ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ
65119, м. Одеса, просп. Шевченка, 29, тел.: (0482) 307-983, e-mail: inbox@od.arbitr.gov.ua
веб-адреса: http://od.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
про відкриття провадження у справі
"13" листопада 2023 р.м. Одеса Справа № 916/4696/23
Господарський суд Одеської області у складі судді Желєзної С.П., розглянувши позовні матеріали (вх. №5259/23 від 26.10.2023р.),
за позовом: приватного акціонерного товариства „Фарлеп-інвест
до відповідача:товариства з обмеженою відповідальністю „Аграрно-торгівельна компанія альянс
про стягнення 8 300,85 грн.
ВСТАНОВИВ:
Приватне акціонерне товариство „Фарлеп-інвест звернулось до господарського суду із позовною заявою до товариства з обмеженою відповідальністю „Аграрно-торгівельна компанія альянс про стягнення заборгованості у загальному розмірі 8 300,85 грн., яка складається із суми основного боргу у розмірі 5 705,00 грн., яка виникла за період з 21.05.2021р. по 21.12.2021р., 3% річних у розмірі 418,39 грн., збитків від інфляції у розмірі 2 177,46, грн. Позовні вимоги обґрунтовані фактом неналежного виконання відповідачем зобов`язань з оплати вартості наданих позивачем у 2021р. послуг з доступу до мережі Інтернет.
Ухвалою суду від 31.10.2023р. позовна заява приватного акціонерного товариства „Фарлеп-інвест була залишена без руху із наданням позивачу 10-денного строку з дня вручення ухвали для усунення недоліків позовної заяви шляхом повідомлення суду відомостей про наявність або відсутність у відповідача зареєстрованого електронного кабінету.
06.11.2023р. до суду від позивача надійшла заява про усунення недоліків позовної заяви, по тексту якої позивачем було повідомлено про відсутність у відповідача зареєстрованого електронного кабінету.
Приписами ч. 3 ст. 174 ГПК України встановлено наступне: якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 цього Кодексу.
Приймаючи до уваги виконання позивачем вимог ухвали суду про залишення позовної заяви без руху від 31.10.2023р., господарський суд доходить висновку про необхідність та правомірність відкриття провадження по даній справі.
При вирішенні питання щодо форми господарського судочинства, у якому повинен здійснюватися розгляд даних позовних вимог, господарський суд, враховуючи клопотання позивача про розгляд справи за правилами спрощеного провадження без виклику сторін, виходить з наступного.
Згідно з ч. ч. 1, 2 ст. 247 ГПК України у порядку спрощеного позовного провадження розглядаються малозначні справи. У порядку спрощеного позовного провадження може бути розглянута будь-яка інша справа, віднесена до юрисдикції господарського суду, за винятком справ, зазначених у частині четвертій цієї статті.
Відповідно до ч. ч. 3-5 ст. 12 ГПК України спрощене позовне провадження призначене для розгляду малозначних справ, справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи. Для цілей цього Кодексу малозначними справами є: 1) справи, у яких ціна позову не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб; 2) справи незначної складності, визнані судом малозначними, крім справ, які підлягають розгляду лише за правилами загального позовного провадження, та справ, ціна позову в яких перевищує п`ятсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Положеннями ст. 7 Закону України «Про державний бюджет України на 2023 рік» від 03.11.2022р. №2710-IX встановлено, що у 2023р. прожитковий мінімум для працездатної особи з 1 січня 2023 року становить 2684,00 грн.
Відповідно до ч. 13 ст. 8 ГПК України розгляд справи здійснюється в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами, якщо цим Кодексом не передбачено повідомлення учасників справи. У такому випадку судове засідання не проводиться.
Згідно з ч. 5 ст. 252 ГПК України суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої із сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.
Наведені положення ГПК України дозволяють господарському суду дійти висновку про правомірність призначення даної справи до розгляду за правилами спрощеного позовного провадження, оскільки ціна даного позову не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, а обсяг та характер доказів у справі не потребують розгляду справи з повідомленням (викликом) сторін.
18.10.2023р. введений в дію Закон України „Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обов`язкової реєстрації та використання електронних кабінетів в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами № 3200-IX від 29.06.2023р., яким було внесено зміни до ГПК України.
Суд звертає увагу відповідача, що з урахуванням вимог ст. 6 ГПК України (в редакції Закону № 3200-IX від 29.06.2023р.) юридичні особи зобов`язані зареєструвати свої електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі) за веб-посиланням: https://id.court.gov.ua/.
Процесуальні наслідки невиконання зазначеного обов`язку полягають, зокрема, у поверненні заяви про забезпечення доказів, поверненні заяви про забезпечення позову, не врахуванні відзиву, поверненні заяв/ клопотань, поданих у порядку ст. 170 ГПК України тощо.
Керуючись ст.ст. 12, 174, 176, 234, 247 Господарського процесуального кодексу України, суд, -
УХВАЛИВ:
1. Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі.
2. Справу призначити до розгляду за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи у порядку письмового провадження.
3. Зобов`язати відповідача зареєструвати свій електронний кабінет в підсистемі „Електронний суд за веб-посиланням: https://id.court.gov.ua/.
4. Встановити відповідачу 15-денний строк з дня вручення даної ухвали для подання відзиву на позов та заяви із запереченнями щодо розгляду справи в порядку спрощеного позовного провадження.
Звернути увагу відповідача на положення ч. 3 ст. 80 ГПК України, якими передбачено обов`язок останнього подавати наявні у нього докази разом із відзивом на позовну заяву.
Звернути увагу відповідача на положення ч. 2 ст. 178 ГПК України, згідно з якими суд має право вирішити спір за наявними матеріалами справи у разі, якщо відзив подано особою, яка не зареєструвала електронний кабінет.
4. Встановити позивачу 5-денний строк з дня вручення відзиву на позов для подання відповіді на відзив.
5. Встановити відповідачу 3-денний строк з дня вручення відповіді на відзив для подання заперечень на відповідь на відзив.
Ухвала набрала законної сили 13.11.2023р. та не підлягає оскарженню.
Суддя С.П. Желєзна
Суд | Господарський суд Одеської області |
Дата ухвалення рішення | 13.11.2023 |
Оприлюднено | 16.11.2023 |
Номер документу | 114902995 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань надання послуг |
Господарське
Господарський суд Одеської області
Желєзна С.П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні