Ухвала
від 21.11.2023 по справі 914/3407/23
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

79014,м.Львів, вул.Личаківська, 128

УХВАЛА

про залишення заяви без руху

21.11.2023 Справа№ 914/3407/23

Суддя Морозюк А.Я., розглянувши матеріали заяви: ОСОБА_1 , с. Раденськ Олешківського району Херсонської області

про: відкриття провадження у справі про неплатоспроможність ОСОБА_1 (зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_1 ; місце фактичного проживання: АДРЕСА_2 , ідентифікаційний номер НОМЕР_1 )

ВСТАНОВИВ:

На розгляд Господарського суду Львівської області 16.11.2023 через систему "Електронний суд" надійшла заява ОСОБА_1 про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність ОСОБА_1 (зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_1 ; місце фактичного проживання: АДРЕСА_2 , ідентифікаційний номер НОМЕР_1 ), в порядку норм ст. 115-121 Кодексу України з процедур банкрутства.

Судом встановлено, що заява ОСОБА_1 про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність підлягає залишенню без руху з наступних підстав.

Згідно ч. 1 ст. 2 Кодексу України з процедур банкрутства, провадження у справах про банкрутство регулюється цим Кодексом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законами України.

Відповідно до ст. 113 Кодексу України з процедур банкрутства, провадження у справах про неплатоспроможність боржника - фізичної особи, фізичної особи - підприємця здійснюється в порядку, визначеному цим Кодексом для юридичних осіб, з урахуванням особливостей, встановлених цією Книгою.

Відповідно до п. 2 ч. 2 ст. 116 Кодексу України з процедур банкрутства, у заяві про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність зазначаються ім`я боржника, його місце проживання, реєстраційний номер облікової картки платника податків та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку в паспорті), номер засобу зв`язку боржника, його адреса електронної пошти (за наявності).

Звертаючись із заявою про відкриття провадження у справі про не платоспроможність до Господарського суду Львівської області ОСОБА_1 вказав на те, що він фактично проживає за адресою: АДРЕСА_3 , що підтверджує довідкою №11530 від 26.12.2022, виданою т.в.о. командира військової частини № НОМЕР_2 , про те, що солдат ОСОБА_1 перебуває на військовій службі в військовій частині НОМЕР_2 з 01.10.2022 по т.ч.

Згідно п. 8 ч. 1 ст. 20 Господарського процесуального кодексу України господарські суди розглядають, зокрема, справи про банкрутство. Згідно з ч. 13 ст. 30 Господарського процесуального кодексу України, справи, передбачені пунктами 8 та 9 частини першої статті 20 цього Кодексу, розглядаються господарським судом за місцезнаходженням боржника.

Частиною 1 ст. 8 Кодексу України з процедур банкрутства визначено, що справи про банкрутство (неплатоспроможність) розглядаються господарськими судами за місцезнаходженням боржника - юридичної особи, місцем проживання фізичної особи або фізичної особи - підприємця.

Положеннями ч. 3 ст. 27 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що для цілей визначення підсудності відповідно до цього Кодексу місцем проживання фізичної особи, яка не є підприємцем, визнається зареєстроване у встановленому законом порядку місце її проживання або перебування.

Пунктом 12 ч. 1 ст. 2 Закону України "Про надання публічних (електронних публічних) послуг щодо декларування та реєстрації місця проживання в Україні" визначено, що реєстрація місця проживання (перебування) особи - внесення за заявою про реєстрацію місця проживання (перебування), поданою особою в паперовій формі, до реєстру територіальної громади інформації про місце проживання (перебування) особи.

Згідно з ч. 1 ст. 4 Закону України "Про надання публічних (електронних публічних) послуг щодо декларування та реєстрації місця проживання в Україні" особа одночасно може мати лише одне задеклароване або одне зареєстроване місце проживання (перебування).

Згідно з ч. 1, ч. 6 ст. 5 Закону України "Про надання публічних (електронних публічних) послуг щодо декларування та реєстрації місця проживання в Україні", громадянин України, який проживає на території України, а також іноземець чи особа без громадянства, який на законних підставах постійно або тимчасово проживає на території України, зобов`язані протягом 30 календарних днів після прибуття до нового місця проживання (перебування) задекларувати або зареєструвати його. Іноземець чи особа без громадянства, які отримали довідку про звернення за захистом в Україні, можуть зареєструвати місце свого перебування в Україні.

Реєстрація місця проживання (перебування) особи здійснюється за заявою такої особи, поданою в паперовій формі до органу реєстрації або через центр надання адміністративних послуг, за адресою житла будь-якої форми власності.

До заяви про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність додано витяг з Реєстру територіальної громади №2023/002081203 від 09.03.2023, сформований за заявою ОСОБА_1 в Державному підприємстві "ДІЯ", згідно якого місце проживання ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ) зареєстровано за адресою: АДРЕСА_4 , про що також зазначено у заяві.

Доказів щодо зареєстрованого (станом на дату подання заяви про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність до Господарського суду Львівської області) у встановленому законом порядку місця проживання заявника ОСОБА_1 за зазначеною ним адресою: АДРЕСА_3 , до заяви не додано. При цьому суд звертає увагу, що довідка №11530 від 26.12.2022, видана т.в.о. командира військової частини № НОМЕР_2 , про те, що солдат ОСОБА_1 перебуває на військовій службі в військовій частині НОМЕР_2 з 01.10.2022 по т.ч., не є доказом місця фактичного проживання заявника, в контексті вищезазначених норм законодавства.

Суд відзначає, що належним документом, що підтверджує відомості про місце проживання (перебування) особи або інформацію про відсутність таких відомостей може бути, зокрема, Витяг з реєстру територіальної громади.

Відповідно до п. 11 ч. 3 та ч. 5 ст. 116 Кодексу України з процедур банкрутства, до заяви про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність додаються декларації про майновий стан боржника за три роки (за кожен рік окремо), що передували року подання до суду заяви про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність. Боржник також подає декларацію про майновий стан за рік, в якому подається заява про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність, станом на перше число місяця, що передує місяцю подання заяви до суду.

Суд звертає увагу заявника що у доданих до заяви деклараціях не відображено всіх відомостей про нерухоме майно членів сім`ї боржника, зокрема при заповненні Розліду ІІІ. Відомості про нерухоме майно боржника та членів його сім`ї, при внесенні відомостей про земельні ділянки, житлові будинки членів сім`ї не зазначено інформації щодо зареєстрованого за ОСОБА_2 (мати) на праві власності житлового будинку з адресою: АДРЕСА_5 , та земельної ділянки кадастровий номер 6525083500:01:001:0008, та щодо зареєстрованого за ОСОБА_3 (батько) на праві власності житлового будинку з адресою: АДРЕСА_4 , земельної ділянки кадастровий номер 6525083500:01:001:0102, земельної ділянки кадастровий номер 6525083500:01:001:0001, згідно Інформаційних довідок від 31.07.2023 №341069923 та №341069926.

Відповідно до ч. 3 ст. 37 Кодексу України з процедур банкрутства, господарський суд залишає без руху заяву про відкриття провадження у справі з підстав, передбачених статтею 174 Господарського процесуального кодексу України, з урахуванням вимог цього Кодексу.

Частиною 1 ст. 174 ГПК України визначено, що суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Отже, заява про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність містить недоліки, які є підставою для залишення її без руху у відповідності до ст. 37 КУзПБ та ст. 174 ГПК України.

Відповідно до частин 2-4, 8 ст. 174 ГПК України, в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 цього Кодексу. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою. Повернення позовної заяви не перешкоджає повторному зверненню з нею до господарського суду в загальному порядку після усунення недоліків.

Керуючись ст. ст. 2, 37, 113, 116 Кодексу України з процедур банкрутства, ч.ч. 1-4 ст. 174, ст. 234 ГПК ст. 234 ГПК України, суд-

УХВАЛИВ:

1. Заяву ОСОБА_1 про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність ОСОБА_1 (зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_1 ; місце фактичного проживання: АДРЕСА_2 , ідентифікаційний номер НОМЕР_1 ) - залишити без руху.

2. Встановити заявнику ОСОБА_1 строк у 10 календарних днів з дня вручення цієї ухвали для усунення зазначених в ухвалі недоліків, а саме:

- надати суду докази на підтвердження місця проживання фізичної особи ОСОБА_1 для цілей визначення підсудності справи Господарському суду Львівської області;

- надати суду декларації про майновий стан боржника за 2020-2022, 2023 роки за формою, затвердженою наказом Міністерства юстиції України від 21.08.2019 № 2627/5 (із змінами, внесеними наказом Міністерства юстиції України від 15.09.2020 р. № 3186/5), із достовірною інформацією щодо майна членів сім`ї боржника.

3. У разі невиконання цієї ухвали у встановлений судом строк, заява вважається неподаною і підлягає поверненню заявнику зі всіма доданими до неї документами.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання і окремо оскарженню не підлягає.

Веб-адреса сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі інтернет, за якою учасники справи можуть отримати інформацію по справі, що розглядається - http://lv.arbitr.gov.ua /sud5015/.

Суддя Морозюк А.Я.

СудГосподарський суд Львівської області
Дата ухвалення рішення21.11.2023
Оприлюднено23.11.2023
Номер документу115060169
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи позовного провадження Справи про банкрутство, з них: неплатоспроможність фізичної особи

Судовий реєстр по справі —914/3407/23

Ухвала від 08.08.2024

Господарське

Господарський суд Одеської області

Шаратов Ю.А.

Ухвала від 05.08.2024

Господарське

Господарський суд Одеської області

Шаратов Ю.А.

Ухвала від 18.06.2024

Господарське

Господарський суд Одеської області

Шаратов Ю.А.

Ухвала від 08.05.2024

Господарське

Господарський суд Одеської області

Шаратов Ю.А.

Ухвала від 13.03.2024

Господарське

Господарський суд Одеської області

Шаратов Ю.А.

Ухвала від 14.03.2024

Господарське

Господарський суд Одеської області

Шаратов Ю.А.

Ухвала від 11.03.2024

Господарське

Господарський суд Одеської області

Шаратов Ю.А.

Ухвала від 11.03.2024

Господарське

Господарський суд Одеської області

Шаратов Ю.А.

Ухвала від 06.02.2024

Господарське

Господарський суд Одеської області

Шаратов Ю.А.

Ухвала від 19.01.2024

Господарське

Господарський суд Одеської області

Шаратов Ю.А.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні