Справа№347/811/15
Провадження № 1-кп/938/1/23
УХВАЛА
про привід свідків
15 листопада 2023 року селище Верховина
Верховинський районний суд Івано-Франківської області
в складі:
головуючого судді ОСОБА_1 ,
за участю:
секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,
розглянувши у судовому засіданні в залі суду кримінальне провадження, відомості про яке внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань 10.11.2014 за №12014090190000312, про обвинувачення
ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , місце проживання, за адресою: АДРЕСА_1 ,
у вчиненні кримінального правопорушення передбаченого ч.2 ст.191 КК України,
за участю учасників кримінального провадження:
прокурора ОСОБА_4 ,
представника потерпілої
юридичної особи ОСОБА_5 ,
обвинуваченого ОСОБА_3 ,
захисника ОСОБА_6 ,
в с т а н о в и в:
у провадженні Верховинського районного суду Івано-Франківської області перебуває кримінальне провадження про обвинувачення ОСОБА_3 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.191 КК України.
В судовомузасіданні стороноюобвинувачення заявленоклопотання продопит свідків,серед яких: ОСОБА_7 ;ОСОБА_8 та ОСОБА_9 . Однак вказані свідки в судове засідання двічі, а саме 23.10.2023 та 15.11.2023, не з`явилися, без поважних причин, будучи належним чином повідомленими про дату, час та місце проведення судового засідання.
Зокрема, поштові відправлення, якими суд скеровував судові повістки про виклик в судові засідання свідків ОСОБА_10 та ОСОБА_9 на 23.10.2023 та 15.11.2023 повернулися на адресу суду невручиними, із відмітками поштової установи "адресат відмовився"
Відомості про вручення судової повістки про виклик в судове засідання 23.10.2023 свідка ОСОБА_8 на адресу суду, не повернулися. З метою перевірки інформації щодо отримання ОСОБА_8 судової повістки про виклик в судове засідання на 23.10.2023, відповідне поштове відправлення було відстежено судом за трекінговим номером на офіційному сайті АТ "Укрпошта", та встановлено, що таке було вручено ОСОБА_8 , особисто -26.10.2023. Судову повістку про виклик в судове засідання на 15.11.2023, ОСОБА_8 вручено 26.10.2023, що підтверджується рекомендованим повідомленням про вручення поштового відправлення №06 902 072 043 20.
Прокурор ОСОБА_4 у судовомузасіданні заявивклопотання пропривід свідків ОСОБА_7 ;ОСОБА_8 та ОСОБА_9 до суду, оскільки такі будучи належним чином повідомленими про розгляд справи, повторно в судове засідання не з`явилися, причин неявки не повідомили, що свідчить про те, що вони ухиляються від явки до суду.
Інші учасникисудового провадження незаперечили протизастосування приводудо свідків ОСОБА_7 ;ОСОБА_8 та ОСОБА_9
Частиною 2 статті 66 КПК України визначено, що свідок зобов`язаний прибути за викликом до слідчого, прокурора, слідчого судді чи суду.
Згідно ст.138 КПК України поважними причинами неприбуття особи на виклик є: затримання, тримання під вартою або відбування покарання; обмеження свободи пересування внаслідок дії закону або судового рішення; обставини непереборної сили (епідемії, військові події, стихійні лиха або інші подібні обставини); відсутність особи у місці проживання протягом тривалого часу внаслідок відрядження, подорожі тощо; тяжка хвороба або перебування в закладі охорони здоров`я у зв`язку з лікуванням або вагітністю за умови неможливості тимчасово залишити цей заклад; смерть близьких родичів, членів сім`ї чи інших близьких осіб або серйозна загроза їхньому життю; несвоєчасне одержання повістки про виклик; інші обставини, які об`єктивно унеможливлюють з`явлення особи на виклик.
Згідно з ч.ч.1, 2 ст.135 КПК України особа викликається до слідчого, прокурора, слідчого судді, суду шляхом вручення повістки про виклик, надіслання її поштою, електронною поштою чи факсимільним зв`язком, здійснення виклику по телефону або телеграмою. У разі тимчасової відсутності особи за місцем проживання повістка для передачі їй вручається під розписку дорослому члену сім`ї особи чи іншій особі, яка з нею проживає, житлово-експлуатаційній організації за місцем проживання особи або адміністрації за місцем її роботи.
Особа має отримати повістку про виклик або бути повідомленою про нього іншим шляхом не пізніше ніж за три дні до дня, коли вона зобов`язана прибути за викликом (ч.9 ст.135 КПК України).
Згідно ч.1 ст.136 КПК України вбачається, що належним підтвердженням отримання особою повістки про виклик або ознайомлення з її змістом іншим шляхом є розпис особи про отримання повістки, в тому числі на поштовому повідомленні, відеозапис вручення особі повістки, будь-які інші дані, які підтверджують факт вручення особі повістки про виклик або ознайомлення з її змістом.
Так, відповідно до пункту 99 Правил надання послуг поштового зв`язку, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України від 05 березня 2009 року №270, рекомендовані поштові відправлення, у тому числі рекомендовані листи з позначкою "Судова повістка", рекомендовані повідомлення про вручення поштових відправлень, поштових переказів, повідомлення про надходження електронних поштових переказів, які не були вручені під час доставки, повторні повідомлення про надходження реєстрованих поштових відправлень, поштових переказів, адресовані фізичним особам, під час доставки за зазначеною адресою або під час вручення в об`єкті поштового зв`язку вручаються адресату, а у разі його відсутності - повнолітньому члену сім`ї за умови пред`явлення документа, що посвідчує особу, а також документа, що посвідчує родинні зв`язки з адресатом (свідоцтво про народження, свідоцтво про шлюб тощо), чи рішення органу опіки і піклування про призначення їх опікунами чи піклувальниками.
У разі відсутності адресата або повнолітніх членів його сім`ї до абонентської поштової скриньки адресата вкладається повідомлення про надходження зазначеного реєстрованого поштового відправлення, поштового переказу, рекомендованого повідомлення про вручення поштового відправлення, поштового переказу.
Пунктом 117 Правил передбачено, що поштові відправлення, поштові перекази повертаються об`єктом поштового зв`язку відправнику у разі його письмової заяви, письмової відмови адресата від одержання чи закінчення встановленого строку зберігання.
Поштові відправлення із повістками про виклик свідків ОСОБА_7 та ОСОБА_9 в судові засідання повернуто до суду з відміткою «адресат відмовився», що беззаперечно свідчить про те, що, вони ознайомлені з тим, що їх викликають до суду.
При цьому в матеріалах справи наявні відомості про вручення судової повістки свідку ОСОБА_8 . Вказане дає підстави вважати, що свідки ухиляються від явки до суду.
Учасники кримінального провадження повинні добросовісно користуватися процесуальними правами. Зловживання процесуальними правами не допускається.
Як наголошує в своїх рішеннях Європейський суд, сторона, яка задіяна в ході судового розгляду, зобов`язана з розумним інтервалом часу сама цікавитися провадженням у її справі, добросовісно користуватися належними їй процесуальними правами та неухильно виконувати процесуальні обов`язки.
Відповідно до положень ч.1 ст. 327 КПК України, законодавець визначив, що якщо в судове засідання не прибув за викликом свідок, спеціаліст, перекладач або експерт, заслухавши думку учасників судового провадження, суд після допиту інших присутніх свідків призначає нове судове засідання і вживає заходів для його прибуття. Суд також має право постановити ухвалу про привід свідка та/або ухвалу про накладення на нього грошового стягнення у випадках та в порядку, передбаченихглавами 11та12цього Кодексу.
У відповідності до ст.131 КПК України, одним із видів заходів забезпечення кримінального провадження, для забезпечення мети досягнення дієвості цього провадження є привід.
Відповідно до положень ч.1,3 ст.139 КПК України, якщо свідок, який був встановленому цим Кодексом порядку викликаний (зокрема наявне підтвердження отримання ним повістки про виклик або ознайомлення з її змістом іншим шляхом), не з`явився без поважних причин або не повідомив причини свого неприбуття до свідка може бути застосовано примусовий привід.
Згідно ч.ч.1, 3 ст.140 КПК України, привід полягає у примусовому супроводженні особи, до якої він застосовується, особою, яка виконує ухвалу про здійснення приводу, до місця її виклику в зазначений час. Привід може бути застосований до обвинуваченого, свідка.
Відповідно до ч.2 ст.140 КПК України, під час судового провадження рішення про здійснення приводу приймається судом за клопотанням сторони кримінального провадження, потерпілого, представника юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, або з власної ініціативи.
Враховуючи,що свідки ОСОБА_7 ;ОСОБА_8 та ОСОБА_9 , які були у встановленому цим Кодексом порядку викликані в судове засідання, в черговий раз не з`явився до суду та не повідомили причини свого неприбуття, є підстави вважати, що на даний час стакі ухиляються від явки до суду, що перешкоджає розгляду справи в межах розумних строків, суд дійшов висновку, що клопотання прокурора про привід свідків слід задовольнити.
Керуючись статтями 66, 131, 135, 138, 139, 140, 327, 369, 372 КПК України, суд,
у х в а л и в:
клопотання прокурора задовольнити.
В судове засідання, призначене на 13 грудня 2023 року о 14год 20хв., здійснити привід свідків:
- ОСОБА_7 , місце проживання: АДРЕСА_1 ;
- ОСОБА_8 , місце проживання: АДРЕСА_1 ;
- ОСОБА_9 , місце проживання: АДРЕСА_1 ;
Виконання ухвали про здійснення приводу покласти на: Косівський районний відділ ГУНП в Івано-Франківській області.
Про виконання або невиконання ухвали повідомити головуючого письмово до судового засідання.
Дві копії ухвали для виконання направити в Косівський районний відділ ГУНП в Івано-Франківській області
Копію ухвали для контролю надати прокурору Верховинського відділу Косівської окружної прокуратури Івано-Франківської області.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Повний текст ухвали складено 15.11.2023
Суддя ОСОБА_11
Суд | Верховинський районний суд Івано-Франківської області |
Дата ухвалення рішення | 15.11.2023 |
Оприлюднено | 17.11.2023 |
Номер документу | 114942201 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Верховинський районний суд Івано-Франківської області
Джус Р. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні