Справа № 307/3257/23
Провадження № 2/307/643/23
УХВАЛА
21 листопада 2023 року Тячівський районний суд Закарпатської області в особі головуючого судді Гримут В.І.
за участі: секретаря судового засідання Ком`яті Н.А.
представника позивача ОСОБА_1
представника ОСОБА_2 ОСОБА_3
розглянувши у підготовчому засіданні, в залі суду, в м. Тячів, в режимі відеоконференції, цивільну справу за позовом Дубівського споживчого товариства до ОСОБА_4 та ОСОБА_2 про скасування рішення про державну реєстрацію прав та їх обтяжень, витребування майна, витребування земельної ділянки,
В С Т А Н О В И В:
У підготовчому засіданні представник відповідача ОСОБА_3 заявив клопотання про залишення позовної заяви без руху з тих підстав, що позов пред`явлено до двох осіб, а судовий збір сплачено тільки один раз за кожну вимогу. Крім того ОСОБА_3 заявив клопотання про закриття провадження по справі через те, що вона підсудна господарському суду, оскільки відповідачі є фізичними особами-підприємцями, а позивач є юридичною особою.
Представник позивача, щодо заявлених клопотань заперечив. Пояснив, що судовий збір сплачено не по кількості відповідачів, а по кількості позовних вимог. Дана позовна заява підсудна суду загальної юрисдикції, а не господарському суду, оскільки між сторонами наявні договірні відносини, а не господарські.
Розглянувши заявлені клопотання суд приходить до висновку, що вони задоволенню не підлягають з наступних міркувань.
Згідно ч.3ст.6Закону України«Про судовийзбір» заподання позовноїзаяви,що маєодночасно майновийі немайновийхарактер,судовий збірсплачується заставками,встановленими дляпозовних заявмайнового танемайнового характеру. У разі коли в позовній заяві об`єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
Із позовної заяви убачається, що позивач пред`явив до відповідачів одну вимогу немайнового характеру і дві вимоги майнового характеру. Всі три вимоги сплачені судовим збором відповідно до вимог вище зазначеного закону.
Частиною першою статті 2 ЦПК України визначено, що завданням цивільного судочинства є справедливий, неупереджений та своєчасний розгляд і вирішення цивільних справ з метою ефективного захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересівфізичних осіб, прав та інтересівюридичних осіб, інтересів держави.
Відповідно до вимог статті 19ЦПК України судирозглядають упорядку цивільногосудочинства справи,що виникаютьз цивільних,земельних,трудових,сімейних,житлових таінших правовідносин,крім справ,розгляд якихздійснюється впорядку іншогосудочинства. Суди розглядають у порядку цивільного судочинства також вимоги щодо реєстраціїмайната майновихправ,інших реєстраційнихдій,якщо таківимоги єпохідними відспору щодотакого майнаабо майновихправ,якщо цейспір підлягаєрозгляду вмісцевому загальномусуді іпереданий найого розглядз такимивимогами. Цивільне судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку, в тому числіпозовного провадження(загального або спрощеного).
Згідно ч. 2 ст. 2 ГПК України завданням господарського судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів, пов`язаних зі здійсненням господарської діяльності.
Із позовної заяви убачається, що оспорюваний договір купівлі-продажу від 11 травня 2007 року було укладено між Дубівським СТ та ОСОБА_4 , тобто не з юридичною особою чи з юридичною особою-підприємцем, а з фізичною особою.
За таких обставин, керуючись ст. 6 Закону України «Про судовий збір», стст. 2, 19 ЦПК України та ст. 2 ГПК України, суд
П О С Т А Н О В И В:
У задоволенні клопотань представника відповідача про залишення позовної заяви без руху та закриття провадження у справі відмовити.
Ухвала окремому оскарженню не підлягає та може бути оскаржена разом з остаточним рішенням суду.
Головуючий В.І.Гримут
Суд | Тячівський районний суд Закарпатської області |
Дата ухвалення рішення | 21.11.2023 |
Оприлюднено | 23.11.2023 |
Номер документу | 115065250 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із земельних відносин, з них: спори про припинення права власності на земельну ділянку |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні