Справа № 752/8969/23
Провадження № 1-кс/752/6848/23
У Х В А Л А
Іменем України
04 вересня 2023 року м. Київ
Слідчий суддя Голосіївського районного суду міста Києва ОСОБА_1 ,
за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,
прокурора ОСОБА_3 ,
захисників ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 ,
підозрюваних ОСОБА_7 , ОСОБА_8 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у приміщенні суду в м. Києві клопотання слідчого 2-го відділу СУ ГУ НП в АР Крим та м. Севастополі ОСОБА_9 , погоджене першим заступником керівника Автономної Республіки Крим та м. Севастополя ОСОБА_10 , про продовження строку досудового розслідування, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №42020010000000042 від 02.10.2020, за підозрою ОСОБА_7 , ОСОБА_8 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 332, ч. 2 ст. 332 КК України відповідно, -
ВСТАНОВИВ:
25 серпня 2023 року слідчий 2-го відділу слідчого управління Головного управління Національної поліції в Автономній Республіці Крим та м. Севастополя ОСОБА_9 звернувся до Голосіївського районного суду міста Києва з клопотанням, погодженим першим заступником керівника Автономної Республіки Крим та міста Севастополя ОСОБА_10 , про продовження строку досудового розслідування у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №42020010000000042 від 02.10.2020 року, за підозрою ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженцю російської федерації, м. Тольятті, громадянину України, з вищою освітою, зареєстрованому за адресою: АДРЕСА_1 та фактично проживаючому за адресою: АДРЕСА_2 , у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 332
КК України та 28.07.2023 повідомлено про зміну раніше повідомленої підозри за ч. 3 ст. 332 КК України, та про підозру ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , уродженцю м. Києва, громадянину України, з вищою освітою, зареєстрованому за адресою: АДРЕСА_3 та фактично проживаючому за адресою: АДРЕСА_4 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 332 КК України.
Клопотання обґрунтоване тим, що СУ ГУ НП в АР Крим та м. Севастополі здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні №42020010000000042 від 02.10.2020 року за ознаками вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 332, ч. 1 ст. 358 КК України, відносно підозрюваних ОСОБА_7 , ОСОБА_8 .
Досудовим розслідуванням у кримінальному провадженні № 42020010000000042 від 02.10.2020 установлено, що ОСОБА_8 організовано переправлення осіб через державний кордон України, у тому числі шляхом його перетину на неконтрольованих органами державної влади України ділянках між тимчасово окупованою територією Автономної Республіки Крим та російською федерацією.
У зв`язку з широкомасштабною військовою агресією російської федерації проти України із 24.02.2022 на території України введено воєнний стан, у зв`язку з чим обмежено коло осіб, які мають право перетинати Державний кордон України.
Зокрема, указом Президента України №64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні», затвердженого Законом України «Про затвердження Указу Президента України «Про введення воєнного стану в Україні», в Україні введено воєнний стан із 05 години 30 хвилин 24 лютого 2022 року строком на 30 діб, з подальшими продовженнями, у зв`язку із вторгненням російської федерації на територію України. Востаннє, Указом Президента України від 01.05.2023 № 254/2023 «Про продовження строку дії воєнного стану в Україні», який затверджено Законом України № 3057-IX від 02.05.2023 «Про затвердження Указу Президента України «Про продовження строку дії воєнного стану в Україні» строк дії воєнного стану в Україні продовжено з 05 години 30 хвилин 20 травня 2023 року строком на 90 діб.
Також Указом Президента України від 24.02.2022 №69/2022 в Україні оголошено проведення загальної мобілізації до Збройних Сил України, з урахуванням чого запроваджено обмеження виїзду за межі України громадян чоловічої статі віком від 18 до 60 років.
Крім того, у відповідності до вимог п. 2-8 «Правил перетинання державного кордону громадянами України», затверджених Постановою Кабінету Міністрів України № 57 від 27 січня 1995 року «Про затвердження Правил перетинання державного кордону громадянами України» (далі - Правила) у разі введення в Україні воєнного стану пропуск водіїв, що здійснюють перевезення медичних вантажів, вантажів гуманітарної допомоги автомобільними транспортними засобами для потреб Збройних Сил, інших утворених відповідно до законів України військових формувань, а також населення України, через державний кордон здійснюється уповноваженими службовими особами Держприкордонслужби за наявності відповідних рішень про виїзд за межі України, виконання правил перетину державного кордону України та за наявності інформації про особу у відповідній інформаційній системі, адміністратором якої є Укртрансбезпека.
Рішення про виїзд за межі України водіїв, що здійснюють перевезення для потреб Збройних Сил, інших утворених відповідно до законів України військових формувань, а також медичних вантажів, вантажів гуманітарної допомоги автомобільними транспортними засобами, приймається Мінінфраструктури або обласними, Київською міською військовими адміністраціями за наявності відповідного обґрунтування щодо обсягів вантажів та кількості транспортних засобів, необхідних для їх перевезення, у листах від будь-якого з таких органів, підприємств, установ, організацій, закладів: військових, правоохоронних органів; військових адміністрацій; медичних закладів; відправників чи отримувачів гуманітарної допомоги.
Про цьому, зазначені особи можуть безперервно перебувати за кордоном не більше 30 календарних днів з дня перетину державного кордону.
У цих обставинах групою осіб організовано схему з незаконного переправлення через Державний кордон України осіб, які не мають право його перетинати в умовах військового стану, під виглядом їх виїзду для отримання гуманітарної допомоги за кордоном.
З`ясовано, що ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , розробив схему незаконного переправлення осіб через державний кордон України, яка полягала у пошуку осіб, які мали намір незаконно перетнути державний кордон України, а також громадських організацій - отримувачів гуманітарної допомоги, які можуть в порядку п. 2-8 Правил в умовах воєнного стану звертатися до Мінінфраструктури, обласних, Київської міської військових адміністрацій для отримання рішення про виїзд за межі України таких осіб в якості водіїв, що нібито здійснюють перевезення вантажів гуманітарної допомоги та подальшій організації виготовлення недостовірних документів, що свідчили б начебто про приналежність таких осіб до громадських волонтерських організацій, забезпеченні подальшого внесення відомостей щодо цих осіб до інформаційної системи, адміністратором якої є Укртрансбезпека (система «Шлях»), що надало б як наслідок дозвіл безперешкодно незаконно перетнути державний кордон таким особам для власних цілей останніх, але не пов`язаних з волонтерською діяльністю чи перевезенням гуманітарної допомоги, реалізуючи яку організував незаконний перетин державного кордону ОСОБА_11 , ІНФОРМАЦІЯ_3 та ОСОБА_12 , ІНФОРМАЦІЯ_4 за наступних обставин.
Так, у невстановлений досудовим розслідуванням точний дату та час, але не пізніше травня 2022 року, ОСОБА_8 дізнався від раніше знайомого ОСОБА_13 , ІНФОРМАЦІЯ_5 про те, що останній мав змогу та неодноразово перетинав після введення воєнного стану в Україні державний кордон під виглядом водія, що здійснює перевезення вантажів гуманітарної допомоги, щоб відвідати сім`ю, яка виїхала з території України в квітні-травні 2022 року, після чого у нього виник злочинний умисел, направлений на організацію незаконного переправлення осіб через державний кордон України.
Зокрема, ОСОБА_8 від ОСОБА_13 стало відомо, що оформленням недостовірних документів, що свідчили б про приналежність ОСОБА_13 до громадської організації «Волинський Актив Молоді» (код ЄДРПОУ 38937908) та забезпечували подальший незаконний виїзд за межі державного кордону України займався ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , якого він в невстановлені досудовим розслідування точні дату та час, але не пізніше травня 2023 року, залучив до забезпечення незаконного переправлення осіб через державний кордон України.
При цьому, роль ОСОБА_7 полягала у сприянні за грошову винагороду виготовленню та наданню недостовірних документів, що свідчили б про приналежність осіб, яких підшукував ОСОБА_8 з метою організації незаконного перетину ними державного кордону України, та копії необхідних особистих документів яких він надавав через ОСОБА_13 ОСОБА_7 , до громадської організації «Волинський Актив Молоді» (код ЄДРПОУ 38937908), забезпеченні подальшого внесення відомостей щодо цих осіб до інформаційної системи, адміністратором якої є Укртрансбезпека (система «Шлях») через Волинську обласну військову адміністрацію, що надало б як наслідок дозвіл безперешкодно незаконно перетнути державний кордон таким особам для власних цілей останніх, але не пов`язаних з гуманітарною допомогою.
Реалізуючи спільний злочинний умисел, направлений на забезпечення незаконного переправлення осіб через державний кордон України, злочинну схему реалізації якого він організував, в невстановлений досудовим розслідуванням точний дату та час, але не пізніше травня 2023 року, ОСОБА_8 надав ОСОБА_7 через ОСОБА_13 документи громадян України ОСОБА_11 , ІНФОРМАЦІЯ_3 та ОСОБА_12 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , а також грошові кошти у сумі 1600 (одна тисяча шістсот) доларів США, які будучи особами призовного віку, не маючи законних підстав для звільнення від військової служби, згідно ст. 26 Закону України «Про військовий обов`язок і військову службу», мали намір незаконно перетнути державний кордон.
ОСОБА_7 , в свою чергу, реалізуючи злочинний умисел, направлений на сприяння незаконному переправленню осіб через державний кордон України з корисливих мотивів, не пізніше травня 2023 року, отримавши передані ОСОБА_8 від ОСОБА_13 документи ОСОБА_11 та ОСОБА_12 , а також грошові кошти у сумі 1600 (одна тисяча шістсот) доларів США, достовірно знаючи про введення з 24.02.2022 на всій території України воєнного стану строком на 30 діб, та подальшого його продовження Указами Президента України, будучи обізнаним про проведення загальної мобілізації на підставі Указу Президента України, у зв`язку з військовою агресією російської федерації проти України, а також про наявність діючих обмежень на виїзд за кордон військовозобов`язаних чоловіків віком від 18 до 60 років, знаючи процедуру перетину державного кордону України особами призовного віку в період дії воєнного стану на території України, будучи обізнаним про наміри ОСОБА_11 та ОСОБА_12 незаконно перетнути державний кордон, оскільки останні, будучи особами призовного віку, не маючи законних підстав для звільнення від військової служби, згідно ст. 26 Закону України «Про військовий обов`язок і військову службу», та для перетину державного кордону України під час воєнного стану, звернувся до своєї знайомої ОСОБА_14 , яка є працівником громадської організації «Волинський Актив Молоді» (код ЄДРПОУ 38937908), з метою забезпечення незаконного виїзду за межі України вказаних осіб.
На виконання спільного злочинного умислу, направленого на забезпечення незаконного перетину державного кордону вказаними особами з корисливих мотивів, ОСОБА_7 , сприяючи реалізації спільної з ОСОБА_8 злочинної схеми, в ході спілкування, яке відбулося 26.05.2023 в період часу з 19 год. 20 хв. до 19 год. 31 хв. запропонував ОСОБА_14 за грошову винагороду в сумі 400 (чотириста) доларів США, тобто частини від грошових коштів в сумі 1600 (одна тисяча шістсот) доларів США, отриманих від ОСОБА_8 через ОСОБА_13 , решту з яких в сумі 1200 (одна тисяча двісті) доларів США залишив собі, підготувати відповідні документи, які не відповідають дійсності, для складання листа до Волинської обласної військової адміністрації про прийняття рішення про виїзд за межі України та включення до системи «Шлях» ОСОБА_11 та ОСОБА_12 в якості водіїв для доставки гуманітарної допомоги з-за кордону для громадської організації «Волинський Актив Молоді» з метою забезпечення безперешкодного незаконного перетину ОСОБА_11 та ОСОБА_12 державного кордону України для власних цілей, не пов`язаних з гуманітарною допомогою, на що ОСОБА_14 , будучи залученою до конфіденційного співробітництва в порядку ст. 275 КПК України та діючи під контролем правоохоронних органів, погодилась.
У цей же час ОСОБА_7 надав ОСОБА_14 отримані через ОСОБА_13 від ОСОБА_8 фотокопії документів ОСОБА_11 , ІНФОРМАЦІЯ_3 та ОСОБА_12 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , які необхідні для виготовлення пакету недостовірних документів для виїзду за кордон, а саме копії паспортів громадянина України для виїзду за кордон на ім`я ОСОБА_11 та ОСОБА_12 , копії посвідчення водія на ім`я ОСОБА_11 та ОСОБА_12 , копія свідоцтв про реєстрацію транспортного засобу, власниками яких є відповідно ОСОБА_11 та ОСОБА_12 а також копії заяв ОСОБА_11 та ОСОБА_12 до Громадської організації «Волинський Актив Молоді» в порядку п. 2-8 Правил.
У подальшому, а саме 05.06.2023 року, в період часу з 19 год. 10 хв. по 19 год. 20 хв., перебуваючи в автомобілі ОСОБА_14 , припаркованому поблизу будинку, розташованого за адресою: АДРЕСА_5 , ОСОБА_7 на виконання раніше розробленого злочинного плану, з метою забезпечення безперешкодного перетину ОСОБА_11 та ОСОБА_12 державного кордону України для власних цілей, не пов`язаних з гуманітарною допомогою, дотримуючись попередньої домовленості, передав ОСОБА_14 якості винагороди грошові кошти у сумі 400 (чотириста) доларів США, по 200 (двісті) доларів США за оформлення пакету недостовірних документів на ОСОБА_11 та ОСОБА_12 відповідно, після чого був затриманий представниками правоохоронних органів.
За результатами розслідування слідчим за погодженням з прокурором 06.06.2023 ОСОБА_7 повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 332 ч. 3 ст. 332 КК України, а ОСОБА_8 21.07.2023 року повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення передбаченого ч. 2 ст. 332 КК України.
06.06.2023 року слідчим суддею Голосіївського районного суду м. Києва була винесено ухвала про застосування відносно ОСОБА_7 запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою строком до 03.08.2023 року та визначенням застави в розмірі 80 прожиткових мінімумів для працездатних осіб (214 720 гривень).
08.06.2023 року ОСОБА_7 був звільнений з-під варти у зв`язку із внесенням застави в розмірі 214 720 гривень з покладенням на нього обов`язків, передбачених п.п. 1, 2, 3, 8 ч. 5 ст. 194 КПК України:
Ухвалою слідчого судді Голосіївського районного суду м. Києва від 03.08.2023 року продовжено покладені обов`язки на підозрюваного ОСОБА_7 , а ОСОБА_15 продовжено строк дії запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту в нічний час доби.
Строк досудового розслідування у кримінальному провадженні (продовжений постановою першого заступника керівника прокуратури Автономної Республіки Крим та міста Севастополя до трьох місяців) спливає 06.09.2023.
Разом з тим, з метою здобуття належних та допустимих доказів, необхідних для прийняття законного рішення у кримінальному провадженні та з метою забезпечення повного, всебічного та неупередженого досудового розслідування необхідно виконати наступне:
- встановити всі епізоди злочинної діяльності, пов`язаної з незаконним переправленням осіб через державний кордон України, розробленої ОСОБА_8 ;
- отримати інформацію на запити в порядку ст. 93 КПК України від Державної прикордонної служби щодо осіб, які виїхали за кордон як волонтери від ГО «Волинський актив молоді», необхідну для подальшого проведення досудового розслідування, зокрема, для здійснення подальшого допиту вказаних осіб щодо відомих їм обставин вчинення кримінального правопорушення;
- встановити та надати належну правову оцінку діям інших осіб, які причетні до вчинення даного кримінального правопорушення, досудове розслідування по якому здійснюється в рамках зазначеного кримінального провадження, відомості про яких стали відомі в ході проведення досудового розслідування, а також в ході проведення негласних слідчих (розшукових) дій, протоколи яких ще не долучено до матеріалів провадження;
- встановити та допитати як свідків осіб, анкетні данні яких стали відомі в ході проведення слідчих (розшукових) дій, а саме кур`єра на якого вказує ОСОБА_11 , показання якого мають істотне значення для кримінального провадження;
- допитати як свідків осіб, анкетні данні яких стали відомі в ході проведення слідчих (розшукових) дій, які виїхали за кордон та показання яких мають істотне значення для кримінального провадження;
- здійснити аналіз відомостей отриманих у результаті проведення тимчасового доступу до банківської таємниці та відомостей, що перебували у володінні операторів мобільного зв`язку;
- відповідно до вимог чинного законодавства скасувати грифи секретності отриманих матеріальних носіїв інформації, які будуть використанні, як докази у кримінальному провадженні та на підставі яких проводились негласні слідчі (розшукові) дії, зокрема, ухвал Київського апеляційного суду;
- провести огляд жорсткого диску з інформацією, отриманою за результатами проведення компютерно-технічної експертизи ноутбуку, вилученого під час обшуку за місцем мешкання ОСОБА_16 ;
- виконати вимоги ст. 290 КПК України, скласти обвинувальний акт і реєстр матеріалів досудового розслідування, виконати інші необхідні слідчі (розшукові) та процесуальні дії.
Результати проведення вказаних слідчих та процесуальних дій дадуть змогу остаточно в ході проведення досудового розслідування з`ясувати всі обставини вчинення вказаного кримінального правопорушення (зокрема, встановити інших осіб, які причетні до організації незаконного переправлення осіб через державний кордон України за попередньою змовою групою осіб з ОСОБА_7 та ОСОБА_8 і закінчити досудове розслідування у кримінальному провадженні. Отримані внаслідок цих процесуальних дій докази будуть використані під час судового розгляду. Виконання вказаних процесуальних дій має значення для судового розгляду, оскільки без їх проведення неможливе прийняття законного рішення у вказаному кримінальному провадженні.
Перешкодою проведення зазначених слідчих та процесуальних дій у тримісячний строк досудового розслідування стала особлива складність провадження, тривалий час, необхідний для скасування грифу секретності матеріалів негласних слідчих (розшукових) дій, у тому числі ухвал Київського апеляційного суду, якими надавався дозвіл на проведення негласних слідчих (розшукових) дій; тривалість проведення тимчасових доступів по банківським рахункам та відомостям, які перебувають у володінні операторів мобільного зв`язку; тривалість проведення комп`ютерно-технічної експертизи у кримінальному провадженні та завантаженість судових експертів; крім того, частина свідків у цьому кримінальному провадженні виїхали за межі України, що також є перешкодою для швидкого проведення відповідних процесуальних дій.
Таким чином, вказані обставини обумовлюють об`єктивні підстави, які унеможливлюють завершення досудового розслідування у даному кримінальному провадженні у строк до 06.09.2023 та слідством ГУНП в АР Крим та м. Севастополі заплановано ряд слідчих (розшукових) дій, направлених на встановлення обставин, які мають значення у кримінальному провадженні.
Водночас, всі вище наведені процесуальні дії мають суттєве значення для судового розгляду, встановлення істини у цьому кримінальному провадженні та притягнення до відповідальності усіх осіб, причетних до вчинених злочинів.
Для всебічного, повного та об`єктивного з`ясування всіх обставин вказаних кримінальних правопорушень, виконання вимог ст. 290
КПК України, складення обвинувального акту та реєстру матеріалів досудового розслідування, враховуючи викладені вище обставини, потрібен строк не менше шести місяців.
У судовому засіданні прокурор клопотання підтримав, просив задовольнити з підстав, викладених у ньому.
Захисник ОСОБА_4 просив повернути вищевказане клопотання згідно з ч. 2 ст. 295-1 КПК України.
Захисник ОСОБА_5 заперечив проти задоволення клопотання.
Захисник ОСОБА_6 заперчив проти задоволення клопотання.
Підозрювані підтримали думку своїх захисників.
Розглянувши клопотання про продовження строку досудового розслідування, матеріали, що додані до нього, вислухавши думку учасників процесу, слідчий суддя зазначає наступне.
Згідно з ч. 1 ст. 219 КПК України строк досудового розслідування обчислюється з моменту внесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань до дня звернення до суду з обвинувальним актом, клопотанням про застосування примусових заходів медичного або виховного характеру, клопотанням про звільнення особи від кримінальної відповідальності або до дня ухвалення рішення про закриття кримінального провадження.
Строк досудового розслідування з моменту внесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань до дня повідомлення особі про підозру становить дванадцять місяців у кримінальному провадженні щодо нетяжкого злочину та вісімнадцять місяців у кримінальному провадженні щодо тяжкого або особливо тяжкого злочину (ч. 2 ст. 219 КПК України).
З дня повідомлення особі про підозру досудове розслідування повинно бути закінчене протягом двох місяців з дня повідомлення особі про підозру у вчиненні злочину (п. 4 ч. 3 ст. 219).
При цьому якщо з дня повідомлення особі про підозру у вчиненні злочину досудове розслідування (досудове слідство) неможливо закінчити у строк, зазначений у пункті 4 частини 3 ст. 219 цього КПК України, такий строк може бути продовжений у межах строків, встановлених пунктами 2 і 3 частини четвертої статті 219 цього Кодексу, а саме, на строк шість місяців у разі вчинення нетяжкого злочину чи дванадцять місяців у разі вчинення тяжкого або особливо тяжкого злочину.
Відповідно до вимог частини 1 статті 295-1 КПК України у випадках, передбачених статтею 294 цього Кодексу, продовження строку досудового розслідування здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, постановленої за відповідним клопотанням прокурора або слідчого.
Згідно з ч. 2 ст. 295-1 КПК України у клопотанні про продовження строку досудового розслідування після повідомлення особі про підозру зазначаються: прізвище, ім`я, по батькові підозрюваного; найменування (номер) кримінального провадження; суть повідомленої підозри і правова кваліфікація кримінального правопорушення із зазначенням статті (частини статті) закону України про кримінальну відповідальність, у вчиненні якого підозрюється особа; посилання на докази, якими обґрунтовується підозра; процесуальні дії, проведення або завершення яких потребує додаткового часу; значення результатів цих процесуальних дій для судового розгляду; строк, необхідний для проведення або завершення процесуальних дій; обставини, що перешкоджали здійснити ці процесуальні дії раніше.
Як вбачається з витягу з Єдиного реєстру досудових розслідувань, СУ ГУ НП в АР Крим та м. Севастополі здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні №42020010000000042 від 02.10.2020 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 332, ч. 1 ст. 358 КК України.
Слідчий суддя встановив, що під час досудового розслідування в даному кримінальному провадженні проведено ряд слідчих (розшукових) та інших процесуальних дій, спрямованих на отримання та перевірку доказів у даному провадженні, які перелічені у клопотанні слідчого та підтверджуються копіями матеріалів кримінального провадження, доданими до клопотання.
Підозра в даному кримінальному провадженні пред`явлена ОСОБА_7 , ОСОБА_8 .
Строк досудового розслідування у кримінальному провадженні № 42020010000000042 від 02.10.2020 закінчується 06.09.2023 року.
Однак завершити в даний строк досудове розслідування неможливо, так як оскільки необхідно провести ряд слідчих дій, зокрема:
- встановити всі епізоди злочинної діяльності, пов`язаної з незаконним переправленням осіб через державний кордон України, розробленої ОСОБА_8 ;
- отримати інформацію на запити в порядку ст. 93 КПК України від Державної прикордонної служби щодо осіб, які виїхали за кордон як волонтери від ГО «Волинський актив молоді», необхідну для подальшого проведення досудового розслідування, зокрема, для здійснення подальшого допиту вказаних осіб щодо відомих їм обставин вчинення кримінального правопорушення;
- встановити та надати належну правову оцінку діям інших осіб, які причетні до вчинення даного кримінального правопорушення, досудове розслідування по якому здійснюється в рамках зазначеного кримінального провадження, відомості про яких стали відомі в ході проведення досудового розслідування, а також в ході проведення негласних слідчих (розшукових) дій, протоколи яких ще не долучено до матеріалів провадження;
- встановити та допитати як свідків осіб, анкетні данні яких стали відомі в ході проведення слідчих (розшукових) дій, а саме кур`єра на якого вказує ОСОБА_11 , показання якого мають істотне значення для кримінального провадження;
- допитати як свідків осіб, анкетні данні яких стали відомі в ході проведення слідчих (розшукових) дій, які виїхали за кордон та показання яких мають істотне значення для кримінального провадження;
- здійснити аналіз відомостей отриманих у результаті проведення тимчасового доступу до банківської таємниці та відомостей, що перебували у володінні операторів мобільного зв`язку;
- відповідно до вимог чинного законодавства скасувати грифи секретності отриманих матеріальних носіїв інформації, які будуть використанні, як докази у кримінальному провадженні та на підставі яких проводились негласні слідчі (розшукові) дії, зокрема, ухвал Київського апеляційного суду;
- провести огляд жорсткого диску з інформацією, отриманою за результатами проведення компютерно-технічної експертизи ноутбуку, вилученого під час обшуку за місцем мешкання ОСОБА_16 ;
- виконати вимоги ст. 290 КПК України, скласти обвинувальний акт і реєстр матеріалів досудового розслідування, виконати інші необхідні слідчі (розшукові) та процесуальні дії.
Провести вказані слідчі (розшукові) та процесуальні дії в передбачений законом строк не виявилось можливим оскільки з об`єктивних причин необхідний додатковий строк для проведення та завершення слідчих (розшукових) та процесуальних дій, без виконання яких не буде досягнуто одного з основних завдань кримінального провадження, визначеного у ст. 2 КПК України, щодо забезпечення повного та неупередженого розслідування і судового розгляду з тим, щоб кожний, хто вчинив кримінальне правопорушення, був притягнутий до відповідальності в міру своєї вини, жоден невинуватий не був обвинувачений або засуджений, жодна особа не була піддана необґрунтованому процесуальному примусу і щоб до кожного учасника кримінального провадження була застосована належна правова процедура.
При цьому виконання зазначених слідчих (розшукових) та процесуальних дій необхідне для забезпечення прав, свобод та законних інтересів учасників кримінального провадження, а також забезпечення повного та неупередженого розслідування і судового розгляду з тим, щоб кожен, хто вчинив кримінальне правопорушення, був притягнутий до відповідальності, жоден невинуватий не був обвинувачений або засуджений, жодна особа не була піддана необґрунтованому процесуальному примусу і щоб до кожного учасника кримінального провадження була застосована належна правова процедура, а також для збирання додаткових доказів.
Таким чином, необхідність проведення вказаних слідчих (розшукових) та процесуальних дій обґрунтовано перешкоджає завершенню досудового розслідування в даному кримінальному провадженні.
З урахуванням викладеного слідчий суддя приходить до висновку, що на даний час не завершено необхідні слідчі та процесуальні дії, результати яких мають суттєве значення для судового розгляду, а тому необхідно продовжити строк досудового розслідування у кримінальному провадженні №42020010000000042 від 02.10.2020 року до 6 місяців.
Відносно заявленого адвокатом ОСОБА_4 клопотання, слідчий суддя зазначає про те, що під час проведення судового розгляду, слідчим суддею не встановлено порушень вимог ч. 2 с. 295-1 КПК України, а тому підстави для повернення клопотання про продовження строку досудового розслідування відсутні.
Керуючись ст.ст. 219, 294, 295-1, 372, 376 КПК України, слідчий суддя, -
УХВАЛИВ:
1. Клопотання адвоката ОСОБА_4 про повернення клопотання про продовження строку досудового розслідування залишити без задоволення.
2. Клопотання про продовження строку досудового розслідування задовольнити.
3. Продовжити строк досудового розслідування у кримінальному провадженні №42020010000000042 від 02.10.2020 за підозрою ОСОБА_7 , ОСОБА_8 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 332, ч. 2 ст. 332 КК України відповідно, до шести місяців, тобто до 06.12.2023 року.
3. Ухвала оскарженню не підлягає.
4. Повний текст ухвали слідчого судді буде складено та оголошено в приміщенні суду протягом 5 діб.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Голосіївський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 04.09.2023 |
Оприлюднено | 16.11.2023 |
Номер документу | 114879986 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про продовження строку досудового розслідування |
Кримінальне
Голосіївський районний суд міста Києва
Ольшевська І. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні