Справа № 548/2612/23
Провадження №1-кс/548/592/23
У Х В А Л А
І МЕ НЕ М У КР АЇ НИ
13.11.2023 року м. Хорол
Слідчий суддя Хорольського районного суду Полтавської області ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні у приміщенні Хорольського районного суду Полтавської області клопотання ст. слідчого СВ ВП № 2 Лубенського РВП ГУНП в Полтавській області капітана поліції ОСОБА_3 , погоджене прокурором Хорольського відділу Лубенської окружної прокуратури Полтавської області ОСОБА_4 про арешт майна -
В С Т А Н О В И В:
Ст. слідчий СВ ВП № 2 Лубенського РВП ГУНП в Полтавській області капітан поліції звернулася до суду з клопотанням про арешт майна,на обгрунтуванняякого зазначила,що 10.11.2023 близько 19.30 год. до ВП №2 Лубенського РВП ГУНП в Полтавській області (м. Хорол) надійшло повідомлення від ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , про те, що невідома особа перебуваючи на полі ТОВ Астарта Прихоролля за адресою с. Тарасівка, Хорольської територіальної громади, Лубенського району, Полтавської області, в умовах воєнного часу, таємно, з корисливих спонукань, шляхом вільного доступу намагався здійснити крадіжку буряків, але була помічена працівниками поліції та не довела свої злочинні дії до кінця з причин, що не залежали від її волі.
11.11.2023 року слідчим СВ ВП №2 Лубенського РВП відомості за вказаним фактом внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань та розпочато розслідування у кримінальному провадженні №12023170590000402, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ознаками ч.3 ст. 15 ч.4 ст.185 КК України.
10.11.2023 року в ході огляду місця події було виявлено та вилучено трактор реєстраційний номер НОМЕР_1 , тракторний причіп д.н.з. НОМЕР_2 належних ОСОБА_6 ( НОМЕР_3 ) та буряки вагою 2600 кг.
11.11.2023 року за постановою слідчого вилучене майно визнано речовими доказами по кримінальному провадженню № 12023170590000402 від 11.11.2023 року.
В судовезасідання слідчийне з`явився,клопотав суддюрозглянути справуу його відсутність.
Власник майна в судове засідання не з"явився.
Вивчивши клопотання,дослідивши копіїматеріалів кримінальногопровадження, надані із клопотанням, слідчий суддя приходить до переконання про задоволення даного клопотання з наступних підстав.
Статтею 173 КПК України передбачено, що при вирішенні питання про арешт майна слідчий суддя, суд повинен враховувати правову підставу для арешту майна; можливість використання майна як доказу у кримінальному провадженні (якщо арешт майна накладається у випадку, передбаченому пунктом 1 частини другої статті 170 КПК України); розумність та співрозмірність обмеження права власності завданням кримінального провадження; наслідки арешту майна для підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб.
Відповідно до ч.1 ст.170 КПК України арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Арешт майна скасовується у встановленому цим Кодексом порядку.
За змістом частини 2 ст. 170 КПК України арешт майна допускається з метою забезпечення:1) збереження речових доказів;2) спеціальної конфіскації;3) конфіскації майна як виду покарання або заходу кримінально-правового характеру щодо юридичної особи;4) відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення (цивільний позов), чи стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди.Таким чином, Кримінальним процесуальним кодексом України чітко визначені підстави накладення арешту майна.
Зазначена слідчим СВ мета застосування такого заходу забезпечення кримінального провадження є проведення відповідних експертиз та зберігання речових доказів.
Слід відмітити, що відповідно до ч.3 ст. 170 КПК України у випадку, передбаченому пунктом 1 частини другої цієї статті (тобто збереження речових доказів), арешт накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним у статті 98 цього Кодексу.
Відповідно до ч. 1 ст. 98 КПК України речовими доказами є матеріальні об`єкти, які були знаряддям кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об`єктом кримінально протиправних дій, гроші, цінності, та інші речі, набуті кримінально протиправним шляхом або отримані юридичною особою внаслідок вчинення кримінального правопорушення.
Таким чином, враховуючи наявність правових підстав для накладення арешту на тимчасово вилучене майно та збереження речового доказу, оскільки існує необхідність в забезпеченні його збереження, не накладення арешту на тимчасово вилучене майно може призвести до його зникнення, втрати, знищення, перетворення, пересування, відчуження майна, що в свою чергу призведе до втрати доказів в рамках кримінального провадження та суттєво ускладнить процес встановлення істини по кримінальному провадженні,слідчий суддя приходить до переконання, що клопотання підлягає задоволенню.
Керуючись ст.ст. 98, 167, 170-173, 175 КПК України, слідчий суддя,-
УХВАЛИВ:
Клопотання ст. слідчого СВ ВП № 2 Лубенського РВП ГУНП в Полтавській області капітана поліції ОСОБА_3 , погоджене прокурором Хорольського відділу Лубенської окружної прокуратури Полтавської області ОСОБА_4 про арешт майна -задовольнити .
Накласти арешт на тимчасово вилучене майно 10.11.2023 в ході огляду місця події, а саме: трактор реєстраційний номер НОМЕР_1 , тракторний причіп д.н.з. НОМЕР_2 належний ОСОБА_6 ( НОМЕР_3 ), та 2600 кг. буряків, які єречовими доказам у кримінальномупровадженні № 12023170590000402 від 11.11.2023 року, за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ч.3 ст. 15 ч.4 ст.185 КК України, з метою запобігання можливості їх приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, відчуження, для забезпечення збереження.
Місцем зберігання речових доказів, а саме: трактор реєстраційний номер НОМЕР_1 , тракторний причіп д.н.з. НОМЕР_2 належних ОСОБА_6 ( НОМЕР_3 ), визначити території току ТОВ Астарта Прихоролля в с. Тарасівка, Лубенського району, Полтавської області.
Місцем зберігання речових доказів, а саме:2600 кг. буряків, визначити ТОВ Астарта Прихоролля.
Ухвала про арешт майна підлягає негайному виконанню ст. слідчим СВ ВП № 2 Лубенського РВП ГУНП в Полтавській області ОСОБА_3 .
Копію ухвали слідчого судді про арешт майна негайно після проголошення вручити слідчому, прокурору.
Роз`яснити, що підозрюваний, обвинувачений, їх захисник, законний представник, інший власник або володілець майна, представник юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, які не були присутні при розгляді питання про арешт майна, мають право заявити клопотання про скасування арешту майна повністю або частково. Арешт майна також може бути скасовано повністю чи частково ухвалою слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження за клопотанням підозрюваного, обвинуваченого, їх захисника чи законного представника, іншого власника або володільця майна, представника юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, якщо вони доведуть, що в подальшому застосуванні цього заходу відпала потреба або арешт накладено необґрунтовано.
Ухвалу може бути оскаржено в апеляційному порядку безпосередньо до Полтавського апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги в 5-денний строк з дня проголошення ухвали; у разі якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом 5 днів з дня отримання копії цієї ухвали.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Хорольський районний суд Полтавської області |
Дата ухвалення рішення | 13.11.2023 |
Оприлюднено | 29.04.2024 |
Номер документу | 114948522 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про арешт майна |
Кримінальне
Хорольський районний суд Полтавської області
Коновод О. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні