ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул. Володимира Винниченка 1, м. Дніпро, 49027
E-mail: inbox@dp.arbitr.gov.ua, тел. (056) 377-18-49, fax (056) 377-38-63
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
20.11.2023м. ДніпроСправа № 904/4916/23
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Глобал Рент Україна", м. Київ
до Товариства з обмеженою відповідальністю "СК-Успех", м. Дніпро
про стягнення 51 840,00 грн, -
Суддя Бажанова Ю.А.
Без виклику (повідомлення) учасників
СУТЬ СПОРУ:
Товариство з обмеженою відповідальністю "Глобал Рент Україна" звернулося до Господарського суду Дніпропетровської області з позовом, в якому просить стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "СК-Успех" на свою користь 51 840,00 грн неустойки. Судові витрати просить покласти на відповідача.
Позовна заява обґрунтована неналежним виконанням відповідачем умов договору на підставі чого позивачем нарахована суму неустойки (пені) за актом передачі обладнання у тимчасове користування за період з 10.03.2023 по 06.09.2023.
Ухвалою Господарського суду Дніпропетровської області від 18.09.2023 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі; розгляд справи ухвалено здійснювати за правилами спрощеного позовного провадження без виклику (повідомлення) сторін.
13.10.2023 від представника Товариства з обмеженою відповідальністю "СК-Успех" надійшов відзив на позовну заяву, в якому просить відмовити в задоволенні позовних вимог в повному обсязі.
В своєму відзиві на позов зазначає, що оскільки повернення майна у 7-ми денний строк не відбулося, у розглядуваному випадку обов`язок з такого повернення у відповідача трансформувався у грошове зобов`язання з оплати вартості майна, яке не може виступати базою для нарахування неустойки на підставі статті 785 Цивільного кодексу України.
Таким чином, вважає, що період на який посилається позивач у позовній заяві є час, протягом якого прострочено виконання саме грошового зобов`язання з відшкодування вартості орендованого майна, що виключає застосування частини 2 статті 785 Цивільного кодексу України.
Ухвалою Господарського суду Дніпропетровської області від 01.11.2023 запропоновано Товариству з обмеженою відповідальністю "Глобал Рент Україна" у строк до 15.11.2023 надати до Господарського суду Дніпропетровської області письмові пояснення на відзив Товариства з обмеженою відповідальністю "СК-Успех".
06.11.2023 від Товариство з обмеженою відповідальністю "Глобал Рент Україна" до господарського суду через систему "Електронний суд" надійшли пояснення по справі в яких зазначає, що орендар отримав в користування обладнання саме на умовах оренди із подальшим зобов`язанням компенсувати вартість обладнання, з урахуванням порушення умов договору. Відповідно право власності орендаря на обладнання виникло в момент фактичного відшкодування його вартості, а не в момент виникнення зобов`язання в примусовому порядку.
Враховуючи предмет та підстави позову у даній справи, суд дійшов до висновку, що матеріали справи містять достатньо документів, необхідних для вирішення спору по суті та прийняття обґрунтованого рішення.
Також, враховуючи достатність часу, наданого учасникам справи для подання доказів, приймаючи до уваги принципи змагальності та диспозитивної господарського процесу, закріплені у статті 129 Конституції України та статтях 13, 14, 74 Господарського процесуального кодексу України, суд вважає, що господарським судом, в межах наданих йому повноважень, створені належні умови учасникам судового процесу в реалізації ними прав, передбачених Господарським процесуальним кодексом України, висловлення своєї правової позиції у спорі та надання відповідних доказів.
Таким чином, суд вважає, що господарським судом, в межах наданих йому повноважень, створені належні умови для надання сторонами доказів і заперечень.
Частиною 1 статті 252 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що розгляд справи у порядку спрощеного позовного провадження здійснюється судом за правилами, встановленими цим Кодексом для розгляду справи в порядку загального позовного провадження, з особливостями, визначеними у цій главі.
Під час розгляду справи судом досліджені письмові докази, що містяться в матеріалах справи.
ВСТАНОВИВ:
17.12.2021 між Товариством з обмеженою відповідальністю "Глобал Рент Україна" (орендодавець) та Товариством з обмеженою відповідальністю "СК-Успех" (орендар) був укладений договір оренди №А00135403, відповідно до пункту 1.1 якого, орендодавець передає, а орендар приймає в тимчасове оплатне користування будівельне та інше обладнання (далі - обладнання), яке є об`єктом власності орендодавця. Орендар використовує отримане за цим договором обладнання у власній господарській діяльності, дотримуючись вимог законодавства України та положень цього договору. Орендар зобов`язується повернути обладнання на визначених цим договорам умовах.
Найменування обладнання, що передається в оренду, його комплектація, заставна вартість, ціна оренди, мінімальний строк оренди вказуються у відповідному додатку та акті передачі обладнання у тимчасове користування до цього договору, яке є невід`ємною частиною договору (пункт 1.2. договору).
Згідно пункту 2.1 договору, орендна плата за користування обладнанням розраховується на підставі розцінок орендодавця з розрахунку за одну добу і вказується у відповідному додатку до цього договору, який є невід`ємною частиною даного договору. Орендна плата розраховується орендодавцем і підлягає оплаті орендарем з дати підписання сторонами акту прийому-передачі обладнання в оренду та до дати підписання сторонами акту повернення обладнання з тимчасового користування (оренди).
Пунктом 2.2 договору передбачено, що вартість оренди, зазначена у відповідному додатку, дійсна й не підлягає зміні орендодавцем за умови 100% передоплати орендарем вартості оренди за весь період, зазначений сторонами в акті передачі обладнання в тимчасове користування.
Відповідно до пункту 3.1. договору, орендар проводить передоплату за оренду обладнання у розмірі 100% на підставі відповідного додатку до договору або рахунку, виставленого орендодавцем не пізніше дати передачі обладнання в оренду.
Сторони погодили, що рахунки на оплату, які сформовані орендодавцем та направлені або можуть бути направлені з його електронної пошти info@budprocat (пункт 3.1.1 договору).
У випадку продовження терміну оренди або часу фактичного користування обладнанням, орендар зобов`язаний провести 100% передоплату за користування обладнанням понад раніше обумовленого сторонами терміну оренди, при цьому самостійно розрахувавши додаткову вартість оренди та, не пізніше останнього дня обумовленого сторонами терміну оренди, або наступного банківського дня, що слідує за датою закінчення попереднього терміну оренди, перерахувати орендну плату на поточний рахунок орендодавця (пункт 3.4. договору).
Згідно з пунктом 3.2. договору розрахунки за цим договором здійснюються орендарем шляхом перерахування коштів на розрахунковий рахунок орендодавця.
Пунктом 3.5 договору визначено, що сторони щомісячно в строк до 7 календарного дня місяця наступного за звітнім, підписують акти виконаних робіт (наданих послуг).
В силу пункту 3.5.1 договору оренди, акти виконаних робіт направляються через програмний комплекс "М.Е.Doc", або поштовим відправленням у разі відсутності у орендаря можливості отримувати акти виконаних робіт через програмне забезпечення. Орендар зобов`язаний підписати наданий акт та передати підписаний примірник акту орендодавцю протягом 5-ти днів з моменту його отримання або надати вмотивовану відмову від підписання акту.
Початок перебігу строку оренди кожної одиниці обладнання, зазначеного у відповідному додатку та акті передачі до цього договору, за який нараховується орендна плата, відраховується з дати передачі обладнання за актом передачі обладнання в тимчасове користування (пункт 4.1. договору).
Мінімальний строк оренди обладнання зазначається сторонами у відповідному додатку/акті передачі до цього договору (пункт 4.2 договору).
У пункті 4.3. договору сторони погодили, що термін оренди обладнання розраховується як різниця між датою приймання обладнання з оренди й датою передачі обладнання в оренду, за умови 100% повернення обладнання в технічно справному і не забрудненому стані. У випадку часткового повернення обладнання, орендодавець нараховує орендну плату згідно своїх розцінок за неповернуте обладнання або його частину.
Згідно з пунктом 4.4 договору при намірі орендаря продовжити термін оренди останній зобов`язаний провести 100% передоплату за користування обладнанням понад раніше обумовленого сторонами терміну оренди. Якщо до моменту закінчення обумовленого сторонами терміну оренди орендар не здійснив оплату наступної оренди, обладнання повинно бути повернуте орендарем протягом двох днів з моменту закінчення терміну оренди або з моменту отримання вимоги від орендодавця про повернення обладнання. У випадку не повернення обладнання у зв`язку із закінчення терміну оренди в дводенний строк, орендодавець має право: самостійно забрати обладнання за адресою його розташування, при цьому орендар зобов`язаний відшкодувати вартість проїзду транспорту в обидві сторони, розбирання (демонтаж) обладнання, і т.п. на підставі наданого рахунку орендодавця; або відмовитись від прийняття обладнання, про що зобов`язаний письмово сповістити орендаря. Орендар у такому випадку зобов`язаний відшкодувати орендодавцеві вартість обладнання протягом 7 днів з моменту закінчення терміну оренди та/або отримання письмового повідомлення про відмову від прийняття обладнання.
Відповідно до пункту 5.1 договору орендодавець передає орендарю обладнання згідно відповідного додатку, на своєму складі в технічно справному робочому стані.
Повернення обладнання засвідчується сторонами шляхом підписання акту повернення обладнання з тимчасового користування (пункт 5.6. договору).
Орендар повинен повернути обладнання в день i час закінчення строку оренди, зазначеного у відповідному додатку до цього договору та/або в акті передачі, або зазначений у вимозі орендодавця про повернення обладнання строк, у визначених договором випадках (пункти 5.7, 6.2.10 договору).
Відповідно до пункту 6.2.8 договору, орендар зобов`язаний негайно не пізніше 24-х годин з моменту настання певних обставин, інформувати орендодавця письмово (в. т.ч. направлення на електронну адресу орендодавця повідомлення за підписом керівника) про всі несправності, пошкодженнях, незаконне заволодіння та/або знищення обладнання із зазначенням причин та надання підтверджуючих документів. При виникненні зазначених обставин орендар своїми силами та за свій рахунок зобов`язаний повернути обладнання на склад орендодавця для здійснення діагностики, у противному випадку орендар зобов`язаний відшкодувати орендодавцю вартість орендованого обладнання, зазначену в додатках до цього договору, впродовж 2-х банківських днів з моменту отримання письмової вимоги від орендодавця.
Згідно з пунктом 7.2 договору за прострочення повернення майна по закінченню терміну оренди, орендар сплачує неустойку (пеню) в розмірі подвійної орендної плати за користування обладнанням після закінчення терміну оренди за кожен день прострочення без обмеження терміну нарахування такої неустойки.
У пункті 8.1 договору сторони погодили, що договір набуває чинності з моменту його підписання обома сторонами та діє до повного виконання сторонами своїх зобов`язань за цим договором.
Також, пунктом 10.7 договору передбачено, що у разі здійснення орендарем часткової оплати, а також вчинення інших дій, які свідчать про схвалення факту отримання обладнання в тимчасове користування/отримання послуг оренди обладнання, як то підписання акту передачі обладнання в тимчасове користування, направлення письмового звернення, листа, телеграми, зокрема на електронну адресу орендодавця, тощо, орендар в подальшому не може посилатись на неотримання послуг/обладнання з мотивів відсутності належних повноважень представника на отримання такого обладнання і орендар зобов`язується сплатити орендну плату за користування таким обладнанням на умовах даного договору. Орендодавець має право пред`явити вимогу здійснити повну оплату орендної плати за весь строк оренди.
Матеріалами справи підтверджується, згідно додатку №1 до договору 08.01.2022 Товариством з обмеженою відповідальністю "Глобал Рент Україна" передано Товариству з обмеженою відповідальністю "СК-Успех" в оренду обладнання, а саме: вишка варіант 0,75х2,0 (3+1), вис. 5,1; 1 шт. вартістю 15 828,00 грн з вартістю оренди обладнання 144,00 грн./доба, на строк 5 діб.
10.03.2023 Товариством з обмеженою відповідальністю "Глобал Рент Україна" згідно з пунктом 4.4 договору, на адресу Товариства з обмеженою відповідальністю "СК-Успех" було направлено повідомлення (вимогу) за договором оренди з вимогою негайно повернути обладнання в повному обсязі та погасити заборгованість по орендній платі (із посиланням на відмову орендодавця від прийняття обладнання в разі невиконання вимоги).
Товариством з обмеженою відповідальністю "СК-Успех" не повернуто обладнання, а саме: вишка варіант 0,75х2,0 (3+1), вис. 5,1; 1 шт. вартістю 15 828,00 грн, передане в тимчасове користування від 08.01.2022, вартість неповернутого майна 15 828,00 грн.
06.09.2023 Товариством з обмеженою відповідальністю "СК-Успех" було погашено заборгованість та відшкодовано вартість обладнання в розмірі 15 828,00 грн., що підтверджується платіжною інструкцією №2763.
В силу пункту 7.2. договору, за прострочення повернення майна по закінченню терміну оренди, Орендар сплачує неустойку (пеню) в розмірі подвійної орендної плати за користування обладнанням після закінчення терміну оренди за кожен день прострочення без обмеження терміну нарахування такої неустойки.
Позивач зазначає, що до орендаря підлягають застосуванню штрафні санкції, а саме неустойка за користування обладнанням після закінчення терміну оренди за кожен день прострочення за період з дати направлення повідомлення 10.03.2023 по дату відшкодування вартості обладнання, а саме 06.09.2023 (сума неустойки за період з 10.03.2023 по 06.09.2023 складає 51 840,00 грн (144 грн/доба *2* 180 діб), проти чого заперечує відповідач, що і є причиною виникнення спору.
Предметом спору є стягнення з відповідача на користь позивача 51840,00 грн неустойки.
Предметом доказування у справі є обставини укладання договору оренди №А00135403 від 17.12.2021, факт передачі орендованого майна в оренду, строк дії договору, факт повернення / неповернення майна з оренди, наявність / відсутність підстав для стягнення неустойки, нарахованої відповідно до вимог частини 2 статті 785 Цивільного кодексу України.
За договором найму (оренди) наймодавець передає або зобов`язується передати наймачеві майно у користування за плату на певний строк (стаття 759 Цивільного кодексу України).
Статтею 283 Господарського кодексу України визначено, що за договором оренди одна сторона (орендодавець) передає другій стороні (орендареві) за плату на певний строк у користування майно для здійснення господарської діяльності.
Відносини, що виникли між сторонами по справі на підставі договору оренди, є господарськими зобов`язаннями і згідно з приписами статті 193 Господарського кодексу України, статей 525, 526 Цивільного кодексу України, зобов`язання має виконуватись належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться. Одностороння відмова від зобов`язання або одностороння зміна умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом.
Частиною 1 статті 761 Цивільного кодексу України визначено, що право передання майна у найм має власник речі або особа, якій належать майнові права.
Частиною 1 статті 763 Цивільного кодексу України закріплено, що договір найму укладається на строк, встановлений договором.
Пунктом 4.2 договору сторони передбачили, що мінімальний строк оренди обладнання зазначається сторонами у відповідному додатку/акті передачі до цього договору.
Згідно додатку №1 до договору 08.01.2022 Товариством з обмеженою відповідальністю "Глобал Рент Україна" передано Товариству з обмеженою відповідальністю "СК-Успех" в оренду обладнання, а саме: вишка варіант 0,75х2,0 (3+1), вис. 5,1; 1 шт. вартістю 15 828,00 грн з вартістю оренди обладнання 144,00 грн./доба, на строк 5 діб.
10.03.2023 Товариством з обмеженою відповідальністю "Глобал Рент Україна" згідно з пунктом 4.4 договору, на адресу Товариства з обмеженою відповідальністю "СК-Успех" було направлено повідомлення (вимогу) за договором оренди з вимогою негайно повернути обладнання в повному обсязі та погасити заборгованість по орендній платі (із посиланням на відмову орендодавця від прийняття обладнання в разі невиконання вимоги).
Орендар повинен повернути обладнання в день i час закінчення строку оренди, зазначеного у відповідному додатку до цього договору та/або в акті передачі, або зазначений у вимозі орендодавця про повернення обладнання строк, у визначених договором випадках (пункти 5.7, 6.2.10 договору).
10.03.2023 Товариством з обмеженою відповідальністю "Глобал Рент Україна" згідно з пунктом 4.4 договору, на адресу Товариства з обмеженою відповідальністю "СК-Успех" було направлено повідомлення (вимогу) за договором оренди з вимогою негайно повернути обладнання в повному обсязі та погасити заборгованість по орендній платі (із посиланням на відмову орендодавця від прийняття обладнання в разі невиконання вимоги).
Правові наслідки припинення договору оренди визначаються відповідно до умов регулювання договору найму Цивільного кодексу України.
Частиною першою статті 785 Цивільного кодексу України передбачено, що в разі припинення договору найму наймач зобов`язаний негайно повернути наймодавцеві річ у стані, в якому вона була одержана, з урахуванням нормального зносу, або у стані, який було обумовлено в договорі.
Частиною першою статті 762 Цивільного кодексу України передбачено, що за користування майном з наймача справляється плата, розмір якої встановлюється договором найму.
Відповідно до частини першої статті 286 Господарського кодексу України орендна плата - це фіксований платіж, який орендар сплачує орендодавцю незалежно від наслідків своєї господарської діяльності.
За змістом наведених норм, договір є підставою виникнення права наймача (орендаря) користуватися орендованим майном упродовж строку дії договору зі сплатою наймодавцю (орендодавцю) орендної плати, погодженої умовами договору; а припинення договору є підставою виникнення обов`язку наймача негайно повернути наймодавцеві річ у стані, в якому вона була одержана, з урахуванням нормального зносу, або у стані, який було обумовлено в Договорі.
Користування майном за договором є правомірним, якщо воно відповідає умовам укладеного Договору та положенням чинного законодавства, які регулюють такі правовідносини з урахуванням особливостей предмета найму та суб`єктів договірних правовідносин.
Відносини найму (оренди) у разі неправомірного користування майном можуть регулюватися умовами договору, що визначають наслідки неправомірного користування майном, та нормами законодавства, які застосовуються до осіб, які порушили зобов`язання у сфері орендних відносин.
Правова природа плати за користування річчю (орендної плати) безпосередньо пов`язана із правомірним користуванням річчю протягом певного строку, і обов`язок здійснення такого платежу є істотною ознакою орендних правовідносин, що випливає зі змісту регулятивних норм статей 759, 762, 763 Цивільного кодексу України, статей 283, 284, 286 Господарського кодексу України. Із припиненням договірних (зобов`язальних) відносин за договором у наймача (орендаря) виникає новий обов`язок - негайно повернути наймодавцеві річ.
Після спливу строку дії договору невиконання чи неналежне виконання обов`язку з негайного повернення речі свідчить про неправомірне користування майном, яке було передане в найм (оренду). Тому права та обов`язки наймодавця і наймача, що перебували у сфері регулятивних правовідносин, переходять у сферу охоронних правовідносин та охоплюються правовим регулюванням за частиною другою статті 785 Цивільного кодексу України, яка регламентує наслідки невиконання майнового обов`язку щодо негайного повернення речі наймодавцеві.
Матеріалами справи підтверджується, що Товариство з обмеженою відповідальністю "СК-Успех" не повернуто обладнання, отримане в тимчасове користування від 08.01.2022, вартістю 15 828,00 грн., 06.09.2023 відшкодувало вартість обладнання в розмірі 15 828,00 грн. на підставі платіжної інструкції №2763.
При цьому господарським суд враховуючи умови договору щодо обов`язку орендаря повернути обладнання орендодавця у справному стані, а у разі неможливості - компенсувати його вартість, строки здійснення такої компенсації, отримання відповідачем повідомлення про припинення договору оренди та рахунку на компенсацію вартості майна, дату фактичної компенсації майна, відхиляє доводи відповідача про відсутність у нього обов`язку зі сплати неустойки у зв`язку із компенсацією вартості орендованого майна та погоджується із доводами позивача про наявність підстав для стягнення неустойки.
З урахуванням викладеного є правомірними та такими, що підлягають задоволенню позовні вимоги про стягнення з відповідача на користь позивача 51 840,00 грн. за період з 10.03.2023 по 06.09.2023.
Відповідно до частини 1 статті 74 Господарського процесуального кодексу України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень.
Належними є докази, на підставі яких можна встановити обставини, які входять в предмет доказування. Суд не бере до розгляду докази, які не стосуються предмета доказування.
Предметом доказування є обставини, які підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення.
Обставини, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися іншими засобами доказування.
Докази, одержані з порушенням закону, судом не приймаються. Достовірними є докази, створені (отримані) за відсутності впливу, спрямованого на формування хибного уявлення про обставини справи, які мають значення для справи.
Наявність обставини, на яку сторона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, вважається доведеною, якщо докази, надані на підтвердження такої обставини, є більш вірогідними, ніж докази, надані на її спростування.
Питання про вірогідність доказів для встановлення обставин, що мають значення для справи, суд вирішує відповідно до свого внутрішнього переконання (статті 76-79 Господарського процесуального кодексу України)
Відповідно до статті 86 Господарського процесуального кодексу України суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об`єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів.
Жодні докази не мають для суду заздалегідь встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також вірогідність і взаємний зв`язок доказів у їх сукупності.
Суд надає оцінку як зібраним у справі доказам в цілому, так і кожному доказу (групі однотипних доказів), який міститься у справі, мотивує відхилення або врахування кожного доказу (групи доказів).
За таких обставин є обґрунтованими та підлягають задоволенню позовні вимоги про стягнення з відповідача на користь позивача 51 840,00 грн. неустойки.
Відповідно до статті 129 Господарського процесуального кодексу України судові витрати по сплаті судового збору покладаються на відповідача.
Керуючись ст.ст. 2, 46, 73, 74, 76, 77-79, 86, 91, 129, 233, 238, 240, 241 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд, -
ВИРІШИВ:
Позов Товариства з обмеженою відповідальністю "Глобал Рент Україна" до Товариства з обмеженою відповідальністю "СК-Успех" про стягнення 51 840,00 грн задовольнити повністю.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "СК-Успех" (49089, м. Дніпро, вул. Автотранспортна, 3А, код ЄДРПОУ 41923979) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "Глобал Рент Україна" (04073, м. Київ, вул. Куренівська, 18, оф. 7-Б, код ЄДРПОУ 41720141) 51 840,00 грн (п`ятдесят одну тисячу вісімсот сорок гривень 00 копійок) неустойки, 2 684,00 грн (дві тисячі шістсот вісімдесят чотири гривні 00 копійок) судового збору.
Наказ видати після набрання рішенням законної сили.
Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається до Центрального апеляційного господарського суду протягом двадцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Повне рішення складено 20.11.2023
Суддя Ю.А. Бажанова
Суд | Господарський суд Дніпропетровської області |
Дата ухвалення рішення | 20.11.2023 |
Оприлюднено | 22.11.2023 |
Номер документу | 115029090 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань оренди |
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Бажанова Юлія Андріївна
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Бажанова Юлія Андріївна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні