Справа № 909/1039/23
УХВАЛА
20.11.2023 м. Івано-Франківськ
Господарський суд Івано-Франківської області у складі судді Стефанів Т. В., розглянувши матеріали позовної заяви б/н від 08.11.2023 (вх. № 13080/23 від 14.11.2023)
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Еко Рішення"
до відповідача Долинської міської ради Калуського району Івано-Франківської області
про визнання протиправною бездіяльність, затвердження переможця конкурсу та визнання укладеним договір,
у с т а н о в и в :
ТОВ "Еко Рішення" звернулося до суду з позовом до Долинської міської ради Калуського району Івано-Франківської області, в якому просить:
- визнати протиправною бездіяльність Долинської міської ради Калуського району Івано-Франківської області щодо неприйняття рішення "про затвердження результатів конкурсу з вибору керуючої компанії індустріального парку "Перший еко-індустріальний парк", яким ТОВ "Еко Рішення" визнано переможчем конкурсу з вибору керуючої компанії індустріального парку "Перший еко-індустріальний парк";
- визнати ТОВ "Еко Рішення" переможцем відкритого конкурсу з вибору керуючої компанії індустріального парку "Перший еко-індустріальний парк";
- визнати укладеним договір про створення та функціонування індустріального парку "Перший еко-індустріальний парк", у редакції визначеній у додатку №2 до рішення Долинської міської ради Калуського району Івано-Франківської області від 21.08.2023 № 2365-34/2023 "Конкурсна документація з вибору керуючої компанії індустріального парку "Перший еко-індустріальний парк", у поданій редакції.
Відповідно до ч. 1 ст. 4 Господарського процесуального кодексу України право на звернення до господарського суду в установленому цим кодексом порядку гарантується. Отже, процесуальний закон гарантує кожному право на звернення до суду, проте таке право може бути реалізовано лише в порядку, визначеному цим кодексом.
ГПК України у ст. 162 встановлює низку вимог до позовної заяви. Однак позивач не дотримався деяких з них, що є підставою для залишення позовної заяви без руху.
У відповідності до п. 2 ч. 3 ст. 162 Господарського процесуального кодексу України, позовна заява має містити зокрема: відомості про наявність або відсутність електронного кабінету.
Позовна заява не містить відомостей про наявність або відсутність у позивача електронного кабінету.
Більше того, згідно зі змінами до Господарського процесуального кодексу України, що були введені в дію 18.10.2023, щодо використання електронних кабінетів. Зокрема, ч. 6 ст. 6 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що адвокати, нотаріуси, державні та приватні виконавці, арбітражні керуючі, судові експерти, органи державної влади та інші державні органи, органи місцевого самоврядування, інші юридичні особи реєструють свої електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в обов`язковому порядку.
Товариство з обмеженою відповідальністю "Еко Рішення" не має зареєстрованого Електронного кабінету в підсистемі Електронний суд ЄСІТС, що підтверджується витягом № 283484 від 20.11.2023, сформованого судом засобами підсистеми ЄСІТС "Електронний суд".
За приписами п. 1 ч. 1 ст. 164 ГПК України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів.
Позивач, особа, яка звертається з позовом в інтересах іншої особи, зобов`язані до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копії та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення (ч. 1 ст. 172 ГПК України).
Відповідно до п. 61 Правил надання послуг поштового зв`язку, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 05.03.2009 № 270 у разі приймання внутрішніх поштових відправлень з оголошеною цінністю з описом вкладення бланк опису заповнюється відправником у двох примірниках. Працівник поштового зв`язку повинен перевірити відповідність вкладення опису, розписатися на обох його примірниках і проставити відбиток календарного штемпеля. Один примірник опису вкладається до поштового відправлення, другий видається відправникові. На примірнику опису, що видається відправникові, працівник поштового зв`язку повинен зазначити номер поштового відправлення. За бажанням відправника на примірнику опису, що вкладається до поштового відправлення, вартість предметів може не зазначатися.
Судом встановлено, що позивачем в якості доказу надіслання відповідачу позовної заяви з додатками надано поштову накладну та опис вкладення до цінного листа. При цьому в описі вкладення зазначено: "позовна заява від 08.11.2023 та копія листа Долинської міської ради від 31.10.2023 НІ-122 з додатками (всього на 40 арк.)", проте відсутній чіткий перелік документів, що направлялись відповідачу (відсутні посилання на додатки), відтак, неможливо встановити, які саме документи відправлялись на адресу відповідача Долинської міської ради Калуського району Івано-Франківської області, оскільки опис вкладення не містить такої інформації.
Тому суд дійшов висновку про те, що позивач не подав належних доказів в підтвердження факту направлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів.
Відповідно до п. 1 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у ст. 162, 164 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Частиною 2 ст. 174 ГПК України визначено, що в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).
Беручи до уваги вищевикладене, суд дійшов до висновку про залишення позовної заяви без руху та встановлення десятиденного строку, з дня одержання позивачем цієї ухвали, на усунення виявлених судом недоліків.
Керуючись ст. 4, 162, 164, 172, 174, 232-235 Господарського процесуального кодексу України, суд
п о с т а н о в и в :
Позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "Еко Рішення" б/н від 08.11.2023 (вх. № 13080/23 від 14.11.2023) - залишити без руху.
Позивачу у десятиденний строк, з дня отримання даної ухвали, усунути недоліки позовної заяви, а саме:
- зареєструвати Електронний кабінет в підсистемі Електронний суд ЄСІТС у відповідності до ч. 6 ст. 6 Господарського процесуального кодексу України;
- надати суду належні докази відправлення відповідачу копії позовної заяви і доданих до неї документів (опис вкладення у цінний лист з переліком документів).
У разі невиконання цієї ухвали у встановлений судом строк, позовна заява вважається неподаною і підлягає поверненню позивачу зі всіма доданими до неї документами.
Учасники справи можуть отримувати інформацію у справі зі сторінки на офіційному вебпорталі "Судова влада України" в мережі Інтернет за вебадресою: http://court.gov.ua/fair/sud5010/ або з офіційної сторінки Господарського суду Івано-Франківської області в мережі Інтернет за вебадресою: http://if.arbitr.gov.ua/sud5010/, чи у Єдиному державному реєстрі судових рішень: http://reyestr.court.gov.ua/.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.
Ухвала підписана 20.11.2023.
Суддя Т. В. Стефанів
Суд | Господарський суд Івано-Франківської області |
Дата ухвалення рішення | 20.11.2023 |
Оприлюднено | 22.11.2023 |
Номер документу | 115029577 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, щодо недоговірних зобов’язань спонукання виконати або припинити певні дії |
Господарське
Господарський суд Івано-Франківської області
Стефанів Т. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні