ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
======================================================================
УХВАЛА
15 листопада 2023 року Справа № 915/744/21
м. Миколаїв
Суддя Господарського суду Миколаївської області Давченко Т.М.
розглянувши матеріали
заяви Товариства з обмеженою відповідальністю "Кортева Агрісаєнс Україна" (код ЄДРПОУ 31352075; вул. Петра Сагайдачного, 1, м. Київ, 04070)
до боржників:
1) ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ; АДРЕСА_1 )
2) Приватного підприємства "Курган - Агро" (код ЄДРПОУ 35376634; вул. Потьомкінська, буд. 153, кв. 51, м. Миколаїв, 54003; ел. адреса: kurganagro@ukr.net)
розпорядник майна: арбітражний керуючий Пляка Сергій Валерійович (вул. Чкалова, 15, оф. 401, м. Миколаїв, 54017; ел.пошта: ІНФОРМАЦІЯ_1 )
про стягнення заборгованості в межах покладеної солідарної відповідальності
встановив:
Господарським судом Миколаївської області розглядається справа № 915/744/21 про банкрутство Приватного підприємства "Курган - Агро" (далі ПП "Курган - Агро") (код ЄДРПОУ 35376634). Розпорядником майна боржника призначено арбітражного керуючого Пляку С.В. надійшла заява
10.11.2023 до суду надійшла заява Товариства з обмеженою відповідальністю "Кортева Агрісаєнс Україна" (далі ТОВ "Кортева Агрісаєнс Україна"), сформована у системі "Електронний суд" 10.11.2023, про покладення солідарної відповідальності на керівника, у якій викладено наступні вимоги (з урахуванням заяви від 14.11.2023 про виправлення помилки):
1. Прийняти заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "Кортева Агрісаєнс Україна" про покладення солідарної відповідальності на керівника боржника та розглянути її по суті.
2. Видати наказ, за яким стягнути з ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "Кортева Агрісаєнс Україна" (код ЄДРПОУ 31352075) 1 472 937 (один мільйон чотириста сімдесят дві тисячі дев`ятсот тридцять сім) гривень 64 копійки.
В обґрунтування заявлених вимог ТОВ "Кортева Агрісаєнс Україна" посилається на порушення керівником боржника вимог ч. 6 ст. 34 Кодексу України з процедур банкрутства у зв`язку з чим ухвалою від 24.04.2023 на нього покладено солідарну відповідальність за вимогами кредиторів у справі № 915/744/21 про банкрутство про банкрутство ПП "Курган - Агро".
Дослідивши матеріали заяви та додані до неї документи, судом встановлено таке.
За абзацом другим частини шостої статті 34 Кодексу України з процедур банкрутства право на звернення кредиторами своїх вимог до керівника боржника виникає після встановлення ухвалою суду порушення ним приписів абзацу першого цієї норми та його вини у невиконанні обов`язку визначеного цією нормою.
Таке право як закріплено законодавцем в реченні третьому абзацу другого частини шостої статті 34 Кодексу України з процедур банкрутства належить виключно кредиторам боржника.
Кодекс України з процедур банкрутства не визначає, які саме кредитори (поточні, конкурсні або забезпечені) мають право звернення своїх вимог до керівника боржника, однак з урахуванням текстуального викладення речення третього абзацу другого частини шостої статті 34 Кодексу України з процедур банкрутства таке звернення можливе після визнання судом всіх вимог кредиторів, а отже, після постановлення ухвали за результатами проведення попереднього засідання.
Крім того, у Кодексі України з процедур банкрутства відсутні конкретно визначені вимоги щодо форми звернення кредиторами своїх вимог до керівника боржника, тому таке звернення може відбуватися у формі заяви, клопотання тощо. Однак розгляд цих вимог, як і вимог про покладення солідарної відповідальності, здійснюється за правилами ГПК України в порядку визначеному статтею 7 КУзПБ у межах справи про банкрутство, в т.ч. із урахуванням можливості застосування процесуального інституту об`єднання позовів (стаття 173 ГПК України).
Відповідно дост. 7 Кодексу України з процедур банкрутства спори, стороною в яких є боржник, розглядаються господарським судом за правилами, передбаченими Господарським процесуальним кодексом України, з урахуванням особливостей, визначених цією статтею. Господарський суд, у провадженні якого перебуває справа про банкрутство (неплатоспроможність), в межах цієї справи вирішує всі майнові спори, стороною в яких є боржник; спори з позовними вимогами до боржника та щодо його майна; спори про визнання недійсними результатів аукціону; спори про визнання недійсними будь-яких правочинів, укладених боржником; спори про повернення (витребування) майна боржника або відшкодування його вартості відповідно; спори про стягнення заробітної плати; спори про поновлення на роботі посадових та службових осіб боржника; спори щодо інших вимог до боржника. Господарський суд розглядає спори, стороною в яких є боржник, за правилами, визначеними Господарським процесуальним кодексом України. За результатами розгляду спору суд ухвалює рішення.
Заяви (позовні заяви) учасників провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність) або інших осіб у спорах, стороною в яких є боржник, розглядаються в межах справи про банкрутство (неплатоспроможність) за правилами спрощеного позовного провадження.
Отже, подана заява по своїй суті є позовною заявою.
Статтею 162 Господарського процесуального кодексу України встановлено вимоги до позовної заяви, зокрема, позовна заява повинна містити : 1) найменування суду першої інстанції, до якого подається заява; 2) повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта (для фізичних осіб - громадян України), якщо такі відомості відомі позивачу, вказівку на статус фізичної особи - підприємця (для фізичних осіб - підприємців), відомі номери засобів зв`язку та адресу електронної пошти, відомості про наявність або відсутність електронного кабінету; 3) зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці; обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються; 4) зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні; якщо позов подано до кількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з них; 5) виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; правові підстави позову; 6) відомості про вжиття заходів досудового врегулювання спору - у випадку, якщо законом встановлений обов`язковий досудовий порядок урегулювання спору; 7) відомості про вжиття заходів забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви, якщо такі здійснювалися; 8) перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви; 9) попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв`язку із розглядом справи; 10) підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.
За змістом статті 164 ГПК України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують: 1) відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів; 2) сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Статтею 45 Господарського процесуального кодексу України визначено, що сторонами в судовому процесі - позивачами і відповідачами - можуть бути особи, зазначені у статті 4 цього Кодексу. Позивачами є особи, які подали позов або в інтересах яких подано позов про захист порушеного, невизнаного чи оспорюваного права або охоронюваного законом інтересу. Відповідачами є особи, яким пред`явлено позовну вимогу.
Як вбачається з поданої до суду заяви про стягнення заборгованості в межах покладеної солідарної відповідальності, заявником відповідно приписів ГПК України (п. 2 ч. 3 ст. 162 ГПК України) не надано процесуального статусу зазначеним учасникам, натомість визначено сторін як: заявник, боржник 1, боржник 2, арбітражний керуючий.
Крім цього, заява всупереч приписам ст. 162 ГПК України не містить: відомостей про наявність або відсутність електронного кабінету сторін; зазначення ціни позову; зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів; правові підстави позову; відомості про вжиття заходів досудового врегулювання спору, відомості про вжиття заходів забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви, якщо такі здійснювалися; зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви; попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв`язку із розглядом справи; підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав. Також до заяви не додано доказів сплати судового збору.
Відтак, суд пропонує позивачу визначити коло учасників спору та їх процесуальний статус та усунути інші недоліки, зазначені у даній заяві.
Згідно зі ст. 174 ГПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 цього Кодексу. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.
Суд звертає увагу, що відповідно до ч. 3 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України, якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 цього Кодексу.
З наведених підстав заява ТОВ "Кортева Агрісаєнс Україна" про покладення солідарної відповідальності на керівника підлягає залишенню без руху.
На підставі викладеного та керуючись ст. 7 Кодексу України з процедур банкрутства, ст.ст.162, 164, 174, 232, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
1. Залишити заяву ТОВ "Кортева Агрісаєнс Україна" про покладення солідарної відповідальності на керівника без руху.
3. Встановити заявнику строк на усунення недоліків позовної заяви - 10 (сім) днів з дня вручення даної ухвали.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню не підлягає.
Суддя Т.М.Давченко
Суд | Господарський суд Миколаївської області |
Дата ухвалення рішення | 15.11.2023 |
Оприлюднено | 27.11.2023 |
Номер документу | 115126038 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи про банкрутство, з них: майнові спори, стороною в яких є боржник, з них: спори з позовними вимогами до боржника та щодо його майна |
Господарське
Господарський суд Миколаївської області
Давченко Т.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні