Ухвала
від 20.11.2023 по справі 405/2711/23
ЛЕНІНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.КІРОВОГРАДА

Справа № 405/2711/23

1-кп/405/110/23

УХВАЛА

20 листопада 2023 року Ленінський районний суд міста Кіровограда в складі:

головуючого судді ОСОБА_1

за участю:

секретаря ОСОБА_2

прокурора ОСОБА_3

захисника обвинуваченого адвоката ОСОБА_4

обвинуваченого ОСОБА_5

розглянувши у відкритому підготовчому судовому засіданні в залі суду у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного Реєстру досудових розслідувань за № 12023121010000693 від 07.02.2023 року, відносно ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , обвинуваченого за ч. 2 ст. 15 ч. 4 ст. 185, ч. 4 ст. 185 КК України,

клопотання прокурора про застосування обвинуваченому запобіжного заходу у виді тримання під вартою

встановив:

Прокурор звернулася до суду з письмовим клопотанням про застосування відносно обвинуваченого ОСОБА_5 запобіжного заходу у виді тримання під вартою.

В обґрунтування клопотання зазначила, що існують ризики, передбачені ст. 177 КПК України, а саме те, що обвинувачений може: переховуватися від суду; вчинити інше кримінальне правопорушення. Зазначила, що лише запобіжний захід у вигляді тримання під вартою забезпечить запобігання наведеним ризикам, оскільки обвинувачений ОСОБА_5 в підготовчі судові засідання, призначені на 24.05.2023, 07.07.2023, 08.08.2023 не з`являвся, про причини своєї неявки суд не повідомляв, як наслідок 08.08.2023 Ленінським районним судом м. Кіровограда постановлено ухвалу про надання судового доручення Кропивницькому районному управлінню поліції в Кіровоградській області встановити місце знаходження обвинуваченого ОСОБА_5 (місце реєстрації згідно обвинувального акта АДРЕСА_1 , місце фактичного проживання згідно обвинувального акта м. Кропивницький, тупик Охтирський, 8, м.т. 050-010-56-64) та забезпечити явку останнього в судове засідання. На виконання вказаного доручення суду надано рапорт ДОП Кропивницького РУП ГУНП в Кіровоградській області від 25.09.2023 року згідно якого встановити місце знаходження ОСОБА_5 не представилося можливим. Окрім того, відібрано пояснення у ОСОБА_6 , яка на даний час проживає за адресою АДРЕСА_1 , яка повідомила, що ОСОБА_5 особисто незнає. Проте, в судові засідання 25.09.2023 року та 02.11.2023 року обвинувачений ОСОБА_5 не з`явився. 02.11.2023 року ухвалою Ленінського районного суду м. Кіровограда ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , оголошено в розшук та надано дозвіл на затримання останнього, з метою його приводу до Ленінського районного суду м. Кіровограда для участі в розгляді клопотання про застосування запобіжного заходу у виді тримання під вартою. Окрім того, ОСОБА_5 раніше неодноразово притягувався до кримінальної відповідальності, останній раз 15.03.2018 року Рубіжанським міським судом Луганської області, проте не зробивши для себе належних висновків знову вчинив кримінальні правопорушення, передбачені ч.2ст.15ч.4ст.185,ч.4ст.185 КК України, не одружений, що свідчить про відсутність у нього стійких соціальних зв`язків, офіційно не працює та не має постійного джерела доходів, а тому перебуваючи на волі, може продовжити злочинну діяльність.

В судовому засіданні прокурор підтримала подане клопотання та наполягала на застосуванні у відношенні обвинуваченого ОСОБА_5 запобіжного заходу вигляді тримання під вартою строком на 60 днів.

Обвинувачений ОСОБА_5 в судовому засіданні заперечив щодо застосування стосовно нього запобіжного заходу у виді тримання під вартою.

Захисник обвинуваченого - адвокат ОСОБА_4 в судовому засіданні заперечив щодо задоволення клопотання прокурора, щодо застосування до його підзахисного запобіжного заходу у виді триманням під вартою.

Заслухавши думку учасників судового провадження, дослідивши клопотання прокурора, суд дійшов висновку про таке.

Відповідно до положень ст. 331 КПК України під час судового розгляду суд за клопотанням сторони обвинувачення або захисту має право своєю ухвалою змінити, скасувати або обрати запобіжний захід щодо обвинуваченого. Вирішення питання судом щодо запобіжного заходу відбувається в порядку, передбаченому главою 18 цього Кодексу.

Згідно з положеннями ч. 2 ст. 177 КПК України підставою для застосування запобіжного заходу, зокрема є наявність ризиків, які дають достатні підстави слідчому судді, суду вважати, що підозрюваний, обвинувачений, засуджений може здійснити дії, передбачені ч. 1 ст. 177 КПК України.

Відповідно до п. 5 ч. 2 ст. 183 КПК України, запобіжний захід у вигляді тримання під вартою не може бути застосований, окрім як до раніше судимої особи, яка підозрюється або обвинувачується у вчиненні злочину, за який законом передбачено покарання у виді позбавлення волі на строк понад три роки.

Згідно ч. 1 ст. 177 КПК України, метою застосування запобіжного заходу є забезпечення виконання підозрюваним, обвинуваченим покладених на нього процесуальних обов`язків, а також запобігання спробам: 1) переховуватися від органів досудового розслідування та/або суду; 2) знищити, сховати або спотворити будь-яку із речей чи документів, які мають істотне значення для встановлення обставин кримінального правопорушення; 3) незаконно впливати на потерпілого, свідка, іншого підозрюваного, обвинуваченого, експерта, спеціаліста у цьому ж кримінальному провадженні; 4) перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином; 5) вчинити інше кримінальне правопорушення чи продовжити кримінальне правопорушення, у якому підозрюється, обвинувачується.

ОСОБА_5 обвинувачується у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.2ст.15ч.4ст.185,ч.4ст.185 КК України, які з урахуванням положень статей 12, 24 КК України є умисними тяжкими злочинами, за які законом передбачено покарання у виді позбавлення волі від п`яти до восьми років.

Враховуючи зазначене та особистість обвинуваченого ОСОБА_5 , який раніше неодноразово засуджений, не працевлаштований, не одружений, утриманців не має, а отже не має стійких соціальних зв`язків, перебував у розшуку через ухилення від суду в межах даного кримінального провадження та 20.11.2023 був затриманий на підставі ухвали Ленінського районного суду м. Кіровограда від 02.11.2023, якою було надано дозвіл на його затримання з метою приводу для участі в розгляді клопотання прокурора про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою, суд вважає, що в даному випадку в повній мірі підтверджено наявність ризиків, передбачених п. 1, 5 ч. 1 ст. 177 КПК України, оскільки останній може переховуватись від суду та вчинити інше кримінальне правопорушення і продовжити злочинну діяльність.

Вищезазначені обставини є виправданими та необхідними елементами (ризиками), що визначають та виправдовують потребу в застосуванні відносно обвинуваченого тримання під вартою, та свідчать про те, що належна поведінка обвинуваченого під час розгляду справи в суді може бути забезпечена лише шляхом застосування до нього зазначеного (найбільш суворого) запобіжного заходу, оскільки останній протягом судового провадження, перебуваючи без застосування до нього будь-якого іншого запобіжного заходу, порушив покладені на нього кримінальним процесуальним законодавством обов`язки, створивши тим самим перешкоди у здійсненні судового розгляду даного кримінального провадження.

Наведене свідчить, що більш м`які запобіжні заходи, зазначені у ст. 176 КПК України, не зможуть забезпечити належне виконання обвинуваченим ОСОБА_5 процесуальних обов`язків, а також запобігти встановленим ризикам, а тому не буде забезпечено виконання завдань кримінального судочинства.

Також, суд враховує практику Європейського суду з прав людини, яка є частиною національного законодавства України, та зазначає, що утримання під вартою не є передумовою покарання у виді позбавлення волі, але при збереженні розумної підозри відносно затриманої особи у скоєні злочину є умовою законності та відповідає реальним вимогам суспільного інтересу.

Доводи сторонизахисту накористь обвинуваченогоу даномувипадку неперевищують суспільногоінтересу усправі,який полягаєу повномута неупередженомурозгляді кримінальногопровадження увстановлені закономстроки,а такожзабезпеченні виконанняобвинуваченим процесуальнихрішень усправі тазапобіганні процесуальнихризиків.Тобто вданому випадкунаявні реальніознаки справжньогосуспільного інтересу,який незважаючина презумпціюневинуватості,переважає принципповаги доособистої свободиобвинуваченого.

При цьому, відповідно до положень ч. 5 ст. 182, ч. 3-4 ст. 183 КПК України, суд при постановленні ухвали про застосування запобіжного заходу у виді тримання під вартою, вважає можливим визначити розмір застави, достатньої для забезпечення виконання обвинуваченим обов`язків, передбачених цим Кодексом.

Беручи до уваги суспільну небезпеку кримінального правопорушення, в скоєнні якого обвинувачується ОСОБА_5 , його особу, матеріальний стан, суд приходить до висновку щодо визначення застави у розмірі 53680 гривень, що відповідає 20 прожитковим мінімумам для працездатних осіб та узгоджується зі змістом ст. 182 КПК України.

У разі внесення обвинуваченим ОСОБА_5 визначеної застави, на нього відповідно до ч. 3 ст. 183 КПК України слід покласти визначені ч. 5 ст. 194 КПК обов`язки, а саме: прибувати за викликом до суду; повідомляти суд про зміну свого місця проживання; не відлучатися із населеного пункту, в якому він проживає, без дозволу суду.

Керуючись ст.ст. 177, 179, 182, 183, 194, 315, 369 КПК України, суд

постановив:

Клопотання прокурора про застосування обвинуваченому запобіжного заходу у виді тримання під вартою задовольнити.

Застосувати до обвинуваченого ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , запобіжний захід тримання під вартою строком на 60 (шістдесят) днів, тобто з 08-00 години 20 листопада 2023 року по 08-00 годину 18 січня 2024 року.

Визначити розмір застави в сумі 53 680 гривень, яка може бути внесена на рахунок отримувача № UA458201720355279001000002505, отримувач коштів ТУ ДСА України в Кіровоградській області, ЄДРПОУ 26241445, банк отримувача ДКСУ м. Київ, код банку отримувача (МФО) 820172, призначення платежу: застава за ОСОБА_5 .

В разі внесення заставодавцем визначеної в ухвалі суми застави, зобов`язати обвинуваченого ОСОБА_5 по 18.01.2024 року виконувати наступні обов`язки:

прибувати за викликом до суду;

повідомляти суд про зміну свого місця проживання;

не відлучатися із населеного пункту, в якому він проживає, без дозволу суду.

Попередити обвинуваченого ОСОБА_5 , що в разі невиконання покладених на нього обов`язків, внесена застава звертається в дохід держави та зараховується до спеціального фонду Державного бюджету України з одночасним вирішенням питання, передбаченого ч. 10 ст. 182 КПК України.

Строк дії ухвали визначити по 08-00 годину 18 січня 2024 року.

Ухвала може бути оскаржена до Кропивницького апеляційного суду через Ленінський районний суд міста Кіровограда протягом п`яти днів з дня її проголошення, а обвинуваченим - в той самий строк з моменту отримання копії ухвали.

Суддя Ленінського

районного суду

м. Кіровограда ОСОБА_7

СудЛенінський районний суд м.Кіровограда
Дата ухвалення рішення20.11.2023
Оприлюднено23.11.2023
Номер документу115079286
СудочинствоКримінальне
КатегоріяЗлочини проти власності Крадіжка

Судовий реєстр по справі —405/2711/23

Ухвала від 05.11.2024

Кримінальне

Ленінський районний суд м.Кіровограда

Бистров С. А.

Ухвала від 05.11.2024

Кримінальне

Ленінський районний суд м.Кіровограда

Бистров С. А.

Ухвала від 18.10.2024

Кримінальне

Ленінський районний суд м.Кіровограда

Лук'янова О. В.

Ухвала від 15.10.2024

Кримінальне

Ленінський районний суд м.Кіровограда

Бистров С. А.

Ухвала від 20.11.2023

Кримінальне

Ленінський районний суд м.Кіровограда

Лук'янова О. В.

Вирок від 20.11.2023

Кримінальне

Ленінський районний суд м.Кіровограда

Лук'янова О. В.

Ухвала від 20.11.2023

Кримінальне

Ленінський районний суд м.Кіровограда

Лук'янова О. В.

Ухвала від 20.11.2023

Кримінальне

Ленінський районний суд м.Кіровограда

Лук'янова О. В.

Ухвала від 20.11.2023

Кримінальне

Ленінський районний суд м.Кіровограда

Лук'янова О. В.

Ухвала від 02.11.2023

Кримінальне

Ленінський районний суд м.Кіровограда

Лук'янова О. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні