Ухвала
від 17.11.2023 по справі 208/4528/23
ЗАВОДСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ДНІПРОДЗЕРЖИНСЬКА 

справа № 208/4528/23

№ провадження 1-кс/208/2236/23

УХВАЛА

Іменем України

17 листопада 2023 р. м. Кам`янське

Слідчийсуддя Заводськогорайонного судум.Дніпродзержинська Дніпропетровськоїобласті ОСОБА_1 ,за участюсекретаря судовогозасідання ОСОБА_2 ,розглянувши увідкритому судовомузасіданні клопотанняслідчого СВКам`янського РУПГУНП вДніпропетровській області ОСОБА_3 ,погоджене прокуроромКам`янської окружноїпрокуратури ОСОБА_4 про тимчасовийдоступ доречей ідокументів вмежах кримінальногопровадження № 12023041160000769 внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань 19.05.2023 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст.190, ч.1 ст.364 КК України, -

встановив:

Слідчий, в провадженні якого знаходяться матеріали кримінального провадження, звернувся до суду із погодженим з прокурором клопотанням, в якому просить надати дозвіл на тимчасовий доступ до інформації та до документів (відомостей), які містять охоронювану законом таємницю, з можливістю вилучення завірених належним чином копій документів, а саме конфіденційну інформацію, в тому числі таку, що містить комерційну таємницю та персональні дані особи, що знаходяться у її особистому володінні або в базі персональних даних, які перебувають у володінні AT " ІНФОРМАЦІЯ_1 " (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), МФО банку: НОМЕР_2 , юридична адреса: АДРЕСА_1 , а також у структурних підрозділах та складають банківську таємницю, з метою всебічного, повного й неупередженого дослідження всіх обставин кримінального провадження.

До судового засідання прокурор та слідчий, які повідомлені належним чином про дату, час та місце розгляду клопотання, подали заяви про підтримання заявленого клопотання, та проведення судового розгляду за їх відсутності.

Також слідчим у відповідності до положень ч. 2 ст. 163 КПК України зазначено, що з метою збереження інформації він прохає розглянути клопотання без повідомлення та виклику особи, у володінні якої вона знаходиться.

На підставі ч. 4 ст. 107 КПК України, фіксування кримінального провадження за допомогою технічних засобів не здійснювалось.

У відповідності до положеньст. 22 КПК України, кримінальне провадження здійснюється на основі змагальності, що передбачає самостійне обстоювання стороною обвинувачення і стороною захисту їхніх правових позицій, прав, свобод і законних інтересів засобами, передбаченими цим Кодексом. Сторони кримінального провадження мають рівні права на збирання та подання до суду речей, документів, інших доказів, клопотань, скарг, а також на реалізацію інших процесуальних прав, передбачених цим Кодексом. Суд, зберігаючи об`єктивність та неупередженість, створює необхідні умови для реалізації сторонами їхніх процесуальних прав та виконання процесуальних обов`язків.

З нормст. 26 КПК Українивипливає, що сторони кримінального провадження є вільними у використанні своїх прав у межах та у спосіб, передбачених цим Кодексом. Слідчий суддя, суд у кримінальному провадженні вирішують лише ті питання, що винесені на їх розгляд сторонами та віднесені до їх повноважень цим Кодексом.

Слідчий суддя враховує, що сторона обвинувачення на власний розсуд розпорядилася правом підтримати заявлене клопотання без своєї особистої участі, у письмовій формі та з документальним підтвердженням.

Дослідивши матеріали клопотання, слідчий суддя приходить до наступного.

Зі змістуклопотання тадоданих документіввбачається,що у провадженніСВ Кам`янськогоРУП ГУНП вДніпропетровській областіперебуває кримінальнепровадження за№ 12023041160000769внесеного доЄдиного реєструдосудових розслідувань19.05.2023року,за ознакамикримінального правопорушення,передбаченого ч.3ст.190,ч.1 ст.364КК України за фактом того що 19.05.2023 року до Кам`янського РУП звернулися з колективною заявою працівники КЗ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » Дніпропетровської обласної ради», гр. ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , та просять притягнути до кримінальної відповідальності посадових осіб зазначеного закладу, які незаконно з метою привласнення бюджетних коштів вносять завідомо недостовірні відомості до офіційних бухгалтерських документів по нарахуванню та виплаті заробітної плати, премій, відпускних та оздоровчих виплат їм та іншим працівникам коледжу.

Так при отриманні ними офіційних відомостей з реєстру застрахованих осіб ІНФОРМАЦІЯ_3 , стало відомо, що в розділах суми нарахування заробітної плати, в розділах про дані трудового та страхового стажу, не відповідають даним з виписок особистого зарплатного, карткового рахунку банку у значних розмірах у зв`язку з чим їм завдана значна матеріальна шкода.

Службові особи, комунального закладу « ІНФОРМАЦІЯ_4 » ДОР, зловживаючи своїм службовим становищем всупереч інтересам служби, підробили підписи в офіційних документах, а саме специфікації №105 від 01.07.2022 та видатковій накладній № 105 від 01.07.2022, щодо отримання запчастин для ремонту службового автомобіля, згідно договору № 105 від 01.07.2022 укладеного з ФОП ОСОБА_8 , на закупівлю запчастин для ремонту автомобілів, які в подальшому на службовий автомобіль Део-Ланос, НОМЕР_3 встановлені не були, та в наявності запчастини відсутні.

З матеріалів кримінального провадження вбачається, що деякі особи які працювали в КЗ« ІНФОРМАЦІЯ_4 » ДОР, отримували заробітну плату на рахунок банківської установи, але фактична сума отриманої заробітної плати не співпадаєз податковими розрахунками сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків-фізичних осіб, тобто отримана заробітна плата на банківський рахунок значно вище.

Беручи до уваги вищевикладене та враховуючи, що у матеріалах кримінального провадження вбачається наявність достатніх підстав вважати, що вказані речі і документи мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, необхідно отримати тимчасовий доступ до вказаних речей і документів та можливість їх вилучити, які перебувають у володінні АТ " ІНФОРМАЦІЯ_1 " (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), МФО банку: НОМЕР_2 , юридична адреса: АДРЕСА_1 , а також у структурних підрозділах та складають банківську таємницю, з метою всебічного, повного й неупередженого дослідження всіх обставин кримінального провадження.

Вивчивши та дослідив матеріали кримінального провадження, слідчий суддя дійшов наступного висновку.

Як зазначено у ч.1ст. 159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку).

Відповідно до ст. 160 КПК України, сторони кримінального провадження мають право звернутись до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів.

Згідно ч.5ст.163КПК України,слідчий суддя,суд постановляєухвалу пронадання тимчасовогодоступу доречей ідокументів,якщо сторонакримінального провадженняу своємуклопотанні доведенаявність достатніхпідстав вважати,що ціречі абодокументи: 1)перебувають абоможуть перебуватиу володіннівідповідної фізичноїабо юридичноїособи; 2)самі пособі абов сукупностіз іншимиречами ідокументами кримінальногопровадження,у зв`язкуз якимподається клопотання,мають суттєвезначення длявстановлення важливихобставин укримінальному провадженні; 3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.

Ч. 6 ст. 163 КПК України встановлено, що слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієїстатті,доведе можливістьвикористання якдоказів відомостей,що містятьсяв цихречах ідокументах,та неможливістьіншими способамидовести обставини,які передбачаєтьсядовести задопомогою цихречей ідокументів. Доступ особи до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, здійснюється в порядку, визначеному законом. Доступ до речей і документів, що містять відомості, які становлять державну таємницю, не може надаватися особі, що не має до неї допуску відповідно до вимог закону.

Згідно ч. 7 ст. 163 КПК України, слідчий суддя, суд в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.

Згідно п.2ч.1ст.162КПК України, доохоронюваної закономтаємниці,яка міститьсяв речахі документах,належать відомості, які можуть становити лікарську таємницю.

Слідчим доведена наявність достатніх підстав вважати, що існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, доступ до яких слідчий просить надати, тому слідчий суддя на підставі ч. 2 ст. 163 КПК України розглянув клопотання без виклику особи, у володінні якої вони знаходяться.

На підставі матеріалів клопотання, слідчий суддя вважає доведеним наявність достатніх підстав вважати, що предмет клопотання перебуває у володінні вказаної юридичної особи, сам по собі та в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження має суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні та те, що відомості, які містяться у предметі клопотання мають доказове значення і іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів, неможливо, тому клопотання слідчого підлягає задоволенню.

Керуючись викладеним та ст. 84, 85, 94, 159 166 КПК України, слідчий суддя, -

постановив:

Клопотання слідчого задовольнити.

Надати дозвіл на тимчасовий доступ до речей та документів (відомостей), які містять охоронювану законом таємницю, а саме конфіденційну інформацію, в тому числі таку, що містить комерційну таємницю та персональні дані особи, що знаходяться у її особистому володінні або в базі персональних даних, які перебувають у володінні AT " ІНФОРМАЦІЯ_1 " (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), МФО банку: НОМЕР_2 , юридична адреса: АДРЕСА_1 , а також у структурних підрозділах та складають банківську таємницю, з метою всебічного, повного й неупередженого дослідження всіх обставин кримінального провадження, а саме:

- довідку інформацію про рух коштів з по секундною реєстрацією із зазначенням часу (дат, годин, хвилин, секунд) проведення платежів із зазначенням повних даних з розшифровкою контрагентів (їх кодів, назв та рахунків), призначення платежів, місць розташування (адрес) банкоматів, кас банку, що являють собою роздруківки з магнітного носія інформації з серверу банку на паперовий та електронний носії інформації, завірений належним чином з відтиском печатки банківської установи, по рахункам за період первинних банківських документів, у т. ч. видаткових ордерів, касових чеків, довіреностей, грошових чеків тощо, що обґрунтовують перерахування та отримання готівкових грошових коштів щодо руху коштів по всім наявним рахункам ОСОБА_9 (РНКПО НОМЕР_4 ), у період часу з 01.01.2017 по 31.12.2019р.;

- договір про надання банківської послуги та додатки до нього, копія паспорта та ІПН, корінець розписки про видачу ПІН коду, корінець розписки про видачу пластикової картки, та інші документи, що підтверджують відкриття рахунків ОСОБА_9 (РНКПО НОМЕР_4 ), у період часу з часу відкриття по 31.12.2019р.;

- до відомостей про день, час, місце зняття грошових коштів із картки/рахунку банківського рахунку(місто, область, районний центр, вулиця), з даними, яким шляхом були зняті грошові кошти, із зазначенням повної анкетної інформації, щодо отримувача, із зазначенням рахунку, місця мешкання: (вулиця, місто, районний центр, область) за період часу з 01.01.2017 року по 31.12.2019, з наданням фото з електронно-платіжних терміналів (банкоматів) із зображенням осіб, які здійснювали зняття готівкою коштів, використовуючи банківську картку;

- вказати номери «ІР адреси» через які входили до додатку «клієнт - Банк» та з якого телефону (пристрою), з інформацією про МАС-адреси комп`ютерів, з яких відбувалося з`єднання з системою, з зазначенням дати та часу за Київським часом в форматі:день, місяць, рік, години, хвилини, секунди таких з`єднань за період часу з 01.01.2017 по 31.12.2019р.;

- інформацію про телефонні номери, які було прив`язано як фінансові докартки/рахунку банківського рахунку, (копію паспорту, анкетну заяву, фото власника рахунка тощо) за період часу з 01.01.2017 по 31.12.2019р.;

зазначену інформацію про банківські операції надати на паперових носіях, належних чином завірених, а також на носії інформації в електронному вигляді.

Право на здійснення тимчасового доступу надати слідчому СВ Кам`янського РУП ОСОБА_3 ,старшому слідчому СВ Кам`янського РУП ГУНП в Дніпропетровській області капітану поліції ОСОБА_10 , слідчому СВ Кам`янського РУП ГУНП в Дніпропетровській області капітану поліції ОСОБА_11 , слідчому СВ Кам`янського РУП ГУНП в Дніпропетровській області лейтенанту поліції ОСОБА_12 .

Відповідальній особі в якої перебуває перелік вищевказаних речей і документів, забезпечити тимчасовий доступ до речей і документів.

Згідно до п. 7 ч. 1 ст. 164 КПК України, строк дії ухвали, не може перевищувати двох місяців з дня постановлення ухвали, за виключенням ухвал, постановлених на виконання вимогчастини другоїстатті 562 цього Кодексу, таким чином строк дії ухвали два місяці зі дня постановлення ухвали, а саме до 17 січня 2024 року.

Згідно ч. 1 ст. 165 КПК України, особа, яка зазначена в ухвалі слідчого судді, суду про тимчасовий доступ до речей і документів як володілець речей або документів, зобов`язана надати тимчасовий доступ до зазначених в ухвалі речей і документів особі, зазначеній у відповідній ухвалі слідчого судді, суду.

Згідно ч. 4 ст. 165 КПК України, на вимогу володільця особою, яка пред`являє ухвалу про тимчасовий доступ до речей і документів, має бути залишено копію вилучених оригіналів документів. Копії документів, які вилучаються або оригінали яких вилучаються, виготовляються з використанням копіювальної техніки, електронних засобів володільця (за його згодою) або копіювальної техніки, електронних засобів особи, яка пред`являє ухвалу про тимчасовий доступ до речей і документів.

Відповідно до ч. 1 ст. 166 КПК України, у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя ОСОБА_1

СудЗаводський районний суд м.Дніпродзержинська 
Дата ухвалення рішення17.11.2023
Оприлюднено29.04.2024
Номер документу115004541
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів

Судовий реєстр по справі —208/4528/23

Ухвала від 02.02.2024

Кримінальне

Заводський районний суд м.Дніпродзержинська

Івченко Т. П.

Ухвала від 18.01.2024

Кримінальне

Заводський районний суд м.Дніпродзержинська

Івченко Т. П.

Ухвала від 17.11.2023

Кримінальне

Заводський районний суд м.Дніпродзержинська

Івченко Т. П.

Ухвала від 17.11.2023

Кримінальне

Заводський районний суд м.Дніпродзержинська

Івченко Т. П.

Ухвала від 17.11.2023

Кримінальне

Заводський районний суд м.Дніпродзержинська

Івченко Т. П.

Ухвала від 17.11.2023

Кримінальне

Заводський районний суд м.Дніпродзержинська

Івченко Т. П.

Ухвала від 17.11.2023

Кримінальне

Заводський районний суд м.Дніпродзержинська

Івченко Т. П.

Ухвала від 17.11.2023

Кримінальне

Заводський районний суд м.Дніпродзержинська

Івченко Т. П.

Ухвала від 17.11.2023

Кримінальне

Заводський районний суд м.Дніпродзержинська

Івченко Т. П.

Ухвала від 17.11.2023

Кримінальне

Заводський районний суд м.Дніпродзержинська

Івченко Т. П.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні