Ухвала
від 15.09.2023 по справі 569/12823/23
РІВНЕНСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 569/12823/23

1-кс/569/6702/23

У Х В А Л А

15 вересня 2023 року м. Рівне

Слідчий суддя Рівненського міського суду Рівненської області ОСОБА_1 , з участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , прокурора ОСОБА_3 , підозрюваного ОСОБА_4 , захисника підозрюваного адвоката ОСОБА_5 , розглянувши у судовому засіданні в м. Рівне, клопотання прокурора у кримінальному провадженні заступника начальника відділу процесуального керівництва при провадженні досудового розслідування територіальними органами поліції та підтримання публічного обвинувачення управління нагляду за додержанням законів Національною поліцією України та органами які ведуть боротьбу з організованою та транснаціональною злочинністю Рівненської обласної прокуратури ОСОБА_3 , подане в рамках кримінального провадження №42023180000000019 від 15.02.2023, за ознаками злочину, передбаченого ч. 3 ст. 332 КК України (далі це ж кримінальне провадження) про продовження строку дії покладених обов`язків щодо підозрюваного ОСОБА_4 , -

ВСТАНОВИВ:

19.07.2023, ОСОБА_4 повідомлено про підозру у вчиненні злочину, передбаченого ч. 3 ст. 332 КК України.

Згідно підозри, у зв`язку з початком 24.02.2022 військової агресії російської федерації проти України, відповідно до пункту 20 частини першої статті 106 Конституції України, ст.ст. 2, 5, 6 Закону України «Про правовий режим воєнного стану», на підставі пропозиції Ради національної безпеки і оборони України, Указом Президента України ОСОБА_6 (далі Указ) № 64/2022 від 24 лютого 2022 року, із 05 години 30 хвилин 24 лютого 2022 року на всій території України введено воєнний стан строком на 30 діб.

Законом України від 24.02.2022 № 2102-IX затверджено Указ Президента України від 24 лютого 2022 року № 64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні».

У подальшому, строк дії воєнного стану в Україні неодноразово продовжувався.

Одночасно із введенням в Україні військового стану Указом Президента України ОСОБА_6 № 69/2022 від 24 лютого 2022 року, оголошено проведення загальної мобілізації на території України строком 90 діб.

Відповідно до ч. 1 ст. 3 Закону України «Про порядок виїзду з України і в`їзду в Україну громадян України» від 21 січня 1994 року № 3857-XII, перетинання громадянами України державного кордону України здійснюється в пунктах пропуску через державний кордон України після пред`явлення одного з документів, зазначених у статті 2 цього Закону.

У відповідності до п. 2-9 Правил перетинання державного кордону громадянами України, які затвердженні постановою Кабінету Міністрів України від 27 січня 1995 р. № 57 (у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 25 серпня 2010 р. № 724), у разі введення в Україні воєнного стану пропуск через державний кордон водіїв транспортних засобів суб`єктів господарювання, які мають ліцензію на право провадження господарської діяльності з міжнародних перевезень вантажів та пасажирів автомобільним транспортом (далі - ліцензіати), здійснюється уповноваженими службовими особами Держприкордонслужби за умови виконання правил перетину державного кордону України та за наявності інформації про особу у відповідній інформаційній системі, адміністратором якої є Укртрансбезпека.

ОСОБА_4 , який зареєструвався 04.04.2022 як ФОП, вид діяльності 49.41 Вантажний автомобільний транспорт та отримав ліцензію на право провадження господарської діяльності з міжнародних перевезень вантажів, будучи добре обізнаним з вищенаведеними правилами перетину державного кордону в умовах воєнного стану, вирішив використати свої знання та можливості з корисливою метою та за попередньою змовою групою осіб з ОСОБА_7 та ОСОБА_8 , будучи добре обізнаними з п. 2-9 Правил перетинання державного кордону громадянами України, організував та керував незаконним переправленням через державний кордон України, осіб, які не мають на це права, під виглядом водіїв вантажного транспортного засобу, які здійснюють міжнародні перевезення вантажів, за визначену ними грошову винагороду.

Крім того, з метою реалізації свого злочинного умислу, ОСОБА_8 , також 03.06.2023 зареєструвався як фізична особа-підприємець, за видом діяльності 49.41 та отримав ліцензію на право провадження господарської діяльності з міжнародних перевезень вантажів, що в подальшому дає змогу вносити осіб призовного віку до інформаційної системи Шлях Міністерства інфраструктури України.

Так, ОСОБА_8 за попередньою змовою групою осіб з ОСОБА_7 та ОСОБА_4 , у період з 15 червня 2023 року по 18 липня 2023 року, в порушення вищевказаних нормативно-правових актів, переслідуючи корисливий мотив і мету направлені на отримання грошової винагороди, достовірно знаючи про тимчасові обмеження щодо виїзду військовозобов`язаних чоловіків з території України, організували незаконне переправлення через державний кордон України громадянина України призовного віку ОСОБА_9 , який мав намір незаконно перетнути державний кордон України у воєнний час за грошову винагороду, шляхом створення необхідних документів, які б надавали право на безперешкодний перетин державного кордону, не зважаючи на діючі обмеження воєнного стану.

Так, близько 10 години 15 червня 2023 року, ОСОБА_4 , перебуваючи за адресою: м. Рівне, вул. Загородня, 2, під час зустрічі з ОСОБА_9 надавав останньому поради та умови незаконного перетину кордону України, при цьому роз`яснивши, що ОСОБА_9 буде фіктивно працевлаштований водієм вантажного транспортного засобу, який здійснює міжнародні перевезення вантажів, та будучи внесеним до системи «Шлях», він може безперешкодно перетнути державний кордон України у воєнний стан, заплативши за це заздалегідь узгоджену грошову винагороду в сумі 4500 доларів США.

Далі, погодившись із умовами незаконного перетину державного кордону, ОСОБА_9 надав ОСОБА_4 свої персональні та паспортні дані для створення фіктивного трудового договору про працевлаштування у якості найманого працівника у ФОП « ОСОБА_8 », яке надає послуги з міжнародних перевезень вантажів, що в свою чергу дає право на безперешкодний перетин державного кордону України у воєнний час для військовозобов`язаних чоловіків.

У подальшому, 17.07.2023, здійснюючи реалізацію злочинного умислу, направленого на організацію незаконного перетину державного кордону України, ОСОБА_4 надав для ОСОБА_9 всі необхідні документи для безперешкодного перетину державного кордону України, а ОСОБА_8 надав в керування ОСОБА_9 як знаряддя злочину, транспортний засіб марки та моделі «Mercedes-Benz Sprinter 316CDI» д.н.з. НОМЕР_1 . При цьому, під час зустрічі ОСОБА_4 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 проводили інструктаж ОСОБА_9 щодо правил поведінки за кермом під час перетину державного кордону, щоб в ході спілкування уникнути підозри у працівників Державної прикордонної служби України щодо фіктивного тимчасового працевлаштування водієм у ФОП « ОСОБА_8 » та дійсних намірів ОСОБА_9 незаконно переправитись через державний кордон для особистих потреб. Крім того, в ході інструктажу, ОСОБА_4 довів до ОСОБА_9 порядок дій після незаконного переправлення через державний кордон України до Республіки Польща, що полягав у залишенні транспортного засобу марки «Mercedes-Benz Sprinter 316CDI» д.н.з. НОМЕР_1 в заздалегідь обумовленому місці для передачі його керування іншій особі та оплаті так званих послуг в розмірі 4500 доларів США.

Далі, 18.07.2023 о 13 год. 30 хв., ОСОБА_9 , виконуючи вказівки ОСОБА_4 , ОСОБА_7 та ОСОБА_8 , прибув як водій транспортного засобу марки «Mercedes-Benz Sprinter 316CDI» д.н.з. НОМЕР_1 у міжнародний пункт пропуску для автомобільного сполучення «Устилуг-Зосін», що розташований в м. Устилуг Волинської області, де мав намір перетнути корон України, однак був зупинений працівниками правоохоронних органів.

Прокурор підозру у вчиненні ОСОБА_4 кримінального правопорушення за вищевказаних обставин підтверджує зібраними у кримінальному провадженні доказами, а саме:

- протоколами за результатами проведення негласних слідчих (розшукових) дій зняття інформації з електронних комунікаційних мереж відносно ОСОБА_7 , ОСОБА_4 ;

- протоколами за результатами проведення негласної слідчої (розшукової) дії візуальне спостереження за особою відносно ОСОБА_7 , ОСОБА_4 , в ході яких зафіксовано факт незаконного перетину осіб через державний кордон, тощо.

- протоколами за результатами проведення негласної слідчої (розшукової) дії аудіо,- відео контроль особи відносно ОСОБА_7 , ОСОБА_4 ;

- протоколами проведення обшуків за місцем проживання та у транспортних засобах ОСОБА_8 , ОСОБА_7 , ОСОБА_4 ;

- протоколами огляду речей, вилучених під час проведення обшуків, в ході огляду яких встановлена інформація, щодо фіктивного працевлаштування осіб в якості водіїв, від імені ФОП « ОСОБА_10 » та ФОП « ОСОБА_8 », ФОП « ОСОБА_11 » електронні договори, фотозображення паспортів, тощо.

- інформацією отриманою від Головного управління ДПС в Рівненській області, Головного управління ПФУ в Рівненській області, щодо наявності чи відсутності сплати податкових та пенсійних внесків при працевлаштуванні осіб, як водіїв від імені ФОП « ОСОБА_10 » та ФОП « ОСОБА_8 », ФОП « ОСОБА_11 »

- інформацією, щодо незаконного перетину встановлених по кримінальному провадженні осіб через державний кордон України.

- іншими доказами, що знаходяться в матеріалах кримінального провадження у їх сукупності.

Прокурор зазначає, що 20.07.2023 щодо підозрюваного ОСОБА_4 застосовано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою строком на два місяці, тобто до 18.09.2023 з визначенням розміру застави у розмірі 214 720 гривень.

20.07.2023 підозрюваним ОСОБА_4 , внесено заставу у розмірі 214 720 гривень у зв`язку з чим на останнього покладено обов`язки, пов`язані із застосуванням запобіжного заходу у вигляді застави.

Двомісячний строк досудового розслідування у кримінальному провадженні закінчується 18.09.2023, однак строк досудового розслідування продовжено першим заступником керівника Рівненської обласної прокуратури до трьох місяців, тобто до 18.10.2023.

Покликаючись на наведене, прокурор просить продовжити строк дії обов`язків, з метою забезпечення виконання підозрюваним покладених на нього процесуальних обов`язків. Також прокурор доводить, що ризики передбачені п.п. 1, 2, 4, 5 ч.1 ст. 177 КПК України, не перестали існувати.

Прокурор доводить, що кримінальне правопорушення, передбачене ч. 3 ст. 332 КК України відносяться до категорії тяжких кримінальних правопорушень, за вчинення якого передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 7 до 9 років із конфіскацією майна. Тяжкість ймовірного покарання та суворість можливого вироку значно підвищують ймовірність ризику переховування від органів досудового розслідування та/або суду. Враховуючи воєнний стан в Україні, підозра у вчинені резонансного злочину, вчиненого під час такого стану з явним цинізмом по відношенню до інтересів держави та завдав негативного результату обороноздатності держави під час прямої воєнної агресії, існує ризик переховування підозрюваного від органів досудового розслідування, тобто існує ризик передбачений п.1 ч.1 ст. 177 КПК України.

Крім того, ОСОБА_4 підозрюється у організації та незаконному переправленні осіб через державний кордон України, вчинене з корисливих мотивів, під час воєнного стану, а в ході досудового розслідування, на даний час не встановлено весь механізм переправлення осіб через державний кордон України, не встановлено також і всіх інших учасників вказаної групи осіб, а тому, існує ризик того, що підозрюваний знищить, сховає або спотворить інші речі та документи, які мають відношення до вчинення кримінального правопорушення, що є ризиком передбачений п.2 ч.1 ст. 177 КПК України.

Також ОСОБА_4 відомі анкетні дані осіб, яких він незаконно переправляв через державний кордон, відомі місця їх проживання, мобільні телефони, а тому останній зможе незаконно впливати на свідків шляхом залякування, чинити на них тиск з метою їх залякування щодо відмови від дачі показань, під час досудового розслідування так і під час розгляду кримінального провадження у суді. Крім того, на даному етапі досудового розслідування не встановлені всі особи, які входять до групи осіб, причетних до вчинення вищевказаного кримінального правопорушення, а тому ОСОБА_4 може незаконно впливати на свідків та очевидців через інших осіб. Тому, існує ризик того, що підозрюваний буде перешкоджати кримінальному провадженню п.4 ч.1 ст. 177 КПК України.

Вивченням особи ОСОБА_4 на даний час встановлено, що він працездатний, одружений, не похилого віку, не має на утриманні неповнолітніх дітей, тяжкими захворюваннями, не страждає.

Покладені на ОСОБА_4 обов`язки не є обтяжливими щодо підозрюваного та в достатній мірі забезпечують його належну процесуальну поведінку та виконання ним його процесуальних обов`язків. Підозрюваний не порушував покладені на нього обов`язки, що, в свою чергу, свідчить про те, що застосований слідчим суддею запобіжний захід до ОСОБА_4 є таким, що достатньою мірою гарантує виконання підозрюваним покладених на нього обов`язків, забезпечує його належну процесуальну поведінку в кримінальному провадженні.

Прокурор просив задоволити клопотання

Захисник підозрюваного адвокат ОСОБА_5 та підозрюваний ОСОБА_4 не заперечували щодо задоволення клопотання. Просили встановити обов`язок не відлучатись без дозволу слідчого, прокурора та суду, з Рівненської області, оскільки діяльність підозрюваного пов`язана з виїздами поза межами смт. Квасилів, де він проживає.

Заслухавши учасників кримінального провадження, дослідивши клопотання та додані сторонами матеріали, слідчий суддя приходить до наступного висновку.

19.07.2023 ОСОБА_4 повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення передбаченого ч. 3 ст. 332 КК України.

20.07.2023 щодо підозрюваного ОСОБА_4 застосовано запобіжний захід тримання під вартою строком до 18.09.2023 з визначенням розміру застави у розмірі 214 720 гривень.

20.07.2023 підозрюваним внесено заставу у вказаному розмірі, а відтак на підозрюваного покладено обов`язки, пов`язані із застосуванням запобіжного заходу у вигляді застави.

Строк досудового розслідування продовжено першим заступником керівника Рівненської обласної прокуратури до трьох місяців, тобто до 18.10.2023.

Загальні підстави і порядок застосування та продовження запобіжного заходу визначені у ст. 194, 199 КПК України, конструкції яких передбачають такі критерії дослідження слідчим суддею обставин (фактів): 1) наявність обґрунтованої підозри у вчиненні підозрюваним, обвинуваченим кримінального правопорушення; 2) наявність достатніх підстав вважати, що заявлений ризик не зменшився або з`явилися нові ризики, які виправдовують продовження дії запобіжного заходу; 3) обставини, які перешкоджають завершенню досудового розслідування до закінчення дії попередньої ухвали про застосування запобіжного заходу.

З точки зору практики ЄСПЛ обґрунтованість підозри це певний стандарт доказування, який означає, що існують факти або інформація, які можуть переконати об`єктивного спостерігача в тому, що особа, про яку йдеться, могла вчинити правопорушення (рішення у справі "Фокс, Кемпбелл і Гартлі проти Сполученого Королівства" від 30 серпня 1990 року, п. 32, Series A, N 182). При чому факти, які викликали підозру, не обов`язково мають бути одного рівня з тими, які необхідні для того, щоб не лише обґрунтувати засудження, а й пред`явити обвинувачення, що є наступною стадією в процесі розслідування кримінальної справи (рішення у справі «Murrаy v.United Kingdom», 14310/88, 28.10.1994, п. 55).

Беручи до уваги докази, які вказують на обґрунтованість підозри, тяжкість кримінального правопорушення у вчиненні якого ОСОБА_4 підозрюється, яке відповідно до ст. 12 КК України є тяжким злочином, у сукупності з існуючими вищевказаними ризиками, що строк досудового розслідування у кримінальному провадженні продовжено, слід продовжити щодо підозрюваної строк дії покладених на підозрюваного обов`язків, в межах строку досудового розслідування кримінального провадження, і ці обов`язки не є надмірними для підозрюваного, та забезпечать належну процесуальну його поведінку.

Керуючись ст. ст. 176-179, 182, 193, 194, 309 КПК України, слідчий суддя, -

ПОСТАНОВИВ:

Продовжити відносно ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця смт. Квасилів Рівненського району Рівненської області, жителя АДРЕСА_1 громадянина України, раніше не судимого, дію покладених на нього ухвалою слідчого судді Рівненського міського суду від 20.07.2023, обов`язків, в межах строку досудового розслідування, а саме:

- прибувати за кожною вимогою до слідчого, прокурора та суду;

- не відлучатись з Рівненської області, без дозволу слідчого, прокурора, або суду;

- повідомляти прокурора чи суд про зміну місця свого проживання та/або місця роботи;

- здати на зберігання до відповідних органів державної влади свій паспорт (паспорти) для виїзду за кордон, інші документи, що дають право виїзд з України і в`їзд в Україну;

- утримуватись від спілкування зі свідками та іншими підозрюваними, також з будь-якими іншими особами, щодо обставин, викладених у письмовому повідомленні про підозру у цьому кримінальному провадженні, крім своїх захисників, слідчих, прокурорів, слідчого судді (суду).

Строк дії ухвали та покладених обов`язків - до 18.10.2023.

Ухвала набирає чинності з моменту її проголошення та оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя Рівненського міського суду ОСОБА_1

СудРівненський міський суд Рівненської області
Дата ухвалення рішення15.09.2023
Оприлюднено22.11.2023
Номер документу115024002
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про продовження строку обов'язків

Судовий реєстр по справі —569/12823/23

Ухвала від 16.01.2024

Кримінальне

Рівненський міський суд Рівненської області

Денисюк П. Д.

Ухвала від 15.12.2023

Кримінальне

Рівненський міський суд Рівненської області

Крижова О. Г.

Ухвала від 18.12.2023

Кримінальне

Рівненський міський суд Рівненської області

Крижова О. Г.

Ухвала від 15.12.2023

Кримінальне

Рівненський міський суд Рівненської області

Крижова О. Г.

Ухвала від 15.12.2023

Кримінальне

Рівненський міський суд Рівненської області

Крижова О. Г.

Ухвала від 15.12.2023

Кримінальне

Рівненський міський суд Рівненської області

Крижова О. Г.

Ухвала від 14.12.2023

Кримінальне

Рівненський міський суд Рівненської області

Крижова О. Г.

Ухвала від 07.12.2023

Кримінальне

Рівненський міський суд Рівненської області

Крижова О. Г.

Ухвала від 15.09.2023

Кримінальне

Рівненський міський суд Рівненської області

Наумов С. В.

Ухвала від 15.09.2023

Кримінальне

Рівненський міський суд Рівненської області

Наумов С. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні