Справа 556/1287/23
Номер провадження 1-кп/556/119/2023
У Х В А Л А
іменем України
про визначення порядку виконання вироку
в частині конфіскації речових доказів
07.11.2023 року смт.Володимирець
Володимирецький районний суд Рівненської області в складі
головуючої судді ОСОБА_1 ,
при секретарі ОСОБА_2 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт.Володимирець подання,що надійшловід начальникаВолодимирецького відділу державної виконавчої служби у Вараському районі Рівненської областіпро зміну способу і порядку виконання вироку Володимирецького районного суду Рівненської області від 09.06.2023 року в частині конфіскації речових доказів по справі №556/1287/23 в кримінальному провадженню що зареєстроване в ЄРДР за №120231812300000044 відносно ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , -
встановив:
Вироком Володимирецького районного суду Рівненської області від 09.09.2023 року ОСОБА_3 , визнано винуватиму вчиненні кримінального правопорушення-злочину передбаченого ч. 4 ст.246 КК України.
Цим же вироком вирішено долю речових доказів, а саме: двадцять чотири колоди сиро ростучих дерев породи сосна, загальною кубомасою 6,4 метри кубічних - конфіскованов дохіддержави.
Вказаний вирок набрав законної сили та звернутий до виконання.
28.09.2023 року начальник Володимирецького відділу державної виконавчої служби у Вараському районі Рівненської області звернувся до Володимирецького районного суду з поданням про зміну способу і порядку виконання вироку в частині конфіскації речових доказів шляхом заміни конфіскації майна на передачу для потреб територіальної оборони (ТрО). Одночасно клопотав про розгляд подання у його відсутності та відсутності представника органу ДВС.
В судовому засіданні при розгляді подання прокурор проти його задоволення не заперечував, засуджений та його захисник, будучи належно повідомленими про час і місце судового розгляду подання, в судове засідання не з`явились, про причини неявки суд не повідомили, про перенесення судового засідання не клопотали. При цьому, як це вбачається зі ст.539 ч.5 КПК України, неприбуття в судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про місце та час розгляду клопотання (подання), не перешкоджає проведенню судового розгляду, крім випадків, коли їх участь визнана судом обов`язковою або особа повідомила про поважні причини неприбуття.
Заслухавши пояснення прокурора, дослідивши подання та матеріали кримінального провадження, суд прийшов до висновку, що подання обґрунтоване і підлягає задоволенню.
У відповідності до ст.ст.537, 539 КПК України, під час виконання вироків суд, який постановив вирок, має право вирішувати питання про всякого роду сумніви і протиріччя, що виникають при виконанні вироку.
Як вбачається зі ст.59 КК України, покарання у виді конфіскації майна полягає в примусовому безоплатному вилученні у власність держави всього або частини майна, яке є власністю засудженого.
У відповідності до ч.9 ст.100 КПК України, питання про долю речових доказів і документів, які були надані суду, вирішується судом під час ухвалення судового рішення, яким закінчується кримінальне провадження. Такі докази і документи повинні зберігатися до набрання рішенням законної сили. При цьому гроші, цінності та інше майно, які підшукані, виготовлені, пристосовані або використані як засоби чи знаряддя вчинення кримінального правопорушення та/або зберегли на собі його сліди, конфіскуються, крім випадків, коли власник (законний володілець) не знав і не міг знати про їх незаконне використання. У такому разі зазначені гроші, цінності та інше майно повертаються власнику (законному володільцю);
Таким чином, виходячи із змісту вказаних норм кримінального та кримінально-процесуального закону, конфіскація полягає у передачі майна засудженого у власність держави
Відповідно до п.20 постанови Кабінету Міністрів України № 414 від 26 березня 2022 року «Про внесення зміни до Порядку обліку, зберігання, оцінки конфіскованого та іншого майна, що переходить у власність держави, і розпорядження ним», тимчасово, на період воєнного стану в Україні, за рішенням керівника обласної військової адміністрації майно, визнане безхазяйним відповідно до законодавства, тютюнові вироби та рідини, що використовуються в електронних сигаретах, паливо, інша підакцизна продукція, що не загрожує безпеці та життєдіяльності людини (далі - безхазяйне майно), може бути безоплатно передано Збройним Силам, Національній гвардії, СБУ, Службі зовнішньої розвідки, Держприкордонслужбі, МВС, Управлінню державної охорони, Держспецзв`язку, іншим утвореним відповідно до законів України військовим формуванням, їх з`єднанням, військовим частинам, підрозділам, установам або організаціям, що утримуються за рахунок коштів державного бюджету (далі - суб`єкти, яким передається безхазяйне майно), для потреб оборони держави, забезпечення національної безпеки, відсічі збройної агресії Російської Федерації проти України, усунення загрози небезпеки державній незалежності України, її територіальній цілісності.
Враховуючи викладене, приймаючи до уваги воєнний стан, необхідність забезпечення потреб підрозділів ТрО, які є складовою ЗСУ, приймаючи до уваги, що законодавством встановлено тимчасову можливість передачі майна державним органам, установам, військовим підрозділам та ін, суд приходить до висновку, що майно, яке підлягає конфіскації, доцільно передати підрозділу ТрО, у зв`язку з чим подання державного виконавця підлягає задоволенню.
Керуючись ст.100, 534, 537-539 КПК України, суд,-
постановив:
Подання начальника Володимирецького відділу державної виконавчої служби у Вараському районі Рівненської області про зміну способу і порядку виконання вироку Володимирецького районного суду Рівненської області від 09.06.2023 року в частині конфіскації речових доказів - задовольнити.
Встановити спосіб і порядок виконання вироку Володимирецького районного суду Рівненської області від 09.06.2023 року в частині конфіскації речових доказів в справі № 556/1287/23 про притягнення до кримінальної відповідальності ОСОБА_3 за ч. 4 ст.246 КК України, щодо конфіскації вилучених предметів - а саме: двадцять чотири колоди сиро ростучих дерев породи сосна, загальною кубомасою 6,4 метри кубічних конфіскувати в прибуток держави, та передати для потреб територіальної оборони (ТрО) та/або Збройних Сил України (ЗСУ).
На ухвалу може бути подана апеляція до Рівненського апеляційного суду протягом 7 діб з моменту проголошення через районний суд.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку апеляційного оскарження, якщо апеляцію не було подано. В разі подання апеляції ухвала набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду, якщо ухвалу не було скасовано.
Суддя: ОСОБА_1
Суд | Володимирецький районний суд Рівненської області |
Дата ухвалення рішення | 07.11.2023 |
Оприлюднено | 22.11.2023 |
Номер документу | 115023661 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Злочини проти довкілля Незаконна порубка лісу |
Кримінальне
Володимирецький районний суд Рівненської області
Іванків О.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні