Справа №:755/11514/23
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
"15" листопада 2023 р. Дніпровський районний суд м. Києва в складі:
головуючої судді Яровенко Н.О.
при секретарі Локотковій І.С.
за участі:
позивач ОСОБА_1
представника позивача ОСОБА_2 ,
відповідача ОСОБА_3 ,
представник відповідача ОСОБА_4 ,
розглянувши у підготовчому судовому засіданні питання про прийняття зустрічного позову,
в с т а н о в и в:
В провадженні Дніпровського районного суду м. Києва перебуває цивільна справа за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_3 , треті особи: Приватне акціонерне товариство «Компанія з управління активами «Карпати-інвест», приватний нотаріус Київського міського нотаріального округу Литвиненко Ольга Миколаївна про поділ майна подружжя.
До суду найшов зустрічний позов від ОСОБА_3 до ОСОБА_1 , третя особа: ОСОБА_5 про поділ спільного майна (зобов`язання) подружжя.
Відповідач та його представник в судовому засіданні наполягають на прийнятті зустрічного позову.
Позивач та її представник в судовому засіданні заперечують проти прийняття зустрічного позову.
Третя особа в судове засідання не з`явилась, про день час та місце розгляду справи повідомлялася належним чином.
Суд, вислухавши думку позивача, її представника, відповідача, його представника дослідивши зустрічний позов з доданими матеріалами до нього, приходить до наступного.
Відповідно до ч. 1 ст. 194 ЦПК України, зустрічна позовна заява, яка подається з додержанням загальних правил пред`явлення позову, повинна відповідати вимогам статей 175-177 ЦПК України.
Відповідно до ч. 4 ст. 177 Цивільного процесуального кодексу України до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
В зустрічний позовній заяві позивач за зустрічним позов заявив клопотання про відстрочення сплати судового збору до ухвалення судом рішення.
Відповідно до ч.1 ст. 136 ЦПК України, суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на визначений строк у порядку, передбаченому законом, але не більше як до ухвалення судового рішення у справі.
Позивачем на підтвердження тієї обставини, що його майновий стан перешкоджає сплаті судового збору у встановленому законодавством розмірі не надано жодних доказів, що унеможливлює з`ясування його фінансового становища.
Заява про відстрочення від сплати судового збору до ухвалення рішення задоволенню не підлягає, оскільки є необґрунтованою, адже сплата судового збору за подачу позову передбачена чинним законодавством, наявні матеріали поданого позову не свідчать про скрутне матеріальне становище позивача, оскільки обставини, на які посилається позивач, не є підставою для звільнення від сплати судового збору, так як не свідчать про тяжкий матеріальний стан.
Згідно ч. 2 ст. 194 ЦПК України, до зустрічної позовної заяви, поданої з порушенням вимог, встановлених частиною першою цієї статті, застосовуються положення статті 185 цього Кодексу.
Відповідно до ч.1 ст. 185 Цивільного процесуального кодексу України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
До зустрічної позовної заяви позивачем не додано підтвердження сплати судового збору.
Відповідно до п. п. 1, 2 п. 1 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», за подання позовної заяви майнового характеру, яка подана фізичною особою або фізичною особою - підприємцем, судовий збір справляється у розмірі - 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, немайнового характеру - 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Так, виходячи із змісту зустрічного позову, позивачу слід сплатити судовий збір за вимогу майнового характеру, а саме визнання спільним боргом подружжя кошти позичені за договором позики та визнати за сторонами зобов`язання із повернення коштів за договором позики, в розмірі 13420 грн.
Додатково роз`яснюю, що судовий збір сплачується за наступними реквізитами: отримувач коштів: ГУК у м.Києві/Дніпров.р-н/22030101 , Код отримувача (код ЄДРПОУ): 37993783, банк отримувача Казначейство України (ЕАП), рахунок отримувача: UA478999980313141206000026005, код класифікації доходів бюджету: 22030101.
За таких обставин, суд приходить до висновку, про необхідність залишення зустрічного позову без руху та надати позивачу строк для усунення зазначених в ухвалі недоліків.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 175, 177, 185, 194 ЦПК України, -
п о с т а н о в и в:
Зустрічну позовну заяву ОСОБА_3 до ОСОБА_1 , третя особа: ОСОБА_5 про поділ спільного майна (зобов`язання) подружжя залишити без руху.
Надати можливість позивачу за зустрічним позовом виправити недоліки протягом п`яти днів з дня отримання копії ухвали, про що у вказаний термін надати суду документальні підтвердження.
Попередити, що у випадку не виконання вимог цієї ухвали, позовна заява буде вважатися неподаною та підлягає поверненню.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Н.О.Яровенко
Суд | Дніпровський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 15.11.2023 |
Оприлюднено | 16.11.2023 |
Номер документу | 114914219 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах щодо права власності чи іншого речового права на нерухоме майно (крім землі), з них: про приватну власність, з них: визнання права власності |
Цивільне
Дніпровський районний суд міста Києва
Яровенко Н. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні