ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Держпром, 8-й під`їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,
тел. приймальня (057) 705-14-14, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41
УХВАЛА
"13" листопада 2023 р. м ХарківСправа № 922/4751/23
Господарський суд Харківської області у складі:
судді Лавренюк Т.А.
розглянувши матеріали
позовної заявиДочірнього підприємства "Автотрейдінг-Харків" (61145, м. Харків, вул. Клочківська, 188, код ЄДРПОУ 31941457) до Фізичної особи-підприємця Нектової Ольги Володимирівни ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) про стягнення 98 321,99грн
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся до суду з позовною заявою, в якій просить стягнути з відповідача заборгованість у розмірі 98 321,99грн, з яких: 62 400,00грн сума боргу, 30023,91грн збитки від інфляції; 5 898,08грн 3% річних. Судові витрати зі сплати судового збору позивач просить суд покласти на відповідача.
В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на неналежне виконання відповідачем умов договору про надання юридичних послуг № 01/08/19 від 01.08.2019 з посиланням на норми Цивільного кодексу України.
Розглянувши матеріали позовної заяви, господарський суд встановив, що позовну заяву подано без додержання процесуальних вимог ст.ст.42, 164, 172 Господарського процесуального кодексу України, з огляду на наступне.
Відповідно до п.1 ч.1 ст.164 Господарського процесуального кодексу України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують направлення іншим учасникам справи копій позовної заяви і доданих до неї документів з урахуванням положень статті 42 цього Кодексу.
За приписами ч.7 ст.42 Господарського процесуального кодексу України якщо цим Кодексом передбачено обов`язок учасника справи щодо надсилання копій документів іншим учасникам справи, такі документи в електронній формі можуть направлятися з використанням Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи або її окремої підсистеми (модуля), що забезпечує обмін документами, шляхом надсилання до електронного кабінету іншого учасника справи, а в разі відсутності в іншого учасника справи електронного кабінету чи відсутності відомостей про наявність в іншого учасника справи електронного кабінету - у паперовій формі листом з описом вкладення.
Якщо інший учасник справи відповідно до частини шостої статті 6 цього Кодексу зобов`язаний зареєструвати електронний кабінет, але не зареєстрував його, учасник справи, який подає документи до суду в електронній формі з використанням електронного кабінету, звільняється від обов`язку надсилання копій документів такому учаснику справи.
Частиною 1 ст.172 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що позивач зобов`язаний до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копії та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення. Таке надсилання може здійснюватися в електронній формі через електронний кабінет з урахуванням положень статті 42 цього Кодексу.
Оскільки ч.6 ст.6 Господарського процесуального кодексу України не передбачено обов`язку відповідача здійснити реєстрацію свого електронного кабінету в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, така реєстрація здійснюється ним в добровільному порядку, відповідач за інформацією системи Електронний суд не має зареєстрованого Електронного кабінету в підсистемі Електронний суд ЄСІТС, позивач зобов`язаний відповідно до ст.ст.42, 164 Господарського процесуального кодексу України надіслати відповідачу копію позовної заяви та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення.
Належних доказів надіслання копії позовної заяви з доданими до неї документами на адресу відповідача позивачем суду не надано.
За таких обставин суд дійшов висновку, що позивачем всупереч вимогам ст.ст.42, 164, 172 Господарського процесуального кодексу України не надано суду належних доказів відправлення копії позовної заяви та доданих до неї документів на адресу відповідача.
У відповідності до ч.1 ст.174 Господарського процесуального кодексу України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Враховуючи викладене, позовна заява підлягає залишенню без руху для усунення вищезазначених недоліків.
Керуючись статтями 162, 164, 174, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд -
УХВАЛИВ:
1. Позовну заяву Дочірнього підприємства "Автотрейдінг-Харків" залишити без руху.
2. Надати позивачу для усунення недоліків строк 10 днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху, а саме:
- надати докази листом з описом вкладення направлення на адресу відповідача копії позовної заяви та копії доданих до неї документів.
Роз`яснити позивачу, що у разі усунення недоліків позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому ст.176 Господарського процесуального кодексу .
Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.
Повідомити учасників справи про можливість одержання інформації по справі зі сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою http://court.gov.ua/.
Ухвала набирає чинності з моменту її підписання.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Ухвалу підписано 13.11.2023.
СуддяТ.А. Лавренюк
Суд | Господарський суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 13.11.2023 |
Оприлюднено | 16.11.2023 |
Номер документу | 114903641 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Харківської області
Лавренюк Т.А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні