Справа № 712/1674/23
Провадження № 2/712/13/23
У Х В а л а
26 квітня 2023 року Соснівський районний суд м. Черкаси в складі:
головуючого судді Токова С.Є.
при секретарі Білик О.Ю.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Черкаси заяву ОСОБА_1 про забезпечення позову, -
ВСТАНОВИВ:
У лютому 2023 року до Соснівського районного суду м. Черкаси надійшла позовна заява ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю " Аптів Сервіс Україна" про стягнення заробітної плати не виплаченої при звільненні. Просить суд стягнути з відповідача суму коштів невиплаченої заробітної плати у розмірі 21191,80 грн.
Ухвалою суду від 25 березня 2023 року відкрито провадження по справі в порядку спрощеного позовного провадження з повідомленням (викликом) сторін.
21 квітня 2023 року позивач ОСОБА_1 звернувся до суду із заявою про забезпечення позову, в якому просить накласти арешт на грошові кошти відповідача в сумі 70 тисяч гривень або арешт активів, що відповідають цій вартості.
З огляду на положення ч. 1 ст. 153 ЦПК України, суд розглядає вказану заяву без виклику сторін.
Перевіривши доводи заяви про забезпечення позову та матеріали справи, суд дійшов наступних висновків.
Відповідно до ч.ч. 1,2 ст. 149 ЦПК України суд за заявою учасника справи має право вжити передбаченихстаттею 150цього Кодексузаходів забезпеченняпозову. Забезпечення позову допускається як до пред`явлення позову, так і на будь-якій стадії розгляду справи, якщо невжиття таких заходів може істотно ускладнити чи унеможливити виконання рішення суду або ефективний захист, або поновлення порушених чи оспорюваних прав або інтересів позивача, за захистом яких він звернувся або має намір звернутися до суду.
Згідно із ч. 1 ст. 150 ЦПК України позов забезпечується: 1)накладеннямарешту намайно та(або)грошові кошти,що належатьабо підлягаютьпередачі абосплаті відповідачевіі знаходятьсяу ньогочи вінших осіб; 2)забороноювчиняти певнідії; 3)встановленням обов`язкувчинити певнідії; 4)забороною іншимособам вчинятидії щодопредмета споруабо здійснюватиплатежі,або передаватимайно відповідачевічи виконуватищодо ньогоінші зобов`язання; 5)зупиненням продажуарештованого майна,якщо поданопозов провизнання прававласності наце майноі прозняття знього арешту; 6)зупиненням стягненняна підставівиконавчого документа,який оскаржуєтьсяборжником усудовому порядку; 7)передачею речі,яка єпредметом спору,на зберіганняіншим особам,які немають інтересув результатівирішення спору; 8)зупиненням митногооформлення товарівчи предметів; 9) арештом морського судна, що здійснюється длязабезпечення морськоївимоги; 10) іншими заходами, необхідними для забезпечення ефективного захисту або поновлення порушених чи оспорюваних прав та інтересів, якщо такий захист або поновлення не забезпечуються заходами, зазначеними у пунктах 1-9 цієї частини.
Розглядаючи заяву про забезпечення позову, суд (суддя) має з урахуванням доказів, наданих позивачем на підтвердження своїх вимог, пересвідчитися, зокрема, в тому, що між сторонами дійсно виник спір та існує реальна загроза невиконання чи утруднення виконання можливого рішення суду про задоволення позову; з`ясувати обсяг позовних вимог, дані про особу відповідача, а також відповідність виду забезпечення позову, який просить застосувати особа, котра звернулася з такою заявою, позовним вимогам. (п. 4 Постанова Пленуму Верховного Суду України від 22 грудня 2006 року № 9 «Про практику застосування судами цивільного процесуального законодавства при розгляді заяв про забезпечення позову»).
Заявляючи про необхідність забезпечення позову в обраний позивачем спосіб, він посилався на те, що за його розрахунками відповідач має перед ним заборгованість в розмірі 40 тис гривень, яка у подальшому може збільшитися у зв`язку із можливим затягуванням відповідачем судового процесу. Крім того, зазначив, що є висока ймовірність того, що відповідач припинить свою фінансову діяльність, що унеможливить в подальшому виконання рішення суду.
Між тим, заявником по цій справі не доведено, що невжиття заходів забезпечення позову за запропонованим способом може істотно ускладнити чи унеможливити виконання рішення суду або ефективний захист, або поновлення порушених чи оспорюваних прав або інтересів заявника, за захистом яких він звернувся до суду.
Відсутність вказаних доказів не дозволяє суду перевірити співмірність забезпечення позову в такий спосіб із розміром нарахованого позивачем боргу, який до того ж підлягає доведенню в судовому порядку.
З огляду на викладене, в задоволенні заяви про забезпечення позову необхідно відмовити.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 149-153, 259, 261 ЦПК України, -
УХВАЛИВ:
У задоволенні заяви ОСОБА_1 прозабезпечення позову у цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю " Аптів Сервіс Україна" про стягнення заробітної плати не виплаченої при звільненні.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та може бути оскаржена до Черкаського апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів.
Суддя : С.Є. Токова
Суд | Соснівський районний суд м.Черкас |
Дата ухвалення рішення | 16.11.2023 |
Оприлюднено | 22.11.2023 |
Номер документу | 115025039 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Заява про забезпечення (скасування забезпечення) позову або доказів |
Цивільне
Соснівський районний суд м.Черкас
Токова С. Є.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні