Справа № 442/8022/23
Провадження № 2/442/1572/2023
УХВАЛА
п р о з а л и ш е н н я п о з о в н о ї з а я в и б е з р у х у
"23" листопада 2023 р. суддя Дрогобицького міськрайонного суду Львівської області - ГрицайМ.М., перевіривши позовну заяву ОСОБА_1 до Стебницької державної нотаріальної контори Львівської області, Першої Дрогобицької державної нотаріальної контори Львівської області про скасування арешту на нерухоме майно,
в с т а н о в и л а:
На розгляд Дрогобицького міськрайонного суду Львівської області надійшла позовна заява ОСОБА_1 про скасування арешту на нерухоме майно.
Подана заява не відповідає вимогам ст. 175 ЦПК України та підлягає залишенню без розгляду.
Відповідач є обов`язковим учасником цивільного процесу - його стороною. Основною ознакою сторін цивільного процесу є їхня особиста і безпосередня заінтересованість; саме сторони є суб`єктами правовідношення, з приводу якого виник спір. Крім того, відповідач є тією особою, на яку вказує позивач як на порушника свого права.
Тобто, відповідач - це особа, яка порушила, не визнала чи оспорила суб`єктивні права, свободи чи інтереси позивача. Відповідач притягається до справи у зв`язку з позовною вимогою, яка пред`являється до нього.
При цьому неналежний відповідач - це особа, притягнута позивачем як відповідач, стосовно якої встановлено, що вона не повинна відповідати за пред`явленим позовом за наявності даних про те, що обов`язок виконати вимоги позивача лежить на іншій особі - належному відповідачеві.
Частиною 1 ст. 1 Закону встановлено, що нотаріат в Україні - це система органів і посадових осіб, на які покладено обов`язок посвідчувати права, а також факти, що мають юридичне значення та вчиняти інші нотаріальні дії, передбачені цим Законом, з метою надання їм юридичної вірогідності.
Частиною 2 ст. 1 Закону передбачено, що вчинення нотаріальних дій в Україні покладається на нотаріусів, які працюють в державних нотаріальних конторах, державних нотаріальних архівах (державні нотаріуси) або займаються приватною нотаріальною діяльністю (приватні нотаріуси).
Отже, подана заява не відповідає вимогам ст. 175 ЦПК України, а саме: при визначенні статусу відповідачів - Стебницької державної нотаріальної контори Львівської області, Першої Дрогобицької державної нотаріальної контори Львівської області, позивачу слід врахувати, що державні нотаріальні контори не є самостійною юридичною особою, а тому не можуть бути стороною у справі, оскільки від імені державної нотаріальної контори виступає відповідне управління юстиції.
Як роз`яснив в пунктах 2, 4 своєї постанови Пленум Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ "Про судову практику в справах про зняття арешту з майна" №5 від 03.06.2016 відповідачами в справі є боржник, особа, в інтересах якої накладено арешт на майно, а в окремих випадках особа, якій передано майно, якщо воно було реалізоване.
Отже, позивачу в своїй заяві замість нотаріальної контори в якості відповідача слід зазначити належного відповідача.
В свою чергу, нотаріальні контори можуть бути третіми особами.
Виходячи зі змісту п.5 ч.3 ст.175 та ч.5 ст. 177 ЦПК України позовна заява повинна містити виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
Суд звертає увагу, що до позовної заяви надано інформацію з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об`єктів нерухомого майна щодо об`єкта нерухомого майна, проте не в повному обсязі, а лише дві сторінки з трьох.
Враховуючи викладене, відповідно до ст. 185 ЦПК України вважаю необхідним залишити заяву без руху, надавши позивачу строк для усунення недоліків, а саме: вказати належного відповідача та долучити повну інформацію з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об`єктів нерухомого майна щодо об`єкта нерухомого майна на трьох сторінках.
Керуючись ст.ст. 177, 185 ЦПК України, суддя, -
п о с т а н о в и л а:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Стебницької державної нотаріальної контори Львівської області, Першої Дрогобицької державної нотаріальної контори Львівської області про скасування арешту на нерухоме майно - залишити без руху.
Повідомити позивача про необхідність виправити зазначені недоліки заяви в строк, який не перевищуватиме п`яти днів з дня вручення йому ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Роз`яснити, що в разі невиконання вимог, зазначених в ухвалі, позовна заява буде вважатися неподаною та повернута позивачу.
Ухвала суду набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя М.М. Грицай
Суд | Дрогобицький міськрайонний суд Львівської області |
Дата ухвалення рішення | 23.11.2023 |
Оприлюднено | 27.11.2023 |
Номер документу | 115149020 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи про звільнення майна з-під арешту (виключення майна з опису) |
Цивільне
Дрогобицький міськрайонний суд Львівської області
Грицай М. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні