г Інгулецький районний суд міста Кривого Рогу Дніпропетровської області
Справа № 213/3722/23
Номер провадження 2/213/1522/23
У Х В А Л А
про призначення експертизи
20 листопада 2023 року м. Кривий Ріг
Інгулецький районний суд міста Кривого Рогу Дніпропетровської області у складі: головуючого - судді Попова В.В., секретар судового засідання - Куропятник І.О., провівши в залі судових засідань №14 підготовче засідання по цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , третя особа Криворізький відділ державної реєстрації актів цивільного стану у місті Кривому Розі Криворізького району Дніпропетровської області Південного міжрегіонального управління міністерства юстиції (м. Одеса), про визнання батьківства, за відсутності учасників процесу, -
В С Т А Н О В И В :
В провадженні суду знаходиться вищевказана цивільна справа.
Одночасно з позовною заявою представник позивача - адвокат Курочкіна І.С. подала клопотання про призначення у справі судово-генетичної експертизи.
В підготовче засідання учасники справи не з`явились.
Відповідач причини неявки не повідомив, до суду викликався в порядку, встановленому ст.ст.128-130 ЦПК України.
Представник позивача надавала заяву про розгляд клопотання про експертизи за її відсутності та відсутності позивача.
Представник третьої особи просить проводити розгляд справи без їх присутності.
За таких обставин фіксування судового засідання за допомогою технічних засобів відповідно до ч.2 ст. 247 ЦПК України не здійснюється.
Дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку про задоволення клопотання за наступних підстав.
Відповідно до п.8 ч.2 ст.197 ЦПК України, у підготовчому засіданні суд, зокрема, вирішує питання про призначення експертизи.
Відповідно до ч.1 ст.103 ЦПК України, суд призначає експертизу у справі за сукупності таких умов: 1) для з`ясування обставин, що мають значення для справи, необхідні спеціальні знання у сфері іншій, ніж право, без яких встановити відповідні обставини неможливо; 2) сторонами (стороною) не надані відповідні висновки експертів із цих самих питань або висновки експертів викликають сумніви щодо їх правильності.
Судом встановлено, що для з`ясування обставин, чи є позивач біологічним батьком дитини, необхідні спеціальні знання, без яких встановити відповідні обставини неможливо, і сторонами не надані відповідні висновки експертів із цього питання, тому наявні всі умови для призначення судом експертизи.
Відповідно до п.5 ч.1 ст.252 ЦПК України, суд може за заявою учасника справи, а також з власної ініціативи зупинити провадження у справі у випадку призначення судом експертизи.
Відповідно до п.9 ч.1 ст.253 ЦПК України, провадження у справі зупиняється у випадках, встановлених п.5 ч.1 ст.252 цього Кодексу - на час проведення експертизи.
На підставі вищевикладеного, суд вважає, що у справі слід призначити судово-генетичну експертизу, а провадження по даній справі зупинити, оскільки для проведення зазначеної експертизи потрібний значний проміжок часу.
Керуючись ст.ст.103, 104, п.5 ч.1 ст.252, п.9 ч.1 ст.253 ЦПК України, суд -
П О С Т А Н О В И В :
Призначити по справі судово-генетичну експертизу, на вирішення якої поставити наступне питання:
1. Чи являється ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , біологічним батьком ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , матір`ю якої є ОСОБА_1 ?
Проведення експертизи доручити судовим експертам Комунального закладу «Дніпропетровське обласне бюро судово-медичних експертиз» ДОР» (49005, м. Дніпро, Соборна площа, 14), попередивши експертів про кримінальну відповідальність за ст.ст.384, 385 КК України за дачу завідомо неправдивого висновку та відмову від дачі висновку.
Оплату за проведення експертизи покласти на позивача ОСОБА_1 , який проживає за адресою: АДРЕСА_1 (тел. НОМЕР_1 ) і зобов`язати її у визначений експертами час забезпечити явку неповнолітньої дитини ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_3 до експертної установи.
Зобов`язати відповідача ОСОБА_2 , який зареєстрований за адресою: АДРЕСА_2 ; адреса фактичного проживання: АДРЕСА_3 (тел. НОМЕР_2 ), з`явитися з паспортом до місця проведення експертизи з в призначений час та прийняти участь у проведенні даної судово-генетичної експертизи.
Провадження у справі зупинити на час проведення експертизи.
Роз`яснити сторонам положення ст.109 ЦПК України про наслідки ухилення від участі в експертизі - у разі ухилення учасника справи від подання експертам необхідних матеріалів, документів або від іншої участі в експертизі, якщо без цього провести експертизу неможливо, суд залежно від того, хто із цих осіб ухиляється, а також яке для них ця експертиза має значення, може визнати факт, для з`ясування якого експертиза була призначена, або відмовити у його визнанні.
Призначити проведення підготовчого засідання після надходження результатів експертизи.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею, але може бути оскаржена до Дніпровського апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня складення повного тексту ухвали. Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Дата складення ухвали та підписання її суддею - 20 листопада 2023 року.
Головуючий суддя В.В. Попов
Суд | Інгулецький районний суд м.Кривого Рогу |
Дата ухвалення рішення | 20.11.2023 |
Оприлюднено | 22.11.2023 |
Номер документу | 115053687 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них про встановлення батьківства або материнства |
Цивільне
Інгулецький районний суд м.Кривого Рогу
Попов В. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні