Ухвала
від 23.11.2023 по справі 990/248/23
КАСАЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД ВЕРХОВНОГО СУДУ

УХВАЛА

23 листопада 2023 року

м. Київ

справа № 990/248/23

адміністративне провадження № П/990/248/23

Верховний Суд у складі судді Касаційного адміністративного суду Дашутіна І. В., розглянувши заяву представника позивачки про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду та заяву Служби безпеки України про продовження процесуального строку на подання доказів та пояснень у справі № 990/248/23 за позовом ОСОБА_1 до Президента України Зеленського Володимира Олександровича, треті особи, які не заявляють самостійні вимоги щодо предмета спору, на стороні відповідача: Рада національної безпеки і оборони України, Служба безпеки України про визнання протиправним та скасування указу в частині, виключення позиції з додатку до рішення,

у с т а н о в и в:

Ухвалою Верховного Суду від 07 листопада 2023 року відкрито провадження у адміністративній справі та призначено її до розгляду за правилами спрощеного позовного провадження у судовому засіданні. Цією ухвалою також встановлено учасникам справи строк для подання заяв по суті та доказів на підтвердження власної позиції.

Представник позивачки, адвокат Бидюков Дмитро Володимирович, звернувся до Верховного Суду з заявою про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів.

Відповідно до частини першої статті 195 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов`язковою.

Частинами другою та третьою статті 195 КАС України визначено, що учасник справи подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду не пізніше ніж за п`ять днів до судового засідання. Копія заяви в той самий строк надсилається іншим учасникам справи. Учасники справи беруть участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів та електронного підпису згідно з вимогами Положення про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему та/або положень, що визначають порядок функціонування її окремих підсистем (модулів).

17 серпня 2021 року Вища рада правосуддя рішенням № 1845/0/15-21 затвердила Положення про порядок функціонування окремих підсистем (модулів) Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи.

З 5 жовтня 2021 року офіційно почала функціонувати підсистема відеоконференцзв`язку, за допомогою якої забезпечується можливість участі учасників справи у судовому засіданні в режимі відеоконференції як у приміщенні суду, так і поза межами приміщення суду. При цьому для участі у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду учасник справи повинен попередньо зареєструватися в Електронному кабінеті (пункт 49 згаданого Положення).

Заява про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів подана з дотриманням правил процесуального закону.

З огляду на умови, за яких має здійснюватися правосуддя у справі, та на необхідність дотримання принципів рівності усіх учасників судового процесу перед законом і судом, гласності і відкритості судового процесу, змагальності сторін та розумних строків розгляду справи, а також ураховуючи те, що Верховний Суд має технічну можливість провести судове засідання в такий спосіб у визначені дату і час, заява підлягає задоволенню.

Окрім цього, до Верховного Суду надійшла заява третьої особи, Служби безпеки України, про продовження процесуального строку для подання до суду доказів та пояснень до позову до 06 грудня 2023 року.

Для обґрунтування вимог цієї заяви Служба безпеки України посилається на те, що підготувати відповідні документи в установлений судом строк неможливо, оскільки відповідно до відомчих нормативно-правових актів органу підготовка та зберігання документів щодо застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій) здійснюється різними підрозділами, документообіг та листування з якими потребує дещо більшого часу.

Відповідно до частини третьої статті 165 КАС України пояснення третьої особи подаються в строк, встановлений судом. Суд має встановити такий строк, який дасть змогу третій особі підготувати свої міркування, аргументи та відповідні докази і надати пояснення до позову або відзиву, а іншим учасникам справи - відповідь на такі пояснення завчасно до початку розгляду справи по суті.

Встановлений судом процесуальний строк може бути продовжений судом за заявою учасника справи, поданою до закінчення цього строку, чи з ініціативи суду (частина друга статті 121 КАС України).

Заява Служби безпеки України про продовження встановленого судом процесуального строку для подання пояснень щодо позову третіми особами, яких було залучено при відкритті провадження у справі, подана до його закінчення, а доводи для її обґрунтування є обґрунтованими. Проте, з урахуванням дати призначеного судового засідання, заява підлягає частковому задоволенню.

Керуючись статтями 44, 121, 165, 195, 248 КАС України, Верховний Суд

у х в а л и в:

Заяву Служби безпеки України про продовження процесуального строку для подання до суду доказів і пояснень щодо позову задовольнити частково.

Продовжити Службі безпеки України процесуальний строк для подання до суду доказів і пояснень щодо позову до 04 грудня 2023 року.

Задовольнити заяву представника позивачки, адвоката Бидюкова Дмитра Володимировича, про участь у судовому засіданні у режимі відеоконференції за допомогою власних технічних засобів.

Розгляд адміністративної справи № 990/248/23, що відбудеться у відкритому судовому засіданні 06 грудня 2023 року о 17 год. 00 хв., провести у режимі відеоконференції за участю представника позивачки, адвоката Бидюкова Дмитра Володимировича, поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів відповідно до Положення про порядок функціонування окремих підсистем (модулів) Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, затвердженого рішенням Вищої ради правосуддя від 17 серпня 2021 року № 1845/0/15-21.

Роз`яснити, що для участі в судовому засіданні в режимі відеоконференції учасник справи зобов`язаний: авторизуватися в підсистемі відеоконференцзв`язку за 10 хвилин до часу судового засідання; активувати технічні засоби (мікрофон, навушники та камеру) і перевірити їх працездатність шляхом тестування за допомогою підсистеми відеоконференцзв`язку; очікувати запрошення секретаря судового засідання до участі в судовому засіданні. Ризики технічної неможливості участі у відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв`язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.

Суддя І. В. Дашутін

СудКасаційний адміністративний суд Верховного Суду
Дата ухвалення рішення23.11.2023
Оприлюднено24.11.2023
Номер документу115145870
СудочинствоАдміністративне
КатегоріяСправи щодо оскарження актів, дій чи бездіяльності Верховної Ради України, Президента України, Вищої ради правосуддя, Вищої кваліфікаційної комісії суддів України,органів,які обирають(призначають),звільняють,оцінюють членів Вищої ради правосуддя оскарження актів, дій чи бездіяльності Президента України, з них:

Судовий реєстр по справі —990/248/23

Ухвала від 12.05.2025

Адміністративне

Велика палата Верховного Суду

Усенко Євгенія Андріївна

Рішення від 19.03.2025

Адміністративне

Касаційний адміністративний суд Верховного Суду

Дашутін І.В.

Ухвала від 23.11.2023

Адміністративне

Касаційний адміністративний суд Верховного Суду

Дашутін І.В.

Ухвала від 07.11.2023

Адміністративне

Касаційний адміністративний суд Верховного Суду

Дашутін І.В.

Ухвала від 10.10.2023

Адміністративне

Касаційний адміністративний суд Верховного Суду

Дашутін І.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні