Ухвала
від 21.11.2023 по справі 922/4844/23
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Держпром, 8-й під`їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,

тел. приймальня (057) 705-14-14, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41


УХВАЛА

"21" листопада 2023 р. м ХарківСправа № 922/4844/23

Господарський суд Харківської області у складі:

судді Аріт К.В.

розглянувши матеріали

позовної заявиІзюмської міської ради, м.Ізюм (адреса: 64300, м.Ізюм, пл.Центральна, 1) до Фізичної особи-підприємця Гусейнова Сергія Камил-огли, м.Ізюм (адреса: АДРЕСА_1 ) про стягнення 49619,53 грн

ВСТАНОВИВ:

16.11.2023 року позивач - Ізюмська міська рада (адреса: 64300, м.Ізюм, пл.Центральна, 1; код ЄДРПОУ 26201641) звернувся до Господарського суду Харківської області з позовом до Фізичної особи-підприємця Гусейнова Сергія Камил-огли (адреса: АДРЕСА_1 ; РНОКПП НОМЕР_1 ), в якому просить суд:

- стягнути заборгованість з орендної плати за договором оренди майна, що належить до комунальної власності № 189 від 28.09.2017 року, який посвідчено приватним нотаріусом Ізюмського міського нотаріального округу Харківської області Банніковим С.І. та зареєстровано в реєстрі за № 2001 у розмірі 49 619,53 грн;

- розірвати Договір оренди майна, що належить до комунальної власності № 189 від 28.09.2017 року, який посвідчено приватним нотаріусом Ізюмського міського нотаріального округу Харківської області Банніковим С.І. та зареєстровано в реєстрі за № 2001;

- виселити фізичну особу - підприємця Гусейнова Сергія Камил-огли, РНОКПП НОМЕР_1 , з займаних нежитлових приміщень загальною площею 49.1 кв.м, розташоване за адресою: м. Ізюм, вул. Покровська, 18 на першому поверсі п`ятиповерхової житлової будівлі, з окремим входом (позиції: І 1,5 кв.м, 1 35,4 кв.м, 2 4, 8 кв.м, 3 1,8 кв.м, 4 0,9 кв.м, 5 4,7 кв.м.) та передати приміщення КП Благоустрій міста Ізюма (код ЄДРПОУ 34978610, місце знаходження: 64300. м. Ізюм, вул. Червоногірська, 74).

Суд, дослідивши матеріали позовної заяви, дійшов висновку про залишення позовної заяви без руху, з огляду на наступне.

Відповідно до ч.6 ст.6 Господарського процесуального кодексу України (далі -ГПК України) адвокати, нотаріуси, державні та приватні виконавці, арбітражні керуючі, судові експерти, органи державної влади та інші державні органи, органи місцевого самоврядування, інші юридичні особи реєструють свої електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в обов`язковому порядку. Інші особи реєструють свої електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в добровільному порядку.

Процесуальні наслідки, передбачені цим Кодексом у разі звернення до суду з документом особи, яка відповідно до цієї частини зобов`язана зареєструвати електронний кабінет, але не зареєструвала його, застосовуються судом також у випадках, якщо інтереси такої особи у справі представляє адвокат.

Здійснивши у підсистемі ЄСІТС "Електронний суд" перевірку наявності у позивача електронного кабінету, суд встановив, що у Ізюмської міської ради код ЄДРПОУ 26201641, як у особи, яка зобов`язана зареєструвати електронний кабінет в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі, в порушення положень ст.6 ГПК України, відповідний кабінет відсутній.

Відповідно до п.2 ч.3 ст.162 ГПК України позовна заява повинна містити повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта (для фізичних осіб - громадян України), якщо такі відомості відомі позивачу, вказівку на статус фізичної особи - підприємця (для фізичних осіб - підприємців), відомі номери засобів зв`язку та адресу електронної пошти, відомості про наявність або відсутність електронного кабінету.

Проте, позивачем в позовній заяві не зазначено відомостей про наявність або відсутність електронного кабінету у позивача та відповідача.

Також позов подано з порушенням п.8 ч.3 ст.162 ГПК України, оскільки в позовній заяві відсутня інформація щодо особи, в якої наявні оригінали письмових доказів, копії яких додано до заяви.

Крім того, матеріали позовної заяви не містять попереднього (орієнтовного) розрахунку суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв`язку із розглядом справи, всупереч вимогам п.9 ч.3 ст.162 ГПК України.

Також вищезазначені матеріали подані з порушенням п.10 ч.3 ст.162 ГПК України, а саме, позовна заява не містить підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача з тим самим предметом та з тих самих підстав.

Відповідно до ч.3 ст.50 ГПК України у заявах про залучення третіх осіб і у заявах третіх осіб про вступ у справу на стороні позивача або відповідача зазначається, на яких підставах третіх осіб належить залучити до участі у справі.

Проте всупереч вимог ГПК позивачем не надано обґрунтування необхідності залучення 3-х осіб, не вказано яким чином рішення господарського суду може вплинути на права та обов`язки цих осіб, та не вказано на стороні позивача чи відповідача вони мають бути залучені.

Відповідно до ч. 1 ст. 174 ГПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Суд постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху також у разі, якщо позовну заяву подано особою, яка відповідно до частини шостої статті 6 цього Кодексу зобов`язана зареєструвати електронний кабінет, але не зареєструвала його.

Згідно з ч.2 ст.174 ГПК України в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави, визначеної абзацом другим частини першої цієї статті, суд у такій ухвалі зазначає про обов`язок такої особи зареєструвати електронний кабінет відповідно до статті 6 цього Кодексу.

Враховуючи, що заявником було подано позовну заяву без додержання вимог ч.6 ст.6, пп.2,8,9,10 ч.3 ст.162 ГПК України, суд вважає за необхідне залишити її без руху та надати позивачу час на усунення недоліків.

Керуючись ч.6 ст.6, статтями 50, 162, 174, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд

УХВАЛИВ:

1. Позовну заяву Ізюмської міської ради залишити без руху.

2. Встановити позивачу строк на усунення недоліків позовної заяви - десять днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

3. Встановити Ізюмській міській раді спосіб усунення недоліків позовної заяви шляхом:

- здійснення реєстрації електронного кабінету в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі) із наданням відповідних відомостей;

- надання відомостей про наявність або відсутність електронного кабінету у позивача та відповідача;

- зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви;

- визначення попереднього (орієнтовного) розрахунку суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв`язку із розглядом справи;

- підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача з тим самим предметом та з тих самих підстав;

- обґрунтування залучення до участі у справі 3-х осіб (яким чином рішення по справі може вплинути на права та обов`язки цих осіб; на стороні позивача чи відповідача вони мають бути залучені).

4. Попередити позивача про його обов`язок зареєструвати електронний кабінет відповідно до статті 6 ГПК України.

5. Звернути увагу позивача, що згідно з ч.3 ст.174 ГПК України якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 цього Кодексу.

6. Попередити позивача про те, що відповідно до вимог ч.4 ст.174 ГПК України якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.

Ухвала оскарженню не підлягає. Заперечення на ухвали, що не підлягають оскарженню окремо від рішення суду, включаються до апеляційної скарги на рішення суду.

Ухвала складена та підписана 21.11.2023

СуддяК.В. Аріт

СудГосподарський суд Харківської області
Дата ухвалення рішення21.11.2023
Оприлюднено23.11.2023
Номер документу115061258
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —922/4844/23

Рішення від 20.02.2024

Господарське

Господарський суд Харківської області

Аріт К.В.

Ухвала від 13.02.2024

Господарське

Господарський суд Харківської області

Аріт К.В.

Ухвала від 23.01.2024

Господарське

Господарський суд Харківської області

Аріт К.В.

Ухвала від 15.01.2024

Господарське

Господарський суд Харківської області

Аріт К.В.

Ухвала від 26.12.2023

Господарське

Господарський суд Харківської області

Аріт К.В.

Ухвала від 21.12.2023

Господарське

Господарський суд Харківської області

Аріт К.В.

Ухвала від 13.12.2023

Господарське

Господарський суд Харківської області

Аріт К.В.

Ухвала від 27.11.2023

Господарське

Господарський суд Харківської області

Аріт К.В.

Ухвала від 21.11.2023

Господарське

Господарський суд Харківської області

Аріт К.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні