Ухвала
від 20.11.2023 по справі 910/17645/23
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МІСТА КИЄВА

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01054, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua

УХВАЛА

м. Київ

20.11.2023Справа № 910/17645/23

Суддя Господарського суду міста Києва Зеленіна Н.І., розглянувши матеріали

позовної заяви Приватного акціонерного товариства «Айбокс Банк»

до відповідачів:

1. Товариства з обмеженою відповідальністю «Пролог Трейдинг»

2. ОСОБА_1

про стягнення 133 138,02 грн

ВСТАНОВИВ:

Приватне акціонерне товариство «Айбокс Банк» звернулося до Господарського суду міста Києва з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Пролог Трейдинг», ОСОБА_1 про солідарне стягнення заборгованості за неналежне виконання зобов`язань за договором про надання гарантії №1604-0319/PTR15v від 01.04.2019, яка складається з суми основної заборгованості у розмірі 91 200,00 грн, 35% річних у розмірі 36 817,32 грн, пені у розмірі 1 055,67 грн та інфляційних втрат у розмірі 4 065,03 грн.

Дослідивши матеріали позовної заяви та додані до неї документи, суд дійшов висновку, що позовну заяву слід залишити без руху та надати позивачу час для усунення недоліків, встановлених при подані позовної заяви, виходячи з наступного.

Відповідно до 2 ч. 2 ст. 162 Господарського процесуального кодексу України позовна заява повинна містити повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта (для фізичних осіб - громадян України), якщо такі відомості відомі позивачу, вказівку на статус фізичної особи - підприємця (для фізичних осіб - підприємців), відомі номери засобів зв`язку та адресу електронної пошти, відомості про наявність або відсутність електронного кабінету.

Як вбачається із позовної заяви, на виконання вимог п. 2 ч. 2 ст. 162 Господарського процесуального кодексу України, заявником вказано адресу відповідача 2 ( ОСОБА_1 ): АДРЕСА_1 ) .

Судом встановлено, згідно відомостей Єдиного державного демографічного реєстру, адресою відповідача 2 ( ОСОБА_1 ) є: АДРЕСА_2 ).

Таким чином, позивачем неправильно зазначена адреса відповідача 2, а відтак не виконано вимоги п. 2 ч. 2 ст. 162 ГПК України.

Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 164 Господарського процесуального кодексу України, до позовної заяви додаються документи, які підтверджують направлення іншим учасникам справи копій позовної заяви і доданих до неї документів з урахуванням положень статті 42 цього Кодексу.

Згідно до ч. 1 ст. 172 Господарського процесуального кодексу України позивач, особа, яка звертається з позовом в інтересах іншої особи, зобов`язані до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копію та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення. Таке надсилання може здійснюватися в електронній формі через електронний кабінет з урахуванням положень статті 42 цього Кодексу.

Як вбачається з матеріалів позовної заяви, копія позовної заяви та додані до неї документи були направлені відповідачу 2 за адресою: 08711, Київська обл., смт. Козин, вул. Старокиївська, буд. 20.

Разом з тим, як встановлено судом, адресою відповідача 2 ( ОСОБА_1 ) є: АДРЕСА_2 ).

З огляду на зазначене, позивачем не направлено відповідачу 2 копії позовної заяви та копій доданих до неї документів листом з описом вкладення чи в електронний кабінет, що свідчить про невиконання вимоги ч. 1 ст. 172 Господарського процесуального кодексу України.

Відповідно до ч. 1, ч. 2 ст. 91 Господарського процесуального кодексу України письмовими доказами є документи (крім електронних документів), які містять дані про обставини, що мають значення для правильного вирішення спору. Письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього.

Порядок засвідчення копій документів визначений пунктами 5.26, 5.27 Національного стандарту України Державної уніфікованої системи документації, Уніфікованої системи організаційно - розпорядчої документації "Вимоги до оформлювання документів" (ДСТУ 4163-2003), затвердженого наказом Держспоживстандарту України від 07.04.2003 № 55. За вказаним нормативно-правовим актом, відмітка про засвідчення копії документа складається: 1) зі слів "Згідно з оригіналом", 2) назви посади, 3) особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її ініціалів та прізвища, 4) дати засвідчення копії, яка проставляється нижче підпису.

Всупереч наведеного, позивачем долучено до матеріалів справи додатки засвідчені неналежним чином, оскільки на засвідчувальному написі відсутня відмітка про відповідність копії оригіналам документів.

Таким чином, суд дійшов висновку, що позивачем не виконано вимоги ст. 162, 164, 172 Господарського процесуального кодексу України, що відповідно до вимог ч. 1 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України є підставою для залишення позовної заяви без руху з наданням строку для усунення вказаних недоліків.

Керуючись ст. 174, 234 Господарського процесуального кодексу України, Господарський суд міста Києва

УХВАЛИВ:

1. Позовну заяву Акціонерного товариства Приватного акціонерного товариства «Айбокс Банк» - залишити без руху.

2. Встановити позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви - протягом десяти днів з дня вручення даної ухвали.

3. Встановити спосіб усунення недоліків заяви шляхом подання до суду заяви із зазначенням вірної адреси відповідача 2 ( ОСОБА_1 ), належних доказів направлення копії позовної заяви та доданих до неї документів на адресу місцезнаходження відповідача 2 та належним чином засвідчених копій документів, долучених до позовної заяви.

4. Роз`яснити позивачу, що при невиконанні вимог даної ухвали, позовна заява вважається неподаною та повертається заявнику.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не підлягає оскарженню.

Суддя Н.І. Зеленіна

Дата ухвалення рішення20.11.2023
Оприлюднено22.11.2023

Судовий реєстр по справі —910/17645/23

Рішення від 19.02.2024

Господарське

Господарський суд міста Києва

Зеленіна Н.І.

Ухвала від 04.12.2023

Господарське

Господарський суд міста Києва

Зеленіна Н.І.

Ухвала від 20.11.2023

Господарське

Господарський суд міста Києва

Зеленіна Н.І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовахліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні