Справа № 367/2967/23
Провадження №2/367/3942/2023
УХВАЛА
Іменем України
08 листопада 2023 року суддя Ірпінського міського суду Київської області Третяк Я.М. перевіривши матеріали позовної заяви поданої представником позивача ОСОБА_1 - адвокатом Поліщук І.А. до ОСОБА_2 , треті особи: державний реєстратор виконавчого комітету Ірпінської міської ради Київської області Ющенко Олег Сергійович, Товариство з обмеженою відповідальністю «ПЛАСТТОП-СТИЛЬ», ОСОБА_3 про скасування рішення про державну реєстрацію прав та їх обтяжень,-
ВСТАНОВИВ:
У травні 2023 року адвокат Поліщук І.А. звернулася до суду в інтересах позивача ОСОБА_1 із позовною заявою до ОСОБА_2 , треті особи: державний реєстратор виконавчого комітету Ірпінської міської ради Київської області Ющенко Олег Сергійович, Товариство з обмеженою відповідальністю «ПЛАСТТОП-СТИЛЬ», ОСОБА_3 про скасування рішення про державну реєстрацію прав та їх обтяжень, в якому просить:
скасувати рішення про державну реєстрацію прав та їх обтяжень, індексний № 55914791 від 24.12.2020 11:31:47, яке прийнято державним реєстратором виконавчого комітету Ірпінської міської ради Київської області Ющенком Олегом Сергійовичем, про реєстрацію права власності на об`єкт нерухомого майна (реєстраційний номер об`єкту нерухомого майна: 2168245332109) земельну ділянку кадастровий номер 3210945900:01:037:0159, площа (га) 0.1, адреса об`єкта: АДРЕСА_1 , за ОСОБА_2 , реєстраційний номер облікової картки платника податків: НОМЕР_1 , УНЗР: 19690804-02487, країна громадянства Україна.
Суд, дослідивши матеріали справи, вважає, що позовну заяву слід повернути з наступних підстав.
Відповідно до ч. 1 ст.4 ЦПК України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.
Вимоги до форми та змісту позовної заяви встановлені ст.175, 177 ЦПК України.
За приписами ч. 2 ст. 175 ЦПК України позовна заява подається до суду в письмовій формі і підписується позивачем або його представником, або іншою особою, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи.
Частини 7 ст.177 ЦПК України передбачено, що до позовної заяви, підписаної представником позивача, додається довіреність чи інший документ, що підтверджує повноваження представника позивача.
Частиною 1 ст. 58 ЦПК України передбачено, що сторона, третя особа, а також особа, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи, може брати участь у судовому процесі особисто (самопредставництво) та (або) через представника.
Згідно з ч. 1 ст. 60 ЦПК України представником у суді може бути адвокат або законний представник.
У відповідності до ч. 4 ст. 62 ЦПК України, повноваження адвоката як представника підтверджуються довіреністю або ордером, виданим відповідно до Закону України «Про адвокатуру і адвокатську діяльність».
За приписами ч.ч.1,2 ст. 26 Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність», адвокатська діяльність здійснюється на підставі договору про надання правової допомоги. Документами, що посвідчують повноваження адвоката на надання правової допомоги, можуть бути: 1) договір про надання правової допомоги; 2)довіреність; 3) ордер; 4) доручення органу (установи), уповноваженого законом на надання безоплатної правової допомоги.
Ордер - письмовий документ, що у випадках, встановлених цим Законом та іншими законами України, посвідчує повноваження адвоката на надання правової допомоги. Ордер видається адвокатом, адвокатським бюро або адвокатським об`єднанням та повинен містити підпис адвоката. Рада адвокатів України затверджує типову форму ордера.
Згідно до Положення про ордер на надання правничої (правової) допомоги (нова редакція) затвердженого рішенням Ради адвокатів України від 12 квітня 2019 року № 41(із змінами від 17 листопада 2020 року № 118) (надалі Положення), зокрема п.2, ордер на надання правової допомоги - письмовий документ, що посвідчує повноваження адвоката на надання правової допомоги у випадках і порядку, встановлених Законом України від 05 липня 2012 року № 5076-VI «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» та іншими законами України.
Пунктом 4 Положення передбачено, що ордер видається адвокатом, адвокатським бюро, адвокатським об`єднанням та повинен містити обов`язкові реквізити, передбачені цим Положенням.
Пунктом 12 Положення визначено, що ордер містить наступні реквізити: серію, порядковий номер ордера; прізвище, ім`я, по батькові або найменування особи, якій надається правова допомога; посилання на договір про надання правової допомоги/доручення органу (установи), уповноважених законом на надання безоплатної правової допомоги, номер (у випадку наявності) та дату цього документа; назву органу, у якому надається правова допомога адвокатом із зазначенням, у випадку необхідності, виду адвокатської діяльності відповідно до статті 19 Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність». Під назвою органу розуміється як безпосередньо назва конкретного органу так і назва групи органів визначених пунктом 2 частини 1 статті 20 Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» (наприклад, судові органи, органи державної влади, органи місцевого самоврядування, органи досудового слідства, правоохоронні органи тощо); прізвище, ім`я, по батькові адвоката, який надає правничу (правову) допомогу на підставі ордера, номер та дату його свідоцтва про право на заняття адвокатською діяльністю, найменування органу, який його видав (КДКА відповідного регіону, з 01.01.2013 року радою адвокатів відповідного регіону); номер посвідчення адвоката України, ким та коли воно видане; ким ордер виданий (назву організаційної форми): адвокатом, який здійснює адвокатську діяльність індивідуально (із зазначенням адреси робочого місця); адвокатським бюро, адвокатським об`єднанням (повне найменування адвокатського бюро/адвокатського об`єднання та його місцезнаходження); адресу робочого місця адвоката, якщо вона відрізняється від адреси місцезнаходження адвокатського бюро/адвокатського об`єднання, яке видає ордер; обмеження повноважень, якщо такі передбачені договором про надання правничої (правової) допомоги; дату видачі ордера; підпис адвоката, який видав ордер, у разі здійснення ним індивідуальної діяльності (у графі «Адвокат»); підпис адвоката, який надає правову допомогу, якщо ордер, виданий адвокатським бюро, адвокатським об`єднанням (у графі «Адвокат»); підпис керівника адвокатського бюро/адвокатського об`єднання, відтиск печатки адвокатського бюро/адвокатського об`єднання (за наявності) у випадку, якщо ордер видається адвокатським бюро/адвокатським об`єднанням; двовимірний штрих-код QR-код) з посиланням на профайл адвоката в ЄРАУ.
Встановлено, що позовна заява підписана адвокатом Поліщук І.А., яка на підтвердження повноважень на представництво інтересів ОСОБА_1 в суді надає копію ордеру серії КВ №457842 від 11.04.2023, який виданий на підставі Договору про надання правової допомоги №16/03/23 від 16.03.2023 на представництво інтересів ОСОБА_1 та копію свідоцтва про право на зайняття адвокатською діяльністю.
Разом з тим, до позовної заяви не долучено копію Договору про надання правової допомоги №16/03/23 від 16.03.2023 укладеного між адвокатом Поліщук І.А. та Шикановим В.І.
Окрім того, серед іншого вищенаведена копія ордеру не містить двовимірного штрих-коду QR-коду з посиланням на профайл адвоката в ЄРАУ.
Також слід зазначити, що відповідно до п.4 Рішення № 41 Ради адвокатів України «Про затвердження Положення про ордер на надання правничої (правової) допомоги у новій редакції» від 12.04.2019 дозволено адвокатам України в строк до 01 січня 2022 року використовувати Типову форму ордера, виготовлену друкарським способом на замовлення ради адвокатів регіону.
Разом з тим, позивач звертається до суду 04.05.2023 та прикладає копію ордеру не належної форми, старого зразка без врахування обов`язкових реквізитів визначеним вищенаведеним Положенням та з посиланням на договір, який не долучено до матеріалів справи.
Відповідно до п.1 ч.4 ст. 185 ЦПК України,заява повертається у випадках, зокрема, коли заяву подано особою, яка не має процесуальної дієздатності, не підписано або підписано особою, яка не має права її підписувати, або особою, посадове становище якої не вказано.
Враховуючи вище наведене та з огляду на те, що повноваження адвоката Поліщук І.А. на представництво інтересів ОСОБА_1 в даній справі належним чином не підтверджені, суд вбачає необхідним позовну заяву ОСОБА_1 вважати неподаною та повернути позивачу.
Згідно ч. 7 ст. 185 ЦПК України повернення позовної заяви не перешкоджає повторному зверненню із заявою до суду, якщо перестануть існувати обставини, що стали підставою для повернення заяви.
На підставі викладеного та керуючись ст. 185 ЦПК України,-
ПОСТАНОВИВ :
Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , треті особи: державний реєстратор виконавчого комітету Ірпінської міської ради Київської області Ющенко Олег Сергійович, Товариство з обмеженою відповідальністю «ПЛАСТТОП-СТИЛЬ», ОСОБА_3 про скасування рішення про державну реєстрацію прав та їх обтяжень - вважати неподаною та повернути позивачеві разом з доданими до неї додатками.
Роз`яснити заявнику, що повернення заяви не перешкоджає повторному зверненню із заявою до суду, якщо перестануть існувати обставини, що стали підставою для повернення заяви, в загальному порядку, передбаченому законом.
Ухвалу може бути оскаржено до Київського апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її отримання шляхом подання апеляційної скарги.
Суддя Я. М.Третяк
Суд | Ірпінський міський суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 08.11.2023 |
Оприлюднено | 27.11.2023 |
Номер документу | 115178159 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах щодо права власності чи іншого речового права на нерухоме майно (крім землі), з них: |
Цивільне
Ірпінський міський суд Київської області
Третяк Я. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні