Ухвала
від 14.11.2023 по справі 144/1327/23
ТЕПЛИЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 144/1327/23

Провадження № 2-о/144/80/23

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

(про повернення заяви)

"14" листопада 2023 р. смт Теплик

Суддя Теплицькогорайонного судуВінницької області ДовгалюкЛ.В., розглянувши матеріали цивільної справи за заявою ОСОБА_1 , заінтересовані особи: Теплицька селищна рада, ОСОБА_2 , ОСОБА_3 про встановлення факту родинних відносин, -

В С Т А Н О В И В :

Заявник звернулася до суду з указаною заявою.

Ухвалою судді від 26.09.2023 заяву залишено без руху, заявнику надано строк для усунення недоліків заяви.

18.10.2023 від заявника надійшла заява на виконання вимог ухвали, вивчивши зміст якої суд дійшов висновку про те, що ОСОБА_1 не в повній мірі виконали вимоги ухвали та не долучила до заяви доказів на підтвердження того, що вона зверталася до нотаріальної контори (приватного нотаріуса) з заявою про прийняття спадщини та отримала відмовлену у вчиненні нотаріальної дії - видачі свідоцтва про право власності в порядку спадкування.

Ухвалою судді від 23.10.2023 заяву повторно залишено без руху та заявнику надано строк для усунення недоліків.

03.11.2023 копію ухвали, направленої судом за адресою, вказаною для листування з заявником, отримано останньою, що підтверджується рекомендованим поштовим повідомленням, яке повернулося до суду того ж дня.

Проте, у визначений в ухвалі строк, заявником недоліки заяви не усунуто.

Відповідно до ч. 3 ст. 185 ЦПК України, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, позовна заява вважається неподаною і повертається позивачеві.

Європейський суд з прав людини у своїй практиці неодноразово наголошував, що право на доступ до суду, закріплене у статті 6 розділу 1 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, не є абсолютним: воно може бути піддане допустимим обмеженням, оскільки вимагає за своєю природою державного регулювання. Держави-учасниці користуються у цьому питанні певною свободою розсуду.

Відповідно до прецедентної практики Європейського суду з прав людини, реалізуючи п. 1 ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свободщодо доступності правосуддя та справедливого судового розгляду кожна держава-учасниця Конвенції вправі встановлювати правила судової процедури, в тому числі й процесуальні заборони й обмеження, зміст яких - не допустити судовий процес у безладний рух.

Додержання процесуальної форми і змісту заяви є однією з обов`язкових вимог національного законодавства, що забезпечує право на звернення до суду та порушення судом провадження у справі.

Право на доступ до правосуддя не є абсолютним, на цьому наголошує і Європейський суд з прав людини у своїх рішеннях «Голдер проти Великої Британії» від 21.02.1975 року. Відтак, у кожному випадку заявник при зверненні до суду із заявою повинен дотримуватися норм процесуального законодавства.

Зважаючи на викладене, заявник не вжив будь-яких заходів для виконання належним чином ухвали судді про залишення заяви без руху, визначений строк для їх усунення сплинув, від заявника не надійшло клопотання про його продовження, тому за вказаних обставин заяву слід вважати неподаною та повернути позивачеві.

Відповідно до ч. 7ст.185ЦПК України повернення позовної заяви не перешкоджає повторному зверненню із позовною заявою до суду, якщо перестануть існувати обставини, що стали підставою для повернення заяви.

Керуючись ст. ст.185,260,353 ЦПК України, -

П О С Т А Н О В И В :

Заяву ОСОБА_1 ,заінтересовані особи:Теплицька селищнарада, ОСОБА_2 , ОСОБА_3 провстановлення фактуродинних відносин - вважати неподаною та повернути заявнику.

Роз`яснити заявнику, що повернення заяви не перешкоджає повторному зверненню із заявою до суду, якщо перестануть існувати обставини, що стали підставою для повернення заяви.

Ухвала може бути оскаржена до Вінницького апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її складення.

Учасник справи, якому повне рішення або ухвала суду не були вручені у день його (її) проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження ухвали суду, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.

У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Ухвала набирає законної сили в порядку, передбаченомустаттею 261 ЦПК України.

Суддя

СудТеплицький районний суд Вінницької області
Дата ухвалення рішення14.11.2023
Оприлюднено16.11.2023
Номер документу114880510
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи окремого провадження Справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення, з них: інших фактів, з них:.

Судовий реєстр по справі —144/1327/23

Ухвала від 19.11.2024

Цивільне

Теплицький районний суд Вінницької області

Герман О. С.

Ухвала від 14.11.2024

Цивільне

Теплицький районний суд Вінницької області

Герман О. С.

Ухвала від 14.11.2023

Цивільне

Теплицький районний суд Вінницької області

Довгалюк Л. В.

Ухвала від 23.10.2023

Цивільне

Теплицький районний суд Вінницької області

Довгалюк Л. В.

Ухвала від 26.09.2023

Цивільне

Теплицький районний суд Вінницької області

Довгалюк Л. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні