ЧУГУЇВСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Справа № 636/6013/23 Провадження № 1-кс/636/1040/23
У Х В А Л А
І М Е Н Е М УКРАЇНИ
15 листопада 2023 року м. Чугуїв
Слідчий суддя Чугуївського міського суду Харківської області ОСОБА_1 ,
за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,
розглянув у відкритому судовому засіданні клопотання заступника начальника СВ ВП № 1 Чугуївського РУП ГУНП в Харківській області ОСОБА_3 про відновлення втрачених матеріалів кримінального провадження № 120190220260001016, відомості про яке 27.11.2019 внесені до ЄРДР, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 240 КК України.
Перевіривши надані матеріали клопотання та дослідивши докази по даних матеріалах, слідчий суддя -
в с т а н о в и в:
Заступник начальника СВ ВП № 1 Чугуївського РУП ГУНП в Харківській області ОСОБА_4 звернувся до суду з клопотанням, погодженим начальником Вовчанського відділу Чугуївської окружної прокуратури ОСОБА_5 , про відновлення втрачених матеріалів кримінального провадження № 12019220260001016, відомості про яке 27.11.2019 внесені до ЄРДР, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 240 КК України.
В обґрунтування клопотання зазначено, що 26.11.2019 до ЧЧ Вовчанського ВП ГУНП в Харківській області надійшов лист з Управління СБУ в Харківській області про те, що посадовими особами КП «Салтів водоканал», що розташоване за адресою: Харківська обл., Вовчанський район, смт Старий Салтів, вул. Лесі Українки, буд. 1, порушено встановлені правила охорони надр.
27.11.2019, враховуючи необхідність проведення слідчих дій, даний факт внесено до ЄРДР за № 12019220260001016 від 27.11.2019, за ознаками складу кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 240 КК України. В кримінальному провадженні було виконано ряд слідчих (розшукових) та процесуальних дій. Станом на 23.02.2022 матеріали кримінального провадження знаходилися в приміщенні службового кабінету № 28 СВ ВП № 1 Чугуївського РУП ГУНП в Харківській області, яке територіально знаходиться за адресою: вул. Колокольцова, 6, м. Вовчанськ, Чугуївського району, Харківської області та відноситься до Вовчанської об`єднаної територіальної громади.
ВП № 1 Чугуївського РУП ГУНП в Харківській області знаходиться в безпосередній близькості до кордону території України з російською федерацією, зокрема Бєлгородською областю. У зв`язку з тим, що 24.02.2022 відбувся наступ військової техніки країни агресора та в квітні 2022 року територія Вовчанської ОТГ Чугуївського району Харківської області, в тому числі і місто Вовчанськ, раптово були окуповані військами рф, враховуючі всі обставини та існування реальної небезпеки для життя та здоров`я співробітників поліції, їх місце дислокації було змінено. Провести евакуацію, вивезення, матеріалів кримінального провадження в безпечне місце в даному випадку не представилось за можливе.
Відповідно до Переліку територіальних громад, які розташовані в районі проведення воєнних (бойових) дій або які перебувають в тимчасовій окупації, оточенні (блокуванні) станом на квітень 2022 року, затвердженого наказом Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України 25.04.2022 № 75 (у редакції наказу Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України від 01.07.2022 № 143), Вовчанська об`єднана територіальна громада Чугуївського району Харківської області, включаючи місто Вовчанськ, Чугуївського району, Харківської області, де розміщено приміщення ВП № 1 Чугуївського РУП ГУНП в Харківській області, розташовано в районі проведення воєнних (бойових) дій або які перебувають в тимчасовій окупації, оточенні (блокуванні).
Відомості про дане кримінальне правопорушення містяться в Єдиному реєстрі досудових розслідування та базі «Інформаційний портал національної поліції», що зберігається за ВП № 1 Чугуївського РУП ГУНП в Харківській області. Копії матеріалів кримінального провадження, документи, зокрема про прийняті процесуальні рішення, містяться в наглядовому провадженні Вовчанського відділу Чугуївської окружної прокуратури Харківської області.
В даному кримінальному провадженні за доцільне вважається відновити наступні матеріали кримінального провадження:
- Супровідний лист прокурору Вовчанського відділу Чугуївської окружної прокуратури щодо направлення для погодження клопотання про продовження строку досудового розслідування від 26.11.2020;
- Клопотання про продовження строку досудового розслідування від 26.11.2020;
- Супровідний лист голові Вовчанського районного суду Харківської області щодо продовження строку досудового розслідування від 27.11.2020;
- Супровідний лист прокурору Вовчанського відділу Чугуївської окружної прокуратури щодо направлення для погодження клопотання про продовження строку досудового розслідування від 28.05.2021;
- Клопотання про продовження строку досудового розслідування від 28.05.2021;
- Супровідний лист голові Вовчанського районного суду Харківської області щодо продовження строку досудового розслідування від 28.05.2021;
- Ухвала іменем України про продовження строку досудового розслідування від 02.06.2021;
- Супровідний лист прокурору Вовчанського відділу Чугуївської окружної прокуратури щодо направлення матеріалу кримінального провадження від 30.05.2021;
- Супровідний лист слідчому СВ ВП № 1 Чугуївського РУП ГУНП в Харківській області про направлення повернення матеріалів кримінального провадження від 02.06.2021;
- Супровідний лист прокурору Вовчанського відділу Чугуївської окружної прокуратури щодо направлення для погодження клопотання про продовження строку досудового розслідування від 23.11.2021;
- Клопотання про продовження строку досудового розслідування від 23.11.2021;
- Супровідний лист голові Вовчанського районного суду Харківської області щодо продовження строку досудового розслідування від 24.11.2021;
- Ухвала іменем України про продовження строку досудового розслідування від 02.12.2021.
Метою відновлення вищевказаних матеріалів та документів кримінального провадження є виконання основних завдань кримінального провадження, оскільки відповідно до ст. 2 КПК України завданнями кримінального провадження є захист особи, суспільства та держави від кримінальних правопорушень, охорона прав, свобод та законних інтересів учасників кримінального провадження, а також забезпечення швидкого, повного та неупередженого розслідування і судового розгляду з тим, щоб кожний, хто вчинив кримінальне правопорушення, був притягнутий до відповідальності в міру своєї вини, жоден невинуватий не був обвинувачений або засуджений, жодна особа не була піддана необґрунтованому процесуальному примусу і щоб до кожного учасника кримінального провадження була застосована належна правова процедура.
Підозрюваний у вказаному кримінальному провадженні не встановлений.
Матеріали кримінального провадження, не направлені з обвинувальним актом, клопотанням про застосування примусових заходів медичного або виховного характеру, клопотанням про звільнення особи від кримінальної відповідальності до суду, підлягають відновленню за рішенням слідчого судді у разі надходження клопотання від прокурора або слідчого чи дізнавача, погодженого з прокурором, або сторони захисту чи потерпілого, за умови наявності витягу з Єдиного реєстру досудового розслідування або постанови про початок досудового розслідування, винесеної у порядку, передбаченому статтею 615 цього Кодексу, наявних у цьому кримінальному провадженні відповідних матеріалів фотозйомки, звукозапису, відеозапису та інших носіїв інформації, а також копій документів, засвідчених з використанням кваліфікованого електронного підпису.
Заступник начальника СВ ВП № 1 Чугуївського РУП ГУНП в Харківській області ОСОБА_6 та начальник Вовчанського відділу Чугуївської окружної прокуратури ОСОБА_5 надали заяви про підтримання клопотання та проводити судове засідання без їх участі.
Дослідивши клопотання та надані до нього матеріали, слідчий суддя вважає, що вимоги клопотання слід задовольнити з наступних підстав.
Слідчим суддею встановлено, що у провадженні ВП № 1 Чугуївського РУП ГУНП в Харківській області перебувало кримінальне провадження № 120190220260001016, відомості про яке 27.11.2019 внесені до ЄРДР, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 240 КК України.
За матеріаламипровадження встановлено,що 26.11.2019 до ЧЧ Вовчанського ВП ГУНП в Харківській області надійшов лист з Управління СБУ в Харківській області про те, що посадовими особами КП «Салтів водоканал», що розташоване за адресою: Харківська обл., Вовчанський район, смт Старий Салтів, вул. Лесі Українки, буд. 1, порушено встановлені правила охорони надр.
В кримінальному провадженні було виконано ряд слідчих (розшукових) та процесуальних дій. Станом на 23.02.2022 матеріали кримінального провадження знаходилися в приміщенні службового кабінету № 28 СВ ВП № 1 Чугуївського РУП ГУНП в Харківській області, яке територіально знаходиться за адресою: вул. Колокольцова, 6, м. Вовчанськ, Чугуївського району, Харківської області та відноситься до Вовчанської об`єднаної територіальної громади.
Згідно до ч. 1 ст. 10 Закону України «Про правовий режим воєнного стану» у період воєнного стану не можуть бути припинені повноваження судів, органів прокуратури України, органів, що здійснюють оперативно-розшукову діяльність, досудове розслідування, та органів, підрозділи яких здійснюють контррозвідувальну діяльність.
ВП № 1 Чугуївського РУП ГУНП в Харківській області знаходиться в безпосередній близькості до кордону території України з російською федерацією, зокрема Бєлгородською областю. У зв`язку з тим, що 24.02.2022 відбувся наступ військової техніки країни агресора та в квітні 2022 року територія Вовчанської ОТГ Чугуївського району Харківської області, в тому числі і місто Вовчанськ, раптово були окуповані військами рф, враховуючі всі обставини та існування реальної небезпеки для життя та здоров`я співробітників поліції, їх місце дислокації було змінено. Провести евакуацію, вивезення, матеріалів кримінального провадження в безпечне місце в даному випадку не представилось за можливе. Копії матеріалів вказаного кримінального провадження, документи, зокрема про прийняті процесуальні рішення, міститься в наглядовому провадженні Вовчанського відділу Чугуївської окружної прокуратури Харківської області.
Законом України «Про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України щодо удосконалення порядку здійснення кримінального провадження в умовах воєнного стану, надзвичайного стану» від 14.04.2022 № 2201-IX КПК України доповнено статтею 615-1, якою передбачено порядок відновлення втрачених матеріалів кримінального провадження в умовах воєнного стану. Зокрема, відновленню підлягають втрачені матеріали кримінального провадження, яке не завершилося направленням обвинувального акта, клопотання про застосування примусових заходів медичного або виховного характеру, клопотання про звільнення особи від кримінальної відповідальності до суду.
Матеріали кримінального провадження, не направлені з обвинувальним актом, клопотанням про застосування примусових заходів медичного або виховного характеру, клопотанням про звільнення особи від кримінальної відповідальності до суду, підлягають відновленню за рішенням слідчого судді у разі надходження клопотання від прокурора або слідчого чи дізнавача, погодженого з прокурором, або сторони захисту чи потерпілого, за умови наявності витягу з Єдиного реєстру досудового розслідування або постанови про початок досудового розслідування, винесеної у порядку, передбаченому ст. 615 цього Кодексу, наявних у цьому кримінальному провадженні відповідних матеріалів фотозйомки, звукозапису, відеозапису та інших носіїв інформації, а також копій документів, засвідчених з використанням кваліфікованого електронного підпису.
Відповідно до ч. 1 ст. 615-1 КПК України, відновленню підлягають втрачені матеріали кримінального провадження, яке не завершилося направленням обвинувального акта, клопотання про застосування примусових заходів медичного або виховного характеру, клопотання про звільнення особи від кримінальної відповідальності до суду.
Частиною 2 ст. 615-1 КПК України передбачено, що матеріали кримінального провадження, не направлені з обвинувальним актом, клопотанням про застосування примусових заходів медичного або виховного характеру, клопотанням про звільнення особи від кримінальної відповідальності до суду, підлягають відновленню за рішенням слідчого судді у разі надходження клопотання від прокурора або слідчого чи дізнавача, погодженого з прокурором, або сторони захисту чи потерпілого, за умови наявності витягу з Єдиного реєстру досудового розслідування або постанови про початок досудового розслідування, винесеної у порядку, передбаченому статтею 615 цього Кодексу, наявних у цьому кримінальному провадженні відповідних матеріалів фотозйомки, звукозапису, відеозапису та інших носіїв інформації, а також копій документів, засвідчених з використанням кваліфікованого електронного підпису.
Згідно ч. 3 ст. 615-1 КПК України, клопотання про відновлення втрачених матеріалів кримінального провадження розглядається слідчим суддею того суду, в межах територіальної юрисдикції якого здійснюється досудове розслідування, а в разі неможливості з об`єктивних причин здійснювати відповідним судом правосуддя - іншого суду, визначеного в порядку, передбаченому законодавством.
Згідно рішення Вищої ради правосуддя № 399/0/15-23 від 20.04.2023 «Про зміну територіальної підсудності судових справ окремих судів Харківської області» з 1 травня 2023 року територіальна підсудність судових справ Вовчанського районного суду Харківської області змінена та наразі відноситься до Чугуївського міського суду Харківської області.
Отже, питання щодо вирішення вказаного клопотання підсудне Чугуївському міському суду Харківської області.
Відповідно до ч. 4 ст. 615-1 КПК України, у клопотанні зазначаються: 1) обставини втрати матеріалів кримінального провадження; 2) місцезнаходження копій документів кримінального провадження або відомостей щодо них;3) перелік документів та інших матеріалів, відновлення яких прокурор, слідчий, дізнавач, сторона захисту чи потерпілий вважає необхідним; 4) мета відновлення документів та інших матеріалів; 5) особи, яким повідомлено про підозру (за наявності); 6) особи, які брали участь у кримінальному провадженні, із зазначенням їхнього статусу у такому провадженні; 7) перелік слідчих (розшукових) дій та інших процесуальних дій, проведених у кримінальному провадженні. До клопотання про відновлення втрачених матеріалів кримінального провадження додаються документи або їх копії, у тому числі не посвідчені в установленому порядку, що збереглися у прокурора, слідчого, дізнавача, сторони захисту чи потерпілого, за умови їх засвідчення кваліфікованим електронним підписом.
Відповідно до ч. 5 ст. 615-1 КПК України, на підставі зібраних і перевірених матеріалів слідчий суддя постановляє ухвалу про відновлення матеріалів втраченого кримінального провадження повністю або в частині, яку, на його думку, необхідно відновити.
У разі недостатності зібраних матеріалів для точного відновлення матеріалів втраченого кримінального провадження слідчий суддя своєю ухвалою закриває розгляд клопотання про відновлення матеріалів втраченого кримінального провадження і роз`яснює учасникам судового провадження право на повторне звернення з таким клопотанням за наявності необхідних документів.
Оцінюючи вказані докази, суддя слідчий вважає їх достатніми для відновлення втрачених матеріалів в умовах воєнного стану.
Таким чином, враховуючи, що матеріали кримінального провадження втрачено, а відновлення таких необхідне для захисту особи, суспільства та держави від кримінальних правопорушень, охорони прав, свобод та законних інтересів учасників кримінального провадження, а також забезпечення швидкого, повного та неупередженого розслідування і судового розгляду з тим, щоб кожний, хто вчинив кримінальне правопорушення, був притягнутий до відповідальності в міру своєї вини, жоден невинуватий не був обвинувачений або засуджений, жодна особа не була піддана необґрунтованому процесуальному примусу і щоб до кожного учасника кримінального провадження була застосована належна правова процедура, іншого шляху, крім як відновлювати матеріали кримінального провадження не має, слідчий суддя приходить до переконання, що клопотання прокурора про відновлення втрачених матеріалів в умовах воєнного стану підлягає задоволенню, а матеріали кримінального провадження підлягають відновленню в частині доданих до клопотання документів.
Керуючись ст. ст.107,110,167,234,235,236,369,372 КПК України, слідчий суддя, -
п о с т а н о в и в :
Клопотання заступника начальника СВ ВП № 1 Чугуївського РУП ГУНП в Харківській області ОСОБА_3 про відновлення втрачених матеріалів кримінального провадження № 120190220260001016, відомості про яке 27.11.2019 внесені до ЄРДР, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 240 КК України, задовольнити.
Відновити втрачені матеріали кримінального провадження № 120190220260001016, відомості про яке 27.11.2019 внесені до ЄРДР, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 240 КК України, а саме:
- Супровідний лист прокурору Вовчанського відділу Чугуївської окружної прокуратури щодо направлення для погодження клопотання про продовження строку досудового розслідування від 26.11.2020;
- Клопотання про продовження строку досудового розслідування від 26.11.2020;
- Супровідний лист голові Вовчанського районного суду Харківської області щодо продовження строку досудового розслідування від 27.11.2020;
- Супровідний лист прокурору Вовчанського відділу Чугуївської окружної прокуратури щодо направлення для погодження клопотання про продовження строку досудового розслідування від 28.05.2021;
- Клопотання про продовження строку досудового розслідування від 28.05.2021;
- Супровідний лист голові Вовчанського районного суду Харківської області щодо продовження строку досудового розслідування від 28.05.2021;
- Ухвала іменем України про продовження строку досудового розслідування від 02.06.2021;
- Супровідний лист прокурору Вовчанського відділу Чугуївської окружної прокуратури щодо направлення матеріалу кримінального провадження від 30.05.2021;
- Супровідний лист слідчому СВ ВП № 1 Чугуївського РУП ГУНП в Харківській області про направлення повернення матеріалів кримінального провадження від 02.06.2021;
- Супровідний лист прокурору Вовчанського відділу Чугуївської окружної прокуратури щодо направлення для погодження клопотання про продовження строку досудового розслідування від 23.11.2021;
- Клопотання про продовження строку досудового розслідування від 23.11.2021;
- Супровідний лист голові Вовчанського районного суду Харківської області щодо продовження строку досудового розслідування від 24.11.2021;
- Ухвала іменем України про продовження строку досудового розслідування від 02.12.2021.
Ухвала оскарженню не підлягає. Заперечення проти неї можуть бути подані під час підготовчого засідання в суді.
Слідчий суддя -
Суд | Чугуївський міський суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 15.11.2023 |
Оприлюднено | 17.11.2023 |
Номер документу | 114924677 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про інші клопотання |
Кримінальне
Чугуївський міський суд Харківської області
Гуменний З. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні