Дата документу 24.11.2023Справа № 554/8507/23 Провадження № 1-кс/554/14532/2023
У Х В А Л А
24 листопада 2023 року м. Полтава
Слідчий суддя Октябрського районного суду м. Полтави ОСОБА_1 за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши в залі суду в м. Полтаві клопотання слідчого ОСОБА_3 в рамках кримінального провадження, відомості про яке внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань 09 вересня 2023 року за № 12023170440000873, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 239 КК України, про тимчасовий доступ до речей та документів, що містять охоронювану законом таємницю,
в с т а н о в и в:
У провадження слідчого судді ОСОБА_1 надійшло клопотання слідчого ОСОБА_3 про надання тимчасового доступу до речей та документів, що містять охоронювану законом таємницю, в обґрунтування якого слідчий зазначила, що до ВП № 2 Полтавського РУП ГУ НП в Полтавській області 08.09.2023 надійшло повідомлення головного спеціаліста - державного інспектора з охорони навколишнього природного середовища ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_4 про те, що поряд із ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », що по АДРЕСА_1 ним було виявлено місце з відходами у вигляді рідкої речовини з птахофабрики, що є забрудненням земельних ресурсів.
Сторона кримінального провадження вказує, що з метою встановлення всіх обставин злочину, проведення всебічної та повної перевірки ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » щодо порушення екологічного законодавства, необхідно отримати тимчасовий доступ до документів, які знаходяться у володінні Приватного акціонерного товариства « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), що за адресою АДРЕСА_2 .
Отримати вказані відомості в інший спосіб неможливо.
В судове засідання слідчий не з`явилась, надала до суду заяву про розгляд клопотання без її участі, в якій клопотання підтримала та просила його задовольнити.
З урахуванням обставин справи, існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, у зв`язку з чим розгляд клопотання повинен проводитися згідно вимог ч. 2 ст. 163 КПК України без виклику особи, у володінні якої вони перебувають.
Фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження під час розгляду питання слідчим суддею у разі неприбуття в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, відповідно до положень ч. 4 ст. 107 КПК України не здійснюється.
Слідчий суддя, дослідивши матеріали клопотання, дійшов такого висновку.
Відповідно до ч. 1 ст. 159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку).
Частиною 1 ст. 160 КПК України передбачено, що сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у статті 161 цього Кодексу. Слідчий має право звернутися із зазначеним клопотанням за погодженням з прокурором.
Відповідно до п. 7 ч. 1 ст. 162 КПК України, інформація, яка знаходиться в операторів та провайдерів телекомунікацій, про зв`язок, абонента, надання телекомунікаційних послуг, у тому числі отримання послуг, їх тривалості, змісту, маршрутів передавання тощо відноситься до охоронюваної законом таємниці та порядок доступу до неї регулюється положеннями ч. ч. 5 та 6 ст. 163 КПК України.
Згідно ч. ч. 5 та 6 ст. 163 КПК України, слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: 1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; 2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; 3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
Слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
Доступ особи до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, здійснюється в порядку, визначеному законом. Доступ до речей і документів, що містять відомості, які становлять державну таємницю, не може надаватися особі, що не має до неї допуску відповідно до вимог закону.
Враховуючи те, що вищевказана інформація має суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, оскільки відомості, які в ній містяться можуть бути використані як докази, слідчий суддя приходить до висновку про задоволення клопотання.
Керуючись ст. ст. 159 - 160, 162 - 164 КПК України, слідчий суддя,
у х в а л и в:
Клопотання слідчого ОСОБА_3 - задовольнити.
Надати дозвіл на тимчасовий доступ слідчим відділу поліції № 2 Полтавського РУП ГУ НП в Полтавській області ОСОБА_3 , ОСОБА_5 та ОСОБА_6 до документів, які маються у володінні Приватного акціонерного товариства « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), що по АДРЕСА_2 , а саме: 1) Наказів про введення в експлуатацію водних свердловин, які використовуються підприємством, акти введення в експлуатацію та паспорта на них; 2) Довідки про взяття на баланс водних свердловин, які використовуються підприємством; 3) Довідки про використання підприємством води зі свердловин (м.куб.) за періоди: з 06 серпня 1994 по 21 березня 2010 рр.; з 21 березня 2010 по 20 травня 2020 рр.; з 20 травня 2020 року по теперішній час; 4) Довідки про потужність підприємства окремо у 1994, 2010 та 2020 рр.; 5) Проєкта санітарно-захисних зон водних свердловин № 6 та № 7, які знаходяться за адресою: АДРЕСА_1 .
Зобов`язати службових осіб Приватного акціонерного товариства « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), що по АДРЕСА_2 , надати вищевказаним особам тимчасовий доступ до вищезазначеної інформації (документів) в електронному та друкованому вигляді з можливістю її вилучення.
Роз`яснити службовим особам Приватного акціонерного товариства « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), що по АДРЕСА_2 , що особа, зазначена в ухвалі слідчого судді, суду про тимчасовий доступ до речей і документів, як володілець речей або документів, зобов`язана згідно ч. 1 ст. 165 КПК України надати тимчасовий доступ до визначених в ухвалі речей або документів особі, вказаній у відповідній ухвалі слідчого судді, суду або ж особі, уповноваженій на здійснення тимчасового доступу на підставі доручення слідчого.
У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями КПК України з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Строк дії ухвали - два місяці з дня її постановлення.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_7
Суд | Октябрський районний суд м.Полтави |
Дата ухвалення рішення | 24.11.2023 |
Оприлюднено | 26.04.2024 |
Номер документу | 115185449 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Октябрський районний суд м.Полтави
Савченко А. Г.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні