Ухвала
від 13.11.2023 по справі 766/10104/23
ХЕРСОНСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД ХЕРСОНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 766/10104/23

н/п 2/766/8617/23

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

13 листопада 2023 року суддя Херсонського міського суду Херсонської області Іванцова Н.К. розглянувши матеріали цивільної справи за позовною заявою ОСОБА_1 доГенічеської міськоївійськової адміністраціїГенічеського районуХерсонського області провстановлення додатковогостроку дляподання заявипро прийняттяспадщини,-

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернулась до суду з позовною заявою, в якій просила визначити ОСОБА_1 додатковий строк для подання заяви про прийняття спадщини, яка відкрилася після смерті ОСОБА_2 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 .

Дослідивши матеріали заяви та додані до неї документи, суддя вважає, що позовна заява підлягає залишенню без руху з наступних підстав.

Відповідно до змістуст.1272 ЦК Українипозов про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини подається:

1) у разі відсутності письмової згоди всіх спадкоємців, які прийняли спадщину, на подання спадкоємцем, який пропустив шестимісячний строк, заяви про прийняття спадщини до нотаріальної контори;

2) у разі пропуску шестимісячного строку подання заяви про прийняття спадщини до нотаріальної контори та відсутності інших спадкоємців, які прийняли спадщину та могли б дати письмову згоду на подання цієї заяви.

Належними відповідачами у спорах про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини є спадкоємці, які прийняли спадщину, а у випадку відсутності таких територіальні громади в особі органів місцевого самоврядування за місцем відкриття спадщини (відповідні сільські, селищні, міські ради).

Відповідно до п. 23Постанови №7 Пленуму Верховного Суду України «Про судову практику у справах про спадкування» від 30 травня 2008 року- свідоцтво про право на спадщину видається за письмовою заявою спадкоємців, які прийняли спадщину в порядку, установленому цивільним законодавством. За наявності умов для одержання в нотаріальній конторі свідоцтва про право на спадщину вимоги про визнання права на спадщину судовому розглядові не підлягають. У разі відмови нотаріуса в оформленні права на спадщину (яка згідно п. 24 повинна бути у вигляді обґрунтованої постанови про відмову нотаріуса у вчиненні нотаріальної дії, зокрема відмови у видачі свідоцтва про право на спадщину) особа може звернутись до суду в порядку позовного провадження. Крім того, в п. 24 Постанови указано, що суди відкривають провадження в справі про визначення додаткового строку для прийняття спадщини у разі відсутності письмової згоди спадкоємців, які прийняли спадщину (частина другастатті 1272 ЦК), а також за відсутності інших спадкоємців, які могли б дати письмову згоду на подання заяви до нотаріальної контори про прийняття спадщини. Відповідачами у такій справі є спадкоємці, які прийняли спадщину. При відсутності інших спадкоємців за заповітом і за законом, усунення їх від права на спадкування, неприйняття ними спадщини, а також відмови від її прийняття відповідачами є територіальні громади в особі відповідних органів місцевого самоврядування за місцем відкриття спадщини.

Натомість позивач у позовній заяві зазначає, що обізнана з того приводу, що інші спадкоємці не звертались із заявами про прийняття спадщини, але не зазначає їх відповідачами по справі.

Статтею 185 ЦПК України передбачено, що суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Частиною 2 статті 185 ЦПК України передбачено, що в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

На підставі наведеного та керуючись ст.ст.175,177,185,187 ЦПК України, суддя, -

ПОСТАНОВИВ:

Позовну заяву ОСОБА_1 доГенічеської міськоївійськової адміністраціїГенічеського районуХерсонського області провстановлення додатковогостроку дляподання заявипро прийняттяспадщини- залишити без руху.

Повідомити позивача про необхідність виправити зазначені недоліки позовної заяви протягом 10 днів з дня вручення ухвали.

Крім того, роз`яснюю, що в разі невиконання зазначених вимог у вказаний строк позовна заява буде вважатися неподаною, і буде повернута. Повернення позовної заяви не перешкоджає повторному зверненню із заявою до суду, якщо перестануть існувати обставини, що стали підставою для повернення заяви.

Ухвала оскарженню не підлягає.

СуддяН.К.Іванцова

СудХерсонський міський суд Херсонської області
Дата ухвалення рішення13.11.2023
Оприлюднено23.11.2023
Номер документу115057768
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них за законом.

Судовий реєстр по справі —766/10104/23

Постанова від 11.12.2024

Цивільне

Херсонський апеляційний суд

Пузанова Л. В.

Постанова від 11.12.2024

Цивільне

Херсонський апеляційний суд

Пузанова Л. В.

Ухвала від 25.11.2024

Цивільне

Херсонський апеляційний суд

Пузанова Л. В.

Ухвала від 19.11.2024

Цивільне

Херсонський апеляційний суд

Пузанова Л. В.

Ухвала від 21.10.2024

Цивільне

Херсонський апеляційний суд

Пузанова Л. В.

Рішення від 12.09.2024

Цивільне

Херсонський міський суд Херсонської області

Іванцова Н. К.

Рішення від 12.09.2024

Цивільне

Херсонський міський суд Херсонської області

Іванцова Н. К.

Ухвала від 23.01.2024

Цивільне

Херсонський міський суд Херсонської області

Іванцова Н. К.

Ухвала від 13.11.2023

Цивільне

Херсонський міський суд Херсонської області

Іванцова Н. К.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні