Справа №705/5449/23
1-р/705/9/23
У Х В А Л А
І МЕ НЕ М УК РА ЇН И
17 листопада 2023 року Слідчий суддя Уманського міськрайонного суду Черкаської області ОСОБА_1 , при секретарі судового засідання ОСОБА_2 , за участю представника заявника адвоката ОСОБА_3 , прокурора ОСОБА_4 розглянув заяву представника НДП « ІНФОРМАЦІЯ_1 » адвоката ОСОБА_3 про роз`яснення ухвали слідчого судді Уманського міськрайонного суду Черкаської області від 17.10.2023 року у справі № 705/5449/23, 1-кс/705/1206/23,-
ВСТАНОВИВ:
Представник НДП « ІНФОРМАЦІЯ_1 » адвокат ОСОБА_3 звернувся до суду з заявою про роз`яснення ухвали слідчого судді Уманського міськрайонного суду Черкаської області від 17.10.2023 року у справі № 705/5449/23, 1-кс/705/1206/23 посилаючись на те, що 17.10.2023 слідчим суддею розглянуто клопотання ст. слідчого Уманського РУП ГУНП в Черкаській області про тимчасовий доступ до речей та документів у кримінальному провадженні № 42023252100000055 від 21.08.2023 року. Ухвалою слідчого судді, клопотання задоволено та надано групі слідчих СВ Уманського РУП ГУНП в Черкаській області тимчасовий доступ до оригіналів документів, які перебувають у володінні НДП « ІНФОРМАЦІЯ_1 » НАН України, а саме: про правонаступництво на земельну ділянку з кадастровим номером 7110800000:05:001:0271, яка перебуває у власності НДП « ІНФОРМАЦІЯ_1 » НАН України, розроблену та затверджену землевпорядну документацію державної реєстрації прав на підставі якого НДП « ІНФОРМАЦІЯ_1 » НАН України використовує земельну ділянку, укладені договори про спільну діяльність НДП « ІНФОРМАЦІЯ_1 » НАН України із суб`єктами господарювання щодо використання вказаної земельної ділянки, про підстави проведення будівництва парку « ІНФОРМАЦІЯ_1 » та парку « ІНФОРМАЦІЯ_2 », а також введення в експлуатацію останній ( рішення відповідного органу, підстави прийняття останнього, відомості про джерело фінансування будівельних робіт, наявність тендерної, проектної, кошторисної документації на об`єкти будівництва, відомості про укладення договірних зобов`язань на проведення будівельних робіт, відомості про отримання дозвільних документів на проведення будівельних робіт, відомості про готовність об`єкта на ведення в експлуатацію ), відомості про одержані доходи за плату вхідних квитків для відвідування території парку « ІНФОРМАЦІЯ_1 » та парку « ІНФОРМАЦІЯ_2 » за період 2021-2023 року та їх подальше використання, з можливістю отримати належним чином завірені їх копії.
Зазначає, що клопотання про тимчасовий доступ подане, а оскаржувана ухвала постановлена за відсутності обґрунтованої підозри. У клопотанні про тимчасовий доступ не зазначено та не міститься будь-якого обґрунтування вчинення будь-ким кримінального правопорушення, передбаченого ст..367 КК України. В ухвалі про надання тимчасового доступу містяться загальні фрази щодо вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.367 КК України, проте відсутні будь-які обставини його вчинення, з чого неможливо зробити висновок яке саме кримінальне правопорушення було вчинено. Ухвала, яка є предметом звернення для роз`яснення містить загальні формулювання, які можуть бути наявні у будь-якому рішенні, без прив`язки до конкретних обставин вчинення кримінального правопорушення, а отже, не можуть слугувати підставою для застосування заходу забезпечення кримінального провадження, зокрема, тимчасового доступу до речей і документів.
Заявнику не зрозуміла ухвала суду, тобто яким чином документи та інформація, що абсолютно не пов`язана між собою та не має зв`язку між собою, а також витребовується по неіснуючим об`єктам нерухомості та суб`єктам господарювання. Надання права на проведення тимчасового доступу до питань що не пов`язані між собою, зокрема, але не виключно тягне за собою отримання доступу до будь-якої інформації, без виключення у вказаних документах та є втручанням до комерційної, банківської інформації і права на ведення господарської діяльності, що не відповідає вимогам розумності і спів розмірності завданням кримінального провадження.
В судовому засіданні адвокат ОСОБА_3 заяву підтримав з підстав, які викладені в ній та просив її задоволити.
Прокурор ОСОБА_4 в судовому засіданні просила відмовити в задоволенні заяви, так як ухвала слідчого судді є зрозумілою, а подана заява про роз`яснення призводить до затягування строків досудового розслідування.
Вислухавши думку учасників процесу,суд вважає, що у задоволенні заяви щодо роз`яснення ухвали суду необхідно відмовити.
Так, підстави та порядок роз`яснення судового рішення встановлені в ст. 380 КПК України.
Відповідно до ч. 1 ст. 380 КПК України, якщо судове рішення є незрозумілим, суд, який його ухвалив, за заявою учасника судового провадження чи органу виконання судового рішення ухвалою роз`яснює своє рішення, не змінюючи при цьому його зміст. Згідно ч. 4 ст. 380 КПК України за наслідками розгляду заяви може бути прийнято ухвалу про роз`яснення судового рішення або відмову у його роз`ясненні, яку може бути оскаржено в апеляційному порядку особою, яка звернулася із заявою про роз`яснення судового рішення, та учасниками судового провадження.
Роз`яснення рішення - це викладення рішення у більш ясній і зрозумілій формі. Здійснюючи роз`яснення судового рішення, суд викладає більш повно і зрозуміло ті частини рішення, розуміння яких викликає труднощі, не вносячи змін до рішення по суті і не торкаючись тих питань, які не були предметом судового розгляду.
В той же час, під час роз`яснення судового рішення не може ставитися питання про зміну рішення, про внесення до нього нових даних або про роз`яснення мотивів прийняття рішення. Зрозумілість судового рішення полягає в тому, що його резолютивна частина не припускає кілька варіантів тлумачення.
Конкретного і вичерпного переліку критеріїв для визначення рішення незрозумілим правова норма не містить, а зі змісту закону вбачається, що їх має навести особа, яка звертається із заявою про роз`яснення судового рішення.
Як вбачається зі змісту заяви адвоката, останній звернувся до суду з проханням роз`яснити вищевикладену ухвалу слідчого судді оскільки йому не зрозуміло ряд істотних обставин щодо мотивів постановлення судового рішення, а також підстав надання права слідчому на тимчасовий доступ до документів, які на його думку, не стосуються предмету досудового розслідування у кримінальному провадженні, окрім цього незрозумілим є рішення суду про необхідність розгляду клопотання слідчого без виклику представника володільця документів на підставі ч.2 ст. 163 КПК України.
Якщо у поданій до суду заяві ставиться питання, яке може: призвести до зміни змісту рішення; передбачати внесення до нього нової інформації, яка не була предметом розгляду під час розгляду справи; роз`яснення мотивувальної частини рішення, на підставі якої судом було зроблено висновки при складенні резолютивної частини рішення суд відмовить в наданні роз`яснення рішення.
Таким чином, аналізуючи ухвалу, суд вважає, що зміст судового рішення викладено в доступній для її розуміння формі, мотиви прийняття такого рішення є доступними для сприйняття, не допускають подвійного тлумачення, в ухвалі містяться посилання на відповідні положення закону, якими керувався суд, внаслідок чого відсутні законні підстави для задоволення заяви про роз`яснення рішення суду в порядку ст. 380 КПК України.
На підставі викладеного та керуючись ст.370, 371, 380 КПК України, слідчий суддя
УХВАЛИВ:
Відмовити представнику НДП « ІНФОРМАЦІЯ_1 » адвокату ОСОБА_3 в роз`ясненні ухвали слідчого судді Уманського міськрайонного суду Черкаської області від 17.10.2023 року у справі № 705/5449/23, 1-кс/705/1206/23.
Ухвала може бути оскаржена до Черкаського апеляційного суду протягом п`яти днів з дня її оголошення.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Уманський міськрайонний суд Черкаської області |
Дата ухвалення рішення | 17.11.2023 |
Оприлюднено | 20.11.2023 |
Номер документу | 114980850 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Заява про роз’яснення судового рішення |
Кримінальне
Уманський міськрайонний суд Черкаської області
Гудзенко В. Л.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні