1 ст. 252 ЦПК України суд може за заявою учасника справи, а також з власної ініціативи зупинити провадження у справі у випадку призначення судом експертизи.

На підставі п. 9 ч. 1 ст. 253 ЦПК України, провадження у справі зупиняється на час проведення експертизи.

З урахуванням викладених обставин, дослідивши клопотання про надання додаткових матеріалів, суд приходить до висновку про необхідність задоволення клопотання експерта Київського науково-дослідного інституту судових експертиз про надання додаткових матеріалів для проведення судової почеркознавчої експертизи та щодо наявності підстав для зупинення провадження у справі на час проведення експертизи.

Керуючись ст. 213, 258-261, 353-354 ЦПК України,

П О С Т А Н О В И В :

Клопотання експерта Київського науково-дослідного інституту судових експертиз (КНДІСЕ) Олени Чередніченко про надання додаткових матеріалів для проведення судової експертизи у цивільній справі № 755/1542/21 - задовольнити.

Для проведення почеркознавчої експертизи, призначеної ухвалою Дніпровського районного суду міста Києва від 26 липня 2023 року, на розгляд якої експертам було поставлено наступне питання: «- Чи виконано підпис у розділі 8: «Юридичні адреси сторін» на сторінці 5 Договору №62-2 від 06.06.2019 року та підпис у Кошторисі, що є Додатком №1 до Договору №62-2 від 06.06.2019 року, ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , чи іншою особою?», надати в розпорядження експерта Київського науково-дослідного інституту судових експертиз (КНДІСЕ) Олени Чередніченко наступні додаткові матеріали:

- оригінали документів, які є об`єктом дослідження: договір № 62-2 від 06.06.2019 та Кошторис, що є Додатком № 1 до договору № 62-2 від 06.06.2019;

- додатково вільні зразки підпису ОСОБА_2 , у тому числі наближені за часом виконання до досліджуваних документів, які знаходяться в оригіналах наступних документів: Договору про надання послуг від 01 лютого 2019 року; Акті №14/02/19-1 здачі-прийняття робіт (надання послуг) від 14.02.2019 р.; Договору про надання послуг №30/11/18 від 30 листопада 2018 року; Акті №08/10/19-1 здачі-прийняття робіт (надання послуг) від 08.10.2019 року; Акті приймання-передачі наданих послуг від 23.08.2019 року; Договорі від 2019 року, укладеному між ФОП ОСОБА_2 та ФОП ОСОБА_3 ; Акті приймання-передачі виконаних робіт; Згоді на використання персональних даних від 28.08.2019, наданій ОСОБА_2 заступнику голови тендерного комітету відділу культури військово-цивільної адміністрації міста Авдіївка Донецької області; Акті здачі-приймання наданих послуг №1 від 31.05.2019 р.; Акті №24/12/20-1 здачі-прийняття робіт (надання послуг); Договорі оренди нежитлових приміщень №06-ФОП/2019 від 06.11.2019 з додатками; Акті надання послуг №4150 від 12 березня 2019; Акті здачі-прийняття робіт (надання послуг) №ХП000000452 від 10.02.2019; Акті виконаних робіт від 2019 р.; Акті надання послуг №6450 від 30.04.2019 р.;

- умовно-вільні зразки підпису ОСОБА_2 , які містяться в матеріалах цивільної справи на аркушах справи - 139, 153, 215 тому 1-го;

- Вільні, умовно-вільні та експериментальні зразки підпису відповідача ОСОБА_2 надати експерту в якості порівняльного матеріалу при проведенні судової почеркознавчої експертизи.

В розпорядження експертам надати цивільну справу №755/1542/21 за позовом Національного комплексу «Експоцентр України» до ОСОБА_2 про стягнення коштів за договором про надання послуг (робіт), в якій знаходяться всі необхідні документи.

Копію ухвали надіслати учасникам справи, а також експертам Київського науково-дослідного інституту судових експертиз.

Провадження у справі зупинити на час проведення експертизи.

Ухвала може бути оскаржена до Київського апеляційного суду, шляхом подачі апеляційної скарги на ухвалу суду, протягом п`ятнадцяти днів з дня її складення.

Учасник справи, якому повне рішення або ухвала суду не були вручені у день його (її) проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.

Повний текст ухвали складений 13 листопада 2023 року.

Суддя: І.В.Коваленко

СудДніпровський районний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення13.11.2023
Оприлюднено15.11.2023
Номер документу114862507
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них надання послуг

Судовий реєстр по справі —755/1542/21

Рішення від 01.05.2025

Цивільне

Дніпровський районний суд міста Києва

Коваленко І. В.

Ухвала від 30.04.2025

Цивільне

Дніпровський районний суд міста Києва

Коваленко І. В.

Рішення від 01.05.2025

Цивільне

Дніпровський районний суд міста Києва

Коваленко І. В.

Ухвала від 30.04.2025

Цивільне

Дніпровський районний суд міста Києва

Коваленко І. В.

Ухвала від 19.03.2025

Цивільне

Дніпровський районний суд міста Києва

Коваленко І. В.

Ухвала від 12.11.2024

Цивільне

Дніпровський районний суд міста Києва

Коваленко І. В.

Ухвала від 06.11.2024

Цивільне

Дніпровський районний суд міста Києва

Коваленко І. В.

Ухвала від 01.05.2024

Цивільне

Дніпровський районний суд міста Києва

Коваленко І. В.

Постанова від 12.09.2024

Цивільне

Київський апеляційний суд

Левенець Борис Борисович

Ухвала від 24.05.2024

Цивільне

Київський апеляційний суд

Левенець Борис Борисович

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні