16.11.2023 Суддя Шевченко С. В..
Справа № 644/824/23
Провадження № 2/644/357/23
У Х В А Л А
16 листопада 2023 року Орджонікідзевський районний суд м. Харкова в особі судді Шевченка С.В., розглянув клопотання позивачки про призначення посмертної судово-психіатричної експертизи у справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визнання заповіту недійсним,
у с т а н о в и в :
ОСОБА_1 подала в суд позов, в якому просила визнати недійсним заповіт ОСОБА_3 на користь ОСОБА_2 , складений 18 лютого 2022 року.
В обґрунтування вимоги позивачка посилалася на те, що її батько ОСОБА_3 за життя страждав на хронічне психічне захворювання, неодноразово проходив лікування у відповідних закладах охорони здоров`я, проте його психічний стан з віком лише погіршувався, відтак ОСОБА_3 на момент складання заповіту не міг усвідомлювати значення своїх дій та керувати ними.
Позивачка заявила клопотання про призначення посмертної судово-психіатричної експертизи для визначення психічного стану ОСОБА_3 , на момент вчинення правочину.
Розглянувши заявлене клопотання, суд доходить висновку, що воно підлягає задоволенню, оскільки призначення експертизи для визначення психічного стану особи є обов`язковим і потребує спеціальних знань у сфері психіатрії.
Керуючись ст.ст. 103-105 ЦПК України, суд
п о с т а н о в и в :
Клопотання задовольнити.
Призначити у справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визнання заповіту недійсним посмертну судову психіатричну експертизу, проведення якої доручити експертам Харківської філії судово-психіатричних експертиз Державної установи «Інститут психіатрії, судово-психіатричної експертизи та моніторингу наркотиків Міністерства охорони здоров`я України».
На вирішення експертів поставити наступні запитання:
чи страждав за життя ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , на будь-який психічний розлад, якщо так, то чи носив він хронічний та стійкий характер та чи здатний був ОСОБА_3 , станом на 18 лютого 2022 року, усвідомлювати значення своїх дій і керувати ними?
Попередити експертів про кримінальну відповідальність за ст.ст. 384, 385 КК України.
Провадження у справі на час проведення експертизи зупинити.
Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення до Харківського апеляційного суду.
Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження ухвали суду - якщо апеляційнаскарга поданапротягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Ухвала складена 16.11.2023.
Суддя С.В. Шевченко
Суд | Орджонікідзевський районний суд м.Харкова |
Дата ухвалення рішення | 16.11.2023 |
Оприлюднено | 20.11.2023 |
Номер документу | 114974722 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них за законом. |
Цивільне
Орджонікідзевський районний суд м.Харкова
Шевченко С. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні