Єдиний унікальний номер: 343/2812/23
Номер провадження: 1-в/0343/52/23
У Х В А Л А
про продовження застосування примусових заходів медичного характеру
27 листопада 2023 року м.Долина
Долинський районний суд Івано-Франківської області в складі:
головуючого судді ОСОБА_1 ,
секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,
з участю прокурора ОСОБА_3 ,
захисника ОСОБА_4 ,
законного представника особи, щодо якої вирішується питання про
продовження примусових заходів медичного характеру ОСОБА_5
ОСОБА_6 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Долина Калуського району Івано-Франківської області подання представника КНП «Долинська багатопрофільна лікарня» Долинської міської ради Калуського району Івано-Франківської області лікаря-психіатра ОСОБА_7 про продовження примусових заходів медичного характеру зі зміною на лікування в стаціонарних умовах відносно ОСОБА_5 ,
В С Т А Н О В И В:
06 листопада 2023 року до Долинського районного суду Івано-Франківської області надійшло подання лікаря-психіатра КНП «Долинська багатопрофільна лікарня» Долинської міської ради Калуського району Івано-Франківської області ОСОБА_7 про продовження примусових заходів медичного характеру зі зміною на лікування в стаціонарних умовах відносно ОСОБА_5 , 1996 року народження, жителя АДРЕСА_1 .
В судовому засіданні представник КНП «Долинська багатопрофільна лікарня» Долинської міської ради Калуського району Івано-Франківської області згідно довіреності № 492 від 02.11.2023 року лікар-психіатр ОСОБА_7 подання підтримала, просила продовжити ОСОБА_5 застосування примусових заходів медичного характеру в стаціонарних умовах, оскільки під час проходження примусового лікування стан хворого погіршився, внаслідок загострення хвороби він відмовився приймати медикаменти, не з`являється на прийоми до лікаря, проявляє агресію до рідних та тікає з дому, тому комісія лікарів-психіатрів дійшла висновку про необхідність продовжити лікування ОСОБА_5 в умовах стаціонару.
Прокурор в судовому засіданні подання лікаря-психіатра підтримав та вказав на необхідність продовження ОСОБА_5 примусових заходів медичного характеру у вигляді надання стаціонарної психіатричної допомоги, про що йдеться у висновку лікарської комісії.
Захисник ОСОБА_4 та законний представник особи, щодо якої вирішується питання про продовження примусових заходів медичного характеру ОСОБА_5 ОСОБА_6 щодо задоволення даного подання не заперечили, вказавши, що продовження лікування в стаціонарних умовах відповідає інтересам самого ОСОБА_5 .
Потерпіла ОСОБА_8 та її представник адвокат ОСОБА_9 в судове засідання не з`явилися, потерпіла подала письмову заяву, в якій просила провести розгляд подання про продовження примусових заходів медичного характеру відносно ОСОБА_5 за її відсутності та у відсутності її представника.
Особа, щодо якої розглядається подання ОСОБА_5 в судове засідання не викликався.
Заслухавши думки учасників процесу та дослідивши матеріали справи, суд вважає, що подання представника КНП «Долинська багатопрофільна лікарня» Долинської міської ради Івано-Франківської області лікаря-психіатра ОСОБА_7 підлягає до задоволення, виходячи з наступних підстав.
Статтею 19 Закону України «Про психіатричну допомогу»передбачено, що питання про продовження, зміну або припинення застосування примусового заходу медичного характеру вирішується судом у разі такої зміни стану психічного здоров`я особи, за якої відпадає необхідність застосування раніше призначеного заходу та виникає необхідність у призначенні іншого примусового заходу медичного характеру, чи якщо особа видужала. Продовження, зміна або припинення застосування примусових заходів медичного характеру здійснюється судом за заявою представника закладу з надання психіатричної допомоги (лікаря-психіатра), який надає особі психіатричну допомогу. Особи, до яких застосовані примусові заходи медичного характеру, підлягають огляду комісією лікарів-психіатрів не рідше одного разу на 6 місяців для вирішення питання про наявність підстав для звернення до суду із заявою про припинення, продовження або про зміну застосування таких заходів. Після проведення огляду представник закладу з надання психіатричної допомоги (лікар-психіатр), який надає особі психіатричну допомогу, направляє до суду за місцезнаходженням закладу з надання психіатричної допомоги заяву, до якої додається висновок комісії лікарів-психіатрів, що містить обґрунтування необхідності продовження, зміни або припинення застосування примусового заходу медичного характеру відповідно.
Згідно ст. 92 КК України, примусовими заходами медичного характеру є надання амбулаторної психіатричної допомоги, поміщення особи, яка вчинила суспільно небезпечне діяння, що підпадає під ознаки діяння, передбаченого Особливою частиною цьогоКодексу, в спеціальний лікувальний заклад з метою її обов`язкового лікування, а також запобігання вчиненню нею суспільно небезпечних діянь.
Відповідно до вимогч. 1 ст. 95 даного Кодексу, продовження, зміна або припинення застосування примусових заходів медичного характеру здійснюється судом за заявою представника закладу з надання психіатричної допомоги (лікаря-психіатра), який надає особі психіатричну допомогу. До заяви додається висновок комісії лікарів-психіатрів, що обґрунтовує необхідність продовження, зміни або припинення застосування таких примусових заходів.
Частиною 1 ст.514КПКУкраїни передбачено, що продовження, зміна чи припинення застосування примусових заходів медичного характеру здійснюється на підставі ухвали суду, в межах територіальної юрисдикції якого застосовується цей захід чи відбувається лікування.
Як встановлено в судовому засіданні, ухвалою Долинського районного суду Івано-Франківської області від 12.07.2021 року до ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителя АДРЕСА_1 , застосовано примусові заходи медичного характеру у вигляді госпіталізації допсихіатричного закладуіз звичайнимнаглядом.
У висновку комісії лікарів-психіатрів щодо особи, до якої застосовуються примусові заходи медичного характеру КНП «Прикарпатський обласний клінічний центр психічного здоров`я» Івано-Франківської обласної ради № 492/01-19/18, який поступив на розгляд суду, зазначено, що ОСОБА_5 було продовжено примусові заходи медичного характеру у психіатричному закладі у відділенні зі звичайним наглядом згідно ухвали Рогатинського районного суду Івано-Франківської області від 17.12.2021 року. Ухвалою цього ж суду від 15.06.2022 року застосування примусових заходів медичного характеру у вигляді перебування в психіатричному закладі зі звичайним наглядом змінено на надання амбулаторних примусових заходів медичного характеру по місцю проживання терміном на 6 місяців. Ухвалою Долинського районного суду Івано-Франківської області від 22.02.2023 року ОСОБА_5 продовжено примусові заходи медичного характеру в амбулаторному порядку.
Таким чином, станом на даний час щодо ОСОБА_5 застосовуються примусові заходи медичного характеру в амбулаторному порядку.
Як вбачається з висновку комісії лікарів-психіатрів щодо особи, до якої застосовуються примусові заходи медичного характеру КНП «Прикарпатський обласний клінічний центр психічного здоров`я» Івано-Франківської обласної ради № 492/01-19/18 від 03.11.2023 року, ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , страждає параноїдною шизофренією з приступоподібно-прогредієнтним перебігом, параноїдним синдромом на фоні емоційно-вольового дефекту особи за змішаним типом, ремісія «С-Д». Незважаючи на проведене лікування, стан хворого незначно змінився, він не може реально задоволити свої життєві потреби, категорично відмовився від прийому ліків, на прийом не з`являвся, періодично проявляє агресію до рідних, тікає з дому, потребує стороннього догляду та нагляду, а тому потребує продовження примусових заходів медичного характеру зі зміною із амбулаторного лікування на стаціонарне.
Таким чином, судом встановлено, що ОСОБА_5 страждає психічним розладом та потребує продовження лікування, жодних відомостей про те, що на момент судового розгляду він видужав або внаслідок змін у стані його здоров`я відпала потреба в продовженні застосування примусових заходів медичного характеру, суду не надано.
За таких обставин, беручи до уваги те, що на даний час у ОСОБА_5 зберігається реальна загроза спричинення шкоди для себе та оточення, а застосування заходів медичного характеру у вигляді госпіталізації його до психіатричного закладу зі звичайним наглядом є необхідним для його одужання та запобігання вчиненню нових соціально небезпечних дій, суд дійшов висновку, що подання представника КНП «Долинська багатопрофільна лікарня» Долинської міської ради Калуського району Івано-Франківської області лікаря-психіатра ОСОБА_7 про продовження примусових заходів медичного характеру зі зміною на лікування в стаціонарних умовах відносно ОСОБА_5 є обґрунтованим, а тому його слід задоволити.
На підставі викладеного, ст. 19 Закону України «Про психіатричну допомогу», ст.ст. 92-95 КК України, ст.ст. 513,514 КПК України, керуючись ст.ст. 369-372, 376, 395 КПК України, суд,
У Х В А Л И В:
Подання представника КНП «Долинська багатопрофільна лікарня» Долинської міської ради Калуського району Івано-Франківської області лікаря-психіатра ОСОБА_7 про продовження примусових заходів медичного характеру зі зміною на лікування в стаціонарних умовах відносно ОСОБА_5 задоволити.
Продовжити щодо ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителя АДРЕСА_1 , застосування примусових заходів медичного характеру зі зміною лікування з амбулаторного на лікування в стаціонарних умовах, терміном на 6 (шість) місяців.
Апеляційна скарга на ухвалу суду може бути подана протягом семи днів з дня її проголошення до Івано-Франківського апеляційного суду.
Суддя:
Суд | Долинський районний суд Івано-Франківської області |
Дата ухвалення рішення | 27.11.2023 |
Оприлюднено | 28.11.2023 |
Номер документу | 115188433 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Справи в порядку виконання судових рішень у кримінальних провадженнях про продовження, зміну або припинення примусового лікування |
Кримінальне
Долинський районний суд Івано-Франківської області
Лицур І. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні