Ухвала
від 17.11.2023 по справі 938/816/23
ВЕРХОВИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 938/816/23

Номер провадження № 1-кс/938/320/23

УХВАЛА

про тимчасовий доступ до документів, які містять охоронювану законом таємницю

17 листопада 2023 року селище Верховина

Слідчий суддя Верховинського районного суду Івано-Франківської області ОСОБА_1 , з участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши клопотання старшого слідчого Слідчого відділення Верховинського районного відділення поліції Головного управління Національної поліції України в Івано-Франківській області ОСОБА_3 , погоджене прокурором Верховинського відділу Косівської окружної прокуратури ОСОБА_4 , про тимчасовий доступ до документів, які містять охоронювану законом таємницю, в рамках кримінального провадження, відомості про яке, внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань 14.10.2023 за №12023091130000152,за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.121 КК України,

ВСТАНОВИВ :

старший слідчий Слідчого відділення Верховинського РВП ГУНП України в Івано-Франківській області ОСОБА_5 , за погодженням із прокурором у кримінальному провадженні, подав клопотання про надання дозволу на тимчасовий доступ до речей та документів, які містять охоронювану законом таємницю, з можливістю їх вилучення, а саме до медичної карти стаціонарного хворого КНП « ІНФОРМАЦІЯ_1 » від 26.10.2023, на ім`я ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , яка зберігається у в приміщенні Комунального некомерційного підприємства « ІНФОРМАЦІЯ_1 » Путильської селищної ради Вижницького району Чернівецької області.

Клопотання обґрунтовуєтим,що 13 жовтня 2023 року близько 16:30 год. ОСОБА_7 перебував у дерев`яній господарській споруді, що розміщена по АДРЕСА_1 , де спільно із своїм знайомим ОСОБА_6 розпивав спиртні напої, в ході чого між ОСОБА_7 та ОСОБА_6 виник словесний конфлікт. В ході даного конфлікту, ОСОБА_7 , керуючись прямим умислом на спричинення тілесних ушкоджень, взяв зі столу кухонний ніж, після чого, діючи умисно, усвідомлюючи протиправність та суспільну небезпеку своїх дій, передбачаючи настання суспільно-небезпечних наслідків та свідомо бажаючи їх настання, умисно наніс одного удару лезом вищевказаного ножа в область грудей ОСОБА_6 , в результаті чого спричинив останньому тілесні ушкодження у вигляді проникаючого ножового поранення грудної клітки зліва по передньо-боковій поверхні у IV міжребір`ї, гемопневматорексу зліва, підшкірної емфіземи зліва.

13.10.2023 року внаслідок отриманих травм ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_2 каретою швидкої медичної допомоги було доставлено до комунального некомерційного підприємства « ІНФОРМАЦІЯ_1 » Путильської селищної ради Вижницького району, Чернівецької області, що розміщена за адресою: АДРЕСА_2 , де ОСОБА_6 проходив стаціонарне лікування в період з 13.10.2023 по 26.10.2023 у хірургічному відділенні.

Для прийняття законного і обґрунтованого рішення по даному кримінальному провадженні є необхідність проведення судово-медичної експертизи на предмет встановлення тяжкості тілесних ушкоджень, отриманих ОСОБА_6 , та для проведення такої, є необхідність надання експертам медичної карти стаціонарного хворого. Оскільки така медична карта містить відомості в єдиному примірнику, є необхідною для використання в доказувані та відповідно підлягає залученню до кримінального провадження в якості речових доказів, постала необхідність у її вилученні.

В судове засідання слідчий та прокурор не з`явилися, 17.11.2023 через канцелярію суду подали заяви, в яких подане клопотання підтримали, та просять його задовольнити.

Юридична особа, у володінні якої знаходиться інформація, до якої просить надати тимчасовий доступ слідчий, КНП " ІНФОРМАЦІЯ_1 " Путильської селищної ради Вижницького району Чернівецької області, явку свого представника в судове засідання не забезпечила, причини неявки не повідомила.

Враховуючи вищенаведене, згідно положень ч.4 ст.107 КПК України фіксація під час розгляду клопотання слідчим суддею за допомогою технічних засобів не здійснюється.

Дослідивши матеріали клопотання та докази, додані до такого, приходжу до наступного висновку.

Слідчим суддею встановлено, що Верховинським РВП проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні, відомості про яке внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань 14.10.2023 за №12023091130000152, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.121 КК України, а саме про те, що 13 жовтня 2023 року близько 16:30 год. ОСОБА_7 перебував у дерев`яній господарській споруді, що розміщена по АДРЕСА_1 , де спільно із своїм знайомим ОСОБА_6 розпивав спиртні напої, в ході чого між ОСОБА_7 та ОСОБА_6 виник словесний конфлікт. В ході даного конфлікту, ОСОБА_7 , керуючись прямим умислом на спричинення тілесних ушкоджень, взяв із столу кухонний ніж, після чого, діючи умисно, усвідомлюючи протиправність та суспільну небезпеку своїх дій, передбачаючи настання суспільно-небезпечних наслідків та свідомо бажаючи їх настання, умисно наніс одного удару лезом вищевказаного ножа в область грудей ОСОБА_6 , в результаті чого спричинив останньому тілесні ушкодження у вигляді проникаючого ножового поранення грудної клітки зліва по передньо-боковій поверхні у IV міжребір`ї, гемопневматорексу зліва, підшкірної емфіземи зліва.

Згідно виписки із медичної карти стаціонарного хворого Комунального некомерційного підприємства « ІНФОРМАЦІЯ_1 » від 26.10.2023, ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , житель села Довгопілля Вижницького району Чернівецької області, проходив стаціонарне лікування у хірургічному відділенні « ІНФОРМАЦІЯ_1 » в період з 13.10.2023 по 26.10.2023.

В силу ст.131 КПК України заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження, а заходами забезпечення кримінального провадження є, в тому числі тимчасовий доступ до речей і документів.

Відповідно до ч.1 ст.160 КПК України під час досудового розслідування з клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів мають право звернутися до слідчого судді сторони кримінального провадження.

Згідно ч.1 ст.159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку).

Відповідно до ч.2 ст.159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого-судді, суду.

Згідно з ч.5 ст.163 КПК України слідчий суддя постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.

Відповідно до ч.6 ст.163 КПК України слідчий суддя постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.

Згідно із положеннями ч.7 ст. 163 КПК України, слідчий суддя, в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.

Відповідно до положень п.2 ч.1 ст.162 КПК України, відомості, які можуть становити лікарську таємницю, відносяться до охоронюваної законом таємниці та порядок доступу до неї регулюється положеннями ч.5 та 6 ст.163 КПК України.

Відповідно до Клятви лікаря, що затверджена Указом Президента України від 15.06.1992 р. №349, - кожен лікар зобов`язується зберігати лікарську таємницю, а також ст.39-1 «Основ законодавства України про охорону здоров`я» від 19.11.1992 р. №2801-ХІІ пацієнт має право на таємницю про стан свого здоров`я, факт звернення за медичною допомогою, діагноз, а також про відомості, одержані при його медичному обстеженні.

У медичній карті хворого містяться всі вище перелічені відомості, отже цей документ відноситься до охоронюваної законом таємниці.

З клопотання вбачається, що сторона кримінального провадження просить про надання тимчасового доступу до речей і документів, які підпадають під визначення охоронюваної законом таємниці. Однак зазначена інформаціє не є речами та документами, до яких заборонено доступ (відповідно до ст. 161 КПК).

Відповідно до п.4.4. Правил судово-медичного визначення ступеня тяжкості тілесних ушкоджень затверджених Наказом МОЗ № 6 від 17.01.1995 (далі Наказ) при проведенні судово-медичної експертизи експерт повинен використовувати оригінали медичних документів. У виняткових випадках дозволяється використання копій і виписок, за умови відображення в останніх вичерпних відомостей про ушкодження та їх клінічний перебіг. Ці документи мають бути засвідчені підписом лікаря і печаткою лікувального закладу.

Вивчивши матеріали кримінального провадження, встановлено, що на виконання вимог ч.5 ст.163 КПК України, слідчим доведено, що витребувана виписка із медичної карти перебуває у володінні Комунального некомерційного підприємства « ІНФОРМАЦІЯ_1 », сама по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подано клопотання, може мати суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, а відомості, що у ній містяться, можуть бути використані як докази у кримінальному провадженні, та така необхідна для проведення експертизи з метою встановлення тяжкості тілесних ушкоджень ОСОБА_6 . Крім того, іншим способом неможливо довести обставини для встановлення істини по кримінальному провадженню.

Отже, вищевказані обставини є достатніми підставами, передбаченими ч.5-7 ст.163 КПК України, для постановлення ухвали про надання тимчасового доступу до оригіналів документів, з можливістю їх вилучення, оскільки таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до документів.

Спосіб, у який здійснюється забезпечення кримінального провадження, відповідає завданням кримінального провадження, враховує обставини вчиненого кримінального правопорушення, є розумним і співрозмірним, та у сукупності з іншими документами кримінального провадження має суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні. Суттєвих шкідливих наслідків застосування цього заходу забезпечення кримінального провадження для осіб, яких він стосується, не вбачається.

З огляду на наведене, слідчий суддя приходить до висновку про необхідність надання тимчасового доступу до документів.

Керуючись статтями 131, 132, 159, 160, 163, 164 КПК України, слідчий суддя,

у х в а л и в :

клопотання задовольнити.

Надати слідчимСВ ВерховинськогоРВП ГУНПв Івано-Франківськійобласті капітану поліції ОСОБА_8 , капітану поліції ОСОБА_9 , капітану поліції ОСОБА_5 дозвіл на тимчасовий доступ до документів, а саме до медичної карти стаціонарного хворого КНП « ІНФОРМАЦІЯ_1 » від 26.10.2023, на ім`я ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , яка знаходиться у володінні Комунального некомерційного підприємства « ІНФОРМАЦІЯ_1 » Путильської селищної ради Вижницького району Чернівецької області, яка розташована за адресою: АДРЕСА_2 , з можливість її вилучення.

Строк дії ухвали, не може перевищувати два місяці з дня її постановлення.

У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до зазначених у ухвалі документів відповідно до ст.166 КПК України слідчий суддя за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право доступу до речей і документів, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку з метою відшукання та вилучення зазначених в ухвалі документів і речей.

Ухвала оскарженню не підлягає, однак заперечення проти неї можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді.

Слідчий суддя ОСОБА_10

СудВерховинський районний суд Івано-Франківської області
Дата ухвалення рішення17.11.2023
Оприлюднено29.04.2024
Номер документу114982946
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів

Судовий реєстр по справі —938/816/23

Ухвала від 17.11.2023

Кримінальне

Верховинський районний суд Івано-Франківської області

Джус Р. В.

Ухвала від 07.11.2023

Кримінальне

Івано-Франківський апеляційний суд

Гриновецький Б. М.

Ухвала від 07.11.2023

Кримінальне

Івано-Франківський апеляційний суд

Гриновецький Б. М.

Ухвала від 31.10.2023

Кримінальне

Івано-Франківський апеляційний суд

Гриновецький Б. М.

Ухвала від 16.10.2023

Кримінальне

Верховинський районний суд Івано-Франківської області

Джус Р. В.

Ухвала від 16.10.2023

Кримінальне

Верховинський районний суд Івано-Франківської області

Джус Р. В.

Ухвала від 16.10.2023

Кримінальне

Верховинський районний суд Івано-Франківської області

Джус Р. В.

Ухвала від 16.10.2023

Кримінальне

Верховинський районний суд Івано-Франківської області

Джус Р. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні